دانستنی های نوزاد،با چه علائم بیماری در نوزاد باید به پزشک مراجعه کرد؟

دانستنی های نوزاد و علائم بیماری در نوزاد:نگهداری و مراقبت از نوزاد در روزها و هفته های اول کار بسیار حساسی است و نیاز به دقت کافی دارد.نوزادان به علت ضعیف بودن ابتلا به حساسیت ها و بیماری های مختلفی می شوند اما برای کدام یک ازآن ها باید به پزشک مراجعه کرد؟در ادامه مطلب سوالاتی مطرح شده است که با بررسی پاسخ آن ها و پاسخ خودتان متوجه میشوید که با وجود علائم بیماری در نوزاد خود نیاز به مراجعه به پزشک برای بیماری نوزاد خود دارید یا خیر با دلگرم همراه شوید:

 دانستنی های نوزاد و علائم بیماری در نوزاد

دانستنی های نوزاد و علائم بیماری در نوزاد

آیا نوزاد شما بیشتر از حد معمول سرفه میکند؟

اگر پس از تغذیه نوزاد دچار کبودی و حالت خفگی و سرفه شود باید فوراً به متخصص کودکان و نوزادان مراجعه نمایید.

 

آیا کبودی نوزاد شما طبیعی است؟

چنانچه پوست، لب ها و زبان نوزاد به طور ثابت کبود باشد، باید به پزشک اطفال مراجعه نمود.

 

آیا چگونگی مراقبت از بندناف را می دانید؟

بند ناف باید تمیز و خشک بوده و در معرض هوا قرار بگیرد. از مواد ضدعفونی کننده و سنتی استفاده نکنید. پس از افتادن بند ناف، بیرون زدن ناف هنگام گریه از سوراخ کوچک طبیعی است و معمولاً تا 18 ماهگی از بین می رود. درصورت بزرگتر شدن و تداوم آن به پزشک اطفال مراجعه نمایید.

 

آیا نوزاد شما بیش از حد طبیعی استفراغ می کند؟

معمولاً پس از هر تغذیه نوزاد کمی از شیر را بالا می آورد که علت آن تغذیه بیش از حد است. چنانچه استفراغ جهنده و مکرر بود، باید به پزشک اطفال مراجعه نمایید.

 

آیا نوزاد شما به خوبی شیر شما را می خورد؟

تغذیه نوزاد انحصاراً باید با شیر مادر و در وضعیت صحیح باشد. استفاده از شیشه و پستانک نوزاد را سر در گم می کند و سینه را پس می زند.

دانستنی های نوزاد و علائم بیماری در نوزاد

آیا نوزاد شما بیش از حد نفخ دارد؟

اگر با آروغ زدن نوزاد اتساع شکم کمتر نشد و شکم سفت و متورم بود و یا با استفراغ طولانی یا یبوست همراه بود، باید به پزشک اطفال مراجعه نمایید.

 

آیا نوزاد شما بی حال، خواب آلود و بی اشتها است؟

نوزاد طبیعی معمولاً در حال خواب یا شیر خوردن است. چنانچه نوزاد پس از بیداری میل به شیر خوردن نداشت و بی حال بود، به متخصص اطفال مراجعه نمایید.

 

آیا نوزاد شما بی قرار است و بیش از حد گریه می کند؟

اگر نوزاد شما خوب تغذیه شده، آروغ زده و خشک است، با بغل کردن و نوازش آرام نمی گیرد به متخصص اطفال مراجعه نمایید.

 

آیا تنفس نوزاد شما طبیعی است؟

اگر نوزاد شما ناله می کند یا بیش از 60 مرتبه در دقیقه تنفس می کند و یا لرزش پره های بینی دارد یا با هر تنفس عضلات بین دنده ای او فرو می رود و لب های او کبود است، حتماً به متخصص اطفال مراجعه نمایید.

دانستنی های نوزاد،با چه علائم بیماری در نوزاد باید به پزشک مراجعه کرد؟

http://www.delgarm.com/children/pain-and-babies/109046-دانستنی-های-نوزاد-و-علائم-بیماری-در-نوزاد

16 جولای 2014 ... دانستنی های نوزاد-علائم بیماری در نوزاد-تشخیص علائم بیماری در نوزاد-علائم بیماری در نوزادان-بیماری نوزاد-بیماری خفیف نوزاد-بیماری جدی ...

تب در کودکان صفر تا دوازده ماه - کودک آکا - بیماری های کودک

http://koodakan.akairan.com/koodak/bimari/22800.html

... تواند شما را مطمئن کند. بیماری های کودکان,تب در کودکان,پایین آوردن تب کودک ... با توجه به آنچه گفته شد، در موراد زیر باید به پزشک مراجعه کرد: درجه حرارت مقعدی ...

علت اصلی اسهال در کودک و راه حلی برای درمان آن - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/13269_علت-اصلی-اسهال-در-کودک-و-راه-حلی-برای-در.html/

17 ژانويه 2014 ... یکی از بیماری های مرتبط به سیستم گوارشی کودک ، اسهال است. ... مدفوع طبيعي در نوزادي كه با شير مادر تغذيه مي شود و هنوز از مواد جامد استفاده نمي كند معمولا زرد رنگ است و .... چه موقع بايد به پزشك مراجعه كرد؟ ... تناسب اندام خشکی پوست دانستنیها دانستنیهای تغذیه دانستنیهای پزشکی درمان افسردگی درمان چاقی دلایل ...

سوال و جواب هایی در مورد تب کودکان - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/13177_سوال-و-جواب-هایی-در-مورد-تب-کودکان.html/

16 ژانويه 2014 ... تب نشان دهنده شروع یک بیماری و از مهم ترین علائم بیماری های ویروسی و عفونی مانند ... با توجه به آنچه گفته شد، در موراد زير بايد به پزشك مراجعه كرد:.

همه آنچه باید در مورد تب کودکان بدانید - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/malady-baby/children-fever.html

تازه های بیماری های شایع کودکان ... سرخک یک بیماری ویروسی است که با علایم سرما خوردگی بروز می کند و اگر بیمار با فرد ... در چه صورتی باید به پزشک مراجعه کرد؟

حقایقی درباره چشم های نوزادان - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/chick/eye-baby.html

با حالت افسوس و حسرت رو به من کرد و گفت: «خوش به حالت که با خواب… ... ها با دست علایم عدم دید طبیعی در نوزاد است و باید به آن توجه خاص کرده و به چشم پزشک مراجعه کرد. ... والدین باید به هر عارضه و هر نوع امر غیرطبیعی در چشم های نوزاد و فرزند خود توجهی خاص و ..

انحراف چشم در كودكان - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/malady-baby/eye-deviation-children.html

سرخک یک بیماری ویروسی است که با علایم سرما خوردگی بروز می کند و اگر بیمار با فرد مبتلا با سرخک ... پس اگر متوجه تغییری غیرطبیعی در چشم كودك شدید، حتما به چشم پزشك مراجعه كنید. ... طبق نظر متخصصان، با پیگیری‌های بموقع و مناسب می‌توان از بروز مشكلات جدی‌ چشم پیشگیری كرد. .... بامزه ترین لباس های کودکان و نوزادان

مراقبت های دوران نوزادی (مرجع اطلاعات کامل برای مادران) : سایت پزشکان ...

http://www.pezeshk.us/?p=4324

16 سپتامبر 2006 ... ۳-نوزاد قادر به مراقبت از خود نیست و باید اورا از خطر بیماری حفظ کرد . ... ۸-برای کهنه کردن نوزاد از پارچه های با جنس نخی و کمی ضخیم استفاده شود ، کهنه را مرتب عوض ... *اگر زردی همراه با علائم زیر با شد خطرناک است : ... *نکته مهم : چنانچه نوزاد تا ۴۸ ساعت اول بعد از تولد دفع مدفوع نداشته ب

دانستنی های بهداشت | کودکان | بیماریهای کودکان - آفتاب

http://www.aftabir.com/lifestyle/subcategory/79/دانستنی-های-کودکان-بیماریهای-کودکان?subject=126

اغلب والدین با دیدن علائم اولیه سرفه در فرزندانشان نگران می‌شوند، اما پزشکان معتقدند ... آنتروویروس است که در صورت بروز باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کرد.

سوالات مربوط به شیر مادر - DANONE Baby Nutrition شرکت صنایع ...

http://www.nutricia-mmp.com/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=76&Itemid=91

2- آیا شیر من کلیه ویتامین های مورد نیاز نوزاد را تامین می کند؟ با توجه به اینکه برخی از ذخایر ویتامینی نوزادان کم بوده و شیر مادر نیز به تنهایی قادر به جبران ... اجتناب از نگرانی و اضطراب ، درمان سریع بیماری در مادر، اجتناب از رژیم گرفتن برای کم کردن وزن و .... در صورت وجود این علایم حتما بایستی در اسرع وقت به پزشک م

مراقبت از چشمان کودکان - مجله پزشکی مادر

http://www.ir-med.com/component/k2/item/128-مراقبت-از-چشمان-کودکان

نوزادان با ریسک بالا مانند نوزادان زود رس باید از نظر سابقه خانوادگی در مسائل چشم ... از نظر دید چشم و تطابق دید ارزیابی شوند و در صورت وجود مشکل ، به چشم پزشک مراجعه شود. ... بخصوص بعد از ظاهر شدن علائمی از قبیل سردرد های مکرر یا دوبینی ، ( بسیاری ... شود،این بیماری را در مراحل اولیه،می توان بوسیله تنظیم محور دید ،معالجه کرد

آموزش سلامت همگاني - کم خونی

http://iec.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=143&pageid=46161

دانستنی های hiv · بیماری های غیر واگیر .... 11) چه بیماری هایی جزو کم خونی با گلبول های کوچک تر از معمول می باشند؟ ... 23) علائم بیماری کم خونی آپلاستیک کدامند؟ 24) تشخیص ... 45) تغذیه نوزاد در بیماری ناسازگاری Rh جنین‌ و مادر باید به چه صورت باشد؟ ... 47) درناسازگاری Rh جنین‌ و مادر در چه شرایطی باید‌ به‌ پزشک‌ مراجعه‌ کرد؟

برفک دهان چیست؟ علل، علائم، تشخیص و درمان برفک دهان | شفاجو

http://shafajoo.com/content/blog/711/برفک-دهان-چیست-علل،-علائم،-تشخیص-و-درمان-برفک-دهان

24 جولای 2014 ... برفک دهان یک بیماری قارچی است که بیشتر در نوزادان بروز می کند. ... دانستنیهای سلامتی ... اما اگر بخواهیم دقیقتر بیان کنیم باید گفت که این عفونت قارچی در دهان و ... زخم های کوچکی که به مقدار کمی خونریزی خواهند کرد به وجود می آیند. ... بنابراین بسیار مهم است که با مشاهده این علائم حتما به پزشک مراجعه کنید.

چشم سالم

http://eyessalem.blogfa.com/

4- با کلیک بر روی فلش های جهت نما، جهت علامت E را مشخص کنید. .... -در 6 هفتگي، نوزاد بايد به نگاه والدين توجه کند و ديد خودش را متوجه آن‌ها نمايد. ... پس اگر متوجه تغییری غیرطبیعی در چشم كودك شدید، حتما به چشم پزشك مراجعه كنید. ... این اصلا خوب نیست که منتظر بمانیم تا علائم بیماری‌های چشمی به طور کامل ظاهر شوند و برایمان  ...

انواع سرفه و راهکارهای درمان سرفه ها - باباجون دانستنی ها

http://babadanestani.blogfa.com/post-145.aspx

علت اين بيماري نوعي باكتري است كه با حمله به راه هاي تنفسي در راه هاي هوايي ايجاد التهاب شديد مي كند. ... از آنجا كه بيشتر سرفه هاي كودكان خلط دار است، نبايد آنها را سركوب كرد زيرا ... در تمام موارد سرفه بايد علت آن مشخص شود، بنابراين مراجعه به پزشك اولين و مهمترين راهكار است. ... به نوزاد زير ۳ ماه بدون اجاز

مراقبت های چشمی در کودکان - بیمارستان و مراکز فوق تخصصی چشم ...

http://www.noorvision.com/fa/26020/بیمارستان-و-مراکز-فوق-تخصصی-چشم-پزشکی-نور-مراقبت-های-چشمی-در-کودکان

بسیار مهم است که والدین با صدمات بالقوه ای که در خانه و مدرسه بینایی کودکان آنان را ... در برخی از ورزش ها به طور معمول از وسایل محافظ چشمی استفاده می شود. ... آن ها از توپ های کوچک یا وسایل تیز استفاده می شود، حتماً باید از عینک محافظ استفاده کرد. ... صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات چشم پزشکی اورژانس به بیماران مراجعه کننده است.