کارلوس کی‌روش تهدید به استعفا کرد


من نمی‌خواهم جای ایویچ باشم جایی که بدون حق و حقوق دارم کار می‌کنم و یک هفته مانده به جام‌جهانی‌ عذرم را بخواهند و بگویند به سلامت! من خیلی شفاف بگویم الان باید تکلیفم را مشخص کنید. من نمی‌توانم وقتم را بگذارم، حیثیت و اعتبارم را خرج کنم و 7 روز مانده به جام‌جهانی‌ یکی بیاید و از حاصل کارم استفاده کند.


کی روش

کارلوس کی‌روش خسته است. خسته از برخوردهای دوگانه. او پیش از یک دیدار مهم، نامه‌ای برای علی کفاشیان نوشته است. نامه‌ای که می‌خواهد یک حقیقت را برای رئیس فدراسیون، وزارت ورزش و همه تصمیم‌سازان فوتبال ایران روشن کند. اینکه او اصلاً دوست ندارد به سرنوشت تومیسلاو ایویچ بزرگ دچار شود. مربی بزرگی که همه، درخشش نسل طلایی ما را در جام‌جهانی‌ 98 متعلق به او می‌دانند و کی‌روش هم عقیده‌ای جز این ندارد.

سرمربی تیم‌ملی از همه این مشکلات می‌گوید. گفت‌وگویی که پر است از دغدغه‌های مشترک برای تیم‌ملی فوتبال. گفت‌و‌گویی صمیمی‌ اما بی‌پرده برای تشریح دنیایی از مشکلات. گفت‌و‌گویی در یکی از رستوران‌های شلوغ تهران‌؛ روبه‌روی پارک ملت!

* البته دوست داشتیم فضایی آرام‌تر برای گفت‌و‌گو پیدا کنیم‌؛ اما به‌هر‌حال ما آمده‌ایم. مثل همه این مدتی که تقریباً در کنار هم بودیم برای موفقیت تیم‌ملی.

 شاید این آخرین مجال برای من است تا پیامم را به همه اهالی فوتبال ایران برسانم. برای همین هم هست که خواستم در کنار شما باشم. البته خیلی از اشخاص مهم، در حال تلاش برای کمک به تیم‌ملی هستند‌ اما گروهی هم جوسازی می‌کنند و با شلوغ کردن می‌خواهند ما درجا بزنیم. برای اینکه بدانید من چه می‌خواهم بگویم، قصه را برایتان از آخر شروع می‌کنم تا ببینید الان کجا ایستاده‌ایم. همین امروز، دقیقاً دومین روز از دومین اردوی ما برای آماده‌سازی تیم‌ملی است که باید مثل دیگر کشورها کار می‌کردیم اما از بین همه کشورها، این فقط ما هستیم که اینجا نشسته‌ایم و داریم با هم در یک رستوران ناهار می‌خوریم! این حال و روزی که امروز داریم، شرم‌آور است. من حالا بعد از 30 ماه دیگر آنقدر از شما و کشورتان شناخت دارم که با اطمینان، حرف‌های بسیاری بزنم. شانس بد تیم‌ملی و بزرگ کفاشیان و تاج و بقیه این است که درست در زمانی که اردوی تیم‌ملی لغو می‌شود، اینجا در تهران بازی دربی استقلال و پرسپولیس است و همه این قدر هیجان این بازی مهم را دارند که کسی اصلاً به یاد تیم‌ملی نباشد. فیفا تصمیم‌ساز اصلی فوتبال دنیا این قدرت را دارد که وقتی اراده می‌کند، همه باز‌ی‌های باشگاهی دنیا لغو شود تا تیم‌های ملی با هم بازی کنند. جمعه همین هفته 70 بازی ملی در دنیا برگزار می‌شود و ما اینجا دربی بزرگ تهران را پیش‌رو داریم. کدام 4 تیم قبل از همه به جام‌جهانی‌ رسیدند؟ ما، ژاپن، کره و استرالیا. آنها الان چه می‌کنند و ما در چه حالی هستیم؟ نگاهی به صفحه تیم‌ها در سایت فیفا بیندازید تا ببینید آنها با چه تیم‌هایی بازی می‌کنند و بعد برای آنکه تأسف بخورید نگاهی به صفحه ایران بیندازید. آنها با برزیل و فرانسه بازی دارند و ما با کویت و تایلند! آنها به بازی ملی برای جام حهانی فکر می‌کنند و مهم برای ما بازی استقلال و پرسپولیس در روز جمعه است. در حالی که الان باید در پرتغال تیم‌مان را برای بازی با برزیل یا تیم‌های بزرگ دیگر دنیا آماده می‌کردیم.

اتفاقاً می‌خواهم در همین مورد برای اولین بار برای شما حرف بزنم. من به هیچ‌وجه این دغدغه و این شرایط پر از استرس را دوست ندارم. برای اینکه شما بدانید چقدر در برنامه‌ام جدی هستم، برای اولین بار حقیقتی را به شما می‌گویم. من نامه‌ای را به علی کفاشیان نوشته‌ام. نشستی با کفاشیان دارم درباره فسخ قراردادم. چون کسی نیستم که بتواند قبول کند او را شیطان این فوتبال بنامند

* شاید به این دلیل است که شما الان نباید سرمربی تیم‌ملی باشید. شاید شما جای‌ فرد دیگری را روی نیمکت تیم‌ملی گرفته‌اید.

من زیاد نگران این نیستم که چه کسی خواب صندلی‌‌ام را می‌بیند. این نگران‌کننده نیست. هر کدام از مربیان لیگی می‌توانند دوست داشته باشند جای من باشند. آنها مختارند اما کارلوس کار خودش را می‌کند. او اینجاست تا دغدغه‌هایش را برای مسئولیتی که بر عهده‌اش گذاشته شده انجام بدهد. من اصلاً مشکلی ندارم که قلعه‌نویی یا دایی یا هر مربی دیگری الان به جای من مشغول کار شود. من درباره «تیم‌ملی ایران» حرف می‌زنم. اینجا هستم تا از شما رسانه‌ها کمک بگیرم برای کمک به تیم‌ملی برای اینکه با مردم ایران حرف بزنم. به آنها بگویم چه خبر است. خیلی شفاف. برای همین هم هست که از آخر همه چیز را تعریف می‌کنم و به اولش می‌رسم.

* جالب است که به جای اینکه الان تیم‌‌تان را تمرین بدهید، باید اینجا بنشینیم و از مشکلات بگوییم.

بله حق با شماست. ما الان باید در اردو می‌بودیم. باید دومین روز دومین اردوی‌مان را پشت‌سر می‌گذاشتیم‌ اما این چند روزه اتفاقاتی افتاده که حتماً مردم باید همه چیز را درباره آن بدانند. این روزها آقایان تاج، فتح‌ا...‌زاده و رحیمی طوری حرف می‌زنند که انگار آدم «بد» این فوتبال من هستم. آنها مدام می‌گویند این سرمربی تیم‌ملی است که می‌خواهد لیگ را تعطیل کند، جام‌حذفی را نمی‌خواهد و طوری می‌گویند که انگار هر مشکلی که فوتبال ایران دارد زیر سر کارلوس کی‌روش است.

کی روش

* به‌هر‌حال این جوی است که ایجاد شده. شما چه برنامه‌ای برای این گفته‌ها دارید؟

اتفاقاً می‌خواهم در همین مورد برای اولین بار برای شما حرف بزنم. من به هیچ‌وجه این دغدغه و این شرایط پر از استرس را دوست ندارم. برای اینکه شما بدانید چقدر در برنامه‌ام جدی هستم، برای اولین بار حقیقتی را به شما می‌گویم. من نامه‌ای را به علی کفاشیان نوشته‌ام. نشستی با کفاشیان دارم درباره فسخ قراردادم. چون کسی نیستم که بتواند قبول کند او را شیطان این فوتبال بنامند.

* فسخ قرارداد؟ شوخی می‌کنید؟

نه، اتفاقاً خیلی هم جدی هستم. من خیلی مصمم هستم تا در این باره با علی کفاشیان حرف بزنم چون حاضرم با هر مشکلی کار کنم‌ اما حاضر نیستم که مردم فکر کنند من مشکل اصلی و دشمن فوتبال‌شان هستم. با همه مشکلاتی که هست، با تمام قوا برایتان کار می‌کنم. برای اینکه جلوی ژاپن، استرالیا، ازبکستان، برزیل، پرتغال، تیم‌های آفریقایی یا هر تیم دیگری بجنگم. حاضرم با همه مشکلات موجود کنار بیایم. بدون بازیکن، عدم حمایت مالی، بدون حقوق و بدون بازی تدارکاتی کار می‌کنم اما هیچ وقت حاضر نیستم جلوی فوتبال ایران بایستم. مطمئنم که می‌دانید چرا نمی‌خواهم این کار را بکنم‌؛ چون من یک مربی حرفه‌ای هستم. در قرارداد من چیزی درباره جنگ و کلنجار با مدیران باشگاه‌های سپاهان یا استقلال یا مربیان باشگاه‌های دیگر لیگ نوشته نشده. من یک مربی حرفه‌ای هستم و در قراردادم نوشته‌اند کار کن برای بازی برابر «تیم‌های حریف». تیم‌هایی مثل برزیل یا پرتغال و ژاپن و لبنان. اگر قرار است با «افراد» بجنگم، این بند را به قراردادم اضافه کنید و پولش را هم بپردازید.

می‌دانی چه چیز برای من خیلی جالب است؟ اینکه چرا مدیران خوب ما به جای اینکه به دنبال داشتن زمین‌های مناسب، لباس‌های خوب و پرداخت به‌موقع حقوق بازیکنان باشند، وقتشان را می‌گذارند برای اینکه با سرمربی تیم‌ملی درباره مسائل «فنی» بحث کنند. بحثی که باید بین من و همکاران مربی‌ام در تیم‌های لیگی باشد. متأسفانه این حقایق را که برایتان می‌گویم واقعیت‌های موجود است و آنها را از ته قلبم می‌گویم. مدیرانی که باید به فکر حل مشکلات تیم‌شان باشند، باید برای بازی‌هایشان و برای هوادارانشان شرایط بهتری فراهم کنند که اقلاً سکوها و صندلی‌ها و سرویس‌های بهداشتی تمیز باشد، ترجیح می‌دهند درباره مسائل فنی حرف بزنند

* دارید نگرانمان می‌کنید. رفتن شما در حقیقت همان خواسته‌ای است که منتقدان فعلی تیم‌ملی دارند!

ببینید من دارم با شما خیلی صادقانه حرف می‌زنم. من با سابقه مربیگری در تیم‌های ملی مختلف، حضور در اسپورتینگ، منچستر‌یونایتد و رئال‌مادرید، اصلاً نمی‌توانم خودم را در این شرایط تجسم کنم. از لحاظ حرفه‌ای و اخلاقی اصلاً قبول ندارم که هر روز باید به جنگ رسانه‌ای یکی بروم. با افراد مختلف. من مخالف اختلاف نظر و صحبت نیستم ولی مخالف مبارزات غیرمحترمانه هستم. من خیلی هم دوست دارم با مربیان ایران، بحث فنی کنم‌ ولی حرف زدن با مدیران مختلف باشگاه‌ها درباره مسائل فنی، آن‌هم با دوستانی که هنوز اعتقاد دارند کره زمین صاف است و همه کرات به دور زمین می‌گردند، خیلی سخت است! می‌دانی چه چیز برای من خیلی جالب است؟ اینکه چرا مدیران خوب ما به جای اینکه به دنبال داشتن زمین‌های مناسب، لباس‌های خوب و پرداخت به‌موقع حقوق بازیکنان باشند، وقتشان را می‌گذارند برای اینکه با سرمربی تیم‌ملی درباره مسائل «فنی» بحث کنند. بحثی که باید بین من و همکاران مربی‌ام در تیم‌های لیگی باشد. متأسفانه این حقایق را که برایتان می‌گویم واقعیت‌های موجود است و آنها را از ته قلبم می‌گویم. مدیرانی که باید به فکر حل مشکلات تیم‌شان باشند، باید برای بازی‌هایشان و برای هوادارانشان شرایط بهتری فراهم کنند که اقلاً سکوها و صندلی‌ها و سرویس‌های بهداشتی تمیز باشد، ترجیح می‌دهند درباره مسائل فنی حرف بزنند. متأسفانه این دوستان همان‌هایی هستند که وقتی تیم‌ملی با چالشی جدی مواجه می‌شود، از مردم دعوت می‌کنند به تیم‌ملی بخندند.

* شما پذیرفته‌اید سرمربی فوتبال ایران شوید. با مختصاتی که به آن رسیده بودید. اینها داشته‌های ما هستند و مشکلات فراوان مالی هم داریم که اردوها را لغو می‌کند.
کی روش

مشکل مالی؟ بگذار یک طرف دیگر قصه را برایت بگویم. از آقای هادی عقیلی. او به تیم‌ملی پشت کرد. پاداش این کارش چه بود؟ قرارداد خوب، حقوق مکفی و خوب و بازی لذتبخش در لیگ ایران. یک نفر آمد رأی کمیته انضباطی را عوض کرد. چطوری این اتفاق افتاد و چرا این اتفاق افتاد؟ چه کسی این کار را کرد؟ اردوی ما در ماه آگوست که لغو شد، حدود 100 هزار یورو هزینه داشت. اردوی اخیرمان که باید الان برگزار می‌شد هزینه‌اش 160 هزار یورو بود. البته بدون پرداخت هزینه‌های بلیت. هرچند کلاً در فدراسیون فوتبال هیچ وقت پول بلیت هواپیما را به آژانس هواپیمایی‌اش نمی‌دهند! حالا دستمزد آقای عقیلی چقدر است؟ هادی که پشتش را به تیم‌ملی کرد با پول قراردادش می‌توانست 3 تا 4 اردوی ما را پوشش دهد. کسی که پشتش را به تیم‌ملی کرد، دارد از یک فرصت و حقوق خیلی خوب لذت می‌برد در صورتی که بازیکنانی که تیم به جام‌جهانی‌ بردند، خیلی‌هایشان پول فصل قبل را نگرفته‌اند و حقوق این فصل را هم دریافت نکرده‌اند و مهمتر اینکه دارند فرصت آماده‌سازی برای جام‌جهانی‌ را هم از دست می‌دهند.

*و آخر این قصه، چه باید کرد؟

این سۆال روشن من از فوتبال ایران است. اگر می‌خواهید در جام‌جهانی‌ موفق باشید آیا 15 روز برای آماده‌سازی تیم‌ملی با این بازیکنان کافی است؟ از من بپرسید می‌گویم نه.

*چقدر زمان می‌خواهید؟

از من بپرسید، می‌گویم باید زمان آماده‌سازی 6 هفته‌ای را داشته باشیم تا بتوانیم این دوندگی بین 4 تا 5 کیلومتر بازیکنان را به 8 تا 10 کیلومتر برسانیم چون می‌دانم آنها 13 کیلومتر نمی‌دوند.

بخش ورزشی تبیان

منبع :

پشت پرده ساختمان مشکوک و تهدید یک سرمربی/ جنجال یک ... - مهر

http://www.mehrnews.com/news/2127344/پشت-پرده-ساختمان-مشکوک-و-تهدید-یک-سرمربی-جنجال-یک-فوتبالیست

5 سپتامبر 2013 ... از مهمترین اتفاقات هفت روز رو به پایان ورزش بود. ... جهان، تهدید سرمربی تیم ملی فوتبال به استعفا، پایان کار خلعتبری برای پیوستن به ... پایان رسید ضمن اینکه در این هفته سرمربی تیم ملی فوتبال تهدید به کناره گیری کرد. .... کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال که بعد از لغو اردوی پرتغال به خلاطر بی ...

کی روش استعفا داد World Cup BRAZIL 2014 www.WorldCupIran.com

http://www.worldcupiran.com/14/d.asp?id=26358

27 ژوئن 2014 ... به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، کی روش اندکی بعد از این مسابقه با ... وی در خصوص شکست ایران مقابل بوسنی هم تأکید کرد: بهترین تیم .... پرتقال و جهان فوتبال كارلوس كيروش بود ٠ بيهوده و بدون فكركردن ، ويا دهن .... آرمادیلو یک جانور در معرض خطر انقراض است که هنگامی که تهدیدی را احساس کند به شکل یک ...

کفاشیان:کی‌روش شرایطمان را قبول نکند به مشکل می‌خوریم | فرهنگ نیوز

http://www.farhangnews.ir/content/87151

25 آگوست 2014 ... به گزارش فرهنگ نیوز، علی کفاشیان پیش از جلسه نهایی‌اش با کارلوس کی‌روش در جمع ... کفاشیان خاطر نشان کرد: اگر قرار است به کی‌روش دستمزدی بدهیم در قبال آن خدماتی نیز از او ... به او خسارت بدهد و یا اینکه اگر کی‌روش بی‌دلیل تصمیم به استعفا گرفت به ما خسارت بدهد. .... بازداشت یک "تهدید کننده" ب

رابطه سرنوشت کروش و پاسخش به یک ایمیل! - اعتدال

http://www.etedaal.ir/fa/news/88811

9 سپتامبر 2014 ... رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه قرارداد کارلوس کی‌روش روز سه شنبه برای وی ایمیل می‌شود، گفت: ما مذاکره‌ای با سرمربی سپاهان نداشتیم و استعفای کرانچار ارتباطی به تیم ملی ایران ندارد. ... تهیه شده و ما این قرارداد را روز سه شنبه برای وی ایمیل خواهیم کرد. ... نصرالله: تهدیدات بین ما و حسینمان فاصله نمی اندازد ...

خانم مرضیه با ادیب خوانساری و مرتضی محجوبی 17 ... - شبکه‌ی دیدگاه

http://www.didgah.net/maghalehMatnKamel.php?id=21147

دغدغه‌های این روزهای کارلوس کروش؛‌ ورشکستگی در تجارت و ناکامی در خارج‌کردن پول از ... تهدید «کی روش» به فسخ قرارداد در اسفند! .... کی روش تهدید به استعفا کرد.

MAZIAR NAZEMI - فدراسیون فوتبال : کی روش نباید با بی بی سی ...

http://maziaran.blogfa.com/post-1590.aspx

مصاحبه کارلوس کی روش با بخش ورزش بی بی سی فارسی این روزها معضل دیگری ... مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در مورد اعتراض و تهدید به شکایت محمد رویانیان درباره اظهارات کی روش در این ... گفت : در اون برنامه اقای کفاشیان از استعفا صحبتی نکرد بلکه گفت اگر مجمع بخواهد من ... روزی که ملی‌پوشان، روزنامه ناهید را ویران کردند

حکیم الملک، وزیر مالیه - روزنامه دنیای اقتصاد

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/802744/

18 مه 2014 ... ابراهیم حکیمی معروف به حکیم‌الملک از درباریان دوره مظفرالدین‌شاه بود که در ... و او هم تهدید کرد که اگر کابینه به تایید آنها ادامه دهد، استعفا خواهد کرد.

درخشش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورویی کی‌روش در آسیا/ جدایی مرد پرتغالی ...

http://www.azarfootball.com/Default.aspx?tabid=3183&articleType=ArticleView&articleId=1540378

در زیر نگاهی اجمالی به تمامی تیم های حاضر در جام ملت های آسیا داشته ایم تا ... قصد استعفا داشت اما فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی با استعفای وی مخالفت کرد تا در ... تا دیروز قرار بر این بود کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کشورمان باقی بماند اما او روز گذشته بدون امضای قرارداد تهران را ترک کرد. ... تهدید پرسپولیس و پدیده به قطع برق.

Football.ir - اخبار فوتبال : «جمشید نظمی»

http://football.ir/news/list/person/jamshid-nazmi-10996.html

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: از کارلوس کی‌روش دعوت می‌کنم با حضور در .... و تهدید به استعفا، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: ایشان هنوز استعفای رسمی به ما ...

Football.ir - اعتراض قلعه‌نویی به برهانی؛ هجوم تماشاگران برای عکس ...

http://football.ir/news/iran/1393/06/ghale-borhani-1201394.html

19 سپتامبر 2014 ... ... تیمش اعتراض کرد. * هواداران استقلال وقتی خمیازه کی‌روش را دیدند قلعه‌نویی را تشویق کردند. ... گل به پایان رسید. امیر قلعه‌نوعی · کارلوس کی‌روش · آرش برهانی · استقلال ... مدیر رسانه‌ای باشگاه پدیده تهدید به بازداشت شد .... نلو وینگادا با وجود کسب نتایج ضعیف در بازی‌های آسیایی اینچئون گفت که استعفا نمی‌دهد.

کفاشیان: کی روش روی نکونام و مجیدی نظر دارد - خرداد نیوز

http://khordadnews.ir/news/94158

6 ا کتبر 2014 ... رییس فدراسیون فوتبال گفت: کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ... مطمئنا اگر به جام جهانی نمی رفتیم فوتبال ایران افت می کرد. ... *تا به حال سه بار استعفا کرده ام اما هیئت رئیسه با استعفایم موافقت نکرد ... انتشار اخبار اسیدپاشی مجلس به «نیلی» رای اعتماد نداد تهدید به نمایش فیلم در جلسه رای اعتماد به وزیر علوم ...

واکنش‌ کفاشیان به تهدید کی‌روش - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/245780/واکنش‌-کفاشیان-به-تهدید-کی‌روش

3 سپتامبر 2013 ... به گزارش مشرق، کارلوس کی‌روش در مصاحبه ای امروز رسما اعلام کرد که با شرایط موجود از ایران خواهد رفت. وی صراحتا اعلام کرد:( امروز می‌روم تا مثل ...

تنها مانع رسیدن گل محمدی به تیم جدیدش - جوان امروز

http://www.javanemrooz.com/news/page-56958.aspx

3 روز پیش ... کارلوس کی روش اصرار دارد فدراسیون فوتبال یک فرصت دیگر به وینگادا ... استعفای یحیی را عقب انداخت و با این حساب شانس به وینگادا رو کرد که ...

۸ - روزنامه اطلاعات

http://www.ettelaat.com/etiran/1393/06/08/

30 آگوست 2014 ... اردوغان سوگند ریاست ‌جمهوری یاد کرد ... پایگاه خبری «حریت» نوشت: رجب طیب اردوغان به‌عنوان نخست‌وزیر ترکیه استعفا داد و مراسم تحلیف ... فیسک تصریح کرد، فلسطینیان غزه این پیروزی را جشن می‌گیرند بنابراین پس از ... بازگشت کارلوس کی‌روش به پرتغال .... ابوالقاسم قاسم زاده تهدید و فرصت در دیپلماسی!

جدیدترین وضعیت 32 مربی حاضر درجام جهانی 2014 - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/4929686/جدیدترین-وضعیت-32-مربی-حاضر-درجام-جهانی-2014

2 آگوست 2014 ... عامل تهدید به اسیدپاشی تهران دستگیر شد + فیلم ... به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ برخی تیمهای ملی ... خورخه لوئیس پینتو مربی تیم ملی کاستاریکا استعفا کرد. ... کارلوس کی روش مربی تیم ملی ایران هنوز قرارداد خود با فدراسیون فوتبال این کشور را نهایی نکرده است.

ترکیب نهایی تیم ملی فوتبال ایران مشخص شد - Deutsche Welle

http://www.dw.de/ترکیب-نهایی-تیم-ملی-فوتبال-ایران-مشخص-شد/a-17675602

1 ژوئن 2014 ... به گزارش خبرگزاری مهر کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران، اسامی بازیکنان ... انتخاب هاشم بیگ‌زاده، محمدرضا خانزاده نیز به همراه تیم ملی ایران به برزیل سفر خواهد کرد. ... تهدید تلویحی رسایی؛ برزیل نروم می‌روم همایش دلواپسان 04.06.2014 ... لوئیز فیلیپه اسکولاری، مربی برزیل "استعفا کرد" ...