دانشمندان مدت‌هاست مي‌دانند شخصيت‌هاي تيپ A ، (شخصيت‌هاي رقابت‌جو) و افرادي که مدام خشمگين، مضطرب يا افسرده هستند، بيشتر در معرض خطر بروز حمله‌هاي قلبي قرار دارند.

دانشمندان مدت‌هاست مي‌دانند شخصيت‌هاي تيپ A ، (شخصيت‌هاي رقابت‌جو) و افرادي که مدام خشمگين، مضطرب يا افسرده هستند، بيشتر در معرض خطر بروز حمله‌هاي قلبي قرار دارند.
اکنون يک بازبيني پژوهش‌ها در دانشگاه هاروارد درباره روي ديگر اين سکه، نشان مي‌دهد سرخوش و خوش‌بين بودن، ممکن است به محافظت در برابر بيماري قلبي کمک کند.
به گزارش سه نسل به نقل از آسوشيتدپرس، جوليا بوهم، سرپرست اين پژوهش در دانشکده بهداشت عمومي هاروارد، مي‌گويد: «به جاي اينکه فقط بر کاهش خطر ابتلا به بيماري قلبي متمرکز شويم، بايد به تقويت عوامل مثبت در سلامت قلب توجه كرد.»
اين پژوهشگران به مرور چند بررسي درباره اثر ديدگاه مثبت بر سلامت قلب که با معيارهاي گوناگون روان‌شناختي تعيين مي‌شد، پرداختند. به گفته بوهم، به نظر مي‌رسد خوش‌بيني در اين مورد عاملي تعيين‌کننده باشد، زيرا بررسي‌هاي زيادي نشان داده‌اند در افراد خوش‌بين خطر بروز اولين حمله قلبي به نصف کاهش پيدا مي‌کند.
اما علت چيست؟ نتايج پژوهش‌هاي قبلي نشان داده بودند استرس ناشي از صفات منفي روان‌شناختي ممکن است به آسيب‌ شريان‌ها و خود قلب منجر شود، اما پژوهش فعلي، ثابت كرد افرادي كه ديد مثبت‌تري به زندگي دارند، فشارخون، کلسترول و وزن طبيعي‌تري دارند و احتمال بيشتري وجود دارد كه ورزش کنند، غذاهاي سالم‌تري بخورند، به اندازه کافي بخوابند و از سيگار کشيدن پرهيز کنند.
بوهم هشدار مي‌دهد که تحقيقات بيشتري لازم است تا مشخص شود ديد مثبت به زندگي، باعث داشتن عادت‌هاي سالم‌تر در زندگي مي‌شود يا برعکس عادت‌هاي سالم‌تر، ديد مثبت ايجاد مي‌کنند.
اليزابت جکسون از دانشگاه ميشيگان و کالج متخصصان قلب آمريکا که در اين تحقيق شرکت نداشته است، معتقد است پژوهش بيشتري در اين باره لازم است اما ارتباط ميان بهزيستي رواني و جسمي معقول به نظر مي‌رسد. او دريافته است در ميان بيماران، آنهايي که تا حدي بر زندگي‌‌هايشان تسلط دارند و به مراقبت از خودشان اهميت مي‌دهند، عاقبت بهتري دارند.
اما اگر ذاتا آدم بدبيني باشيد، چه کار مي‌توانيد بکنيد؟ جکسون مي‌گويد: «اين پرسش سختي است، هيچ قرص جادويي‌اي براي شادماني وجود ندارد.»
بوهم يادآور مي‌شود برخي پژوهش‌ها نشان داده است واداشتن افراد به لبخند زدن، خلق و خوي آنها را بهتر مي‌کند، گرچه آثار درازمدت اين کار معلوم نيست.
جکسون مي‌گويد: «گاهي خوش‌بين بودن کار سختي است به خصوص در شرايط بد اقتصادي، اما لحظاتي را صرف آرامش‌بخشي به خود کردن و لذت‌بردن از يک روز آفتابي، ممکن است به سلامت قلب کمک کند.»
 

ید یوسفی بناب ...راهنمایی و مشاوره مج

http://majidyousefibonab.blogfa.com/

بر این اساس و برای آشنا کردن ذهن و بارور کردن افکار مورد نظر عبارات تأکیدی را تنظیم ... خوب کسی مخالف مثبت اندیش بودن نیست دنیا سرشار از زیبایی و نعمت است و ... که ایمان آورده اند قلبشان آرام میگیرد با یاد خدا که فقط یاد خدا آرام بخش دلهاست.

دن ، هميشه سبز و پر نشاط باشيد**...**زندگي بهانه ايست براي شاد بو

http://wvw.blogfa.com/

تصویری را که همراه با صداهای مثبت است، میبینیم و این را همیشه با خودمان داریم. ... شروع و سر آغاز خوب ، برای هر کاری میتواند موفقیت و پیشرفت آن کار را تضمین کند . زندگی هم .... 3- مثبت اندیش باشیم : ..... «هلن کلر» در تایید عشق ورزی به دیگران می سراید: "هر گاه قلبتان برای دیگران می تپد، فرشتگان برایتان دست تکان می دهند!".

عبارات تأکیدی ،حلّال مشکلات - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=134893

25 آگوست 2010 ... اصل این فرضیه بر این است که به هر چه بیندشی به هم. ... بر این اساس و برای آشنا کردن ذهن و بارور کردن افکار مورد نظر عبارات تأکیدی را تنظیم میکنند. ... خوب کسی مخالف مثبت اندیش بودن نیست دنیا سرشار از زیبایی و نعمت است و ... که ایمان آورده اند قلبشان آرام میگیرد با یاد خدا که فقط یاد خدا آرام بخش دلهاست.

رو به این پنجره

http://esfandiar2005.blogfa.com/

استرس را از خود دور کنید خبر خوب این است که شما می توانید ذهن خود را تربیت کنید. با حفظ ... تمرین دادن ذهن برای مثبت اندیشی بیشتر، درست مانند تقویت عضلات بدن است. اگر هر روز چند ..... همان کاری را بکنید که ته قلبتان مطمئن هستید درست است.

اگر می خواهید رژیم غذایی مناسب داشته باشید بخوانید

http://www.hidoctor.ir/18505_اگر-می-خواهید-رژیم-غذایی-مناسب-داشته-با.html/

15 مارس 2014 ... اینکه به فکر تناسب اندامتان هستید خیلی هم خوب است اما هر کاری اصولی ... ماهی و غذاهای دریایی، هم برای قلبتان مفید است و هم شما را خوش اندام می کند.

مردمان - پورتال جوانان ایرانی  | جملات الهام بخش برای زندگی (11)

http://www.mardoman.net/life/inspire11/

همیشه یادتان باشد که زندگی پیشکشی است برای شادمانی و خوب زیستن، لبخند زیباترین آرایش هر فرد است و مثبت اندیشی کلید خوشبختی. زندگی کوتاه تر از آن  ...

قدرت بخشش - Wiki-5040 - فروشگاه اینترنتی 5040

http://wiki.5040.ir/fa/content/article/2606.html

2 سپتامبر 2014 ... زیرا نمی‌توانید در قلبتان آرامش داشته باشید. هر چقدر هم که دارایی داشته باشید، باز هم نمی‌توانید به آرامش درونی برسید. ممکن است فکر کنید که حالتان خوب است، اما احتمالاً به خاطر این است که ... 11 نکته برتر برای مثبت اندیشی

راه های مثبت اندیشی و شادکامی در زندگی اجتماعی - گفتگوی دینی

http://www.askdin.com/thread23374.html

مثبت اندیشی قدرتی است که می تواند زندگی شما را در جهتی مثبت قرار دهد. سلول های بدن شما- از ..... آنگاه به نداي قلبتان گوش کنید. بار دیگر .... من اکنون میدانم که چه کارهام و در آینده میخواهم چه کنم و این براي من بسیار خوب است.تحت هیچ ...