پردرآمدترین رانندگان فرمول یک جهان

مسابقات فرمول یک,پردرآمدترین رانندگان جهان,مسابقات فرمول یک

پردرآمدترین رانندگان فرمول یک جهان
 همه دیگر می دانند که رانندگان فرمول یک خیلی خوب پول در می آورند، بیش از همه رانندگان جهان. ولی شاید همه ندانند که این رانندگان در پایان سال چیزی حدود ۱۵۰ میلیون دلار به خانه می برند!وقتی به این موضوع خوب فکر می کنید می بینید که این باز هم برای راننده ای که فقط پشت فرمان می نشیند و مسابقه می دهد مبلغ زیادی است.


خودروهای مسابقات فرمول یک مانند جت های کوچک هستند. به همین دلیل است که رانندگان آنها دستمزد بالایی می گیرند،چون شغل بسیار خطرناکی است. این مسابقات تماشاگران زیادی دارند و به همین دلیل پول زیادی هر سال وارد به این ورزش تزریق می شود.
 لیست زیر شامل پردرآمدترین رانندگان فرمولا وان در سال ۲۰۱۳ می شود:


۱۰. رومن گروژان – ۱.۵ میلیون دلار 
این راننده برای تیم فرمولا وان Lotus رانندگی کرد. رومن گروژان اصالتاً فرانسوی است، ولی در حال حاضر در سوئیس زندگی می کند. البته با درآمدی که او دارد تقریباً در هر جای دنیا که بخواهد می تواند زندگی کند.


۹. سرجیو پرز – ۲.۵ میلیون دلار
پرز راننده تیم اتومبیل رانی مک لارن است و همه می دانند که او یک راننده مکزیکی است.
با اینکه پرز در میان پردرآمدترین رانندگان دنیا قرار دارد، ولی نسبت به رقبایش کم سن و سال تر است. بنابراین درآمد او با گذشت زمان افزایشی چشمگیر خواهد یافت. 


۸. کیمی ریکونن – ۳ میلیون دلار
کیمی در سال ۲۰۰۷ قهرمان دنیا در مسابقات اتومبیل رانی فرمولا وان شد. او حالا برای تیم لوتوس رانندگی می کند. نکته جالب در مورد این راننده اینجاست که با آنکه او در حال حاضر در لیست پردرآمدترین رانندگان دنیاست، ولی چند سال پیش او دستمزد بسیار بالاتری می گرفت.


۷. فلیپه ماسا – ۶ میلیون دلار
این راننده تیم فراری اصالتاً برزیلی است. درآمد او در سال ۲۰۱۳ برای راننده ای که هرگز قهرمانی فرمولا وان در دنیا را بدست نیاورده، رقم بدی نیست.


۶. مارک وبر – ۱۰ میلیون دلار
مارک وبر اهل استرالیا است و راننده تیم اتومبیل رانی Red Bull است. او نیز مانند فلیپه ماسا هرگز قهرمان فرمولا وان نشده است ،ولی با این حال هر سال دستمزد او بالاتر می رود. با وجود اینکه او هیچ بردی نداشته، یکی از بهترین رانندگان دنیا محسوب می شود و رقیب سرسختی محسوب می شود.


۵. نیکو رُسبرگ – ۱۱ میلیون دلار
 نیکو رسبرگ راننده تیم مرسدس است. او یکی از رانندگان آلمانی مسابقات فرمولا وان است و نفر پنجم در لیست پردرآمدترین رانندگان دنیا در سال ۲۰۱۳ قرار دارد.

 

مسابقات فرمول یک,پردرآمدترین رانندگان جهان,مسابقات فرمول یک


۴. سباستین وتل – ۱۲ میلیون دلار
 وتل نیز برای تیم ردبول رانندگی می کند. آنهایی که اغلب مسابقات اتومبیل رانی فرمولا وان را دنبال می کنند،حتماً او را می شناسند. او چند رکورد در حرفه رانندگی اش زده است و در این ورزش حرفه ای محسوب می شود. نکته جالب اینجاست که او جوانترین راننده ای است که تابحال در این مسابقات شرکت کرده است.


۳. جنسون باتن – ۱۶ میلیون دلار
اگر از تیم مک لارن چیزی شنیده باشید، احتمالاً جنسون باتن را می شناسید. او یک راننده انگلیسی است که در سال ۲۰۰۹ برنده مسابقات قهرمانی دنیا شد. شاید به همین دلیل باشد که او اینقدر درآمد دارد. آنهایی که مجله "دنده ۵" (Top Gear) را می خوانند به یاد دارند که او در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ "مرد سال" شد. 


۲. لوئیس همیلتون – ۲۷ میلیون دلار
این مرد در سال ۲۰۰۸ قهرمان دنیا شد و در سال ۲۰۰۷ فقط با اختلاف یک امتیاز دوم شد.
لوئیس همیلتون یکی از پردرآمدترین رانندگان در این مسابقات است. او بخاطر حضور در تبلیغات ریبوک و پوما نیز معروف است و در حال حاضر برای تیم مرسدس AMG رانندگی می کند.


۱. فرناندو آلونسو – ۳۰ میلیون دلار
آلونسو دو بار برنده مسابقات قهرمانی دنیای فرمولا وان شده است. به همین دلیل است که دستمزدهای میلیونی می گیرد و بالاترین دستمزد را در میان رانندگان فرمولا وان در سال ۲۰۱۳ داشته است. او اسپانیایی است و با فراری قرارداد دارد.

منبع:aftabir.com

پردرآمدترین رانندگان فرمول یک جهان - بیتوته

http://www.beytoote.com/sport/athletic/paid2-formula1-world.html

پردرآمدترین رانندگان جهان مسابقات فرمول یک خودروهای مسابقات فرمول یک مسابقات فرمول یک,رومن گروژان,سرجیو پرز –,کیمی ریکونن,پردرآمدترین رانندگان فرمول یک  ...

ثروتمندترین رانندگان فرمول یک+عکس - بولتن نیوز

http://www.bultannews.com/fa/news/141763/ثروتمندترین-رانندگان-فرمول-یکعکس

لیست پردرآمدترین رانندگان فرمول یک در شرایطی منتشر شد که دارنده 3 عنوان قهرمانی ... تجاری ( 'Business Book GP') فهرستی از اتومبیلرانان پردرآمد فرمول یک جهان را ...

فتل، پردرآمدترين ورزشکار جهان مي‌شود | ورزش 3

http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1179735&title=فتل،_پردرآمدترين_ورزشکار_جهان_مي‌شود

19 ا کتبر 2014 ... سباستین فتل، راننده آلمانی تیم ردبول - رنو با پایان یافتن قراردادش با این تیم، سرنوشت رقابت‌های اتومبیلرانی فرمول یک در فصل آینده را عوض ...

پردرآمدترین ورزشکار جهان + عکس - صبحانه آنلاین | Sobhanehonline ...

http://sobhanehonline.com/fa/news/40003/پردرآمدترین-ورزشکار-جهان-عکس

19 ا کتبر 2014 ... ... فرمول یک در فصل آینده را عوض خواهد کرد. انتقال او از رنو به تیم فراری، نه تنها او را تبدیل به پردرآمدترین راننده بلکه پردرآمدترین ورزشکار جهان ...

جیم - جام و جنجال - آلونسو گران‌ترین راننده جهان www.jeem.ir

http://www.jeem.ir/pagetwo.php?type=15&print=1&id=3938

10 آوريل 2014 ... ... عنوان پردرآمدترین راننده جهان لقب گیرد. خودروهای مسابقات «فرمول یک» مانند جت‌های کوچک هستند به همین دلیل رانندگان آن‌ها دستمزد بالایی می‌گیرند.

پولسازترین ورزشکار دنیا + تصاویر - نمناک

http://namnak.com/9000-پولسازترین-ورزشکار.html

سباستین فتل قهرمان اتومبیلرانی فرمول 1 در جهان با عنوان پردرآمدترین و پولسازترین ... Mario Andretti راننده اسبق رقابت های فرمول یک باور دارد سباستین فتل همه ...

فتل، پردرآمدترین ورزشکار جهان می‌شود - خبر ورزشی | ایفنام

http://ifnam.com/fa/news/28428/newsSport.html

19 ا کتبر 2014 ... به گزارش ایفنام ، سباستین فتل، راننده آلمانی تیم ردبول - رنو با پایان یافتن قراردادش با این تیم، سرنوشت رقابت های اتومبیلرانی فرمول یک در ...

جوایز جهان نقدی جان فدای یورو - جام جم

http://www.jamejamonline.ir/newspreview/1505431563707961507

25 مه 2014 ... رانندگان فرمول یک از طریق قراردادهای سالانه و حامیان مالی کسب درآمد می‌کنند. ... با این توضیح که پردرآمدترین این راننده ها جایی در میان 18 ورزشکار ...

پردرآمدترین ورزشکاران جهان را بشناسید - آفتاب

http://aftabnews.ir/fa/news/266105/پردرآمدترین-ورزشکاران-جهان-را-بشناسید

13 ا کتبر 2014 ... او شاید جزو مشهورترین ورزشکاران جهان نباشد، اما از ستارگان شناخته‌‌شده‌ای چون نیمار ( فوتبالیست برزیلی)، لوئیس همیلتون (راننده فرمول یک) یا ...

مایه دار ترین ورزشکاران جهان (عکس) - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/360156/مایه-دار-ترین-ورزشکاران-جهان-عکس

12 ا کتبر 2014 ... ده ورزشکاری که نامشان به‌عنوان پردرآمدترین ورزشکاران جهان در مجله. ... همیلتون (راننده فرمول یک) یا ولادمیر کلیچکو (قهرمان بوکس) از یک نظر یک سر و ...

جهان نيوز - پردرآمدترین ورزشکار ایرانی + عکس

http://www.jahannews.com/vdcaumn6e49nii1.k5k4.html

مجله ورزشی ESPN پردرآمدترین چهره ی ورزشی ۱۸۲ کشور مختلف را در سال طی ... "کیمی رایکونن" راننده فنلاندی مسابقات فرمول یک با ۲۶ میلیون دلار در مکان سوم ایستاد.

پردرآمدترین ورزشکار جهان + عکس - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/sport/view/013864.php

19 ا کتبر 2014 ... پردرآمدترین ورزشکار جهان ، سباستین فتل ، ورزشکار پولدار ، اتومبیلرانی. ... یافتن قراردادش با این تیم، سرنوشت رقابت‌های اتومبیلرانی فرمول یک در ... او را تبدیل به پردرآمدترین راننده بلکه پردرآمدترین ورزشکار جهان خواهد کرد!

ورزش جهان - خراسان

http://www.khorasannews.com/Page.aspx?pageid=910&type=5&year=1393&month=7&day=28

در اواسط نيمه اول و در دقيقه 31 نيز هوگو لوريس با خطا در محوطه جريمه يک پنالتي را به ... اين تيم، سرنوشت رقابت‌هاي اتومبيل‌راني فرمول يک در فصل آينده را عوض خواهد کرد . ... او را تبديل به پردرآمدترين راننده، بلکه پردرآمدترين ورزشکار جهان خواهد کرد!

دنیای فراری

http://saeed-ferari.blogfa.com/

"انزو" که متعلق به شرکت فراری است، مدتی گران قیمت ترین خودروی جهان بود. .... اف 14 ـ تی فراری شصتمین خودروی این شرکت است که در مسابقات فرمول یک ..... اینکه پرز در میان پردرآمدترین رانندگان دنیا قرار دارد، ولی نسبت به رقبایش کم سن و سال  ...

فتل از «ردبول» به «فراری» رفت - صفحه نخست

http://www.khabarsport.com/detail/31712/other-sports/race

6 ا کتبر 2014 ... جابه‌جايي‌هاي بزرگ در انتظار ستارگان فرمول يك ... با اين تيم تمام مي‌شود، همان تيمي كه او را با اين ميزان دستمزد به پردرآمدترين راننده تاريخ بدل كرد.

۱۰ ورزشکار زن ثروتمند دنیا + عکس | ساتین

http://saten.ir/5897/10-ورزشکار-زن-ثروتمند-دنیا-عکس/

10 ا کتبر 2014 ... نفر پنجم لیست ثروتمندترین ورزشکاران زن دنیا یک راننده فرمول یک خود اختصاص داده است ... یونا یکی از بهترین اسکیت بازان روی یخ دنیا در سطح جهان محسوب می شود، او در المپیک ... پردرآمدترین مشاغلی که می توان از راه دور انجام داد.