سرویس کشکول جام نیوز:

"لئوناردو داوینچی" موقع کشیدن تابلو "شام آخر" دچار مشکل بزرگی شد. او میبایست "خیر و نیکی" را به شکل "عیسی" و بدی را به شکل "یهودا" (که از یاران عیسی (ع) بود و هنگام شام تصمیم گرفت به او خیانت کند) تصویر میکرد. کار را نیمه تمام رها کرد تا مدلهای آرمانیش را پیدا کند.

 

روزی در مراسم همسرائی ، تصویر کامل مسیح را در چهره یکی از آن جوانان یافت. جوان را به کارگاهش دعوت کرد و از چهره اش اتودها و طرح هائی برداشت.

 

سه سال گذشت. تابلوی "شام آخر" تقریبا تمام شده بود ، اما داوینچی برای "یهودا" هنوز مدل مناسبی پیدا نکرده بود. کاردینال ، مسئول کلیسا کم کم به او فشار می آورد که نقاشی دیواری را زودتر تمام کند ، داوینچی پس از مدتها جست وجو ، جوان شکسته ، ژنده پوش و مستی را در جوی آبی یافت ! ازدستیارانش خواست تا اورا به کلیسا آورند ، چون دیگر فرصتی برای طرح برداشتن از او نداشت.

 

گدا را که نمی دانست چه خبر است به کلیسا آوردند. دستیارانش او را سرپا نگه داشتند و درهمان وضعیت داوینچی از خطوط بی تقوائی ، گناه و خودپرستی که به خوبی بر آن چهره نقش بسته بودند ، نسخه برداری کرد.

 

وقتی کار تمام شد ، گدا که دیگر مستی ازسرش پریده بود ؛ چشم هایش را باز کرد و نقاشی را پیش رویش دید و با آمیزه ای از شگفتی و اندوه گفت :

"من تابلو را قبلا دیده ام !!!"

 داوینچی شگفت زده پرسید :

 کجا ؟!

 جوان ژنده پوش گفت :

 "سه سال پیش ، قبل ازاینکه همه چیزم را از دست بدهم ، موقعی که در یک گروه همسرائی آواز میخواندم ، زندگی پراز رویائی داشتم و هنرمندی از من دعوت کرد که مدل نقاشی چهره "عیسی" شوم !"

 

206

داستان بسیار زیبای شام آخر - سخن آنلاین

http://sokhanonline.ir/fa/news/48444/داستان-بسیار-زیبای-شام-آخر

28 آگوست 2014 ... داستان بسیار زیبای شام آخر. به گزارش سخن، "لئوناردو داوینچی" موقع کشیدن تابلو "شام آخر" دچار مشکل بزرگی شد. او میبایست "خیر و نیکی" را به ...

داستان زیبای شام آخر - گهر

http://gahar.ir/داستان-زیبای-شام-آخر/

25 آگوست 2014 ... داوینچی,عیسی,شام آخر,تابلوی شام آخر,داستان شام اخر,تاریخچه نقاشی شام اخر. ... بیوگرافی شیطان · عکس های جدید و بسیار زیبای الناز شاکردوست.

گل نوشته ها، مجموعه داستان های کوتاه - داستان کوتاه انگلیسی

http://golneveshteha.blogfa.com/category/9

داستان کوتاه ۱۸ : شام آخر ... اگر شما هم داستان کوتاه زیبایی خوانده اید (یا نوشته اید) که به نظرتان جایش در وبلاگ ... در ضمن کل این داستان های کوتاه به علاوه ی چند داستان کوتاه دیگر (در آخر همین ... داستان کوتاه 26 : پسرم بالا نرو ، بسیار خطرناک است.

آموزش زبان انگليسي جوکsms داستان انگليسي - داســــــــتان‌هاي ...

http://rrp.blogfa.com/cat-2.aspx

4 آوريل 2012 ... داستان‌هاي بسيار زيبا و جذاب به زبان فارسي داستان شرلوك هلمز و واتسون ..... لئوناردو داوينچي موقع کشيدن تابلو "شام آخر", دچار مشکل بزرگي شد: مي ...

شام آخر - ایرانیان انگلستان

http://www.iranianuk.com/page.php5?id=20140903235922038

3 سپتامبر 2014 ... تابلوی "شام آخر" تقریبا تمام شده بود ، اما داوینچی برای "یهودا" هنوز مدل مناسبی پیدا نکرده بود. ... بسیار زیبا ! ... نکته جالب اول اونایی هستند که به این واقعه یا داستان بسیار عالی رای منفی دادند دوم دوستانی که در صحت داستان شک ...

داستانهای تاریخی , اندیشه آنلاین

http://www.andisheh-online.ir/index.php?page=matlab&cid=121

5 جولای 2014 ... داستانهای تاریخی , اندیشه آنلاین , رازهای موفقیت , سخنان بزرگان. ... وقتی که مالهای گرد آوری شده را حساب کردند، از آنچه کزروس انتظار داشت بسیار بیشتر بود. کورش رو ... با وجود نقص در یک چشم و یک پای پادشاه، نقاشی زیبایی از او بکشند؟ .... لئوناردو داوینچی به هنگام کشیدن تابلوی شام آخر، دچار مشکل بزرگی شد.

مجلات : شام اول، شام آخر

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3992/4601/33818

عشق و جنایت دو بال همسان فیلم اخیر این فیلمساز هستند ولی با این همه «شام آخر» نه اثر .... اما نکته بسیار مهمی که می تواند تمام ساختار و گره داستانی کار را زیر سؤال ... زند و حتی در سفر به نایین هتلی بسیار زیبا و سنتی را برای اقامت انتخاب می کند.

داستانهای آموزنده

http://dastan-elhambakhsh.blogfa.com/

داستانهای آموزنده - - داستانهای آموزنده. ... اینم از داستان امروز... لئوناردو داوینچی هنگام کشیدن تابلوی شام آخر دچار مشکل بزرگی شد:میباست نیکی ... به نام خالق زیبایی ها .... یک روز معلم مدرسه که خانمی بسیار مهربان و صبور بود چند نفر از بچه ها که به ظاهر  ...

داستانهای کوتاه پائولو كوئیلو - حکیمانه

http://jomalatziba.blogfa.com/cat-102.aspx

همه از مسیر این خیابان شکایت داشتند،مسیر بسیار بدی بود. ... تابلوی "شام آخر" تقریبا تمام شده بود ، اما داوینچی برای "یهودا" هنوز مدل مناسبی پیدا نکرده بود. کاردینال ...

راز های تابلو شام آخر داوینچی - بهترین سایت عکس و سرگرمی

http://fun92.persianblog.ir/tag/راز_های_تابلو_شام_آخر_داوینچی

20 ژانويه 2014 ... تابلو " شام آخر" لحظه ها و دقایق این پیش بینی را نشان می دهد، توضیح می دهد که چرا .... مکانهایی عجیب و ترسناک برای گردشگری(۱) عکس های بسیار زیبا و چشم نواز از ... داستان کوتاه : مرام ما ایرانیان(۱) تصاویری چشم نواز از زیبایی های ...

وقتی عشق مرده است (سه داستان کوتاه ایرانی) - بهترین سایت عکس و ...

http://fun92.persianblog.ir/post/1443/

10 ا کتبر 2014 ... وقتی آمد برود سمتِ آشپزخانه ، زن پرسید : " شام چی داریم؟ " .... جهان(۱) مکانهایی عجیب و ترسناک برای گردشگری(۱) عکس های بسیار زیبا و چشم نواز از ...

تابلو های داوینچی و رمز و رازهای های آنها + عکس - ایران ویج

http://www.iranvij.ir/7648/تابلو-های-داوینچی-و-رمز-و-رازهای-های-آنه/

12 ژوئن 2011 ... بیشتر شهرت جهانی او به‌خاطر نقاشی‌های شام آخر و مونالیزا است. .... مگدالنا» یا «مریم مجدلیه» که روایات او در داستان‌های مسیحی و غیر مسیحی بسیار ... «لدا» زن بسیار زیبایی بود و زئوس هرچه تلاش برای بدست آوردن عشق او کرد موفق نشد.

شام آخر اثر داوینچی - فرهنگ و هنر آکا - مقالات نقاشی - آکاایران

http://www.akairan.com/maghalat-honar/painting1/111016033445.html

کمپانی کلمبیا بر اساس همین داستان فیلمی را با بازی تام هنکس و ژان رنو تهیه کرد که ... موضوع اصلی مورد توجه شخصیت های کتاب تابلو شام آخر داوینچی است. .... مجموعه 24 والپیپر باکیفیت و بسیار زیبا در سایز 320×240 موبایل- عکس پس زمینه.

داستان - بگم بخندی؟!

http://fereydoon.persianblog.ir/tag/داستان

2 روز پیش ... افرادی که دور میز نشسته بودند بسیار لاغر و مریض حال بودند ، به نظر قحطی ..... من این داستان زیبا را به همۀ کسانی تقدیم می‌کنم که در برابر دیگران با ترس و ..... لئوناردو داوینچی موقع کشیدن تابلو <شام آخر > دچار مشکل بزرگی شد :

استرالیا و داستان مهاجرت ما

http://mystories4australia.blogfa.com/

استرالیا و داستان مهاجرت ما - داستان های مهاجرت من و همسرم به آن سوی دنیا یعنی استرالیا. ... پدر بزرگوارش آموخته هایش را بر زبان می آورد و انصافا بسیار زیبا اینکار را انجام داد. ... و اوج این زیبایی در تصنیف آخر یعنی "وطن" بود . .... شام آخر داوینچی.

چه چيزي انسان را زيبا مي کند؟ - پايگاه اطلاع رساني تاجريان؛ تبلور ...

http://tajerian.ir/?code=1853&svc=16

1 فوریه 2014 ... ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ليوانها ﻫﺎ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻟﻮﮐﺲ ﻭ ﺯﯾﺒﺎ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺳﻔﺎﻟﯽ ﻭ ﺳﺎﺩﻩ،ﺳﭙﺲ ﺩﺭ ﻫﺮ ﯾﮏ ﺍﺯ ﻟﯿﻮﺍﻥ ﻫﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﯾﺨﺖ . ﺭﻭ ﺑﻪ ﺷﺎﮔﺮﺩﺍﻥ ﮐﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ: ﺩﺭ ... داستان بسيار زيباي عاشقانه/مزه قهوه نمکي، شيرينه! • چهره نيک و بد انسانها در تابلوي شام آخر داوينچي. • داستان زيباي اشك ها ...