چگونه توسط موتورهای جست و جو دیده شویم؟

چگونه توسط موتورهای جست و جو دیده شویم؟ - تصویر 1

تحقیقات و بررسی هایی که در حوزه جست وجوهای اینترنتی انجام شد، نشان داد که ۹۳ درصد از کاربران اینترنتی که با موتورهای جست وجو مطلبی را جست وجو می کنند، در صفحه نتایج به دست آمده از سرچِ موتور جست وجو فقط همان صفحه اول را بررسی می کنند و نگاهی به صفحه های بعدی نمی اندازند. اگرچه درصدی از این کاربران کم سن هستند - طوری که آنها را در این بررسی دخالت نداده ایم - با این حال نتیجه همان است و کاربران در همان صفحه اول دنبال جوابشان می گردند.

به همین دلیل هم هست که اکثر وب سایت ها اصرار دارند که موقع نمایش نتایج سرچ در موتورهای جست وجو، اسم و لینکشان جزو ۱۰ گزینه اول باشد.استفاده از تکنیک search engine optimization)SEO) می تواند به گسترش شرکت های کوچک کمک کند و موقعیت های خوبی برای پیشرفت آنها فراهم کند. با در نظر گرفتن این چند نکته می توانید اسم و سایت خود را در رده های اول نتیجه سرچ کاربران قرار دهید:

۱) اولویت ها را مشخص کنید

اول هدفتان از جست وجو را به طور دقیق برای خودتان مشخص کنید و اولویت هایتان را در این کار درجه بندی کنید. به تدریج هم با بررسی جست وجوهای بازدیدکنندگان، آنها را اصلاح می کنید: هدفتان ارائه اطلاعات کدام محصول یا چه جور خدماتی هست؟ قرار است که کاربران و بیننده های سایت چه خدماتی بگیرند، خرید کنند، یا فقط مطالعه کنند و اطلاعاتی کسب کنند؟ حالا بر اساس چنین اطلاعات و دورنمایی که دارید، ببینید که چه طور می توانید خودتان را در صدر لیست نگه دارید؟ مثلاً کارشناسان گوگل بررسی می کنند که کاربران اکثراً چه واژه های کلیدی را در جست وجو به کار می برند و بیشتر استفاده می کنند و غیره.

۲) کلمات کلیدی را پیدا کنید

معمولاً دریک تجارت، محصولات و خدمات همان طوری معرفی و تبلیغ نمی شوند که مشتریان آنها را می شناسند. در این میان ابزارها، شیوه ها و برنامه هایی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا بهترین واژه ها و عبارات را برای SEO برای خودتان پیدا کنید. با خدمات رایگان AdWords Keyword Tool که شرکت گوگل ارائه می کند به راحتی و سریع می توانید یک تخمین کلی از واژه های رایجی که کاربران در جست وجویشان به عنوان کلمات کلیدی استفاده می کنند، به دست بیاورید.

این برنامه در اصل ابتدا برای بازارهای اینترنتی و فروشگاه های گوگل طراحی شده بود که کلمات و عباراتی کلیدی برای کاربرانی که خرید اینترنتی می کردند، تعیین کنند. اما کاربرد برنامه به این جا محدود نشد و این برنامه کاربردهای بیشتری هم پیدا کرد و در بخش هایی که جست وجو بر پایه کلمات و عبارات بود، خیلی مفید واقع شد. این بحث تا حدی مهم و مفید است که برخی شرکت های بزرگ بخشی به عنوان «فهرست واژگان کلیدی کاربردی» دارند که بر اساس تعداد دفعاتی که کاربران این کلمات کلیدی و پرکاربرد را برای جست وجو تایپ می کنند، و همچنین تعداد صفحات وِبی که در جواب آن عبارات در اینترنت برای آنها هست، امتیاز و رتبه ای برای آن کلمه یا عبارت در نظر می گیرد.


۳) کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید

استفاده زیاد از فقط یک کلمه یا عبارت و به کار بردن واژه های نادرستی که مفهوم جست وجوی شما را مشخص نمی کنند و به عبارتی راه به جایی نمی برند، باعث می شود که موتورهای جست وجو تشخیص بدهند که این روش جست وجو رسمی و صحیح نیست و کاربری شما را نادیده بگیرند. در اینجا چند نکته را برای شما آورده ایم تا به درستی از واژه ها استفاده کنید:

- هر صفحه را به یک واژه کلیدی و مترادف های آن اختصاص بدهید. زمانی که صفحه شما وحدت موضوعی (حول آن واژه کلیدی) داشته باشد، احتمال اینکه موتور جست وجو صفحه شما را شناسایی و رونمایی کند خیلی بیشتر می شود.

- آن کلمه کلیدی را در آدرس HTML خود بگذارید و حواستان باشد که این آدرس، با فاصله ها و علامتگذاری هایش، بیشتر از ۶۵ حرف نباشد.

- کلمات کلیدی را در هدینگ همه صفحات بگنجانید. ضمن اینکه چندین بار در بینابین مطالب صفحه تکرار شوند. و بهتر هم است که در همان اوایل صفحه باشند؛ نه یکی دو خط آخر.

- در این صفحه لینک هایی تعبیه کنید که در رابطه با همین کلمات باشند و دقت کنید که در نوشتن متن این لینک ها از خود کلمه کلیدی استفاده کنید. مثلاً اگر کلمه کلیدی، رزومه است، متن لینک را این طور بنویسید: «راهنمایی هایی برای نوشتن رزومه». نه اینکه: «اینجا را کلیک کنید».

- هر موقع که توانستید، کلمات کلیدی را در آدرس URLتان بیاورید. حتی اگر آدرس URLتان به ظاهر بی معنی بشود (مثلاً www.domain.com/?page_hd=۸).

۴) Linkbait بسازید

یک موقعیت خیلی خوب که می توانید داشته باشید، این است که محصول یا خدمات شما از سوی کسان دیگر و مثلاً در وبلاگ های پربیننده دیگر هم به صورت لینک نوشته شده باشد. مخصوصاً اگر لینکی وجود داشته باشد که همان کلمه کلیدی را دارد و با کلیک روی آن، صفحه ای از سایت شما باز می شود؛ این یک امتیاز عالی برای شماست.

- سعی کنید که اطلاعات جذاب، خواندنی و مفیدی در این صفحه ها وجود داشته باشد و طبق هدفی که در سایت خود دارید، محتوای این وبلاگ هم تا حدی غنی و مربوط به همان صفحه و سایت اصلی شما باشد. اگر این وبلاگ، این ویژگی ها را ندارد و مفید نیست، کلمه کلیدی و لینک سایت خود را در وبلاگ ها، صفحه ها یا مقاله های دیگر هم بگذارید. این کار را با شبکه های اجتماعی (social networks) هم به راحتی می توانید انجام دهید. این را هم بگوییم که موتورهای جست وجو عاشق وبلاگ ها هستند؛ پس حتماً این کار را انجام دهید.

- عباراتی برای تبلیغ محصول یا خدماتی که می دهید به همراه لینکی که همان کلمه کلیدی در آن به کار رفته و به سایت شما می رسد، را در سایت های اجتماعی و گروهی پربیننده بگذارید. بهتر است که مستقیماً هم با اشخاصی که این وبلاگ ها و سایت ها را مدیریت می کنند در ارتباط باشید.

- وقتی سایت های دیگر قبول می کنند که لینک سایت شما را در صفحه شان بگذارند، از آنها بخواهید که حتماً کلمه کلیدی را در آدرس لینک به کار ببرند.


۵) موتورهای جست وجو را با وب سایت خود آشتی دهید

وقتی موتور جست وجو به دنبال صفحه هایی در جواب جست وجوی یک کاربر می گردد، معمولاً مهم است که این کلمه کلیدی در چند سطر اول سایت (یا وبلاگ یا ...) که می خواهد به عنوان جواب ارائه دهد آمده باشد. پس سعی کنید اصلاً با انبوه فلَش و Ajax و غیره سایت خودتان را شلوغ نکنید؛ چون تا حد زیادی احتمال شناخته شدنتان توسط موتور جست وجو را پایین می آورد. باز هم ترفندهایی هست که می تواند احتمال شناخته شدن شما توسط موتور جست وجو را بالا ببرد. گوگل این چند مورد دیگر را آورده است:

- از یک مرورگر متنی مانند Lynx استفاده کنید که تا حدی متوجه نحوه سایت یابی این موتورهای جست وجو، و اینکه چطور سایت شما را پیدا می کنند، شوید. یا در قسمت مشاهده گر lynx آدرس URL خودتان را بگذارید تا متوجه شوید که صفحه با Lynx چه طور دیده می شود.

- مطمئن شوید که سایت شما دو یا چند مورد از یک متن و محتوا یا URLهایی که به یک صفحه ارجاع می دهند را نداشته باشد.

- یک نقشه سایتِ XML بسازید و آن را برای موتورهای جست وجو بفرستید. به این ترتیب آنها لیستی از URLهایی از سایت شما، که می خواهید نمایش داده شوند، خواهند داشت.

● پیگیر باشید

خیلی مهم است که هر هفته به طور منظم وقت بگذارید و حواستان به موقعیت سایتتان در گوگل باشد. کلمات کلیدی را مرور یا به روز کنید و به دنبال فرصت های بیشتر و بهتر لینک گذاری و تبلیغ سایت خود باشید. این را هم در نظر بگیرید که اکثر رقبای شما هم این اطلاعات پایه را دارند و آنها نیز سعی می کنند این نکته ها را رعایت کنند.

موتورهای جستجوگر

http://dl.irpdf.com/ebooks/Part21/www.irpdf.com(7039).pdf

چگونه می توان کاری کرد که سایت ما به سرعت در موتور جستجو ثبت شود. راه ورود موتور .... رتبه بندی صفحات وب توسط موتورهای جستجو. وقتی شما از موتورهای جستجوی ...

اینترنت و فناوری اطلاعات - شماره پنجم - موتورهای جستجو

http://vista.ir/magazine/106

چگونگی رتبه بندی سایتها توسط موتورهای جستجو · چگونه Adwords گوگل را قدرتمند آغاز ... چگونه از طریق سیستم های جستجو ترافیک برای سایت خود بدست آوریم؟

فروردین 1387 - پیج رنک|پیج رنک گوگل|page rank - بلاگفا

http://pagerankr.blogfa.com/8701.aspx

عنوان، اولين چيزي است که مردم با آن در موتورهاي جستجو مواجه مي شوند. .... حال سوال اینجاست كه چگونه متوجه شویم كه PAGE RANK سایت ما چند است؟ .... پیج رنک بالای داشته باشید شانس زیادی برای دیده شدن دارید و این بازدید شما رو زیاد میکنه. ... تو این کادر آماری از بازدیدکنندگان که توسط موتور های جستجو ارجاع داده شدن رو نشون میده .

RSS Feed طراحی سایت - شرکت طراحی سایت سنادیتا

http://www.sanadata.com/rss2/

تا کنون هیچ کدام از موتورهای جستجو نتایجشان را با یک روش قالب بندی باز ارائه نکرده اند. وب سایتها اکنون ..... چگونه توسط موتورهای جستجو ديده شويم؟ تحقیقات و ...

چگونه کلیه آثار جستجوهای خود در گوگل را پاک کنیم؟ - زومیت

http://www.zoomit.ir/howto/web/1857-پاک-کردن-اثر-جستجو-گوگل

28 فوریه 2012 ... گوگل همه اطلاعاتی که شما جست و جو می کنید را در web history ذخیره می کند ... کلیپی را در یوتیوب دیده بودید؛ یا سایت یا اطلاعاتی را از طریق موتور ...

Advanced Research - Department of Physics

http://phys.sharif.edu/web/medphyslab/advanced-research

... ها را در موتور های جستجو وارد میکنیم حیرت زده شویم که «چرا این به عقل خودم نرسید که ... پیشرفته در موتورهای جستجو نام شخص را وارد کنیم تا ببینیم که او چگونه طی طریق کرده است. ... "If I have seen further, it is by standing on the shoulders of giants" ... نتایج جستجو بر حسب اینکه مقاله در چه مجله ای توسط چه کسی چاپ شده باشد و ...

حقوقدانان - حقوقدانان

http://www.hoghooghdanan.com/index.php?option=com_content&view=article&id=58:1388-03-13-14-57-48&catid=50:1388-03-13-13-59-26

Email:این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. ... ديگر از امكانات موجود در اينترنت موتورهاي جست و جو است با استفاده از موتور هاي جست و جو مي ... هاي مورد نظر خود را جست و جو كرده با استفاده از ابرپيوندها به وبگاه مورد نظر وارد شويم . .... تنها كتابي كه درباره روش شناسي علم حقوق به زبان فارسي ديده ام تاليف آقاي پروفسور ...

راهنمای تنظیمات حریم خصوصی در فیس بوک (حتما بخوانید!) - پایگاه ...

http://barsam.ir/archive/راهنمای-حریم-خصوصی-در-فیس-بوک-حتما-بخوا/

20 آوريل 2011 ... برای مثال نام شما قابل جستجو است و با وارد شدن به پروفایلتان نام، تصویر، اطلاعات .... در جستجوهای انجام شده در موتورهای جستجو دیده شود می‌توانید برروی Edit setting ..... چگونه متوجه شوم که جه کسانی مرا جستجو میکنند و به صفحه من وارد شده اند؟ ... سلام چطور میتونم از Share کردن نوشته هام توسط دوستانم جلوگیری کنم؟

راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیس بوک - Facebook

https://fa-ir.facebook.com/notes/164672950257944/

اگر دوست ندارید اسمتان در جستجوهای انجام شده در موتورهای جستجو دیده شود می‌توانید برروی ... چطور میتونم از اشتراک گذاری مطالبم در فیس بوک توسط دوستانی که در .... Yagoub Mahdizadeh Hatef چگونه میتوانم کسی را که تنظیم کرده تا با سرچ پیدا ...

طراحی وب | تکنوپلیس

http://technopolis.ir/category/articles/webdesign

ارسال شده توسط توحید ناطقیان در تاریخ فروردین ۲۸, ۱۳۹۱ در دسته(ها)ی برنامه نویسی PHP | بدون نظر ... از دید کاربرای ایرانی خارج کنه(جست و جوی من برای پیدا کردن اسکریپت بی فایده بود) و ... 352 در یادگیری سریع و اصولی هک: چگونه هکر شویم؟ ... سازی موتور جست و جو بکترک بیسیم تجارت الکترونیک تحدیدات اینترنتی ترفند ...

آموزش طراحی وب سایت و کدنویسی (از ابتدا تا انتها) | ITTutorial

http://www.ittutorial.ir/آموزش-طراحی-و-کدنویسی-وب-سایت-از-ابتدا/

23 نوامبر 2009 ... چگونه طراح سایت قابلی شویم · چگونه طراح وب سایت شویم؟ .... این تگها در بالا بردن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو نیز بسیار مهم هستند. ... مزیت های بسیاری دارد و از ان جمله شناخته شدن این Text ها توسط موتورهای جستجو است. ..... اگر نگاهی دوباره به صفحه وب در مرورگر خود داشته باشیم خواهیم دید مشکل مرحله قبل ...

چطور موتورهای جستجو کار می‌کنند؟ - همشهری آنلاین

http://www.hamshahrionline.ir/details/8817

19 نوامبر 2006 ... یکی از فعالیت‌های اصلی که در SEM انجام می‌شود تحلیل آمار همین دید و بازدیدها است. اسپایدرها ... تنظیم میزان دسترسی موتورهای جستجو به محتوای یک سایت توسط پروتکل Robots انجام می‌شود. ... چطور مانع جستجو در گوگل پلاس شویم؟

موتورهای جستجو - iranbanou.com-ایران بانو

http://iranbanou.com/default.aspx?id=50&ctgr= موتورهای جستجو

10, آشنایی بایدها و نبایدها در بازاریابی توسط موتورهای جستجو؛ راهکارها و خطاهای مرسوم. 11, آشنایی کامل با ... 56, با تاریخچه شکل گیری و راه اندازی موتور جستجوی بین المللی گوگل Google آشنا شویم ... 96, چگونه Page Rank سایت خودمان را در موتورهای جست وجو حفظ کنیم؟ 97, چگونه در .... خودرویی که همه جای آن نوآوری دیده می‌شود +عکس.

نکته ها و ترفندهای اینترنتی - iranbanou.com-ایران بانو

http://iranbanou.com/default.aspx?id=106&ctgr=نکته ها و ترفندهای اینترنتی

15, چگونه مصرف RAM را در کروم و فایرفاکس کاهش دهیم؟ ... 19, چگونه از شر pop Up در ویندوز ۷ و ۸ خلاص شویم؟ .... 136, چگونه توسط موتورهای جست و جو دیده شویم؟

بن یا توقیف سایت بوسیله گوگل - Google ban | آموزش طراحی سایت

http://webnology.ir/206/seo-2/بن-یا-توقیف-سایت-بوسیله-گوگل-google-ban/

1 ژانويه 2012 ... چگونه از توقیف شدن سایت بوسیله گوگل مطلع شویم؟ ممکن است از ... آیا سایت شما برای عنکبوت های موتور جست و جو در دسترس است؟ اگر سایت بن شده ... “شما فقط صفحاتی را خواهید دید که مربوط به اصطلاحاتی که شما نوشتید هستند”

10 ترفند جالب در فايرفاكس | مجله اينترنتی گويا آی‌تی

http://www.gooyait.com/1389/03/17/10-fun-tricks-in-firefox.html

7 ژوئن 2010 ... چگونه تمامی عکس های موجود در یک صفحه را یکجا ذخیره کنیم. شاید بارها ... خواهید دید که Address bar مثل فایرفاکس های قدیمی تر می شود. ۴- اگر شما از اون .... ۲- به سایت مورد نظر که موتور جستجو گر دارد. ... ارسال توسط: سپهر خيري.