آخرین لگد/ داستانک   محمدحسن ابوحمزه نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، داستانکی با عنوان «لگد آخر» با موضوع سالگرد حمله عراق به کشور جمهوری اسلامی ایران در سی و یکم سال 1359 توسط ارتش بعث عراق نوشته است. فرآوری: زهره سمیعی- بخش ادبیات تبیان   ابوحمزه درباره داستانک «لگد آخر»، می گوید: داستان در خصوص یکی از نظامیان بعثی عراقی است که جنگ را از حکومت صدام آغاز و همچنان درگیر آن است و اکنون در خدمت داعش است. در ادامه این داستانک را می خوانید: وقتی پیرمرد تصمیم گرفت با لگد به در چوب ...

آخرین لگد/ داستانک

 

محمدحسن ابوحمزه نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، داستانکی با عنوان «لگد آخر» با موضوع سالگرد حمله عراق به کشور جمهوری اسلامی ایران در سی و یکم سال 1359 توسط ارتش بعث عراق نوشته است.

فرآوری: زهره سمیعی- بخش ادبیات تبیان
رزمنده در حال نماز

 

ابوحمزه درباره داستانک «لگد آخر»، می گوید: داستان در خصوص یکی از نظامیان بعثی عراقی است که جنگ را از حکومت صدام آغاز و همچنان درگیر آن است و اکنون در خدمت داعش است.

در ادامه این داستانک را می خوانید:

وقتی پیرمرد تصمیم گرفت با لگد به در چوبی خانه روستایی در دهکده شمالی «چارداغلی» بکوبد و آن را باز کند، احساس کرد دیگر توان جوانی را ندارد، ناخودآگاه رفت به سی و چهار سال پیش. روزی که با همان پا در چوبی خانه روستایی اطراف شهر بندری و زیبای محمره را شکسته بود.

شهری که به گفته فرماندهانش باید در سه روز تسخیر می شد و نشد، اما بسیاری از دوستانش کشته شدند. یاد دوستانش دلش را آزرد.

به پوتین آمریکایی خود خیره شد، پا را پس کشید، شُل شد همان جا ایستاد. از نخستین لگد، سی و چهار سال گذشته بود. سی و چهار سال چون فیلمی از مقابل چشمانش گذشت. به یاد نمی آورد چندین در خانه را با لگد شکسته بود. از محمره تا حلبچه، شهرهای کویت و سوریه. اکنون هم استان صلاح الدین کشور خودش. اما به یاد داشت که آن روز فرمانده جنگ خطاب به مردم بی دفاع گفته بود:

- ما برادرانتان هستیم، به نمایندگی از سوی شما، برای دفاع از سرزمین اعراب...

 

به یاد داشت که آن روز فرمانده جنگ خطاب به مردم بی دفاع گفته بود: - ما برادرانتان هستیم، به نمایندگی از سوی شما، برای دفاع از سرزمین اعراب...

و ادامه داده بود؛ برای نجات مردم عرب خوزستان باید اسلحه به دست گرفت و لباس رزم پوشید. سی و چهار سال بود آن لباس را به تن او کرده بودند، لباس قتل، غارت و کشتار. پیش خود فکر کرد، کدام اعراب. به اسلحه اش نگاه کرد یک تفنگ «گالیل» اسرائیلی بود.

اسلحه را مسلح کرد برگشت، به طرف مقر فرماندهی رفت که تابلویی در بالای آن خود نمایی می کرد و روی آن نوشته شده بود. «الدولة الاسلامیة فی العراق والشام».

*

درباره  محمدحسن ابوحمزه:

ابوحمزه داستان نویستهرانی دارای داستانهای كوتاهی زیادی است كه از جمله آنها به موارد زیر می توان اشاره كرد: "تک برگ پیچک"،"خشمگین"، "هارمونی ریل راه آهن"، "صید ماهی صبور"، "سایبانی از نخل"، "سکه‌ها "، "از ما اصرار از پیرمرد تدارکات انکار"،این که آمد آن که باید بیاید نیست"، "پایان لبخند خاكی"، "آخرین پیام"،"آخرین پلاک‌ شناسایی‌مان را در مشت می‌فشردیم"...داستانهای "آچمز" و "جون بكنید بیایید بالا" نیز برگزیده نخستین جشنواره سراسری لبخند خاكی فراخوان داستان طنز دفاع مقدس در آستانه میلاد امام رضا (ع) در اردیبهشت سال 1390 بوده است.

ابوحمزه بر اساس برخی از آثارش نویسنده حوزه دفاع مقدس به حساب می‌آید. برای مثال داستان كوتاه "آخرین پلاک‌ شناسایی‌مان را در مشت می‌فشردیم" به عنوان داستان ادب پایداری در هشتاد و یكمین جلسه نقد كتاب دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خرداد ماه سال 1387 مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.


منابع: فارس، بنیاد ادبیات داستانی

داستانک/محمدحسن ابوحمزه آخرین لگد - فارس

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930630000210

21 سپتامبر 2014 ... داستانک/محمدحسن ابوحمزه. آخرین لگد. برای نجات مردم عرب خوزستان باید اسلحه به دست گرفت و لباس رزم پوشید. سی و چهار سال بود آن لباس را به تن او ...

بـــلـاگ اجـتـمــاعـــی هـمـسـنـگــری

http://hamsangarblog.ir/

آخرین لگد/ داستانک. محمدحسن ابوحمزه نویسنده ادبیات. ... مستند آشنای دور – تأثیر فرهنگ انقلاب اسلامی در دل یک خانواده کنیایی. مستند «آشنای دور»، داستان زندگ.

بایگانی برچسب : بلاگ اجتماعی همسنگری

http://hamsangarblog.ir/?tag=بلاگ-اجتماعی-همسنگری

26 سپتامبر 2014 ... آخرین لگد/ داستانک ... محمدحسن ابوحمزه نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، داستانکی با عنوان «لگد آخر» با موضوع سالگرد حمله عراق به کشور ...

متن | بـــلـاگ اجـتـمــاعـــی هـمـسـنـگــری

http://hamsangarblog.ir/?cat=26

3 ا کتبر 2014 ... آخرین لگد/ داستانک ... محمدحسن ابوحمزه نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، داستانکی با عنوان «لگد آخر» با موضوع سالگرد حمله عراق به کشور ...

دانلود فیلم | بـــلـاگ اجـتـمــاعـــی هـمـسـنـگــری

http://hamsangarblog.ir/?tag=دانلود-فیلم

3 ا کتبر 2014 ... مستند «آشنای دور»، داستان زندگی یک جوان آفریقایی به نام «عمر عبدالله» است که تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران شیعه ... آخرین لگد/ داستانک.

جهت تبادل … | بـــلـاگ اجـتـمــاعـــی هـمـسـنـگــری

http://hamsangarblog.ir/?p=623

28 آگوست 2014 ... آخرین پست ها. تفکرات ناسالم ما و هشدارهای قرآن ... با سلام این داستانک تولید شخصیه.موارد دیگه ای هم هست. .... آخرین لگد/ داستانک. 26 سپتامبر 2014 ...

مستند | بـــلـاگ اجـتـمــاعـــی هـمـسـنـگــری

http://hamsangarblog.ir/?tag=مستند

26 سپتامبر 2014 ... 2427423121001. کلیپ دیدنی «ما تا آخرین نفس ایستاده ایم» – کاری از محمد باقر مفیدی کیا دریافت فیلم ادامه مطلب » ... آخرین لگد/ داستانک.

داستانک های شیشه ای

http://ozzal.blogsky.com/

داستانک های شیشه ای - داستان کوتاه و شعر و . ... برای آخرین بار نگاهی دیگر به صورت شوهرش انداخت . ... و نفرت همیشگی ، با لگد جنازه را پرت کرد پایین و گفت:.

زیباترین داستانهای کوتاه و زیبای دنیا - داستان کوتاه سیب خنده

http://naghlha.mihanblog.com/post/tag/زیباترین داستانهای کوتاه و زیبای دنیا

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 بهمن 1388 توسط داستانک داستانک | نظرات(0) · داستان کوتاه ادب از که آموختی. روزی شخصی ... گفت: آب و گل تو را نیکو سرشته‌اند، اما لگد کم خورده است! (تنبیه و تربیت نشده‌ای ) ... لیست آخرین مطالب. آرشیو مطالب.

تیر 1391 - داستانک: داستان های کوتاه و آموزنده

http://dastanak.com/1391/04

داستانک: داستان های کوتاه و آموزنده - برای دریافت دو وعده داستانک(صبح و عصر) در روز به ... ناگهان قاطر پیر با هر دو پای عقبی لگدی به پشت سر زن و در دم کشته شد.

دو داستان کوتاه و مطالب جالب و خنده دار - روزنه

http://www.rozanehonline.com/طنز-و-کاريکاتور/دو-داستان-کوتاه-و-مطالب-جالب-و-خنده-دار.html

طبق آخرين آمار، خانوم ها ۷۰٪ عمر خود را در جستجوي يافتن آدرسِ ” يه دكترِ خوب ” سپري ميكنند! ..... دفعه سوم که لگد ميزنه ترکه با عصبانيت مياد بيرون ميگه بابا .

تخصصی داستان کوتاه و داستانک

http://nebeshtkadeh.blogfa.com/

تخصصی داستان کوتاه و داستانک - ... یه داستان بصورت اتفاقی بخون . ... ساخت مسجد تمام شده بود و معمار و کارگرها جمع شده بودند و آخرین خرده کاری ها را انجام می ..... هر وقت شوهرم از سر کار بر می گرده خونه، اول منو می گیره زیر مشت و لگد و بعد آروم می شه.

داستان های شبانه / هر شب یک داستانک - تالار گفتگوی هم میهن ...

http://forum.hammihan.com/thread154137.html

داستان های شبانه / هر شب یک داستانک بنام خدا در این جستار سعی شده است تا ... دلاک حمام هر جا که مسافر پا می گذاشت می گفت: «بپا میرزا را نتنبونی» [یعنی لگد نکنی] . ..... روز تشییع جنازه آخرین نگاه را به چهره پر از آرامش مادرم کردم و تو دلم گفتم: ...

نرم افزار: داستانک - مرجع تخصصی ویندوز فون

http://winphone.ir/نرم-افزار-داستانک-نرم-افزاری-ساده-و-خو/

24 مه 2014 ... خبر : آخرین گزارشات AdDuplex نشان از غلبه ویندوزفون 8.1 بر ویندوز فون 8 می دهد ... با فرض این شرایط ، نرم افزار داستانک که کاری از یکی از هموطنان عزیزمون ... 10 باشه یانه و 64GB بندازم مشکلی نداره گوشم lumia 525 · perfect kick ...

آخرین باری که دیدمش - داستان کوتاه

http://da3tanekotah.persianblog.ir/post/53/

5 فوریه 2010 ... اداورد حرومزاده با لگد در سلول رو بست و از پست پنجره کوچک در بهم گفت که ده دقیقه دیگه من رو از اونجا می برند! من: چی شده؟ فرانسیس: می خوام یه چیزی ...

داستانک/ پاسخ دندان شکن امام حسن(ع) به معاویه - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/4899033/داستانک-پاسخ-دندان-شکن-امام-حسنع-به-معاویه

15 جولای 2014 ... داستانک، قلقلکی کوتاه برای فکر و روحمان است تا در ساعات پایانی شب، ... آخرین اخبار ... ﻣﻌﺎﻭﯾﻪ ﺑﺎ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﺧﺮﺍﺏ ﻟﮕﺪﯼ ﺯﺩ ﺑﻪ ﻋﻤﺮوﻋﺎﺹ ﻭ ﺍﺯ ﻣﺠﻠﺲ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﻓﺖ.