استيون سپيلبرگ در سي‌وشش سالگي موفق‌ترين فيلمساز تاریخ شد. وی چهار فیلم از ده فیلم پرفروش تاریخ را ساخته است که از میان آنها ایتی (E. T. The Extra- Terrestrial) پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شناخته شد.

استيون سپيلبرگ در سي‌وشش سالگي موفق‌ترين فيلمساز تاریخ شد. وی چهار فیلم از ده فیلم پرفروش تاریخ را ساخته است که از میان آنها ایتی (E. T. The Extra- Terrestrial) پرفروش‌ترین فیلم تاریخ شناخته شد. اینکه چگونه با این ‏سن کم به چنان توفیقی دست یافت داستان جالبی دارد.
سپيلبرگ از سن دوازده سیزده سالگی می‌دانست که می‌خواهد کارگردان سینما شود. در ‏‏هفده سالگی، یکروز بعدازظهر بازدیدی از استودیو يونیورسال بعمل آورد که زندگی او را ‏دگرگون كرد. در این بازدید وی موفق به دیدن صحنه‌های اصلی كه تمام عملیات فیلمبرداری ‏‏در آنجا انجام می‌گرفت نشد، لذا او که هدف خود را می‌شناخت دست به عمل زد. وی تصمیم ‏‏گرفت كه صحنه‌های فیلمبرداری واقعی را تماشا کند. سرانجام به ملاقات مدیر بخش مونتاژ ‏‏كمپانی يونیورسال رفت كه بمدت یک‌ساعت با سپيلبرگ مذاکره کرد و به نظرات وی در مود ‏فیلم علاقه نشان داد.
‏برای اغلب مردم، داستان به همین‌جا خاتمه می‌یابد. اما سپيلبرگ مانند اغلب مردم ‏نبود. او شخصاً نیرومند بود و می‌دانست که چه می‌خواهد. ملاقات اول برای او آموزنده بود و لذا برداشت خود را تغییر داد. روز بعد لباس پوشید. کیف پدرش را برداشت و در آن فقط یک ‏ساندویچ و دو آب‌نبات گذاشت و به استودیو برگشت، چنانکه گوئی یکی از كارکنان آن‌جاست. ‏آن روز با قدم‌های مصمم از جلو نگهبان گذشت. یک تریلی از کار افتاده پیدا كرد و با ‏حروف پلاستیکی روی در آن نوشت: استیون سپیلبرگ، کارگردان. تمام تابستان آن سال را به ملاقات با کارگردانان، نویسندگان، و پیوندگران فیلم گذراند، در مرزهای دنیاي رؤیایی خود ‏درنگ نكرد، از هر مصاحبه و مشاهده چیزی یاد گرفت و هر روز نظرات خود را در مورد نکات ‏مهم فیلمسازی اصلاح کرد.
سرانجام در بیست سالگی پس از مدت‌ها كه بطور مرتب در استودیو حاضر می‌شد، فیلم ‏کوتاهی را كه سرهم كرده بود به کمپانی یونیورسال ارائه کرد و پس از آن به وی قرارداد هفت ساله‌ای پیشنهاد شد که یک سرالم تلویزيوني را کارگردانی کند. او رؤیای خود را عملی ساخته بود.