فوایدی که از بودن کنار افراد مثبت ‌اندیش عایدمان می‌شود کاملاً ملموس هستند و کسانیکه بالاترین میزان خوش‌ بینی را دارند تا 20 درصد احتمال زنده‌ ماندنشان بالاتر بوده است.

فوایدی که از بودن کنار افراد مثبت ‌اندیش عایدمان می‌شود کاملاً ملموس هستند و کسانیکه بالاترین میزان خوش‌ بینی را دارند تا 20 درصد احتمال زنده‌ ماندنشان بالاتر بوده است.
بودن درکنار افرادی شاد و مثبت واقعاً زیبا نیست؟
فوایدی که از بودن کنار افراد مثبت ‌اندیش عایدمان می‌شود کاملاً ملموس هستند.
در زیر به شما نشان می‌دهیم که رفتار چطور بر سلامت ما تاثیر می‌گذارد.
کلینیک مایو در دهه شصت بر روی تعدادی بیمار تحقیقاتی انجام داد. این بیماران 30 سال مورد بررسی و تحقیق قرار گرفتند تا مشخص شود آیا داشتن رویکردی مثبت به زندگی تغییری ایجاد می‌کند یا خیر.
یافته ‌های این تحقیق بسیار جالب توجه هستند. کسانیکه بالاترین میزان خوش‌ بینی را دارند تا 20 درصد احتمال زنده‌ ماندنشان بالاتر بوده است. اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم، به ‌جز میزان کالری که روزانه مصرف می‌شود عوامل کمی هستند که با گذشت زمان چنین نتایجی در بر خواهند داشت. تا دیروز با عقل سلیم جور درنمی‌ آمد اما امروز با واقعیات علمی همراه شده است. افراد خوشبین شادتر هستند و کمتر دچار افسردگی می‌شوند. داشتن نگرش منفی می‌تواند با کاهش واکنش ایمنی بدن، بیماری های قلبی و سرطان در ارتباط باشد.
در زیر راه‌ هایی را به شما معرفی می‌کنیم که کمک می‌کند خوشبینی را وارد زندگیتان کنید:
قدرشناسی را تمرین کنید
هر روز صبح روزتان را با یک تشکر ویژه از خداوند برای همه نعمت‌ هایی که در زندگی به شما داده شروع کنید. قدرشناسی حس امید و شادکامی را وارد زندگیتان می‌کند.
این یک مشکل نیست، یک چالش است
به سختی‌های زندگی دوباره فکر کنید و آنها را به شکل چالش‌هایی ببینید که باید از پس آن برآیید. وقتی با خوشبینی به زندگی نگاه کنید، هر مانعی را می‌توانید پشت سر بگذارید.
با افراد مثبت ‌اندیش نشست و برخاست کنید
همه آدمها تحت تاثیر اطرافیانشان هستند. خوشبینی پدیده‌ای مسری است. درست مثل منفی ‌بافی. پس در انتخاب اطرافیانتان بیشتر دقت کنید.
شب‌ها دعای سپاسگذاری بخوانید
وقتی می‌خواهید بخوابید به همه آن چیزهایی که شادتان می‌کند فکر کنید. حتی برای اتفاقات کوچکی که آن روز برایتان رخ داده شکرگذار خداوند و افرادی باشید که مسبب آن بوده‌ اند.
تحقیقات زیادی نشان می‌دهد که افراد خوشبین بیشتر با ویزیت دکتر، رژیم‌‌های پزشکی، رژیم‌ غذایی و ورزش سازگار می‌شوند. افراد خوش‌بین در صورت نیاز آزمایشات جسمی خود را به‌ موقع انجام می‌دهند.
خوش‌‌بین بودن یعنی به فرصت‌هایی که هر روز ممکن است در خود داشته باشید امید داشته باشید.
اما چطور می‌توانید اینطور باشید؟
دوستانی خوش‌بین و مثبت‌ اندیش پیدا کنید، آنهایی که همیشه نیمه پُر لیوان را می‌بینند. دوستانتان را ستون نگرش مثبت خود قرار دهید. درمورد ایجاد احساسات مثبت در رابطه با همسرتان گفتگو کنید. وقتی زندگی را شادتر ببینید، بدنتان هم سالم‌تر خواهد بود.

اسرار شهر مورچگان - خانه

http://www.youth-panel.com/mataleb/articles/1391-life-s-of-ants

اول، ملکه ها که مورچه های ماده هستند و هر یک ده یا دوازده سال عمر می کنند. ... معمولا نزدیک شهر بلندی معینی را انتخاب می کنند، تازه عروسها و تازه داماد ها را تا انتهای بلندی ... آن ها ده کیلومتر و پانزده کیلومتر و گاهی زیادتر پیشاپیش سپاه حرکت می کنند. .... عقب نکشید- به فکر آینده باشید- مثبت‌اندیش باشید- تا منتهای توان خود تلاش کنید.

December 2006 - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/2006_12.php

خوش بین باشیم تا زیادتر عمر کنیم ... اشکالات خود در بيان کلمات برطرف كنيد ... توصيه‌هايي براي "به انديشي" ... به جنبه هاى مثبت و آنچه داريم بينديشيم ...

مثبت اندیشی - شُکر خدا رو فراموش نکنیم - blogfa.com

http://shokrekhoda.blogfa.com/cat-18.aspx

همیشه بهتر است که سعی کنید کاری بزرگ انجام دهید و شکست بخورید تا اینکه هیچکاری انجام ندهید و موفق ... وقتی چیزهای منفی دور و برتان را می‌گیرد، مثبت باشید .

شیوانا - شُکر خدا رو فراموش نکنیم

http://shokrekhoda.blogfa.com/cat-4.aspx

کارش بالا گرفت لذا او ابزار کارش را زیادتر کرد. وقتی پسرش .... امیدوارم سال خوبی رو شروع کرده باشید. و سیزده بدر هم .... تا سال جدید رو بدور از کینه و کدورت شروع کنید انشاالله. یک سال دیگر .... اما همه تلاش كردند تا در روزهای پایانی عمر كتی. خاطره ای ..... یک واقعیت از مثبت اندیشی میگویم تا با یقین مثبت اندیش شوید: دوستی دارم ...

شادابی - شادی و موفقیت

http://happinessandsuccess.persianblog.ir/tag/شادابی

4 مه 2014 ... مثبت اندیشی مسلما جای خودش را دارد. ... اگر می خواهید شخص شادتری باشید , شادمانه تر عمل کنید. ..... به گزارش ایران پاک، برای افزایش رضایت خود،‌ خشنودی و شادی خود را زیاد و زیادتر کنید. ... لبخند زدن کمک می کند مثبت اندیش باشید. ..... گاهی وقتها یک اتفاق ناراحت کننده زندگی فردی را تا آخر عمرش تحت تأثیر قرار ...

ترنم صبح(روانشناسی عمومی)

http://andishe3pid.blogfa.com/

آنها تا مي‌آيند در مورد خودشان حرف بزنند، خود را در ارتباط با نزديکانشان تعريف مي‌کنند؛ ... برای روزهای سخت پس‌انداز کنید و به فکر آینده باشید. ... 3) مثبت‌اندیش باشید. .... كرد كه افرادي كه احساس‌هاي مثبت زيادتري را تجربه مي‌كنند عمر طولاني‌تري دارند.

راز خوشبختی برای زوجهای جوان

http://dehani.persianblog.ir/

3 نوامبر 2010 ... وقتی به پدیده ای با این پیچیدگی که پیامدهایش تا آخر عمر بر زندگی انسان .... هر چقدر خودتان را بیشتر دوست داشته باشید ، بهترعمل می کنید و هر چقدر ... از بین دوستان آنانی را برگزینید که دیدگاه متفاوتی با شما دارند اما خوش بین و مثبت اندیش هستند. ..... بگذارید زمان بگذرد صمیمیت با گذشت زمان زیادتر می شود.

حقیقت - * خانه مدیران جوان * Edutainment *

http://managersclub.persianblog.ir/tag/حقیقت

به فکر باشیم تا تو فکر. ..... مجموع حیات عمر این یک نفس است ..... دوستانی خوش‌بین و مثبت‌ اندیش پیدا کنید، آن هایی که همیشه نیمه پُر لیوان را می‌بینند. ..... لحظه به لحظه مراجعه کنندگان مستراح زیادتر شد و بعد از یک ربع هیچ کس در اتاق‌ها دیده نمیشد.

آبان ۸۸ - روان شناسی.دلهره.خشم.افسردگی .وسواس.اختلالات شخصیتی ...

http://robabnaz.persianblog.ir/1388/8/

3 نوامبر 2009 ... به معنای دیگر محرک ترس، کاملا مشخص و عینی است و تا حد زیادی به زمان حال مربوط .... مثبت اندیش باشید!؟ تلا ش کنید آب در دلتان تکان نخورد! ..... در رابطه با دارویى عقیده‏اى افراطى پیدا مى‏کند بگونه‏اى که طول عمر، بقاى زندگى و رشد ... امکان ابتلایشان به بیمارى وسواس بیشتر است و غلبه وسواس بر آنها زیادتر است.

الفبای پرواز

http://tuhid.blogfa.com/

ولي اگر خلوص آنها زياده گردد، تقرب زيادتر گردد و مي تواند شما را به عبوديت رساند. ... 19- از كوچكي اين انديشه را در سر داشته باشيد كه تمام قدرت ها در كف عنايت حق ... خود باشيد، تا بر شما روشن شود چه كاره هستيد، براي چه هستيد، كجا مي رويد تا عمر به ... پيري باشيد به فكر خود باشيد، ملكات و سرمايه هاي معنوي براي خود تهيه كنيد تا در ...

شهریور ٩٠ - حشره شناسی

http://aent.persianblog.ir/1390/6/

20 سپتامبر 2011 ... برای روزهای سخت پس‌انداز کنید و به فکر آینده باشید. ... 3) مثبت‌اندیش باشید. .... بیشتر عمر این حشره از سن لاروی تا شفیرگی در میان چوب درختان و .... تر توجه داشته و به میزان زیادتری به جنبه های ملکولی و ژنتیکی پرداخته است.

روح .راه .ارامش

http://dr300psycholoy.parsiblog.com/

برای این‌که ازدواج موفقی داشته باشید، می‌بایست به ارزش‌ها و شباهت‌های مشترک و مشابه ... (سعی‌کنید کسی را به همسری انتخاب کنید که مثبت‌اندیش باشد تا توانمندی‌های خود و ... دینی نباشد، در زندگی مشترک، مسائل و مشکل‌های زیادتری را تجربه خواهند نمود. .... راحت تر، معقولانه تر و واقع بینانه تر از یک عمر زندگی اشتباه و نابه جا با انواع ...

مثبت اندیش - آموزش وارائه اطلاعات گوناگون

http://bigloo38.persianblog.ir/tag/مثبت_اندیش

راز دوستی در این است که بیشتر گوش کنی تا دیگران را وادار به شنیدن کنی. ... خودتان را تحسین کنید و به خود بگویید که چقدر فوق العاده هستید. ... با هر بار تلاش، بهتر و بهتر و بهتر می شوید و مهارت زیادتری پیدا خواهید کرد. ... ایا تابه حال به افرادی توجه کرده اید که دردهه ی هشتم عمر خود هستند وجوان به نظر میرسند اما در مقابل افرادی سن ...

آذر 1390 - بیشتر بدانیم - blogfa.com

http://heydariz.blogfa.com/9009.aspx

اما این را هم در نظر داشته باشید كه سرب از روش‌های دیگری نیز وارد بدن می‌شود كه پرهیز از ... بخاطر داشتن طعم های تند و مخصوص، حس چشایی شما را در جهت مثبت، تحریک کند . ... دچار اسهال شوید یا یبوست مزمن پیدا كنید ؛ بله نشانه‌ هایی تا این حد متضاد. ..... گاهی اوقات درمان‌های ناصحیح می‌تواند مشکل شما را زیادتر کند. ..... مثبت اندیش باشید.

پنجره ی آمــــوزشی کودکان پـــــیرانشهر

http://number-5.blogfa.com/

دان هرالد دارای تالیفات زیادی است اما قطعه ی کوتاهش اگر عمر دوباره داشتم او را در جهان معروف کرد . ... بستنی زیادتر می خوردم و اسفناج کمتر . ... پس بیایید تا تمام نشده یک بار دیگر جور دیگری نگاهش کنیم شاید بهتر باشد به نحوی زندگی کنیم که تا وقتی زنده ایم آدمها دلشان برای ... ۲- روی شخصیت تمرکز کنید . ... ۷- مثبت اندیش باشید.

میگنا - ویژه نامه ایام امتحانات دانش آموزان

http://www.migna.ir/vdch.-nqt23nkwftd2.html

25 دسامبر 2011 ... فناوریهایی که بر عمر انسان می‌افزایند .... دهد، بلکه نقش سرعت عمل و مهارت های ویژه در تست زدن شاید اهمیت زیادتری داشته باشد. .... مثبت اندیشی کنید. .... سعی کنید عجله ای برای تحویل دادن ورق نداشته باشید و تا انجا که می توانید ...