‌کریمی: دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم


خداحافظی علی کریمی همچنان سوژه است. مرد محبوب هواداران پرسپولیس که در تبریز هم کلی محبوبیت داشت، ‌بالاخره قید فوتبال بازی کردن را زد و هواداران پرشمارش را در بهت و حیرت فرو برد.


علی کریمی

به نقل از خبرورزشی دیروز با شماره 8 فراموش نشدنی فوتبال ایران مصاحبه‌ای اختصاصی انجام دادیم که می‌خوانید.

کلیپ برنامه 90 را دیدید؟

متأسفانه نتوانستم دوشنبه شب برنامه 90 را تماشا کنم. البته از طریق سایت این برنامه، کلیپ فوتبالی‌ام را دیدم. کلیپی پرخاطره و زیبا که از شروع بود تا پایان دوران فوتبالی. به سرعت برق و باد گذشت و همه چیز به خاطره تبدیل شد.

این کلیپ حسرت بزرگی را برایمان داشت.

اول اینکه لطف دارید و ممنون همه هستم. من سال‌های زیادی را در این فوتبال داشتم، سال‌هایی که پر از خاطرات تلخ و شیرین بود، خاطرات خوب و بد. همان‌طور که روزی شروع کردم، باید روزی کفش‌ها را به دیوار می‌آویختم. هر آمدنی، رفتنی دارد. تمام شد و رفت.

چه حسی خودتان دست داد، حسرت آمیخته با پشیمانی؟!

خب بابت این تصاویر خوشحال شدم، حسرت خوردم، حالا برایتان توضیح می‌دهم. از این بابت خوشحال شدم که توانستم در این فوتبال یادگاری خوبی را برای مردم از خودم برجای بگذارم. طبیعی هم بود با دیدن این صحنه‌ها حسرت بخورم. اتفاقات زیادی از جلوی چشمانم رژه رفت. یاد روزهای زیادی افتادم. خیلی خاطرات زنده شد.

پشیمان نشدی؟

بابت چی؟

بابت خداحافظی از فوتبال.

این طبیعی است که برای هر فوتبالیستی وداع از فوتبال سخت باشد. آدم حسرت می‌خورد اما فوتبالیست‌ها همان‌گونه که یک روز شروع می‌کنند، باید یک روز نیز خداحافظی کنند. این قانون برای من هم وجود داشت و برای آیندگان نیز تکرار می‌شود. این را باید قبول کرد که زمان به عقب برنمی‌گردد. من دوست دارم وقتی به گذشته نگاه می‌کنم و دیگران درباره‌ام قضاوت می‌کنند، خاطرات و صحنه‌های خوبی را به یادگار گذاشته باشم.

اگر زمان به عقب برگردد، علی کریمی همان راهی را خواهد رفت که پیمود؟

طبیعی است که این راه را دوباره طی ‌کنم. فوتبال چیزهای زیادی به من داد. با فوتبال به بسیاری از چیزها رسیدم. به طور حتم سرنوشت من دوباره تکرار خواهد شد و فقط اگر زمان به عقب برگردد، برخی از کارها را انجام نمی‌دهم.

مثلاً چه کارهایی؟!

در زندگی همه انسان‌ها نقاط تاریک و بدی هم وجود دارد. روزهایی که وقتی بعد از سال‌ها به آن فکر می‌کنی، دوست‌شان نداری. برخی از اتفاقات وجود داشته که می‌شد نباشد.

شاید اگر به عقب برگردید، هیچ‌وقت در ویتنام داور ژاپنی را نزنید.

یکی از نقاط تاریک دوران فوتبالی‌ من همان اتفاقی است که از آن حرف می‌زنید. اتفاقی رخ داد که باعث شد با محرومیت یک‌ساله از فوتبال روبه‌رو شوم البته این درگیری تجربه بد و تلخی بود اما در اوایل فوتبالم بود و برای آینده کمک زیادی به من کرد تا دیگر این‌چنین نشود.

دوست دارم در فوتبال باشم. چرا نباید دوست داشته باشم؟ در هر شغل و حرفه‌ای آدم‌ها دوست دارند پس از سال‌ها کار کردن به نسل جوان آموزش بدهند، تجربیات‌شان را در اختیار دیگران قرار دهند. حالا باید ببینم چه پیش می‌آید، چه می‌شود و سرنوشت برایم چه رقم می‌زند.

صحنه معروف علی کریمی در جام جهانی 2006

یک اتفاق تلخ دیگر نیز از شما به یادمان مانده است؛ بدخلقی پس از تعویض مقابل پرتغال و شوت معروف زیر ساک پزشکان تیم ملی!

متأسفانه این هم یکی دیگر از اتفاقات بد و تاریک فوتبالم محسوب می‌شود. نه من، بلکه بسیاری از مردم دوست ندارند کارهایی را انجام دهند که بد بوده است. خودم آن صحنه بد را دوست ندارم. به هر حال نمی‌توان آن را پاک کرد اما می‌توان گفت رفتاری بود که اگر زمان برمی‌گشت، انجام نمی‌دادم.

خاطره‌انگیزترین صحنه دوران فوتبالی علی کریمی در برنامه 90 به نظرسنجی گذاشته شد. خود تو کدام‌یک از آن 6 صحنه را دوست داشتی؟

وقتی از یک نقاش بپرسید کدام‌یک از تابلوهایی را که کشیده‌ای، دوست داری؟ پاسخ می‌دهد همه آنها را دوست دارم. هرکدام از تابلوها برایش ارزش و اهمیت زیادی دارد. من هم نمی‌توانم بگویم کدام‌یک از آن صحنه‌ها را بیشتر دوست دارم. همه‌شان برایم خاطره‌انگیز بود. تازه به جز این‌ها تمام گل‌ها و بازی‌‌ها برایم ارزش دارند. هر لحظه از فوتبالم خاطره است.

علی کریمی در فوتبال خواهد ماند؟ خیلی‌ها فکر می‌کنند با پایان فوتبال، شما دور فوتبال و مربیگری را خط قرمز بکشی و بچسبی به زندگی غیرفوتبالی!

دوست دارم در فوتبال باشم. چرا نباید دوست داشته باشم؟ در هر شغل و حرفه‌ای آدم‌ها دوست دارند پس از سال‌ها کار کردن به نسل جوان آموزش بدهند، تجربیات‌شان را در اختیار دیگران قرار دهند. حالا باید ببینم چه پیش می‌آید، چه می‌شود و سرنوشت برایم چه رقم می‌زند.

مربی می‌شوی یا نه؟

نمی‌دانم چطوری بگویم. مربیگری الان در این دوره و زمانه فنی نیست البته این برای همه نیست و مربیانی هستند که کارشان را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند، استعداد کشف می‌کنند، برای فوتبال این مملکت زحمت می‌کشند البته این تعداد مربیان زیاد نیستند. برای آینده و مربیگری می‌گویم صبر می‌کنم تا ببینم در چه مسیری قرار می‌گیرم و چه می‌شود. اصلاً شرایط مهیا است یا نه؟ دوست دارم اگر می‌خواهم مربی شوم، شرایط مهیا باشد.

علی کریمی سرمربی پرسپولیس می‌شود؟ این آرزوی بسیاری از هواداران شماست.

خب راحت نیست. مربیگری سخت است. در پرسپولیس بسیاری از بازیکنان از علی کریمی گنده‌تر بودند. آیا آنها مربی شدند؟! نمی‌شود یک‌شبه مربی شد. باید همه عوامل دست به دست هم بدهند و شرایط مهیا باشد. روزهای حساس زیادی برای مربیان وجود دارد. حرص و جوش زیادی می‌خورند. مربیگری پرسپولیس آرزوی بسیاری است و من هم بدم نمی‌آید اما با آن شرایطی که گفتم.

و علی کریمی از معدود افرادی است که همه دوستش دارند، حتی استقلالی‌ها...

خدا را شکر می‌کنم که این موهبت بزرگ را نصیب من کرد و این انتظار را دارم که مردم دوستم داشته باشند. من هم برای این عزیزان احترام و ارزش زیادی قائل هستم. همیشه گفته‌ام و باز هم می‌گویم خاک پای هواداران هستم و شرمنده تمام محبت‌هایشان.


بخش ورزشی تبیان

علی کریمی:دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم/زمان به عقب برگردد، ‌به ...

http://www.khabaronline.ir/detail/368618/sport/premiere-league

6 آگوست 2014 ... محمدرضا تاج‌دوزیان:خداحافظی علی کریمی همچنان سوژه است. مرد محبوب هواداران پرسپولیس که در تبریز هم کلی محبوبیت داشت، ‌بالاخره قید فوتبال ...

کریمی: دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=282679

6 آگوست 2014 ... خداحافظی علی کریمی همچنان سوژه است. مرد محبوب هواداران پرسپولیس که در تبریز هم کلی محبوبیت داشت، بالاخره قید فوتبال بازی کردن را زد و ...

علي کريمي: دوست دارم سرمربي پرسپوليس شوم

http://www.navad.net/NewsContent.aspx?NewsID=105232

6 آگوست 2014 ... خبرآنلاين: خداحافظي علي کريمي همچنان سوژه است. مرد محبوب هواداران پرسپوليس که در تبريز هم کلي محبوبيت داشت، ‌بالاخره قيد فوتبال بازي کردن ...

علی کریمی : دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم - مجله تفریحی چرتکه

http://4ortke.ir/1393/05/15/علی-کریمی-دوست-دارم-سرمربی-پرسپولیس-شو/

6 آگوست 2014 ... تیتر امروز روزنامه خبرورزشی علی کریمی : دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم. علی کریمی : دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم. روزنامه خبرورزشی.

صادقیان: دوست دارم علی کریمی برگردد - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/273835/صادقیان-دوست-دارم-علی-کریمی-برگردد

30 دسامبر 2013 ... بازیکن جوان پرسپولیس گفت: «من نیکبخت نمی شوم، نیکبخت یه خرده هم بر و رو داشت و خوشگل بود! بیشتر توی چشم بود.»

7 - جام نیوز :: JamNews

http://jamnews.ir/Keywords/10/علی کریمی?&PageNum=7

علی کریمی، شماره 8 محبوب پرسپولیسی ها که در باشگاه تراکتورسازی توپ می زند، ... علی کریمی: دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم ؛ زمان به عقب برگردد به هیچ ...

جام‌جم ورزشی

http://sport.jamejamonline.ir/

بنگر: رحمتی دوست و همسایه من است جام جم ورزشی: محسن بنگر مدافع پرسپولیس اعلام کرد هیچ حرف بدی بین او و مهدی رحمتی رد و .... دوست دارم روزی مربی تیم ملی شوم.

كوروش (@KOUROSH) | Twitter

https://twitter.com/KOUROSH

تولد دوست دختر عتیقه دوستمه. کادو چی بگیرم .... علی کریمی: دوست دارم سرمربی # پرسپولیس شوم #روزنامه خبرورزشی #تیتر #خبر pic.twitter.com/pfUbf1KMr9.

اخبار روز دنیا

http://garavand90.blogfa.com/

علی کریمی:دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم ... من دوست دارم وقتی به گذشته نگاه می‌کنم و دیگران درباره‌ام قضاوت می‌کنند، خاطرات و صحنه‌های خوبی را به یادگار ...

بازی‌بزرگ مدیران پرسپولیس برای خداحافظی جادوگر/وداع کریمی با ...

http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=207761

24 سپتامبر 2014 ... حضور کریمی در تمرینات روزهای اخیر پرسپولیس باعث شده تا امیدواری هواداران این ... در این دوره و زمانه فنی نیست/دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم.

باشگاه پرسپولیس برای وداع علی کریمی بیانیه صادر کرد - ملت آنلاین

http://mellatonline.ir/news/news.cfm?id=6922

22 جولای 2014 ... باشگاه فرهنگی - ورزشی پرسپولیس تهران در پی انتشار نامه خداحافظی «علی کریمی » از ... :1393-05-16 علی کریمی: دوست دارم مربی پرسپولیس شوم.

هاشمیان: دوست دارم مربی ایران شوم/ آرزویم حضور در بایرن بود ... - مهر

http://www.mehrnews.com/news/2356480/هاشمیان-دوست-دارم-مربی-ایران-شوم-آرزویم-حضور-در-بایرن-بود

5 سپتامبر 2014 ... هاشمیان: دوست دارم مربی ایران شوم/ آرزویم حضور در بایرن بود ... از شنیدن خبر خداحافظی کریمی بسیار خوشحال شدم/ او برای ماندن، رفت · هاشمیان در ... پشت‌پرده انتخاب سرمربی پرسپولیس/ قراربود فرد نزدیک به دایی سرمربی شود!

کریمی و انتقاد تن و تیز از رسانه ملی

http://www.khanevarzesh.com/nonsport/detail/کریمی-و-انتقاد-تن-و-تیز-از-رسانه-ملی/1802/view/

اقرار مهدی رحمتی ؛ دوست دارم پرسپولیسی شوم · خبر شوکه آور: قهرمانی فولاد پس ... به انتقاد شدید از محمد بنا زده اند و حسابی به سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی که ... علی کریمی که در زمان حضورش در تیم استیل آذین طعم انتقاد خبرنگاران بیست و ...

ویژه های جام جهانی - خانه ورزش

http://www.khanevarzesh.com/nonsport/group/ویژه-های-جام-جهانی/106/view/

دوست دارم قبل از اينکه از دنيا بروم مربي استقلال شوم تاریخ درج: 21 اردیبهشت 1393 ... کریمی و انتقاد تن و تیز از رسانه ملی تاریخ درج: 21 اردیبهشت 1393 ... جدايي ستاره‌ها و ورودی نزدیک صفر برای پرسپولیس تاریخ درج: 20 اردیبهشت 1393.

آذر ٩٢ - فقط پرسپولیس و رئال مادرید

http://perspolismadrid.persianblog.ir/1392/9/

21 دسامبر 2013 ... این وبلاگ اخبارروز کریس رونالدو و علی کریمی و پرسپولیس و رئال هستش. یلدا. نویسنده : احسان ... دوست دارم از اینجا به فوتبال اروپا برسم و لژیونر شوم. البته الان تمرکزم روی ..... دوست دارم روزی سرمربی پرسپولیس شوم.در زمان آقای ...

خداحافظی یک ستاره دیگر فوتبال ایران - اخبار ایران و جهان

http://www.ktnet.biz/post/94

8 آگوست 2014 ... خود نکونام دلیل بازگشتن به اوساسونا را این طور عنوان کرد: «دوست نداشتم در ... علایم کمبود روی · علی کریمی : دوست دارم سرمربی پرسپولیس شوم ...