مدرسه کجاست؟

مدرسه کجاست؟

اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روانشناسی,اینترنت

مدرسه,خانه دوم کودکان,مهارت‌هاي اجتماعي در مدرسه

مدرسه حاصل تلاش نهايي بشر براي آموختن رسمي و يکي از اجزاي بقاي تعليم و تربيت تعريف شده است. به يک تعبير عمومي مي‌توان گفت «مدرسه» خانه دوم همه کودکان و فراگيراني بوده که مي‌خواستند بيشتر از حد آموزه‌هاي درون خانه خود بياموزند.


مدرسه جايي است که افراد براي همکاري و ياوري و آموختن مقررات و قوانين و يادگيري استدلال و منطق و زيبايي شناختي هستي و مهارت خواندن و نوشتن و حساب کردن به آن وارد مي‌شوند و طي فرآيندي نه چندان زود و برابر اصول و قواعد و جريان‌هاي مشابه و مشترک علمي به يادگيري مي‌پردازند. مدرسه به افراد احساس اعتماد به نفس داده و آنها را اجتماعي بار مي‌آورد و از طرفي باعث مي‌شود که افراد جرات پيدا کرده و بتوانند مکنونات دروني خود را با ديگران به تبادل‌نظر بگذارند.

در مدرسه است که فرد ياد مي‌گيرد چگونه ساعاتي را از افراد خانواده خود دور بوده و حس استقلال طلبي و استفاده از اراده خويشتن براي مواجهه با انواع مسايل و مشکلات را تجربه کرده و از اين طريق بتواند «خوداتکايي» را تمرين کرده و به دست آورد.


مدرسه محلي است که کودکان نيازهاي دانشي و اطلاعاتي خود را از افرادي مجرب و صاحب دانش و آشنا به اصول کلاس‌داري و تدريس مي‌آموزند. و در کنار آن به ايجاد ارتباط با هم‌کلاسي‌هاي خود پرداخته و از اين طريق به مهارت‌هاي اجتماعي دست پيدا مي‌کنند و اعتبارورزي را مي‌آموزند در مدرسه است که کودک ياد مي‌گيرد اضطراب جدايي از والدين را کاهش داده و به همکاري و مشارکت و بازي‌هاي گروهي با ديگران تبديل ‌سازد.


مطالعات نشان داده‌اند کودکاني که در مدرسه مي‌توانند با ديگران به سر برده و سازگاري پيدا کنند، در جريان تحصيلات نيز پيشرفت مناسب‌تري به دست مي‌آورند بنابراين مدرسه جايي است که کودک آن را خانه دوم خود دانسته و مايل است که در آن از آرامش برخوردار باشد تا بتواند از توانايي‌ها و استعداد و قابليت‌هاي خود استفاده مناسب ببرد.
منبع:salamat.com

 

مدرسه کجاست؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/emtehanat/where3-school.html

مدرسه کجاست خانه دوم کودکان,مهارت‌هاي اجتماعي در مدرسه,بازي‌هاي گروهي مدرسه, آموختن مقررات در مدرسه, آموختن رسمي در مدرسه.

شبکه جوانان رضوی > مدرسه > مدرسه کجاست و چه می کند؟

http://www.shajar.ir/مدرسه/مدرسه-کجاست-و-چه-می-کند؟/tabid/5341/Default.aspx

سامانه مدرسه گرچه جدید ساخته شده، اما برای ما ادامه فعالیت های آموزشی گذشته است. مؤسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی در طول سالیان ...

Where's My School Bus

https://schoolbus.bostonpublicschools.org/

Parent's or Guardian's Last Name. Student Number. Student's Date of Birth. January, February, March, April, May, June, July, August, September, October ...

Where Will My Child Attend School? | EVSC Schools

http://www.evscschools.com/schools/where-will-my-child-attend-school

Directions on how a parent or guardian can determine which school their child will attend in the EVSC.

Mapping the counties where public-school children still remain ...

http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2014/09/03/mapping-the-counties-where-public-school-children-still-remain-segregated/

Sep 3, 2014 ... A couple of weeks ago, I mentioned a jarring pair of demographic facts about public schools in America: Their enrollment is growing more ...

You'll Never Guess the City Where Private School Is Most Common ...

http://time.com/money/3105112/private-school-enrollment-cities-highest/

Aug 13, 2014 ... Whether a family sends its children to private or public school can be influenced by a number of factors, and it's not always about money.

Where Private School Enrollment Is Highest and Lowest Across the ...

http://www.citylab.com/housing/2014/08/where-private-school-enrollment-is-highest-and-lowest-across-the-us/375993/

Aug 13, 2014 ... In recognition of the back-to-school season, we analyzed where private school enrollment is high and low across the U.S. These geographic ...

Where we are - University of Edinburgh Business School

http://www.business-school.ed.ac.uk/about/location

There are regular bus services from Princes Street to the central University area. Edinburgh is very well served by national and international transport links.