مهمترین نکته این است که بسته به شرایط باید لباس پوشید. قطعا خوب نیست با یک شلوار جین و تی‌شرت به مهمانی عروسی بروید. از آنسو نمی‌توانید برای قدم زدن در پارک کت‌وشلوار بپوشید. درواقع مهم است که شرایط را درک کنید. این اولین نکته‌ای است که همیشه هنگام تصمیم‌گیری برای پوشیدن لباس در نظر می‌گیرم

10 دقیقه با خوزه مورینیو


آقای خاص بدون شك یكی از موفق‌ترین مربیانی است كه دنیای فوتبال به خود دیده است. او معمولا در هر تیمی بوده، موفقیت‌های ریز و درشتی كسب كرده است و جدا از این موفقیت‌ها او شیك‌پوشی، مصاحبه‌های خاص و مسائل حاشیه‌ای جدیدی را هم وارد دنیای فوتبال كرده است. حالا یك مصاحبه 10 دقیقه‌ای با او داریم درباره موفقیت، افكار و اسرار، شیك‌پوشی و حتی ترس‌های او...

مورینیو

در مورد تیپ چه توصیه‌ای به دیگران دارید؟

مهمترین نکته این است که بسته به شرایط باید لباس پوشید. قطعا خوب نیست با یک شلوار جین و تی‌شرت به مهمانی عروسی بروید. از آنسو نمی‌توانید برای قدم زدن در پارک کت‌وشلوار بپوشید. درواقع مهم است که شرایط را درک کنید. این اولین نکته‌ای است که همیشه هنگام تصمیم‌گیری برای پوشیدن لباس در نظر می‌گیرم.

فکر می‌کنید چالش بعدی در زندگی شما چه خواهد بود؟

می‌دانم وقتی به همه اهدافم می‌رسم که بخواهم به آنها برسم. همیشه هم خواسته‌ام تا موفق شوم. مثل وقتی که در اینتر بودم و همه رقابت‌ها را بردم که موفقیت باورنکردنی برای خود من و حتی باشگاه بود. من همیشه دوست داشتم در هر کاری به نقطه‌ای برسم که تمام پیروزی‌های آن را کسب کرده‌ام. چالش بعدی من هم موفقیت‌های بیشتر در هر زمینه‌ای است که در آن وارد شوم.

شما در 16 سالگی چه فکرهایی داشتید؟

خیلی خاطرم نیست اما طوری بودم که دلم می‌خواهد باز هم به آن روزها برگردم و همان کارهای دیوانه‌وار را انجام دهم. به نظرم کارهای درستی کردم و هرکاری را کامل انجام دادم. البته از آن دست بچه‌هایی بودم که به آینده هم فکر می‌کردم. به کارم فکر می‌کردم و همیشه در ذهنم این بود که آدم متعادلی باشم.

بهترین کار برای غلبه بر شکست‌های زندگی‌تان چه بود؟

به نوعی در این زمینه آدم خوش‌شانسی بودم چون حس می‌کنم دقیقا کاری را انجام دادم که می‌خواستم. کاری را می‌کنم که دوست داشتم. دنیا در حال‌حاضر وضعیت پیچیده‌ای دارد و گاهی بیکاری غوغا می‌کند. توصیه‌ای که می‌توانم داشته باشم این است که اگر امکان دارد کاری را انجام دهید که از آن لذت ببرید. حتی اگر شکست خوردید، بودن در کاری که به آن علاقه دارید به شما کمک می‌کند تا خودتان را پیدا کنید، بازگردید و با قدرت بیشتر مبارزه کرده و ادامه دهید. خود را ثابت کنید و از هر اشتباه خود درس بگیرید.

مهمترین نکته این است که بسته به شرایط باید لباس پوشید. قطعا خوب نیست با یک شلوار جین و تی‌شرت به مهمانی عروسی بروید. از آنسو نمی‌توانید برای قدم زدن در پارک کت‌وشلوار بپوشید. درواقع مهم است که شرایط را درک کنید. این اولین نکته‌ای است که همیشه هنگام تصمیم‌گیری برای پوشیدن لباس در نظر می‌گیرم

قهرمان شما چه کسی است و چرا؟

من هیچ قهرمانی ندارم. چون فرزند یک فوتبالیست بودم و او از باشگاهی به باشگاه دیگر می‌رفت. سعی کردم تا از نظر ذهنی حرفه‌ای شوم و هر باشگاهی که پدرم به آن می‌رفت را حمایت کنم. شاید چون به این علت که اصلا نگران شخص دیگری نبودم هرگز نخواستم مانند کسی شوم.

از چه چیزی می‌ترسید؟

همیشه گفته‌ام که از خدا می‌ترسم. من به خدا ایمان دارم و به نظرم قدرتمندتر از او در جهان نیست. از سویی معتقدم اگر آدم خوبی باشید، یک مرد خانواده، کسی که به دیگران کمک می‌کند و احترام می‌گذارد، کسی که مهربان است و قدردان زحمات دیگران، به نیازمندان کمک می‌کند و در کل انسان بهتری شوید دیگر لزومی ندارد از خدا بترسید بلکه همیشه خدا را کنار خود احساس می‌کنید.

بعد از مسابقه و تمرین‌ها چکار می‌کنید؟

وقتم را با خانواده می‌گذرانم. به خودم می‌رسم، به کارهای شخصی‌ام می‌رسم. کارهایی که دوست دارم انجام می‌دهم. راستش خیلی دوست ندارم خودم را در معرض دید قرار دهم. دلم نمی‌خواهد مردم مرا در زندگی شخصی‌ام دنبال کنند.

چه کارهایی با خانواده و یا در خلوت خود انجام می‌دهید؟

با آنها وقت می‌گذرانم، بیشتر وقت با فرزندانم هستم. دلم می‌خواهد با دستیارهایم وقت بگذرانم چون آدم‌های بسیار مهمی در زندگی من هستند. وقتی با هم هستیم سعی می‌کنیم آرامش داشته باشیم و درباره موضوعات مختلفی چون شغل و سعی در بهتر شدن حرف می‌زنیم. گاهی تنیس بازی می‌کنم. از رانندگی کردن لذت می‌برم. عاشق ماشین‌هایم هستم. از فیلم‌های خوب استقبال می‌کنم، اما از همه مهمتر بودن در کنار خانواده است.

مورینیو

آیا اتومبیل‌های شما نشانه‌ای از بخش‌های زندگی شماست؟

آنها خاطرات لحظاتی خاص از زندگی من هستند. من راستش به هر علتی ماشین متفاوتی می‌رانم. به علتی مینی و به علتی فراری می‌رانم. برای انتخاب هرکدام از آنها در هر لحظه برای رانندگی علتی دارم. همه چیز بستگی به حالت ذهنی من در آن لحظه دارد.

به نظر می‌آید ارتباط شما با بازیکنان‌تان خیلی مهم است...

بله، اهمیت دارد چون معتقدم رابطه خوب منجر به نتیجه خوب می‌شود. البته این معنایش این نیست که به آنها سخت نمی‌گیرم یا تنبیهی وجود ندارد اما همیشه سعی کرده‌ام با آنها صادق باشم. همیشه خیلی روراست هستم. صداقت چیزی است که از آنها هم انتظار دارم. یک رابطه مانند خانواده. اگرچه ممکن است بالا و پایین داشته باشد اما همدیگر را دوست داریم و دلمان می‌خواهد خوب کار کنیم.

رابطه شما پدر و پسری است یا دوستانه و برادرانه؟

بستگی دارد. معتقدم آنقدر باید درست رفتار کنم که آنها مرا دوست قدیمی یا برادر بزرگتر خود ببینند. این باعث می‌شود با من در عین احترام، راحت باشند. در این حالت آدم‌ها راحت مشکلات هم را می‌گویند و ترس یا پنهان‌کاری وجود ندارد. آنها جزئیات زندگی خود را به من می‌گویند و این حس اعتماد، صمیمیت به دنبال دارد.

آینده شما چه شکلی است؟

آینده من همیشه با فوتبال خواهد بود. شانس دیگری برای خودم نمی‌بینم. زندگی من، خانواده‌ام و فوتبال است. خانواده همیشه با من خواهد بود، فوتبال نیز قطعا در زندگی حال و آینده من جای دارد.

ترجمه : حسین جوادی

بخش ورزشی تبیان

10 دقیقه با خوزه مورینیو - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=283680

26 آگوست 2014 ... 10 دقیقه با خوزه مورینیو. آقای خاص بدون شك یكی از موفق‌ترین مربیانی است كه دنیای فوتبال به خود دیده است. او معمولا در هر تیمی بوده، موفقیت‌های ...

10 دقیقه با خوزه مورینیو !! - پورتال مناظره و گفتگو

http://www.monazereh.ir/vm-2245.htm

28 آگوست 2014 ... پدر مورینیو، فلیکس مورینیو یک دروازه بان و مربی پرتغالی بود و مادرش، ماریا جولیا در مدرسه تدریس می کرد. خانواده مورینیو علاقه بسیاری به ...

پایگاه خبری هواداران چلسی | Chelsea Fc Persian news portal

http://chelseanews.ir/

ژوزه مورینیو از اینکه بازیکنان نیمکت نشین چلسی نتوانستند او را در دیدار دیشب ... را کشیده و به او تقدیم کرده و خوزه مورینیو هم چند دقیقه پیش از آغاز دیدار با وی دیدار و عکس ... مجله فرانس فوتبال و فدراسیون فوتبال، فیفا اسامی 10 نامزد نهایی جایزه ...

گفتگوی گری نویل با مورینیو (3): من آقای احمق هستم! | طرفداری

http://www.tarafdari.com/خبر/214566/گفتگوی-گری-نویل-با-مورینیو-3-من-آقای-احمق-هستم

19 ا کتبر 2014 ... شما به دسته پنجم می روید، یا حتی بازی های زیر 10 ساله ها، دودفاع وسط باز ... به او می گویم: تو باید 90 دقیقه را با سه شوت تمام کنی. ... ژوزه مورینیو.

گفتگوی گری نویل با مورینیو (1): آنها می خواستند که ما در سیرک ...

http://www.tarafdari.com/خبر/214084/گفتگوی-گری-نویل-با-مورینیو-1-آنها-می-خواستند-که-ما-در-سیرک-آنفیلد،-دلقک-باشیم

پویا نیّری وند - کمتر از یک دقیقه قبل 1056722. طرفداری- آتش چشمان ژوزه مورینیو هرگز روشن تر از زمانی نبود که تیمش در ماه آوریل با نتیجه .... 10/18/2014 - 03:21.

پایگاه خبری هواداران چلسی | Chelsea Fc Persian news portal

http://chelsea-news.mihanblog.com/

10 ساعت قبل ... ژوزه مورینیو از اینکه بازیکنان نیمکت نشین چلسی نتوانستند او را در دیدار ... او تقدیم کرده و خوزه مورینیو هم چند دقیقه پیش از آغاز دیدار با وی دیدار و عکس ... مجله فرانس فوتبال و فدراسیون فوتبال، فیفا اسامی 10 نامزد نهایی جایزه ...

منچستریونایتد – چلسی / تاتنهام – نیوکاسل - روزنامه جام جم

http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1695236046833470470

ساعت 19 و 30 دقیقه از شبکه سوم سیما / ساعت 17 از شبکه سوم ... مثل لوئیس فن خال و خوزه مورینیو این دو تیم را هدایت کنند، این بازی جذابیتی دوچندان پیدا می‌کند. ... 10 سال بعد در تقابل استاد و شاگرد، مورینیو با اینتر میلان، مچ لوئیس فن خال را با ...

مورینیو: با تیمی خوب سراغ شروزبوری می رویم

http://www.chelsealondon.ir/index.php/news/87-interviews/2374-2014-10-28-07-31-38

2 روز پیش ... خوزه مورینیو اعلام کرد که برای بازی امشب مقابل شروزبوری در لیگ کاپ، ... گل دیدیر دروگبا در دقیقه 94 توسط ون پرسی پاسخ داده شد تا آبی ها ... رون گورلی، مدیر اجرایی باشگاه چلسی پس از 10 سال همکاری با آنها، از آبی ها جدا شد.

کنفرانس خبری مورینیو پس از پیروزی برابر پالاس

http://www.chelsealondon.ir/index.php/news/2366-2014-10-18-21-32-26

18 ا کتبر 2014 ... خوزه مورینیو در کنفرانس خبری پس از بازی مقابل پالاس، به ستایش از شاگردانش پرداخت. ... "تنها شانس شما این است که بازی خود را به پالاس تحمیل کنید، از دقیقه 1 تا 94 بازی خود را ... شماره 10ـی است که با توپ زیاد بازی می کند.

کنفرانس خبری مورینیو پیش از دیدار با منچستر یونایتد

http://www.chelsealondon.ir/index.php/news/2371-2014-10-24-17-10-56

6 روز پیش ... خوزه مورینیو در کنفرانس خبری خود پیش از دیدار حساس یک شنبه شب برابر .... گل دیدیر دروگبا در دقیقه 94 توسط ون پرسی پاسخ داده شد تا آبی ها ... رون گورلی، مدیر اجرایی باشگاه چلسی پس از 10 سال همکاری با آنها، از آبی ها جدا شد.

عشق است رئال

http://www.madrid90.blogfa.com/

+ نوشته شده در ساعت توسط علی محرمی | 10 نظر ... دیدار پربرخورد دو تیم پس از 90 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید اما رئال مادرید که در طول بازی ... خوزه مورینیو از اینکه اولین عنوان قهرمانی اش را با رئال مادرید کسب کرده احساس غرور می کند.

مورينيو: داور اشتباهات تاثيرگذاري داشت | ورزش 3

http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1181482&title=مورينيو:_داور_اشتباهات_تاثيرگذاري_داشت

3 روز پیش ... ژوزه مورينيو، سرمربي چلسي عنوان کرد که فيل دود، داور ديدار تيمش مقابل ... به گزارش "ورزش سه"، داور در دقیقه 93، ایوانوویچ را با نشان دادن کارت زرد ...

پزشک تیم ملی اسپانیا پاسخ مورینیو را داد | صدنیوز

http://www.sadnews.ir/پزشک-تیم-ملی-اسپانیا-پاسخ-مورینیو-را-دا/

6 ساعت قبل ... نشرشده توسط:خبرگزاری فارس 2 دقیقه پیش دراخبار ورزشی ... ژوزه مورینیو مدعی شد که غیبت اخیر کاستا به دلیل مصدومیت در زمان حضور در تیم ... فیزیوتراپ‌های تیم مانند بقیه بازیکنان با او کار کردند و او هیچ گونه ... 10 روز پیش ...

مورینیو - صفحه نخست

http://www.khabarsport.com/tags/184/مورینیو

به روزرسانی: 4 ساعت و 37 دقیقه قبل ... ژوزه مورینیو به درجه‌ای از اعتماد به نفس رسیده که گفته چلسی صدرنشین با جایگاهی که در لیگ‌برتر ... سابق‌شان خوردند از دست دادند: «ما داشتیم بازی را از حریف 10 نفره می‌بردیم اما همین 10 نفر هم واکنش خوبی در ...

رونمایی از نشان جام جهانی روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی - BBC ...

http://www.bbc.co.uk/persian/sport/2014/10/141029_l56_sports_day_29_oct

21 ساعت قبل ... چلسی و لیورپول با پیروزی مشابه ۲ بر یک مقابل شوروزبری و سوانزی به مرحله ... ثمر رساندند، تنها گل شوروزبری را مانگان در دقیقه ۷۷ بازی به ثمر رساند. ژوزه مورینیو پس از این برد با انتقاد از عملکرد برخی از بازیکنان جوان چلسی ...

آرشیو خطی - خرداد نیوز

http://khordadnews.ir/page/fastarchive/7/1

فیلم/ گفتگو با محصص و حاج‌رضایی درباره فوتبال ایران - فیلم/ گفتگو با سیاسی درباره حواشی ... 10 دقیقه با خوزه مورینیو - گفتگوی خواندنی با همسر کفاشیان