از معلمی تا مستطیل سبز 


محمود رفیعی داوری است که اتفاقات عجیب و غریب باعث شد تا برای همیشه داوری را کنار بگذارد و شغل معلمی خود را دنبال کند.
محمود رفیعی

محمود رفیعی همان داوری است که رقم خوردن اتفاقات عجیب و غریب باعث می شود تا این داور فوتبال و داوری را برای همیشه کنار بگذارد. فحاشی تماشاگران به رفیعی در دیدار جنجالی پرسپولیس و داماش آنقدر شدید بود که رفیعی بازی را نیمه تمام رها کرد و دیگر به داوری برنگشت.

رفیعی همان شب پس از کناره گیری اش اعلام کرد: من یک معلم هستم و نمی توانم این ناهنجاری ها را تحمل کنم.

وی معتقد است: معلم ها مظلوم ترین قشر جامعه هستند و وزارت آموزش و پروش باید حداقل 5 میلیون تومان برای آنها دستمزد قائل شود تا آنها بتوانند بدون دغدغه کودکان و نسل آینده را با آرامش خاطری پرورش دهند.

 حالا پس از سالها به بهانه روز معلم به سراغ رفیعی رفتیم تا چند کلامی را در مورد روز معلم با او همکلام شویم.

آقای رفیعی هفته معلم را به شما تبریک می گوییم چه شد که شما شغل شریف معلمی را انتخاب کردید ؟

از لطف شما ممنونم. من از همان کودکی به شغل معلمی علاقه داشتم و هر چقدر بزرگ تر شدم بیش از گذشته به این شغل گرایش پیدا کردم و الان خیلی خوشحال هستم که می توانم در مقاطع مختلف حضور داشته باشم.

 

ویژگی های یک معلم از نظر شما چگونه باید باشد؟

یک معلم باید ویژگی های فراوانی داشته باشد. اخلاق، دانش، صبر و بردباری از جمله ویژگی هایی است که یک معلم برای آموزش باید از آن بهره مند باشد.

معلم ها مظلوم ترین قشر جامعه هستند و وزارت آموزش و پروش باید حداقل 5 میلیون تومان برای آنها دستمزد قائل شود تا آنها بتوانند بدون دغدغه کودکان و نسل آینده را با آرامش خاطری پرورش دهند

بهترین شیوه آموزشی از نظر شما چگونه باید باشد؟

به هر حال دانش آموزان در شرایطی قرار دارند که شما باید با آنها ارتباط خوبی برقرار کنید. من فکر می کنم برقراری ارتباط مناسب با دانش آموز یکی از بهترین شیوه های آموزشی است.

 

توصیه شما به همکارانتان چیست؟

من فکر می کنم عشق ورزیدن به شغل معلمی فلسفه اول آن محسوب می شوند و هر چند از نظر مالی در شرایط مناسبی قرار ندارند اما سعی کنند این مسائل را فراموش کنند.

 

خیلی ها اعتقاد دارند شغل معلمی از لحاظ مالی مناسب نیست نظر شما در این مورد چیست؟

به نظر من حقوق یک معلم در جامعه فعلی باید حداقل پنج میلیون تومان باشد تا آنها بتوانند بدون دغدغه تنها به فکر آموزش باشند و به کار دیگری نپردازند.

 

بهترین خاطره شما از معلمی چیست؟

خیلی حضور ذهن ندارم اما اولین روز معلمی را خوب به خاطر دارم و جالب است بدانید من تا شش ماه اول معلمی نکردم مثل محصل ها بودم و مدام با دانش آموزان بازی می کردم و به مرور زمان فهمیدم که من معلم هستم و کمتر باید بازی کنم.

 

به فرزندان خود اجازه می دهید شغل معلمی را انتخاب کنند؟

من دارای دو فرزند دختر هستم و آنها اجازه دارند هر کاری را که به آن علاقه و عشق می ورزند را انتخاب کنند چون عشق و علاقه در هر کاری می تواند زمینه موفقیت را فراهم کند.

 

شما هنگام نمره دادن به دانش آموزان همانند داوری قاطع عمل می کنید یا خیر ؟

نه برعکس داوری عمل می کنم و بهترین نمرات را برای آنها در نظر می گیرم.

 

چه شد که وارد جامعه داوری شدید ؟

من در شهر اراک به بازی فوتبال مشغول بودم اما جز دسته بازیکنان برتر نبودم. در آن زمان جام شهدا می گذاشتند و ما در مسابقات شرکت می کردیم . یکی از مربیان ما به من پیشنهاد کرد که توانایی قضاوت کردن را دارم . پس از آن من دانشگاه قبول شدم و به شهر تهران آمدم. بعد از آن متوجه شدم برای داوری باید به کلاس های داوری بروم. در کلاس ها ثبت نام کردم و پس از آن وارد جامعه داوری شدم.

 

پس از آن فحاشی های فراوانی در دیدار پرسپولیس و داماش برای شما رخ داد که شما داوری را کنار گذاشتید ؟

اتفاقات آن دیدار برای من خوشایند نیست و اصلا دوست ندارم به گذشته برگردم.متاسفانه فضاهای وزرشگاه های ما مطلوب نیست. این اتفاق به جامعه ما هم برمی گردد اما به هر حال آن بازی تمام شد و من علاقه ای ندارم تا بار دیگر در مورد اتفاقات آن دیدار صحبت کنم.

 

چند سوال تک کلمه ای از شما می پرسم اولین چیزی که به ذهن تان می رسد؟

معلم: صبر ، بردباری و مظلوم

مدرسه: مقدس

بازی: عشق

دانش آموز : نشاط و صمیمیت

 

مصاحبه: حسین محمدی
بخش ورزشی تبیان

 

از معلمی تا مستطیل سبز | گفتگو با آقای محمود رفیعی، داور فوتبال ...

http://www.monazereh.ir/vb-1920.htm

محمود رفیعی داوری است که اتفاقات عجیب و غریب باعث شد تا برای همیشه داوری را کنار بگذارد و شغل معلمی خود را دنبال کند.

مدیریت دو تیم استقلال و پرسپولیس تا پایان این فصل تغییری ...

http://www.monazereh.ir/fa/v/1562/مدیریت-دو-تیم-استقلال-و-پرسپولیس-تا-پایان-این-فصل-تغییری-نخواهد-کرد---سجادی-در-گفتگوی-ویژه-خبری

6 ژانويه 2014 ... معاون ورزش قهرماني وزارت ورزش و جوانان گفت: تا به امروز موفق شدیم انتخابات ... از معلمی تا مستطیل سبز | گفتگو با آقای محمود رفیعی، داور فوتبال.

اصلاح‌طلبان عناد زیادی با هاشمی داشتند/ پرسپولیس و استقلال باید ...

http://www.monazereh.ir/fa/v/2095/اصلاح-طلبان-عناد-زیادی-با-هاشمی-داشتند--پرسپولیس-و-استقلال-باید-منحل-شوند---هاشمی-طبا--در-شناسنامه

5 جولای 2014 ... از معلمی تا مستطیل سبز | گفتگو با آقای محمود رفیعی، داور فوتبال. ٠٠:٠٠. از معلمی تا مستطیل سبز | گفتگو با آقای محمود رفیعی، داور فوتبال.

مجلات : روز معلم

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3872/4899/41144

آن مستطیل سبز رنگ، در کنار گچ های بریده بریده، به اتفاقی فکر می کنند که ناگهان ، ... فکرش را کرده اید: تا دنیا دنیاست، هر روز و هر شب، وقتی معلمِ خوب می نشیند به ...

مسیر سبز؛ از مرگ و ترور تا اعدام! | توانا

https://tavaana.org/fa/content/مسیر-سبز؛-از-مرگ-و-ترور-تا-اعدام

روش ایثار این معلم مرا یاد فیلم «مسیر سبز» (The Green Mile) به کارگردانی ... روی مستطیل زیر کلیک کنید تا «اپلیکیشن اندروید» ما را از سایت توانا دانلود کنید.

موسسه فرهنگي ذهن برتر

http://zehnebartar.com/

ما در دفتر موسسۀ ذهن‌برتر از ساعت 9 تا 18 با انرژي به سوالات پاسخگو هستيم اما توصيه ... سيدا» آنقدر چشمگير بود كه در همين روزهاي نخست رديف VIP سالن معلم، رزرو شد. ... مي‌فرمائيد، هم‌چنين فيلمي از بهترين حركتهاي او در مستطيل سبز تماشا مي‌كنيد .

شان من گم شده است(معلم) - متن ادبی

http://tasveirmashregh.blogfa.com/tag/متن-ادبی

آن مستطيل سبز رنگ، در کنار گچ هاي بريده بريده، به اتفاقي فکر مي کنند که ... فکرش را کرده ايد: تا دنيا دنياست، هر روز و شب، وقتي معلم خوب مي نشيند به پاي ...

آموزش لایه ها در فتوشاپ - آموزش تصویری فتوشاپ

http://photoshoper.ir/?p=3

نگران سایز و محل دقیق آن نباشید فقط کافی است تا حدودی شبیه عکس زیر باشد. ... همانطور که می بینید زمینه ی سفید و مستطیل سبز و قرمز همه در یک لایه قرار دارند:.

غلامحسین مظلومی - صفحه نخست

http://www.khabarsport.com/tags/763/غلامحسین-مظلومی

در فوتبال ایران حتماً باید اتفاقی برایت بیفتد تا در کانون توجه قرار بگیری. ... از ستاره مستطیل سبز گرفته تا حتی همکاران رسانه‌ای خودمان که سالیان متمادی قلم ..... دیروز احمدرضا عابدزاده خطاب به علی دایی گفت؛ مایلی‌کهن مربی و معلم و به نوعی پدر ...

شان من گم شده است(معلم) - مقام معلم

http://tasveirmashregh.blogfa.com/tag/مقام-معلم

آن مستطيل سبز رنگ، در کنار گچ هاي بريده بريده، به اتفاقي فکر مي کنند که ... فکرش را کرده ايد: تا دنيا دنياست، هر روز و شب، وقتي معلم خوب مي نشيند به پاي ...

ايبنانيوز - برای ایمان مبعلی؛ ستاره بختیاری مستطیل سبز

http://www.ibnanews.ir/vdcj.hemfuqev8sfzu.html

22 آگوست 2011 ... مراسم سالگرد پنج معلم بختیاری در لردگان برگزار خواهد شد ... برای ایمان مبعلی؛ ستاره بختیاری مستطیل سبز ... داشتم قبل از این یادداشت فرصتی فراهم می آمد که حداقل برای یکبار این فضا را تجربه کنم تا شاید از رهگذر این تجربت ...

علیخانی میزبان فوتبالیست‌ها شد / بیرانوند: ماشین دایی را نشستم ...

http://www.khabaronline.ir/detail/363476/culture/television

3 جولای 2014 ... ... تا روایت روزهای سخت زندگی‌شان را پیش از مشهور شدن در مستطیل سبز برای ... آقای احسان علیخانی ، دوتا معلم بدبخت بیچاره را دعوت کن تا مردم از ...

ویدیو ورزش 3 – گفتگو مهدوی کیا درباره خداحافظی در برنامه نود

http://video.varzesh3.com/video-clips/90pro/گفتگو-مهدوی-کیا-درباره-خداحافظی-در-برن/

از مستطیل سبز رفتی ولی تا آخر عمر از دل ما هوادرا بیرون نمیری وبرات تو همه ..... را فراموش نخواهیم کرد چون تو معلم اخلاق هستى،اخلاقى که امروز تو فوتبال ما نایب شده!

روز سخت جنوبی های قهرمان در تبریز/استقلال 93 روی ریل استیلی - ایلنا

http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=190724

30 جولای 2014 ... اگرچه هر دو تیم تغییرات زیادی از روی نیمکت تا درون مستطیل سبز داشته اند ولی این اتفاق چیزی از حساسیت ها و البته جذابیت های این بازی کم نخواهد ...

سرباز سایبری

http://rskhorasani.blogfa.com/

... شماره‌دار مستطیل سبز را به عنوان الگو انتخاب كند چه با حیا باشند و چه خدای نكرده بی‌حیا. ... از طب گرفته تا نجوم و ریاضیات و ادبیات و غیره و بالاخص فقه و اصول و کلام که پس از ..... معلم یک مدرسه به بچه های کلاس گفت که میخواهد با آنها بازی کند .

فریاد بی صدا

http://mhsharif.blogfa.com/

از معلم کلاس اولم که بهم خواندن و نوشتن یاد داد و تا اون رفتگر زحمت کش شهرداری. .... های بارسا و رئال از پله های استادیوم پایین می امدند تا وارد مستطیل سبز شوند،جمشید  ...