اگر مرتب ندایی در گوشتان می پیچد و سیلی از افكار منفی را به سوی ذهنتان سرازیر می كند. اگر این ندا كلماتی را تكرار می كند كه می تواند لحظه های با نشاط زندگی را در كام خود فرو برد

 اگر مرتب ندایی در گوشتان می پیچد و سیلی از افكار منفی را به سوی ذهنتان سرازیر می كند. اگر این ندا كلماتی را تكرار می كند كه می تواند لحظه های با نشاط زندگی را در كام خود فرو برد و سد راهی برای برداشتن قدم های موفقیت آمیز در مسیر راهتان شود، باید هرچه سریع تر دست به كار شوید و برای مبارزه با آن چاره ای بیندیشید.
همیشه به این نكته توجه داشته باشید كه همین ندا می تواند زندگی شما را تغییر دهد و مطابق میل خود پایه ریزی كند و شكل دهد. مثلاً به این فكر كنید كه ممكن است این توانایی در شما وجود داشته باشد كه به فردی بسیار موفق تبدیل شوید، اما این ندا به شما القا می كند كه توانایی رسیدن به موفقیت در شما نیست؛ و اگر ناآگاه باشید و حرفش را باور كنید، در واقع مسیر زندگی خود را به خاطر باور آن، به سوی سیاهی تغییر داده اید.
حال برای مقابله با چنین نداهایی كه بارها و بارها در طول زندگی در گوشمان می پیچند، می توانیم از راه های سودمند بسیاری استفاده كنیم. در این راستا، برایتان یك تمرین در نظر گرفته ایم. تمرینی كه امیدواریم به شما كمك كند تا صداها و افكار منفی را از گوش و ذهن خود بیرون برانید و بتواند نتیجه مثبتی به همراه داشته باشد.
1- یك روز مشخص را كه وقت آزادتری برای انجام این تمرین دارید، در نظر بگیرید.
2- یك قلم و كاغذ بردارید چرا كه امروز احتیاج دارید تا یادداشت هایی برای خود بنویسید.
3- نیاز است كه امروز چند كار مهم انجام دهید و در روزهای بعد نیز آنها را تمرین كنید. باید برای انجام درست و پیشگیری از فراموش كردن، آنها را یك به یك در دفتر خود یادداشت كنید تا هر دو ساعت آنها را مرور كرده و نتایج را به ثبت برسانید.این كارها قرارهایی هستند كه با خود می گذارید و درباره شان با خودتان صحبت می كنید؛ كه به شرح زیر هستند:
- درباره چهره تان صحبت كنید.
- درباره هوش و استعداد خود صحبت كنید.
- درباره مهارت ها و توانایی های خود صحبت كنید.
- درباره ارزش وجود خود صحبت كنید.
سعی كنید تمام این حرف ها را طوری بزنید كه به راحتی بتوانید صدای خود را بشنوید.
4 – تجسم كنید فردا كه سركار می روید، می خواهید كار خود را به بهترین شكل انجام دهید. به تمام جنبه ها فكر كرده و برایش برنامه ریزی كنید. خود را در محل كار ببینید و كارهایی را كه نیاز است انجام دهید مد نظر قرار دهید و با خود تمرین كنید.
مثلاً اگر در یك فروشگاه بزرگ كار می كنید، پیش خود فكر كنید كه بهترین روز كاری را آغاز كرده اید و سعی می كنید به بهترین شكل با مشتریان ارتباط برقرار كنید و با رئیس خود نیز رابطه بسیار خوبی دارید. به ندایی كه در گوشتان می پیچد خوب گوش فرا دهید. چه چیزی می گوید؟ تمام آنچه كه ندا می گوید و پاسخ هایی را كه شما برایش در نظر گرفته اید، یك به یك در دفتر یادداشت بنویسید.
5 – به مواردی كه پیشتر در خصوص چهره، هوش و استعداد، مهارت ها و توانایی ها و ارزش وجود خود و همچنین نكاتی كه در بالا اشاره كردیم؛ در دفتر یادداشتتان نوشته اید، خوب دقت كنید. چه شباهتی می بینید؟ چه نكات مشتركی هست كه در هر دوی آنها ذكر كرده اید؟ حالا این نكات مشترك را نیز در دفتر یادداشت كنید.
6 – اكنون نوبت بررسی نوشته های شماست. حرف هایی كه صدای درونتان گفته و مكالماتی كه در ذهن با خود داشته اید، را به دقت بخوانید و مورد ارزیابی قرار دهید.
این ندا به شما چه می گوید؟ دائماً كلامش منفی و آزار دهنده است، یا این كه با افكاری مثبت، شور و شوق به زندگی را در شما بر می انگیزد؟ آیا نكته بخصوصی هست كه ذهن شما را دائم به خود مشغول كرده باشد؟ به گفته های مثبت و منفی صدا دقت كنید و صحت و علت آنها را بررسی نمایید.
7 – حالا می توانید تشخیص دهید كه صدای درونتان چه جمله هایی را زمزمه می كند. اگر دائماً از افكار منفی برایتان سخن می گوید، همان سد راه پیشرفت در زندگی است كه در ابتدا به آن اشاره كردیم و اگر صحبت هایش مثبت، آرامش بخش و امیدوار كننده است، این را بدانید كه شما یك دوست خوب برای خود هستید كه با انرژی مثبت، بستری مناسب را برای موفقیت خود در زندگی فراهم می سازید.

ندای درونی شما: مثبت یا منفی - آکاایران - روانشناسی موفقیت

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/success1/movafagh199.html

مطابق میل خود پایه ریزی,خود فرو برد,تواند لحظه,هرچه سریع تر دست,مثبت یا منفی, کلماتی را تکرار,باور,توانایی.

دانلود کتاب خوشبختی

http://www.takbook.com/2872-success-ebook/دانلود-کتاب-خوشبختي/

7 سپتامبر 2011 ... فهرست مطالب این كتاب مفيد و كامل 543 صفحه اي : • + اندیشی • ۱۰ ... ۱۰ کلید طلایی برای رسیدن به آرزوهای درونی .... ندای درونی شما: مثبت یا منفی؟

زمزمه های یک مددکار جوان - مثبت اندیشی

http://www.zemzemha.blogfa.com/tag/مثبت-اندیشی

۲- لیستی از صفات مثبت خود تهیه کنیم و راه‌های تقویت آنها را بیابیم و تجربه کنیم. ... ۱۲- به ندای منفی درونی خود و تلقین‌های مخرب و نگران کننده‌ی دیگران بی‌توجه باشیم ... اگر به خود بگویید که هدف یا آرزوی شما غیرممکن است، به آن دست نخواهید یافت.

تفکر مثبت | پرسمان دانشجويي - تربیتی و مشاوره

http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/تفکر-مثبت

با گذشت زمان، شما مي‌توانيد تغييرات مثبتي داشته باشيد. ... 4- به نداي منفي دروني خود و تلقين هاي مخرب و نگران كننده ي ديگران بي توجه باشيم و سعي كنيم عكس آنها ...

داشتن افکار منفی در مورد دوستان و خویشاوندان | پرسمان دانشجويي ... - خانه

http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/داشتن-افکار-منفی-در-مورد-دوستان-و-خویشاوندان

نكته مثبت مطلب شما اينست كه احساس مي كنيد اينگونه تفكر و نگاه را نسبت به ديگران ... 4- به نداي منفي دروني خود و تلقين هاي مخرب و نگران كننده ديگران بي توجه  ...

مجله الکترونیکی - Vista News Hub

http://vista.ir/magazine/21

آیا خوشبختی هم مثل کیسه‌های پول قابل شمردن و اندازه‌گیری است؟ آیا شما خوشبین .... نباید بمیرید و نغمه ی درونتان هنوز زنده باشد · ندای درونی شما: مثبت یا منفی؟

چگونه انتقاد کنیم،روشهای انتقاد سازنده ازهمکاران و مافوق،زیباوب

http://www.zibaweb.com/Criticism.htm

ايجاد تحول اساسي از وضعيت انتقال منفي و غير مؤثر به وضعيت انتقال مثبت و مؤثر ... مثلاً اگر طرف مقابل انتقاد شما جملة “اين انتقاد صرفاً اعتقاد شماست” را به كار برد، ... وقتي به نداي درون خود توجه كنيد و آن ها را مورد بازنگري و تجديد نظر قرار دهيد،  ...

خوشبختی - مزون

http://mezoon.ir/category/خوشبختی-1041

آخرین مطالب و نوشته ها در موضوع خوشبختی. ... نگاهی بر مثبت اندیشی · نگاه نو · نکاتی برای خوشبختی · نشانه‌های خانواده خوشبخت · ندای درونی شما: مثبت یا منفی؟

مثبت اندیشی و نتیجه ی آن در زندگی - صفحه اصلی

http://guilan.irib.ir/component/content/article/296/36280-مثبت اندیشی و نتیجه ی آن در زندگی

11 آگوست 2013 ... مطمئن باشید که اطرافیانتان هیچ علاقه ای به شنیدن سخنان منفی شما ندارند. ... به طورکلی مثبت اندیشی و افکار منفی هر دو به صورت مسری از فردی به فرد دیگر ..... ۱۲ ) به ندای منفی درونی خود و تلقین های مخرب و نگران کننده ی دیگران بی ...

سفــــــــر موفـــــقـــــیت - مثبت گرایی و نگرش مثبت

http://successabbas.blogfa.com/cat-17.aspx

۴- سعی کنیم در گفتار و برخوردهای روزانه از کلمات و جملات مثبت استفاده کنیم، مثلاً در ... ۱۲- به ندای منفی درونی خود و تلقین‌های مخرب و نگران کننده‌ی دیگران بی‌توجه ... با مشاهده یک لبخند گرم هر کسی احساس بهتری هم نسبت به خود و هم نسبت به شما ...

ویژگی های افراد مثبت نگر - راز تفکر مثبت

http://razmosbat.persianblog.ir/tag/ویژگی_های_افراد_مثبت_نگر

ایمیل دوست شما: ... ضمن آشنایی با راهکارهای تفکر مثبت بیاییم با زیبا، مثبت ، خلاق ، هدفمند و امیدوارانه اندیشیدن، موفقیت و .... 12 – به ندای منفی درونی خود و تلقین های مخرب و نگران کننده ی دیگران بی توجه باشیم و سعی کنیم عکس آنها را انجام دهیم.

راههای جذب پول و ثروت - راز تفکر مثبت

http://razmosbat.persianblog.ir/post/70/

26 جولای 2012 ... با رعایت این ده راهکار و با توّجه به ندای درونی خود قادرید تا اندوخته ی ... امّا حقیقت این است که این الهامات و نیروی درونی وجود دارندً و البته اگر خودتان بخواهید، شما را ... و پر سر و صدا همراه با میلیون ها انرژی منفی باشد و باعث عدم تمرکز یا ...

مثبت اندیشی و راههای مثبت اندیشی،چگونه مثبت اندیش شویم؟

http://www.delgarm.com/psychology/family-counseling/97137-مثبت-اندیشی-و-راههای-مثبت-اندیشی

15 ژوئن 2014 ... 9- راههای مثبت اندیشی:به نداي منفي دروني خود و تلقين هاي نگران كننده و مخرب ديگران ... ::به جای گرفتارم؛ بگوییم : ‌در فرصت مناسب با شما خواهم بود.

انسان برتر - صفحه 5 از 72 - آموزش ارتباطات موثر و بهبود فردی

http://ensanebartar.com/page/5/

احساساتی که گاه به شکل مثبت و گاه نیز به شکل منفی در او ظاهر می‌شوند . ... باید در حال و هوایی قدم بردارید که به شما حس خوبی بدهد و با توجه و تمرکز و انرژی مثبت ... شنیدن یک صدای بیرونی یا برخواسته از یک ندای درونی یا با احساس یا لمس یک چیز.

آبان ۸٧ - افکار مثبت و کنترل ذهن و کاهش اظطراب و استرس ,موفقیت ...

http://bestthinkh.persianblog.ir/1387/8/

19 نوامبر 2008 ... ازدواج‌ اینترنتی‌؛ پدیده‌یی‌ مثبت‌ یا منفی‌؟ ... بین طرز فکر و احساسات درونی شما از یک طرف و عملکرد و تجارب بیرونی شما از طرف دیگر رابطه مستقیم وجود دارد . ...... 12- به ندای منفی درونی خود و تلقین‌های مخرب و نگران کننده‌ی دیگران ...

دسته‌بندی اعتماد به نفس - سایت رسمی و تخصصی روانشناسی

http://www.razeneshat.blogsky.com/category/cat-37

افکار خود را متوجه خوبی‌ها و جنبه‌های مثبت زندگی کنیم تا به مرور مثبت نگر شویم. • با خوش بینی، ... به ندای منفی درونی خود و تلقین‌های نگران کننده و مخرب دیگران بی توجه باشیم و سعی کنیم عکس آن‌ها را انجام دهیم. ... رابطه شما با آن موضوع چگونه است؟