چند گام برای مجذوب شدن در دل خانواده همسر

مجموعه : روانشناسی و زندگی بهتر

چند گام برای مجذوب شدن در دل خانواده همسر

چند گام برای مجذوب شدن در دل خانواده همسر

حران رابطه با یک خانواده جدید به خصوص مادر شوهر، پدرزن. بحرانی که ممکن است با بی تدبیری یکی از طرفین تا پایان عمر باقی بماند.

یکی از‌ اشتباهات رایج بعد از ازدواج، این است که تصور کنیم خانواده همسر مثل خانواده خودمان هستند. باور کنید خانواده همسر شما در بهترین شرایط ارتباطی، باز هم خانواده فرد دیگری هستند و مگر در موارد استثنا منافع فرزندشان را قربانی منافع شما نمی‌کنند. اینکه شما با خانواده شوهرتان صمیمی ‌شوید عالی است، ‌اما همه عروس‌ها نمی‌توانند با خانواده همسرشان به یک میزان صمیمی ‌شوند.

اختلاف‌های فرهنگی و اختلاف عقاید می‌تواند دیواری در مقابل این صمیمیت بکشد و از طرف دیگر، شخصیت هر دو طرف هم می‌تواند در بیشتر شدن فاصله میان آنها و یا کمتر کردن فاصله تاثیرگذار باشد. پس به محض وارد شدن به خانواده همسرتان، به دنبال ایجاد صمیمیت و از بین بردن مرزها و فاصله‌ها نگردید. چرا که این تصور اولیه باعث می‌شود روابط از ابتدا ‌اشتباه شکل بگیرند و در ادامه هم دردسرها و سوء‌تفاهم‌هایی را ایجاد کنند.

دوستشان نداری؟ به آنها احتـرام بگذار                                  

آنچه که در رابطه شما و آنها اهمیت زیادی دارد، دوست داشتن همدیگر نیست، بلکه احترام گذاشتن به یکدیگر است. مهم نیست که شما دلتنگ آنها شوید، به اندازه خودشان در شادی‌هایشان خوشحال باشید و یا از ناراحتی‌هایشان ناراحت. بلکه مهم این است که به تفکر و احساسشان احترام بگذارید. پس به جای اینکه احساساتتان را به سمتشان هل دهید و بخواهید مثل یکی از اعضای قدیمی‌خانواده‌شان رفتار کنید، اول احترام را در این رابطه بنا کنید و بعد اگر توانستید و شرایط به شما اجازه داد با آنها صمیمی ‌شوید.

اینکه می‌گویید در روزهای اول عمیقا دوستشان داشتید، چندان نمی‌تواند درست باشد چراکه دوست داشتن در جریان ارتباط ایجاد می‌شود و شما نمی‌توانید به صرف اینکه با فرزند آنها وصلت کرده‌اید، به آنها علاقه‌مند باشید.‌اما بهتر است به جای ایستادن روی قله کوه یا افتادن. در دره، یک تفکر میانه‌رو‌تر که بر پایه احترام است را جایگزین دوست داشتن و یا بیزار بودن از خانواده همسر کنید.

همه رازها را فاش نکنید                           

بسیاری از زوج‌ها وقتی با هم ‌آشنا می‌شوند برای اینکه به هم نزدیک‌تر شوند، هر چه در زندگی‌شان گذشته و می‌گذرد را با هم در میان می‌گذارند. آنها حتی حرف‌هایی که خانواده‌هایشان در مورد شریک آینده زندگی‌شان می‌زنند را به او انتقال می‌دهند و با این کار دیدگاهی منفی نسبت به خانواده خود را در نامزد و بعدها همسرشان ایجاد می‌کنند.

از طرف دیگر، بسیاری از زوج‌ها همه رازهای خانوادگی هم را با یکدیگر در میان می‌گذارند و از‌اشتباهاتی که اعضای خانواده‌شان کرده یا می‌کنند با هم صحبت می‌کنند و از این طریق، ذهنیت طرف مقابل را پیش از آنکه خودش وارد ارتباط شود شکل می‌دهند. کاش شما هم از ابتدا چنین ‌اشتباه‌هایی را مرتکب نمی‌شدید. ‌اما هنوز هم دیر نشده. سعی کنید از این به بعد مرزهای میان خانواده و شریک زندگی‌تان را خودتان بسازید. دلیلی ندارد که انتقاد مادرتان از او را به همسرتان منتقل کنید و دلیلی ندارد رفتارهایی که دیگران در غیابش انجام داده اند را با جزئیات برایش بازگو کنید.

شاید نقشش را خوب بازی نـمی‌کند                                    

از یاد نبرید که زوج‌ها هر کدام واسط و رابط خانواده خود و کسی هستند که قرار است شریک زندگی‌شان شود. اگر رابطه شما و خانواده همسرتان ناخوشایند و آزاردهنده است، بخش مهمی ‌از مسئولیت این اتفاق بر عهده همسرتان است. هم شما و هم همسرتان، باید میان خانواده خود و شریک زندگی‌تان نقش میانجی را بازی کنید و اجازه ندهید برخوردی در این رابطه پیش بیاید. در واقع شما در این رابطه نقش لولا را بازی می‌کنید. لولایی که اگر خود کار نکند در و دیوار را به هم می‌کوباند. مطمئنا ضعف همسر شما در ایفا کردن این نقش سهم بزرگی در ایجاد این اختلاف‌ها داشته و وقت آن رسیده که او آگاهی بیشتری در مورد این رابطه کسب کند و با مدیریت درست این رابطه آرامش را به آن برگرداند.

به سناریوی مشترک برسید                                             

اینکه خانواده‌ها تا چه اندازه تمایل به ورود به زندگی فرزندشان داشته باشند، با اینکه چقدر به آن وارد شوند تفاوت دارد. ممکن است خانواده شوهرتان نظرهای بسیاری را در مورد‌تربیت فرزند شما و دیگر مسائل زندگی مشترکتان داشته باشند و این نظر‌ها را با همسرتان هم در میان بگذارند.‌ اما تا جایی که عقاید همسرتان تحت تاثیر نظر آنها تغییر نکند، این موضوع نمی‌تواند آسیبی به رابطه شما بزند.

شاید در بعضی موارد همسرتان با آنها هم نظر باشد ‌اما باز هم آنچه که مهم است، رسیدن به یک سناریوی مشترک است. از یاد نبرید که زندگی زناشویی جای اثبات نیست، بلکه جای به توافق رسیدن است. هر یک از شما با یک سری اصول و ایده‌هایی که در طول زندگی کسب کرده وارد رابطه می‌شود و ممکن است اختلاف نظر‌هایی در مورد این اصول وجود داشته باشد.‌اما اگر هر یک از شما بخواهید به دیگری ثابت کنید که من درست می‌گویم، در واقع خود را وارد جنگی می‌کنید که می‌تواند تا آخر عمر ادامه داشته باشد.

مرد باید اوضاع را آرام کند                                     

بهترین حالت در بگومگوهای عروس و خانواده شوهر این است که عروس خود را وارد جنگ مستقیم نکند و حل کردن ماجرا را بعد از رفتن خانواده همسرش به شریک زندگی خود بسپارد.‌ اما نکته‌ای که اینجا قابل‌توجه است، این است که اگر مادر داماد جنگ کلامی ‌یا رفتاری را شروع کرد، نشان‌دهنده این است که از فیلتر پسر رد شده و به خودش اجازه داده که وارد این نزاع شود. یعنی همسرتان در این رابطه لولای خوبی نبوده و نتوانسته آن را به خوبی مدیریت کند. در چنین شرایطی دو احتمال را می‌شود در نظر گرفت. یا اینکه او فکر می‌کند رفتار خانواده‌اش درست است و آنچه شما دخالت می‌نامید را دلسوزی می‌داند، یا اینکه به خاطر ضعف‌هایش نمی‌تواند جلوی دخالت مادر را بگیرد. اگر دلیل این اتفاق مورد دوم باشد، باز هم همسرتان باید آگاهی بیشتری را در مورد رابطه همسر و خانواده‌اش کسب کند و با بالاتر بردن مهارت‌های ارتباطی‌اش، نقش موثرتری را در این میان بازی کند.

نشانه های عاشق شدن در مردان را بشناسید - مجله اینترنتی Viewfun

http://viewfun.ir/نشانه-های-عاشق-شدن-در-مردان-را-بشناسید-621

چند گام برای مجذوب شدن در دل خانواده همسر · افراد فضول را اینگونه بشناسید (شخصیت شناسی) · نکات بسیار مهم ... و این یکی دیگر از نشانه‌های واقعی عاشق شدن است.

راه هایی موثر در تسخیر قلب آقایان (ویژه متأهلین) - سایت

http://replays.ir/راه-هایی-موثر-در-تسخیر-قلب-آقایان-ویژه-متأهلین-1442

می خواهم یک راز بزرگ را برایتان فاش کنم: زمانیکه همسر یا نامزد شما دارد گریه می کند به ... 20 موضوع اصلی مشاجرات خانوادگی · چند گام برای مجذوب شدن در دل خانواده همسر ...

عاشق دوست شوهرم هستم - تعامل

http://www.taamolnews.ir/fa/news/69122

من آدم نسبتا مذهبی هستم به هیچ عنوان ماهواره نمیبینم و خانواده ی مقیدی دارم اون آقا هم همینطوره! ... من چند بار از همسرم خواستم به خاطر من بیشتر به خودش اهمیت بده اما با اینکه به شدت حواسم ...... خودتم میدونی بد اما دل آدمی دیگه ون شرایطتو درک میکنم با تو هم شرایظ هستم باید .... گام دوم فکر کردن و دامنه این تفکر نیستی زندگی خودت و فرزندت.

راه های جذب مردها

http://jazbemard.mihanblog.com/

برای کسانیکه می خواهند مرد مورد علاقه شان را به خود جذب کنند! .... چند نمونه رفتار انتخاب گری در زنان شامل آزمودن مردها ، به چالش طلبیدن آنها ، بررسی ویژگیهایشان ، سخت ...

راه های جذب مردها - بد اخلاق ترین مردها را هم آرام کنید ( آرام کردن عصبانیت )

http://jazbemard.mihanblog.com/post/6

24 مه 2013 ... بیشتر مردها به طرز بچه گانه ای دل شان می خواهد که همسرشان باورشان کند. ... اکثر آدم ها دوست دارند که مورد تأیید باشند همسر شما هم مثل بقیه آدم ها. ... و به همسرشان کمک کنند تا در جهت رفع مشکلات رفتاری و بهبود ارتباط در خانه گام بر دارد. ... مشکل خشونت در خانواده از آنجا بسیار آسیب زاست که بچه ها هم در چنین محیطی رفتار ...

عاشق روان شناسم شدم ... | پرسمان دانشجويي - تربیتی و مشاوره

http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/عاشق-روان-شناسم-شدم

حدود 2 ماه پيش با روانشناسي جلسات مشاوره داشتم و درمانم تا همین چند روز پیش ... غالبا مراجعان به دليل مشكلات عديده عاطفي و ارتباطي كه با خانواده خود دارند، مستعد جذب شدن به .... حرفها به عقل و سر مربوط است يعني عقلي‌ كه در سر است آن را مي پذيرد، اما دل كاري ... سير و اشباع شود، تكنيك بعدي را بعنوان دوميّن گام در جهت درمان او، برمي داريم.

توصیه های شهاب مرادی برای ازدواج دختران مجرد سن بالا - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/detail/294906/society/family

24 مه 2013 ... *چند سال بعد جدي تر به مساله ازدواج فکر کردم اما خيلي از آنها از نظر معيارهاي اصلي و ... تناسب سني و تا حدودي تحصيلي، مجرد بودن و خانواده خوب داشتن است. .... به پیدا کردن شوهر ندارند با این وضعیت گرانی وفساد این خانوم چه دل خوشی داره .... را باید مورد توجه داشت، در همسریابی های اینترنتی هم می شود با دقت، گام به گام و ...

رازهای جذب دیگران,چگونه جذاب باشیم

http://bose-va-eshgh2.blogfa.com/

روان‌شناسان اجتماعي چند دليل قابل‌قبول و منطقي در اين‌باره ارائه داده‌اند. ... شباهت‌هاي پذيرفته‌شده در ديگران، مي‌تواند باعث جذب شدن ما به آنها شود زيرا تمايل ..... براي مثال هنگامي كه مردي به خاطر صحبت همسرش با يك دوست قديمي يا يكي از اعضاي خانواده به .... انگیزند که چگونه می توانند اینقدر راحت دل همه را به دست بیاورند و محبوب بمانند.

روانشناسی بالینی - 15 روش براي تاثير گذاري و متقاعد كردن ديگران

http://blogfa26.blogfa.com/cat-147.aspx

مطالب مهم را چند بار تکرار کنید. 4- هر دو جنبه را به آنها ... 12- جالب و دل چسب باشید. وقتی با ... خانواده درمانی · نیازهای روان ... راهبردهاي خانواده درماني متناسب با خشونت خانگي ... 16 گام تا از بين بردن کسالت · رهائی ... ۱۰ ژست آسان برای خوشحال نمودن همسر

راه موفقیت

http://warbar.blogfa.com/

راه موفقیت هرکسی از دل و ذهن خودش می گذرد. ... درصورت وجود اختلاف فرهنگی و طبقاتی با خانواده همسر، می توانید با صبر، ... چندین شب دیگر این عمل را تکرار کرد هر شب چند گام به غار نزدیکتر می شد تا ... چند روش که برای راحت شدن و نه گفتن وجود دارد. .... 97- به مشتریان سابق تلفن بزنید یا برای شان نامه بفرستید تا آنها را دوباره جذب ...

اشعاری از ته دل

http://www.azizedelamehsan.blogfa.com/

اشعاری از ته دل - ادبی. ... تو ای معنای انتظار یک لحظه بایست ، دیوانه شدن به خاطرت کافی نیست، .... 40- دنيا از آن کسي است که براي تصاحب آن با خوش خلقي و ثبات قدم گام ... 51- در زندگي خانوادگي،شوم ترين كلمات اين دو هستند:مال من،مال تو ... 68- يك همسر فقط همراه آدم نيست، او كل تقدير ماست ... چند وقت است که هر شب به تو مي انديشم

چگونه رابطه بهتری با جنس مخالف داشته باشیم

http://findfrind.persianblog.ir/

24 ژانويه 2013 ... نکاتی چند برای خانومای عزیز ... ٩- از خانواده خودتون بدگویی نکنید چون هیچکس دوست نداره با یک خانواده پر ... جذب شدن ظاهری برای آنها اهمیت زیادی دارد.

اگر خیانت دیدید دست نگهدارید - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=110773

20 دسامبر 2009 ... 5 گام برای کنترل ام اس · اپیدمیولوژی بیماری های شایع ایران ... وقتي دفتري برمي‌داريد و هر چه در دل داريد در آن مي‌نويسيد، بيش از هر چيز بين ... براي مثال، يكي از افكاري كه پس از متوجه شدن اين امر ممكن است به ذهن ... تا جايي كه روزي متوجه شد وابستگي‌اش به همسر به اين فرد منتقل شده است. ... آخرين مطالب خانواده ایرانی.

5 روش عاشق کردن کسی که دوستش دارید - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2298/155094.html

درست زمانی که مطمئن شدید که او را مجذوب خود کرده و محبوب گشته اید به تدریج معاشرت خود را ... ایـن مـاده از خانواده آمفی تامین ها میباشند که توسط سیستم عصبی ترشح میگردد. ... PEA همان عاملی است که سبب تعریق کف دستان، احساس دل آشوبی، و افزایش ضربان قلب میشود. ... قبل از اولین ملاقات با همسر آینده تان حتما این مطلب را بخوانید.

اصول درمان اعتیاد به مواد مخدر

http://hamsafare1.blogfa.com/

خلاصه تصمیم به ترک گرفت تا اینکه چند بار دست به ترک زد ولی دوامی نمی آورد .... چندين بار خانواده ام سعي کردند تا به من براي ترک اعتياد کمک کنند اما نتيجه بخش نبود. ... وي اظهار داشت: قرمز شدن لبه پلک ها، پف آلود شدن پلک، چروک شديد پوست چشم و ..... به حق این روزهای عزیز (اعیاد شعبانیه)حالا که دل بسته عسل شدم خیرشو هم ببینم ...

دانلود کتاب راهنمای همسران – کتاب جامع زناشویی

http://www.takbook.com/2964-success-ebook/دانلود-کتاب-راهنمای-همسران-کتاب-جا/

10 ژانويه 2012 ... در این کتاب کامل و جامع 1561 صفحه ای درباره ازدواج و راهنمای همسران جوان میخوانید: • « زندگی» ... ۴۰ نکته برای جلب توجه همسر و کاهش تنش در خانواده