ساخت دستگاهی که اجسام را نامرئی‌ می کند

محققان موفق شدند دستگاهی بسازند که می تواند اجسام را نامرئی کند.

محققان دانشگاه Rochester موفق شده‌اند تا راه ارزانی را برای نامرئی کردن اجسام بزرگ پیدا کنند. این فناوری بیش از هر چیز دیگری ما را به یاد ردای نامرئی کننده‌ی داستان‌های هری پاتر نوشته‌ی جِی کِی رولینگ می‌اندازد. با زومیت برای آشنایی با این دستگاه جالب همراه باشید.

نامرئی‌سازی پدیده‌ای است که در آن یک جسم از دید سایرین پنهان می‌شود در حالی که اجسام پشت و اطراف آن کاملا دیده می‌شوند. در طول تاریخ نامرئی شدن رویای بسیاری از افراد بوده و داستان‌ها و فیلم‌های مختلفی با محوریت نامرئی بودن نوشته و ساخته شده‌اند. به نظر می‌رسد کم‌کم مرزهای این حوزه از علم نیز در حال توسعه باشد.

جان هاول از محققین این روش در این زمینه به طور مختصرمی‌گوید:

بسیاری از محققان سال‌های زیادی در مورد روش‌های مختلف نامرئی‌سازی اپتیکال تحقیق کرده‌اند.

البته این محصول ساخت محققان دانشگاه Rochester هنوز مانند ردای معروف داستان هری پاتر به صورت یک لباس پوشیدنی که آن را روی سر خود بکشیم و نامرئی شویم، نیست بلکه به صورت دستگاهی است که یک اپتومتریست حرفه‌ای با آن کار می‌کند. وقتی یک شی در پشت لایه‌هایی از لنزهای این دستگاه قرار می‌گیرد، ناپدید می‌شود.

به گفته‌ی محققان این طرح، روش‌های قبلی پنهان‌سازی بسیار پیچیده و پرهزینه بودند و قابلیت این که از هر زاویه‌ای که به اجسام نگاه می‌کنیم، آن‌ها را به صورت سه بُعدی پنهان کنند، نداشتند.

جوزف چوی از دانشجویان این دانشگاه که در توسعه‌ی این روش همکاری داشته می‌گوید:

تا جایی که ما می‌دانیم این اولین وسیله‌ی نامرئی‌سازی است که قابلیت پنهان‌سازی اشیا را به صورت سه بُعدی و از تمام زوایا دارد.

این محققان طی آزمایشات خود موفق شدند تا یک دست، صورت و البته یک خط کش را نامرئی کنند طوری که اشیای پشت دست، صورت و خط‌کش کاملا دیده شوند.

جوزف چوی ادامه می‌هد:

به نظر من از این فناوری در زمینه‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. مثلا تریلر پشت یک کامیون را می‌توان برای راننده نامریی کرد تا او بتواند به صورت مستقیم پشت سر خود را ببیند. عمل‌های جراحی، عملیات‌های نظامی، طراحی داخلی و غیره سایر حوزه‌های کاربردی این فناوری هستند.

نکته جالب توجه در مورد دستگاه ساخته شده این است که تنها کمی بیش از 1000 دلار برای خرید مواد مورد نیاز ساخت آن هزینه شده و ساخت آن نیازمند هزینه‌های بالا نبوده است. اگر از علاقه‌مندان به این حوزه هستید اینجا می‌توانید دستورالعمل ساخت این وسیله در خانه و با هزینه کمتر و در حدود 100 دلار را که توسط این تیم تحقیقاتی برای علاقه‌مندان منتشر شده را مطالعه کنید./ زومیت

نامرئی سازی اجسام

نامرئی سازی اجسام

 

نامرئی سازی اجسام

نامرئی سازی اجسام

رویاها تحقق می‌یابند؛ ساخت دستگاه نامرئی‌کننده اجسام - زومیت

http://www.zoomit.ir/articles/etc/14269-new-york-scientists-unveil-invisibility-cloak

28 سپتامبر 2014 ... این فناوری بیش از هر چیز دیگری ما را به یاد ردای نامرئی کننده‌ی داستان‌های ... بلکه به صورت دستگاهی است که یک اپتومتریست حرفه‌ای با آن کار می‌کند. ... نکته جالب توجه در مورد دستگاه ساخته شده این است که تنها کمی بیش از 1000 ...

رویاها تحقق می یابند؛ ساخت دستگاه نامرئی کننده اجسام - تی نیوز

http://tnews.ir/news/A10831056305.html?h=1

28 سپتامبر 2014 ... نامرئی سازی پدیده ای است که در آن یک جسم از دید سایرین پنهان می شود در ... به صورت دستگاهی است که یک اپتومتریست حرفه ای با آن کار می کند.

رویاها تحقق می‌یابند؛ ساخت دستگاه نامرئی‌کننده اجسام - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/357947/رویاها-تحقق-می‌یابند-ساخت-دستگاه-نامرئی‌کننده-اجسام

29 سپتامبر 2014 ... نامرئی‌سازی پدیده‌ای است که در آن یک جسم از دید سایرین پنهان می‌شود در حالی که ... در طول تاریخ نامرئی شدن رویای بسیاری از افراد بوده و داستان‌ها و فیلم‌های ... بلکه به صورت دستگاهی است که یک اپتومتریست حرفه‌ای با آن کار می‌کند.

دستگاهي که اجسام را نامرئی می کند | شادی ایرانی – مجله اینترنتی ...

http://www.shadi-irani.com/1393/07/12/دستگاهي-که-اجسام-را-نامرئی-می-کند/

4 ا کتبر 2014 ... دستگاهي که اجسام را نامرئی می کند محققان دانشگاه Rochester به تازگی موفق به ساخت یک ابزار نوری شده‌اند که به آن لقب نامرئی کننده داده شده است.

ساخت شنل نامرئی برای مخفی کردن انسان - جام جم

http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1074368235748093774

9 ژوئن 2013 ... دانشمندان نحوه ساخت شنل های نامرئی بزرگی را نشان داده اند که حتی می توانند ... منطقه از فضا، دستگاهی نسبتا بزرگ ساخت که یک فرد را از نظر مخفی کند. ... تنها از یک جهت به چشم نمی رسد و مشاهده آن از جهتهای دیگر جسم را نمایان می کند.

خلاقیتتونو قوی کنید!

http://ideaengineering.blogfa.com/

25 سپتامبر 2014 ... ... را به سطوحی تبدیل کند که می توان بافت اجسام مختلف را بر روی آنها احساس کرد. ... برچسب‌ها: نمایشگرهای آینده از پارچه ساخته خواهند شد ... بله این قرار است دستگاهی باشد که می تواند بو تولید کند و البته فعلا هنوز در حد ایده .... سيم هاي دندان نامرئي در سال 1987 به بازار وارد شد و اکنون چندين مارک آن ها را عرضه مي کنند.

دنیای فیزیک

http://www.insomnia1990.blogfa.com/

و کشش سطحی ایجاد می کنند گویی که دیواره نازکی بین آن دو برپا شده است. ..... می تابد: اجسام هیچ سایه ای ندارند و نور خورشید تا انتهای یک چاه عمیق نفوذ می کند. .... ساخت یك دستگاه ترموالكتریكی بهتر به كشف موادی بستگی دارد كه تنها رسانای برق .... تاریک نیز که مقدار آن 6 برابر جرم ماده مرئی تخمین زده می شود، نیز بخش نامرئی جهان ...

شیمی دانشگاه سیستان وبلوچستان

http://anjoman-ch.blogfa.com/

شیمی دانشگاه سیستان وبلوچستان - آرزویم برایت این است : در میان مردمی که می دوند برای ... که دانشمندان در تلاش اند تا با ساخت دستگاه هایی مانند اسفنج این آلودگی ها را از هوا پاک کنند. ..... يك پژوهش جديد دانشمندان را به اين باور رهنمون كرده كه انسانها در زمان مشاهده اجسام مشابه، ..... ساخت دستگاهی که ساختمانها را در برابر زلزله نامرئی می کند

فیزیك اتمی ، مولکولی و موج آرشیو - سایت علمی دانشجویان ایران

http://www.daneshju.ir/forum/sitemap/f-478.html

فیبرهای نوری از چه چیزی ساخته شده‌اند؟ فیبر نوری چگونه کار می کند؟ ... ماه با اشعه ایکس روشن می‌شود · ساخت دستگاهی که ساختمانها را در برابر زلزله نامرئی می‌کند ...

مقاله ای کامل در مورد پرتوهای رادیواکتیو | پژوهشکده

http://www.pazhoheshkade.ir/مقاله-ای-کامل-در-مورد-پرتوهای-رادیواکت/

پرتوهای هسته ای نامرئی است و نمی توان آن را بو یا مزه و یا حتی لمس کرد. .... بنابراین انسان و حیات بر روی زمین برای این ساخته نشده‌اند که بتوانند این تغییرات را تحمل بکنند. ... این در حالی است که هر دستگاه جدید می‏تواند در هر ساعت ۳۰ نمونه را بررسی کند. ..... در سال ۱۹۱۹ “رادرفورد” به این فکر افتاد که از انرژی تشعشعی اجسام رادیو ...

اخبار،اخبار علمی،اخبار آموزشی،اخبار پزشکی،اخبار تکنولوژی،اخبار ...

http://www.beytoote.com/news/scientific-news/

اخبار علمی - کامپیوتری که آزادانه در خانه حرکت می کند +عکس «KEECKER» اولین… .... رؤیای نامرئی شدن به واقعیت پیوست+عکس ... ساخت دستگاهی با قابلیت تشخیص سرطان در 30 ثانیه ... روباتی نرم اما جان سخت برای حمل اجسام سنگین + عکس ...

نور - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/نور

محدوده نور مرئی بین دو نور نامرئی مادون قرمز، که در طول موج‌های بلندتر و نور ... پرتو Parto دارای تعریف دقیقی نیست، جسم شناخته شده یا مدل مشخص که شبیه آن باشد وجود ندارد. ... نظریه ماکسول درباره انتشار نور بحث می‌کند در حالیکه نظریه کوانتومی برهم ... چون هم اکنون در دستگاه SI از یکای متر استفاده می‌شود، سرعت دقیق نور نیز با  ...

کاردستی های علمی - تبیان

http://www.tebyan.net/newmobile.aspx?PageSize=50&PageIndex=8&PID=75200

در این قسمت یاد می‌گیرید كه چگونه خانه‌ی راحتی را برای آن‌ها فراهم كنید. ... ساخت یک مخفی‏گاه; مخفی‌گاه به شما كمك می‌كند كه دیده نشوید. .... در اين پروژه ما دستگاهي مي سازيم كه مي تواند ١٢٠٠٠ولت برق را از قوطي خالي نوشابه و كش لاستيكي توليد كند. ... حس لامسه; ما به راحتی اجسامی كه به پوستمان تماس پیدا می كنند را احساس می كنیم.

جن و علوم غریبه و ماوراءالطبیعه

http://jinian.blog.ir/

این وبلاگ با هدف اطلاع رسانی در مورد جن و علوم غریبه و ماورالطبیعه ساخته شده است ... در تمام این کره خاکی اگر انسانی بخواهد از چیزی اعم از جسم و جاندار استفاده کند باید او را .... در اصطلاح، جن به مخلوقی از مخلوقات خدای متعال اطلاق می شود که نامرئی است و از ...... مانند انسان نر و ماده دارند و دارای دستگاه تناسلی می باشند و جفتگیری می کنند.

‫Mozando | فیس‌بوک‬ - Facebook

https://fa-ir.facebook.com/mozando?hc_location=timeline

بنا بر گزارشی که به تازگی بدست آمده، مایکروسافت در تلاش است تا چند هفته‌ی دیگر از یک ... را پایین می آورد بلکه از خوردن کالری اضافی در وعده های صبحانه یا شام جلوگیری می کند. ..... رویاها تحقق می‌یابند؛ ساخت دستگاه نامرئی‌کننده اجسام محققان دانشگاه Rochester موفق شده‌اند تا راه ارزانی را برای نامرئی کردن اجسام بزرگ پیدا کنند.

ﺧﻼﺻﻪ hE = = h - GLP/AF - Home

http://amec.glp.net/c/document_library/get_file?p_l_id=843148&folderId=754745&name=DLFE-20009.pdf

ﺁﻧﭽﻪ ﮐﻪ اﻧﺴﺎﻧﻬﺎ، ﺑﺎ ﻣﺮاﺟﻌﺖ ﺑﻪ ﺟﻬﺎن هﺴﺘﯽ ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺁن ﻗﺮار ﻣﻴﮕﻴﺮدو ﺑﻪ ﺷﻨﺎﺳﺎﺋﯽ ﺟﻬﺎن ﭼﺸﻢ ﺑﺎز ﻣﻴﮑﻨﺪ ﻧﻮر اﺳﺖ . ﻃﻴﻒ ﻧﻮر ﺁﻓﺘﺎب ﺷﺎﻣﻞ ... در اﺗﻤﻬﺎﯼ اﺟﺴﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺁﻧﻬﺎ را. درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻴﮑﻨﺪ ... د ﻣﺘﻮﻗﻒ ﻣﻴﮕﺮدد . در ﭘﯽ اﻳﻦ ﮐﺸﻒ اﻣﮑﺎن ﻃﺮاﺣﯽ و ﺳﺎﺧﺖ دﺳﺘﮕﺎﻩ هﺎﯼ ﻣﺆ ﻟﺪ اﺷﻌﻪ ﺑﺎﮐﺘﺮ ﻳﺎ ... ﻣﻴﻨﺎﻣﻨﺪاز زﻣﺮﻩ ﻧﻮر ﻧﺎﻣﺮﺋﯽ ﺑﻮدﻩ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻗﺎﺑﻞ دﻳﺪ ﻧﻤﻴﺒﺎﺷﺪ .