ستارهٔ هتل‌ها به چه معناست,همه چیز درباره ستارهٔ هتل‌ها هتل,هتل های ستاره دار,همه چیز درباره ستارهٔ هتل‌ها,ستارهٔ هتل‌ها به چه معناست,هتل,متل,هتل پانسیون,هتلهای جهان,ایران مطلب


همه چیز درباره ستارهٔ هتل‌ها ,هتل,هتل های ستاره دار

ستارهٔ هتل‌ها به چه معناست؟

ایران مطلب : همراه با شروع فصل تعطیلات و آغاز سفرهای تابستانی، یکی از مهم‌ترین مواردی که خانواده‌ها در حین سفر باید به آن توجه داشته باشند، تأمین اقامتگاه موردنظر در مقصد سفر است.


همه ما اطلاعات مختصری درباره هتل‌ها و انواع آن‌ها داریم؛ چراکه یقیناً برای یک‌بار هم که شده است در حین سفر در این مکان‌ها اقامت کرده و از  خدمات آن‌ها بهره‌مند شده‌ایم.

با این حال، شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس‌های مسافرتی درباره هتل‌ها به کار می‌برند چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ برای مثال تفاوت هتل‌ها با متل‌ها و یا هتل‌آپارتمان با هتل پانسیون در چیست؟

در این گزارش سعی شده است تا به شرح مختصر از مهم‌ترین نکاتی که در حین سفر و انتخاب اقامتگاه مناسب موردنیاز است بپردازیم.

هتل

این واژه برگرفته از یک اصطلاح فرانسوی به معنای میزبان بوده که در تعریف کلی عبارت است از نوعی مکان مسکونی اجاره‌ای که معمولاً برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می‌شود.

هتل‌ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به‌حساب می‌آیند و بیشتر مورداستفادهٔ مسافران و گردشگران خارجی قرار می‌گیرند.

این اقامتگاه‌ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد اتاق هم  خواهد رسید. ضمن اینکه برخی هتل‌ها برای جذب مسافر بیشتر خود را به امکانات جانبی همچون رستوران، استخر، شنا، کافی‌شاپ و سالن اجتماعات مجهز کرده‌اند.

متل

بی‌شک همه ما تعریفی از این نوع واژه در ذهن داریم  که این تعریف برمی‌گردد به فیلم‌های گنگستری و مکان‌هایی که با این اسم در خارج از شهر قرار گرفته شده است.

متل تلفیقی است از دو واژه Motor و Hotel و اساساً ماهیت بین‌راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قرار دارد. در تعریف متل می‌توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می‌توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند.

به‌طورکلی و در ساده‌ترین تعریف، آنچه باعث می‌شود تا متل از هتل متمایز شود، نبود لابی در متل‌ها است. چراکه میهمانان به‌مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی کنند.

هتل پانسیون

پانسیون‌ها معمولاً در شهر واقع شده است  و در آن‌ها تعدادی اتاق، سالن غذاخوری، کتابخانه و سالن مطالعه و حتی اتاق تلویزیون تهیه شده است.

لازم به ذکر است از آنجایی که سالن غذاخوری پانسیون‌ها تنها مختص به ساکنان همان پانسیون است، برای صرف غذا پذیرای مشتریانی خارج از پانسیون نخواهند بود.

هتل پانسیون‌ها برخلاف هتل‌ها و متل‌های کشور علاوه بر قوانین خاصی که دارند، اتاق‌ها را به‌صورت ماهیانه یا سالانه اجاره می‌دهند.

هتل‌ آپارتمان

همان‌طور که از نام آن‌ها برمی‌آید، این نوع مکان‌ها بیش از آنکه شبیه به هتل  و مشمول قوانین سخت‌گیرانه آن‌ها باشند، بیشتر شبیه آپارتمان هستند.

با این تفاوت که پخت‌وپز بر عهده خود مسافر بوده و مسافر هر زمان که اراده کند می‌تواند  مکان موردنظر را تخلیه کند.

معمولاً قیمت آن‌ها از هتل‌های هم‌ردیف پایین‌تر است و مسافرینی که در آن اقامت می‌گزینند آن را به‌مثابه خانه خود می‌انگارند تا  هرچه را که از ملزومات زندگی آپارتمان‌نشینی است د ر این مکان فراهم کنند.

ریزورت هتل

منظور این اقامتگاه‌ها، اماکنی است که به‌منظور استراحت مسافرین در کنار سواحل و چشمه‌های آب‌معدنی قرار داده شده است.

ستارهٔ هتل‌ها به چه معناست؟

بی‌شک با اقامت یک‌روزه در هتل‌ها و حتی با یک گشت‌وگذار در سایت هتل‌ها درخواهید یافت که قیمت هتل‌ها در طیفی قرار می‌گیرد  که چندان شباهتی به هم ندارد.

این ستاره‌ها تعریفی برای نوع و تنوع خدمات هر یک از هتل‌ها بوده و در سیستم شناسایی بین‌المللی هم این ستاره‌ها هستند که مدنظر قرار می‌گیرند.

به‌طوری‌که گفته می‌شود هتل‌های 5 ستاره از نظر سیستم خدمت‌رسانی بهتر از هتل‌های 4 ستاره بوده و هتل‌های 4 ستاره هم به‌مراتب بهتر از هتل‌های 2 یا 3 ستاره هستند.

ستاره و درجه هتل‌ها بر اساس کیفیت خدمات، تجهیزات مناسب، آموزش پرسنلی، رعایت موازین بهداشتی، فضاها و امکانات ساختمانی و تأسیساتی و همچنین غذا تعیین می‌شود و بدیهی است هر نقصانی در بخش‌های یادشده در هتل می‌تواند در تقلیل درجه هتل مؤثر باشد.

با این حال شاهدیم که در برخی مواقع کیفیت و خدمات ارائه‌شده از سوی هتل‌ها با درجه و ستارهٔ آن‌ها تناسب ندارد که این خود حاکی از دادن نشانه‌های قلابی بر سر در هتل‌ها است.

هتل 2 ستاره

تمیزی و راحتی و دکوراسیون منظم و هماهنگ از الزامات این هتل‌ها است و  ارائه رتبه دو ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

خانه‌داری بسیار خوب، دکوراسیون جذاب و وجود تلویزیون رنگی در تمام اتاق‌ها، مبلمان باکیفیت، دارای رستوران با قابلیت ارائه سرویس در هر وعده غذایی، خدمات‌رسانی به اتاق‌ها، ورودی هتل با ظرفیت مناسب، تخت‌هایی با اندازه معمولی و بزرگ‌تر، سرویس حمام خوب و زیبا، قفسه‌های کافی، امکانات تفریحی، حوله و صابون، پرسنل آموزش‌دیده و لاندری و روم سرویس.

هتل 3 ستاره

در هتل 3 ستاره خدمات به‌طور کامل ارائه  و به‌طور شایسته مدیریت می‌شود، این نوع هتل‌ها دارای چشم‌انداز زیبا و امکانات گسترده‌اند. ارائه رتبه سه ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

نظافت و خانه‌داری و نگهداری عالی، هال ورودی بزرگ با طراحی جذاب، فضای پذیرش فعال 24 ساعته، اتاق‌های بزرگ و راحت، بدون سروصدا با نور کافی و فضای نشیمن با دکوراسیون جذاب و تزیینات، مبلمان باکیفیت، سیستم مرکزی تهویه هوا و سیستم حرارتی، اتاق‌های مفروش شده باکیفیت بالا و دارای تشک‌های عالی، ترموستات کنترل درجه دما، سرویس حمام زیبا که بعضی از آن‌ها دارای وسایل آرایشی، صابون و حوله باکیفیت عالی است. دارای سوییت اتاق لوکس و محدوده زمانی سرویس‌دهی اتاق‌ها گسترده است

وجود دو دستگاه تلفن در اتاق، یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن، سیستم بیدارباش، وجود بیش از یک رستوران در هتل با قابلیت ارائه سرویس در هر وعده غذایی، خدمات‌رسانی به اتاق‌ها، ورودی هتل با ظرفیت مناسب، تخت‌هایی با اندازه استاندارد، سرویس حمام خوب و زیبا، قفسه‌های کافی، امکانات تفریحی، حوله و صابون، پرسنل آموزش‌دیده و لاندری و روم سرویس. از دیگر خصوصیات این هتل‌ها است.

هتل 4 ستاره

این هتل‌ها نه‌تنها باید کلیه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه باید از خود هویتی داشته باشند. تأمین راحتی و آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان است، آن‌ها آموزش‌دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب هستند. این هتل‌ها دارای امکانات متنوعی هستند. ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

خانه‌داری و نگهداری فوق‌العاده از هتل، اتاق و فضای سبز، طراحی ساختمان به‌صورت خاص و جالب، هال ورودی لوکس، مبلمان بسیار خوب، فضاهای عمومی، آثار هنری، کیفیت بالای فرش و گل تازه، چشم‌انداز محیط طبیعی و فوق‌العاده، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش، رزرواسیون بسیار سریع و کارآمد، کارکنان متعهد با لباس متحدالشکل، وجود دربان، مدیریت متخصص، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع، خدمات‌رسانی عالی به اتاق‌ها، وجود اتاق‌های بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزیین‌شده با کارهای هنری، دو تلفن یکی در کنار تخت و دیگری روی میز، دارای تشک راحت و پتوی اضافه و تخت‌های بزرگ و معمولی، سرویس‌دهی به‌صورت دو مرتبه در روز به اتاق‌ها، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله، جعبه کمک‌های اولیه، آیینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، یخچال در داخل، سیستم خشک‌کن دست، در اختیار قرار دادن لباس‌های راحت به میهمانان، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق‌خواب و سایر امکانات مثل حمل‌ونقل، روزنامه رایگان و امکانات تفریحی برای میهمانان از قبیل استخر، سونا، زمین‌های بازی و ارائه خدمات ویژه از قبیل اتاق ملاقات، پارک اتومبیل توسط مستخدم و غیره.

هتل 5 ستاره

این نوع هتل‌ها در ردیف اول قرار دارند. قوانین و استاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کیفیت آن همواره باید ثابت نگه داشته شود.

ارائه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن بعضی موارد زیر است:

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصربه‌فرد و مستمر، دارای بیش از 100 اتاق، هال ورودی، اتاق میهمان، فضای عمومی‌ تزیین‌شده با کارهای هنری، مفروش شده باکیفیت بالا، دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرام، دارای نگهبان و سرویس 24 ساعته، پرسنل آموزش‌دیده و متعهد، تزیین اتاق‌ها با استفاده از اشیای هنری، دارای 3 تلفن (کنار تخت، روی میز و داخل حمام)، تمیز کردن اتاق به‌صورت دو مرتبه در روز، سرویس حمام زیبا و مدرن، دارای رستوران عالی و غذاهای متنوع و سرویس غذادهی، امکانات رستوران جذاب، سرویس حمل‌ونقل، مغازه و فروشگاه پوشاک، یخچال در داخل اتاق‌ها با انواع نوشیدنی.

منبع : bazarkhabar.ir

ستاره هتل به چه معناست؟ خدمات بيشتر يا رفتار بهتر! - MOSAFERAN

http://www.mosaferan.ir/main.asp?ID=00675

در کشور آلمان درجه بندي هتل ها به چند گروه تقسيم مي شوند: توريست کلاس(يک ستاره )، استاندارد کلاس (دو ستاره)، کامفورت کلاس (سه ستاره)، First class (چهار ستاره)و ...

ستاره های هتل ها به چه معناست | Med Apple

http://www.medapple.com/349/hotel-stars-and-their-meaning/

22 ژوئن 2008 ... حتما در سفرهایتان دیده اید که هتلهای مختلف ستاره های مختلفی بر در و دیوار خود می کوبند و متناسب با آن از وزن جیبهای شما هم می کاهند. شاید دیده ...

اطلاعات کامل درمورد هتل‌ ها و انواع آنها | بانک تور و گردشگری

http://www.lastsecond.ir/news/Hotel/Travel_Tips/

12 مارس 2014 ... به هتل هایی اطلاق می شود که معمولاً نزدیک چشمه های مواد معدنی و یا ساحل قرار دارند. ... در هتل سه ستاره خدمات به طور کامل ارایه می گردد و به طور شایسته مدیریت می شود ، این نوع هتل ها دارای چشم انداز زیبا و امکانات ..... uall به چه معناست؟

همه چیز درباره ستاره هتل ها - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/social/tourism/c4_1406362580p1.php/همه-چیز-درباره-ستاره-هتل-ها

26 جولای 2014 ... منظور این اقامتگاه ها، اماکنی است که به منظور استراحت مسافرین در کنار سواحل و چشمه های آب معدنی قرار داده شده است. ستارهٔ هتل ها به چه معناست؟ بی شک ...

نکات مهم - زورق

http://zoraq.com/notes/

طبعاً این بدان معنا نیست که امکانات هتل سه ستاره از پنج ستاره بهتر بوده؛ بلکه می‌تواند بدان معنا باشد که هتل سه ستاره فراتر از سه ستاره‌ی خود به مشتری سرویس ...

هتلها و انواع ان - تور بدروم

http://www.shabaviz.net/Default.aspx?PageID=1000312

در هتل سه ستاره خدمات به طور کامل ارايه مي گردد و به طور شايسته مديريت مي شود ، اين نوع هتل ها داراي چشم انداز زيبا و امکانات گسترده اند . ارائه رتبه سه ستاره مستلزم ...

IranWire | هتل تک ستاره٬ یادداشت های روزانه زندان (بخش شصتم )

http://iranwire.com/blogs/7549/6324/

21 ا کتبر 2014 ... هتل تک ستاره٬ یادداشت های روزانه زندان (بخش شصتم ) ... اين اشاره به آن معنا خواهد بود كه درد از عضلات نشات نمي‌گيرد تا با پماد درمان شود. پرسيدم فكر ...

همه چیز درباره ستاره هتل‌ها - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/124283/همه-چیز-درباره-ستاره-هتل‌ها

20 جولای 2014 ... ستارهٔ هتل‌ها به چه معناست؟ بی‌شک با اقامت یک‌روزه در هتل‌ها و حتی با یک گشت‌وگذار در سایت هتل‌ها درخواهید یافت که قیمت هتل‌ها در طیفی قرار می‌گیرد ...

هتل‌ها چطور و چقدر می‌توانند ستاره بگیرند؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/news/selective-news/much3-star1-hotels.html

رتبه‌بندی ستاره‌ای به چه معنا است؟ اغلب هتل ها را بر اسات تعداد ستاره از 1 تا 5 رتبه‌بندی می کنند. اما چه کسی تعداد ستاره ها و نحوه رتبه‌بندی هتل ها را مشخص می کند ؟

هتل 5 ستاره کیپ دارا در پاتایا

http://www.agencytravel.ir/هتل-5-ستاره-کیپ-دارا-در-پاتایا/

باتوجه به نظر خودانها انجا مکان دنج وراحت ومحل استراخت به تمام معنا است ارامش تان رادز این هتل ۵ ستاره تجربه کنید.سللن هایی به منظور ضیافت ومهمانی وجلسات اداری ...

معرفی هتل 4 ستاره دلمون در دبی - آژانس هواپیمایی

http://www.agencytravel.ir/هتل-دلمون-دبی/

پیش تر ها در مقالات خود دبی را کشوری یاد کردیم که میزان گردشگری در آن نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است اما این به این معنا نیست که اوضاع چنان خراب شده که همه ...

ستاره های هتل چه معنایی دارند؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=117033

13 مارس 2010 ... اما چیزی که معمولا به عنوان معتبر ترین شکل طبقه بندی معرفی می شود، تعداد ستاره های یک هتل است. با این حال همین معیار معتبر هم وقتی پای عمل به ...

اهدای بخشی از حقوق کارکنان هتل پارسیان آزادی تهران به مردم مظلوم غزه

http://www.azaditehran.pih.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=6&pageid=2420&newsview=1969

10 آگوست 2014 ... لذا در لبیک به ندای یاری طلبی مردم مسلمان فلسطین و ادامه وضع نابسامان و ... این عمل نمادین از زبان کارکنان هتل به این معناست که ما خدمتگزاران ...

بم - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/بم

لطفاً با توجه به شیوهٔ ویکی‌پدیا برای ارجاع به منابع با ارایهٔ منابع معتبر این مقاله .... و توابع آن با DNAاجساد مدفون در ارگ بم یکی است و این موضوع به این معنا است که .... هتل ۴ ستاره ارگ جدید; هتل ۳ ستاره ارم; هتل ۳ ستاره کورش; هتل ۲ ستاره جهانگردی ...

بندرعباس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/بندرعباس

بندرعباس به دلیل شرایط خاص خود همواره پذیرای مهمانان زیادی از اقصی نقاط ایران ..... ( ۵ ستاره)، آپارتمان آتیلار ۱ (۴ ستاره)، آپارتمان آتیلار ۲، هتل آپارتمان قدس، هتل ...

هتل هلیا مشهد : عکس ها , قیمت و رزرو با تخفیف

http://www.eghamat24.com/Hotels-Mashhad/708-هتل_هلیا/

نوع : هتل چهار ستاره گريد B. آدرس : مشهد،خیابان امام رضا (ع)،امام رضا8. نرخ ارائه شده برای هتل به صورت فولبرد (اسکان، صبحانه+ناهار+شام) می باشد، همچنین ... دی ماه ( ایام شهادت امام رضا (ع))، می باشد، به این معنا که در تاریخ های 11 و 12 ،هتل ورودی نمی پذیرد .