دانشگاه هاروارد در مطالعه ای جدید نام پنج رشته تحصیلی در آمریکا که می تواند در آینده شغل دانشجویان را تضمین کرده و به منبعی برای درآمدسازی تبدیل شود را اعلام کرده است.

دانشگاه هاروارد در مطالعه ای جدید نام پنج رشته تحصیلی در آمریکا که می تواند در آینده شغل دانشجویان را تضمین کرده و به منبعی برای درآمدسازی تبدیل شود را اعلام کرده است.

پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی - تصویر 1

بسیاری از دانشجویان به این امید وارد دانشگاه ها می شوند که پس از فارغ التحصیلی بتوانند از رشته ای که در آن تحصیل کرده اند، پول درآورند، امیدی که در بیشتر موارد به واقعیت نمی پیوندد. با اینهمه بر اساس بررسی جدید دانشگاه هاروارد از بازار کار و رشته های دانشگاهی متناسب با آن، گزینه های تحصیلی وجود دارند که می توانند آینده شغلی دانشجویان را تضمین کنند.

پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی - تصویر 2

بر اساس مطالعه ای که توسط تحلیلگران دانشگاه هاروارد انجام شده آموزش مبتنی بر اشتغال بهترین شیوه برای اکثریت جوانان است تا بتوانند خود را برای آینده آماده کنند. بر اساس گزارش این تحقیق با نام "مسیر موفقیت” رویکرد مبتنی بر اشتغال در آموزش عالی برای بسیاری از دانشجویان رشته های پزشکی، وکالت و معماری بسیار تاثیرگذار است اما می تواند به دیگر دانشجویان نیز کمک کند.

این گزارش رشته های تحصیلی مبتنی بر اشتغالی که در آینده و پس از فارغ التحصیلی می توانند در جهان حقیقی به عنوان منبع قابل اعتماد درآمد زایی به کار گرفته شوند را به این ترتیب معرفی کرده است:

رشته اول: لیسانس مدیریت تجاری
بر اساس آمار انجمن ملی دانشکده ها و کارفرماها در حدود 52 درصد از کارفرمایان استخدام فارغ التحصیلان در این رشته را در برنامه های خود دارند. از میان فارغ التحصیلان این رشته در حدود 25 درصد در سمت مدیریت، 18 درصد در بخش فروش و 18 درصد در بخش مالی مشغول به کار می شوند، همچنین 12 درصد در بخش اداری و 6 درصد در بخش تجاری به کار گرفته می شوند.

رشته دوم: کاردانی مطالعات پارالگال یا دستیاری حقوقی
این رشته می تواند برای دانشجو زمینه دستیابی به اطلاعات کافی برای کمک به یک وکیل در زمینه تحقیقات حقوقی را فراهم آورد. بر اساس گزارش وزارت کار آمریکا، این رشته رایج ترین مسیر در به دست آوردن یک شغل حقوقی است. این رشته شامل درسهایی در زمینه تحقیقات حقوقی و نحوه به کارگیری از رایانه ها و نرم افزارها در انجام این مطالعات است.

رشته سوم: لیسانس فناوری اطلاعات و سیستمهای اطلاعاتی
فناوری به واسطه بهبود کارایی و رفع مشکلات تجاری در حال متحول کردن جهان است و در صورتی که فردی بخواهد در این تحول سهیم باشد باید لیسانس این رشته را به دست آورد. در این رشته دانشجویان مباحثی از قبیل سیستمهای عامل، راه حلهای شبکه و کاربردهای اینترنتی را مطالعه خواهند کرد، این در حالی است که بر اساس گزارش هاروارد، مدیران فناوری در حال حاضر از احتمال کمبود متخصص در این رشته ابراز نگرانی می کنند.

از میان تمامی کسانی که در این رشته به تحصیل می پردازند، 48 درصد در زمینه رایانه ها، 17 درصد در زمینه مدیریتی، 8 درصد در بخش اداری، پنج درصد در بخش تجاری، و چهار درصد در بخش فروش به کار گرفته خواهند شد.

رشته چهارم: لیسانس بازاریابی/ارتباطات
دانشجویان در این رشته می توانند مهارتهای ارتباطی خود را به شدت قدرت ببخشند، در این دوره مباحثی مانند تجارت، رسانه های اجتماعی، تبلیغات، روابط عمومی و فروش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

رشته پنجم: کاردانی پیراپزشکی
دانشجویان با تحصیل در این رشته می توانند مهارتهای کلاسی و آزمایشگاهی خود را بالا برده و در آینده در کلینیک یا دفتر پزشکان به عنوان دستیار به کار مشغول شوند. دوره های پیراپزشکی دروسی از قبیل آناتومی، اصطلاحات پزشکی، حسابداری و کارپردازی بیمه را شامل خواهد شد و دانشجویان در عین حال تکنیکهای آزمایشگاهی، بالینی و فرایندهای تشخیصی را فراخواهند گرفت.

منبع: مهـــــر

باز نشر: 

برترین مجله اینترنتی ایران

رشته های دانشگاهي پولساز | پولساز .نت آموزش رایگان کسب درآمد

http://poolsaz.net/رشته-های-دانشگاهي-پولساز/

رشته های دانشگاهی پولساز اکثر مردم در سال‌‌های اخیر به تحصیلات عالیه بیشتر از هر چیز دیگر اهمیت می‌دهند. ... این رشته همچنین از پردرآمدترین رشته‌‌‌های دانشگاهی است.

کدام رشته های تحصیلی پردرآمدترین هستند؟ - ایران ناز

http://www.irannaz.com/which-courses-are-highest.html

به گزارش پایگاه اینترنتی «والزچیت شیت»، در گزارش NCES که با اطلاعات دستمزد و چشم‌انداز شغلی اداره کار آمریکا مرتبط است، فهرست رشته‌های تحصیلی دانشگاهی ...

ادامه تحصیل در انگلستان > پردرآمدترين ‌رشته‌هاي ‌دانشگاهي

http://www.ukstudytoday.com/page.php?id=337

پردرآمدترين ‌رشته‌هاي ‌دانشگاهي. گزارش مهر، فارغ التحصيلان رشته هاي مهندسي دانشگاههاي آمريكا نسبت به فارغ التحصيلان رشته هايي مانند هنر، تاريخ و بطور كل رشته ...

میگنا - پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی در جهان

http://www.migna.ir/vdcfjyd0.w6dx1agiiw.html

پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی در جهان. کد مطلب: 20194. تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۱۵. مهندسین هسته‌ای می‌توانند در زمان مبتدی بودن و نداشتن سابقه ...

میگنا - لیست پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی

http://www.migna.ir/vdcb.8b8urhbz8iupr.html

18 نوامبر 2010 ... پردرآمدترین رشته های دانشگاهی با مقایسه وضعیت اشتغال و درآمدزایی فارغ التحصیلان رشته های هنر، علوم انسانی و مهندسی در کشور آمریکا مشخص ...

رشته های دانشگاهی با بیشترین میزان درآمد | کاتالاکسی

http://alhosseini.org/2008/07/11/205/

11 جولای 2008 ... مجله فوربس رشته های دانشگاهی ای که بیشترین درآمد ها را عاید فارغ ... دلار در سال برای افراد با سابقه بیش از 10 سال پردرآمدترین رشته است، و پس از ...

لیست پردرآمدترین شغل ها در سال 2014 | پارس 98

http://www.pars98.com/لیست-پردرآمدترین-شغل-ها-در-سال-2014.html

لیست پردرآمدترین شغل ها در سال ۲۰۱۴. سال ۲۰۱۳ میلادی رو به پایان است و بسیاری در .... ۷سین انواع رشته های تحصیلی · Sher eyd norooz. اشعار مخصوص عید نوروز.

پردرآمدترین شغل ها برای زنان - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/140418/پردرآمدترین-شغل-ها-برای-زنان

25 سپتامبر 2014 ... شغل های پر درآمد خانگی. پر درآمدترین شغل های یدی. پردرآمدترین شغل های دنیا چه شغل هایی هستند؟ پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی. ساختمان پزشکان 1.

پردرآمدترین شغل‌ های ایران در اختیار کیست؟ - شبــــــــانــه

http://shabaneh.ir/پردرآمدترین-شغل‌-های-ایران-1391.html

بنابراین پرس و جو درباره پردرآمدترین مشاغل حال حاضر ایران را آغاز کردیم و فهرستی که همراه با ... اعلام نرخ جدید بیکارترین رشته های دانشگاهی · اطلاعیه جذب نیروی انسانی شرکت ... جدول رشته های امتحانی پیام نور و موسسات غیر انتفاعی ارشد ۹۲ [785]

با عجيب ترين رشته هاي دانشگاهي جهان آشنا شويد

http://sadkhabar.ir/fa/news/238914/با-عجيب-ترين-رشته-هاي-دانشگاهي-جهان-آشنا-شويد

20 ا کتبر 2014 ... با عجيب ترين رشته هاي دانشگاهي جهان آشنا شويد. هرچند برخي از ... راه اندازی رشته دانشگاهی بازی های رایانه ای! پردرآمدترین رشته‌های دانشگاهی در جهان.

دانشجویان 88 مهندسي شيمي دانشگاه تهران - مرتبط با مهندسی شیمی

http://utce.blogfa.com/cat-1.aspx

پردرآمدترین رشته های دانشگاهی با مقایسه وضعیت اشتغال و درآمدزایی فارغ .... از شما در مورد اولویت رشته محبوب مهندسی شیمی در بین همه رشته های مهندسی سوال شده بود.

پردرآمدترین ستارگان زن هالیوود در سال 2012 - بیتوته

http://www.beytoote.com/mode/newsfashion/hollywood2-highest-earning-stars2012.html

... پردرآمدترین ستارگان هالیوودی در سال 2012 , میزان در آمد ستارگان هالیوودی , درآمد زنان ... یک پیشنهاد برای خوشمزه تر شدن غذا · غیر حضوری مدرک دانشگاهی بگیرید.

کدام رشته های دانشگاهی بیشترین میلیونرها را ایجاد میکنند؟ - kodoom ...

http://features.kodoom.com/entertainment/کدام-رشته-های-دانشگاهی-بیشترین/v/3946/

30 ژانويه 2012 ... به گزارش نیویورک تایمز آمار سرشماری ۲۰۱۰ آمریکا نشان میدهد که در میان یک درصد پردرآمدترین افراد آمریکا فارغ التحصیل شدن از رشته های زیر را ...

پردرآمدترین مشاغل استرالیا - مهاجرت به استرالیا

http://uniquevisa.com/شرایطمهاجرتبهاسترالیا/مهاجرتبهاستراليا/پردرآمدترینمشاغلاسترالیا.aspx

پردرآمدترین مشاغل استرالیا. به طور کل اداره ی کار استرالیا مجری و ناظر نحوه ی محاسبه ی نرخ دستمزد در هر سال می باشد . که این اعداد و ارقام تأثیرپذیرِ شرایطِ اقتصادیِ ...

تهدیدی برای اصالت تژاد اسب ترکمن - Irane7000saale.com

http://www.irane7000saale.com/pdf-Iran-7000/Ganjine-PDF-IranShenasi/ASB/ASB-Irani-Torkaman-(Irane7000saale).pdf

پردرآمدترین رشته های دانشگاهی با مقایسه. وضعیت اشتغال و درآمدزایی فارغ التحصیالن. رشته های هنر، علوم انسانی و مهندسی در. کشور آمریکا مشخص شدند که بر این ...