8 دلیل جالب گریه نوزاد

گریه نوزاد

عجیب است ولی نوزادان هم گاهی احساس تنهایی می کنند، حوصله شان سر می‌رود و مثل بزرگترها ولی به شیوه خودشان نق‌نق می‌کنند.

به نوزادتان شیر داده‌اید، پوشکش را عوض کرده‌اید و ظاهراً خوب استراحت کرده است. پس برای چه گریه می‌کند؟ اگر چه گریه او ظاهراً بی‌دلیل است اما یادتان باشد که گریهٔ نوزادان هیچ‌گاه بی‌دلیل نیست. برای اینکه علت گریه او را بفهمید، نکات مهمی را که ممکن است نوزادتان سعی بر بیان آن‌ها داشته باشد، به علاوه راه کارهایی که می‌تواند لبخند را به چهره او برگرداند، جمع آوری کرده‌ایم.

لطفاً این پولیور را در بیاورید؟

اینکه هوای بیرون کمی سرد است، دلیل نمی‌شود که مثل سورتمه سواران سیبری به او لباس بپوشانید. والدین معمولاً به نوزادان زیاد لباس می‌پوشانند و نوزاد هم موقعی که گرم و عرق ریزان می‌شود، شروع به نق زدن می‌کند، درست مثل بزرگ‌تر‌ها.

راه حل: خودتان هر چند لایه لباس که می‌پوشید، به کودکتان هم همانقدر لباس بپوشانید. اگر نمی‌دانید که آیا خیلی گرمش شده یا سردش است، دستتان را روی شکم یا پشت او بگذارید تا دمای بدنش را اندازه بگیرید. دکتر شارلوت می‌گوید: «گونه‌ها و پاهای نوزاد معمولاً حتی زمانی که دمای بدن او خوب است، خنک باشد.»
نمی‌توانیم یک جورایی کنار بیایید؟

نوزادان جملاتی مانند «باورم نمی‌شود که فراموش کرده‌ای...» یا «چرا همیشه باید یادت بیاندازم تا آشغال‌ها را جلوی در بگذاری؟» را متوجه نمی‌شوند، اما می‌فه‌مند که مامان و بابا دارند دعوا می‌کنند. الن شومن، پزشک اطفال در کلینیک مارشفیلد، می‌گوید: «اگر در خانه داد و فریاد و ناراحتی باشد، نوزاد نیز همین طوری بار می‌آید و ایراد گیر می‌شود.»

راه حل:‌گاه گاهی با همسرتان بحثتان می‌شود (مخصوصاً به خاطر کار سخت مراقبت از بچه)، اما سعی کنید احساستان را با خونسردی بیان کنید تا محیطی آرام برای او فراهم کنید. جر و بحث‌های داغتان را نگه دارید برای موقعی که کودکتان به رختخواب رفته است.

خیلی اضطراب دارم!

سر و صدا، تکان‌های زیادی و نور زیاد در فروشگاه، رستوران‌های شلوغ و پر سر وصدا یا یک میهمانی خانوادگی، می‌تواند اشک نوزادتان را دربیاورد و بعد از مدتی هر نوع تحریکی، حتی قرار گرفتن در ژاکت بیرون از خانه به مدت ۲۰ دقیقه یا اسباب بازی‌های زیاد در اطراف او، می‌تواند ناراحتش کند.

راه حل: هر کودکی از یک چیزی ناراحت می‌شود، بنابراین دقت کنید ببینید نوزادتان چگونه بر ناراحتی خود غلبه می‌کند. زمان خرید از فروشگاه‌های شلوغ را کم کنید، در زمان‌های خلوت به رستوران بروید و اسباب بازی‌های جدید را کمتر به او بدهید. همچنین بعد از گردش زمان ساکتی را برای او برنامه ریزی کنید تا نوزاد آشفته‌تان آرام شود.

شکمم درد می‌کند.

ناراحتی شکمی نوزادتان دلایل کمی ندارد؛ ممکن است نفخ کرده یا یبوست داشته باشد. نوزادانی که شیر خشک مصرف می‌کنند، ممکن است نسبت به شیر حساسیت نشان دهند یا آلرژی شیری داشته باشند که هر دو این‌ها می‌توانند باعث دل پیچه به همراه مدفوع شل شوند. شاید هم رفلاکس معده داشته باشد، در این حالت محتوی معده وارد مری می‌شود.

راه حل: سعی کنید کودکتان بیشتر آروغ بزند. می‌توانید با ماساژ دادن شکم او به آرامی یا حرکت دوچرخه‌ای پا‌هایش، گاز معدهٔ او را کم کنید. اگر شیر خودتان را به او می‌دهید، سعی کنید در کل زمان شیردهی از یک سینه به او شیر بدهید و آن را عوض نکنید. شیری که اول از سینه بیرون می‌آید، نسبت به شیری که بعداً از سینه بیرون می‌آید لاکتوز بیشتری دارد. برای نوزادانی که از شیشه شیر استفاده می‌کنند، از سر شیشه‌هایی استفاده کنید که شیر کمتری از آن بیرون می‌آیند تا هوای کمتری وارد شکم نوزادتان شود. اگر این کار موثر واقع نشد، پوشک کثیف او را به پزشک نشان دهید و از او بپرسید که آیا باید از شیر دارای حساسیت کم «hypoalergil» یا شیر سویا استفاده کنید؟ اگر‌گاه گاهی نوزادتان بالا می‌آورد، نگران نشوید. اما اگر نشانه‌های مزمنی دارند یا کودکتان ظاهراً ناراحتی دارد، با پزشکتان صحبت کنید. شاید لازم باشد بعد از غذا او را بنشانید، یا شیر او را با نشاسته برنج غلیظ کنید و یا اگر رفلاکس معدی روده‌ای دارد، داروی کاهنده اسید معده به او بدهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد بالا آوردن نوزاد به مطلب مراجعه کنید.

یک چیزی اذیتم می‌کند.

ممکن است دور انگشتان دست یا پای او، مو یا نخ گیر کرده باشد، خون او را بند آورده و باعث ایجاد درد و ورم شود. این مساله بیشتر از آنچه که والدین متوجه شوند، اتفاق می‌افتد و باید خیلی زود متوجه آن شوید، در غیر اینصورت ممکن است آسیب دائمی به بافت بدن او وارد شود. سایر احتمال‌ها: احتمال دارد برچسب لباس یا زیپ آن یا کمربند ایمنی اتومبیل پوست کودکتان را اذیت می‌کند.

راه حل: لباس او را دربیاورید و دست و پایش را نگاه کنید. اگر مویی در آن‌ها دیدید، آن را بازکنید یا با یک قیچی کوچک آن را ببرید. دکتر شومن می‌گوید: «اگر نوزادتان پسر است، ممکن است مو یا نخ دور آلت تناسلی او پیچیده باشد.»

من اینجا تنها هستم.

نوزاد شما بین ۶ تا ۹ ماهگی متوجه می‌شود که موجودی جدا از شما می‌باشد که این خوب است، اما ممکن است همین که او را ترک کنید، شروع به گریه کند که این مساله هم خوب است و هم بد.

راه حل: خوب است نوزادتان را در روروک و غیره (که روی آن اسباب بازی نصب شده تا کودک با آن بازی کند) بگذارید تا لباس‌ها را در ماشین لباس شویی بیاندازید. اما اگر احساس می‌کنید که این جدایی لحظه‌ای او را ناراحت می‌کند، دست از کار بکشید و به او کمی ابراز محبت کنید. «گاهی اوقات فقط با دیدن شما یا قرار گرفتن در آغوش شما، گریهٔ او قطع می‌شود.» یک ماساژ آرام یا کوبیدن آرام به پشت او نیز به او کمک می‌کند تا مطمئن شود شما هر وقت از پیش او بروید، دوباره باز می‌گردید. اگر تمامی فنون (تاب دادن، موسیقی، عروسک پارچه‌ای مورد علاقهٔ او) را امتحان کرده‌اید و هنوز هم گریه می‌کند، شاید راحت‌ترین روش این باشد که او را با خود به اتاق رختشویی ببرید. با این افکار به خودتان دلداری بدهید که به ۱۵ ماهگی که برسد دیگر در نبود من اینقدر مضطرب نمی‌شود.

از گرسنگی دارم می‌میرم.

نوزادتان یک ساعت پیش غذا خورده، پس مطمئن هستید که وقت غذای بعدی او نرسیده است؟ اگر دوران رشد سریع خود را طی می‌کند، اشک‌های او شاید به این معنی هستند که «من باز هم گرسنه هستم!» این رشد سریع معمولاً در ۲، ۳ و ۶ هفتگی و ۳ و ۶ ماهگی رخ می‌دهد و حدوداً دو روز طول می‌کشد.

به هر حال نوزادان با تقویم پیش نمی‌روند و ممکن است هر زمانی این حالت اتفاق بیافتد.

راه حل: آیا واقعاً گرسنه است؟ بهترین کار این است که او را در کالسکه بگذارید و بروید پیاده روی، اگر خیلی زود خوابش ببرد یا ساکت شود، یعنی گرسنه نیست. اما اگر باز هم داد و بیداد کرد به او شیر بدهید. نگران نباشید شکم کودک شیر خوار را نمی‌توان بیش از حد پر کرد.

از این دیوار که جلوی چشمامه دیگه خسته شدم.

سپری کردن یک ساعت روی یک صندلی و یک گوشه از اتاق، مثل این است که کودک تمام روز در یک اتاقک اداری زندانی شده است؛ خیلی جالب نیست. اگر چه برخی از نوزادان نسبت به برخی دیگر برای ماندن در یک جا تحمل بیشتری دارند، اما همهٔ بچه‌ها از آن خسته می‌شوند و دوست دارند جایشان عوض شود.

راه حل: با بردن کودکتان به اتاقی دیگر به پارک و...، علاقه طبیعی او به کاوش را تحریک می‌کنید.

وقت گشت زنی ندارید؟ فقط با حرف زدن و ارتباط برقرار کردن با او می‌توانید او را از کسلی دربیاورید. دکتر پراچی شا، پزشک رشد جسمانی و رفتاری بیمارستان تگزاس، می‌گوید: «نوزادان موجودات بسیار اجتماعی هستند. آن‌ها دوست دارند دور و بر شما باشند، به حرف‌های شما گوش دهند و از شما بیاموزند.»

گریه نوزاد دلایل دیگری نیز می‌تواند داشته باشد، برای اطلاعات بیشتر در این مورد به مطالب چرا بچه من انقدر گریه می کند، و هفته پنجم از تقویم نوزاد مراجعه کنید.

مطالب خواندنی و جالب - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_cats_3.html

خنده دار,باحال,مطالب خنده دار و طنز,مطالب خواندنی و جالب,جالب,خواندنی,عجیب و باورنکردنی,دختر زیبا,زنان,دختر شایسته,رکورد گینس,ملکه زیبایی,طنز ... این خانم پس از 8 ماه یک سوسمار به دنیا آورد! ... این نوزاد با قلبی خارج از بدن متولد شد! .... دلیل عجیب و جالب زن برای طلاق از همسرش! ... غم انگیزترین عکس تاریخ بشری (فقط گریه نکن).

مجله اینترنتی زیر میزی : خبری | دانلود اهنگ جدید | عکس بازیگران | مد ...

http://www.zirmizi.ir/

شاید این نوزادان تازه به دنیا امده باشد ولی از ظاهر ان ها . ... تنبیه جالب یک پدر برای دخترش/عکس ... تروریست‌های داعش دلیل این اقدام خود را توهین این شهروندان به خدا و دین اعلام کردند. ... مي ريخت، در حالي که سرش را ميان دو دستش گرفته بود و به آينده تاريک خود مي انديشيد در ميان هق هق گريه به. .... در این مسابقه 8 نفر از بازیکنان تیم بارسا.

علت گریه بی دلیل کودکتان چیست؟ - آکا - مراقبت از نوزاد - آکاایران

http://koodakan.akairan.com/koodak/nozad1/20134904839.html

صفحه خانگی مراقبت و نگهداری از نوزاد علت گریه بی دلیل کودکتان چیست؟ ... 8 - ماساژ. بیشتر کودکان دوست دارند لمس شوند. بنابراین، ماساژ می تواند چاره کار باشد.

روش آرام کردن گریه نوزاد - کودک آکا - مراقبت از نوزاد - آکاایران

http://koodakan.akairan.com/koodak/nozad1/21973.html

به همین دلیل ممکن است او در این شرایط، از گریه کردن برای بیان احساسش استفاده کند. نوزاد را در تختخوابش تنها رها نکنید. بهتر است او را در آغوشتان بگیرید و شیشه ...

تصاویر دیدنی و جالب از شکل‌گیری جنین انسان و تولد نوزاد | تو با تو

http://2ba2.com/featured/40377/تصاویر-دیدنی-و-جالب-از-شکل-گیری-جنین-انس

تصاویر دیدنی و جالب از شکل‌گیری جنین انسان و تولد نوزاد. عكاس سوئدی، ... شبکه‌ای از رگ‌های خونی، زیر پوست نازک 16 هفته: جنین با استفاده از دستان خود در حال بررسی بدن خود و محیط 8 هفته: به سرعت در حال رشد. .... حالات خنده و گریه در صورت جنین!

مطالب مرتبط با اولویت بندی کارها در طراحی باغچه - پارسه گرد

http://www.parsegard.com/category/تگها/اولویت-بندی-کارها-در-طراح

8 دلیل جالب گریه نوزاد · تأثیر ژل روان کننده بر باروری · کیک یزدی · معرفی زردآلو به نوزاد · مربای آلو زرد درسته · خمیر پای به سبک ایتالیایی · طراحی دفتر کار در ...

عصر ايران

http://www.asriran.com/

نکته جالب توجه در برخی نیروهای پیشمرگه یونیفرم آمریکایی آنها بود. ... دانشمندان دلیل این مساله را کشف نکرده اند. ..... خانه 8 میلیون دلاری «جنیفر لارنس» (+عکس) ... شباهت برخی نوزادان به بازیگران! ... چرا مردان دروغ می گویند ، زنان گریه می کنند؟

نوزادان و کودکان - پرشین وی

http://www.persianv.com/nozad/

کودک و نوزاد ، مادر و کودک ، بیماری کودکان .... 8 روش برای علاقمند کردن کودکان به خوردن غذاهای سالم ... بهترین واکنش به گریه بی مورد کودک ... مهم ترین دلیل بالارفتن سطح توقع فرزند چیست ؟ مهم ترین دلیل بالارفتن سطح توقع فرزند چیست ؟<br /> ...

اس ام اس و اخبار علمی دانستنیها تازه ها عکس مطالب جالب

http://iran-world-picture-news.persianblog.ir/

8 دلیل برای گریه نوزادان(۱) .... khalagh patugh.ir 8 عکس های جالب خلاقانه جدید ... کشف یک بچه ماموت که 42 هزار سال پیش مرده است اما به دلیل قرار داشتن در توده یخ جسد ...

علمی و دانستنی - جذاب

http://www.jazzaab.ir/news_cats_23.html

آیا دلیل صدای عجیب و غریب مودم‌ های دایال آپ را می‌ دانید!؟ چگونگی زنده ماندن ... کاربردهای جالب پوست تخم‌مرغ که نمی‌دانستید !! آشنایی با حروف ... 8 تفاوت گریه پسران و دختران!! چرا ساعت‌هایمان .... ▫ایده ای خلاقانه برای تزیین دیوار اتاق نوزاد. ▫ مناسب ترین ...

نكات جالب درباره اشك و گریه - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=70349

19 جولای 2008 ... حیوانات (به ویژه نوزادان آنها) به صورت آوایی و مانند نوزادان تازه متولد شده گریه ... 8- گریه كردن در برخی فرهنگ ها عملی كودكانه و غیر موقر محسوب شده و ...

بچه - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/index-koodakan.php

دلایل افت تحصیلی در کودکان چیست؟ ... می خواهید بدانید نوزادتان چرا گریه میکند؟؛ دستگاه .... هفت دلیل گریه کودکان شیرخوار ... 14 حقیقت جالب در مورد نوزادان!

عکس بسیار جالب از متولد شدن نوزاد با کیسه آب! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/public/archives/216824.php

28 جولای 2014 ... عکس بسیار جالب از تولد جنین با کیسه آب , متولد شدن نوزاد با کیسه آب , متولد شدن نوزاد داخل ... ۱۳ دلیل برای رابطه زناشویی روزانه! .... کیسه آمنیوتیک از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس ... مهمترین عناوین روزنامه های سه ‌شنبه 1393/8/6 .... طنز؛ عواقب گریه کردن در توالت های ایرانی!

خواب نوزادان تا 12 ماهگی

http://www.iranhealers.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2614

به طور متوسط نوزادان در حدود 8 تا 9 ساعت در روز و حدود 8 ساعت در شب می خوابند. ... پس از بیدار شدن نوزاد به او شیر بدهید می توانید از وارد شدن او به فاز گریه جلوگیری کنید. ... از دلایل اهمیت خواب میان روزی این است که کودکان در طول روز بیشتر خواب rem خواهند ... جالب است که بدانید کودکانی که زودتر به دنیا می آیند تقریباً 90% زمان ...

لجبازی - کودک فردا

http://koodakefarda.ir/مشکلات-رفتاری/لجبازی/

مسئله الگو گیری بسیار مهم است و تا می توانید محیط کودک را از الگوها ی جالب و جذاب مثبت غنی کنید.در مورد گریه های زیادش ..... امکان نداره برم مهمونی بچه من اونجا به هر دلیلی گریه نکنه. ممنون میشم ... 14 سپتامبر, 2014 در ساعت 8:47 ق.ظ. در پاسخ به هاجر

پله پله تا ملاقات خدا - انواع تست ها و فال هاي جالب

http://yashams.blogfa.com/cat-4.aspx

8- آن چیست که تا آسمان نگرید، اشکش روان نمی شود؟ ..... و در مجموع به دلیل ایجاد شرایط و بستر هیجانات توسط شما، از همراهى تان لذت مى برند. ... 2- بچه تان گريه ميکنه