خوشبختانه، تقویت اعتمادبه‌نفس و غلبه بر عزت‌نفس پایین خیلی راحت و آسان است. وقتی که راه و رسم آن را یاد بگیری! این‌که عده‌ای از مردم با اعتمادبه‌نفس هستند

خوشبختانه، تقویت اعتمادبه‌نفس و غلبه بر عزت‌نفس پایین خیلی راحت و آسان است. وقتی که راه و رسم آن را یاد بگیری! این‌که عده‌ای از مردم با اعتمادبه‌نفس هستند، تصادفی و شانسی نیست. فقط آنها بلد هستند که چه‌ کار کنند. کافی است خودت را باور داشته باشی و بدانی که توانایی‌های تو یعنی مهارت‌هایت.
قبل از هر چیز مهم است که معنی اعتمادبه‌‌نفس را بدانی. در غیر این‌صورت خودت هم نمی‌دانی که اعتمادبه‌نفس لازم را داری یا نه.
اعتمادبه‌نفس یعنی:
آرام باش
در هر موقعیتی از زندگی، لازم است که میزان مناسب عواطف و احساسات را در کنترل و اختیار داشته باشی. احساسات بیش از حد در هر موردی، آن را تباه می‌کند. وقتی در هر وضعیتی چه مثبت یا منفی آرام باشی، درواقع گامی بزرگ به سوی اعتمادبه‌نفس برداشته‌ای.
خونسردی‌ات را حفظ کن
وقتی از آخر و عاقبت وضعیتی خبر نداشته باشی به‌جای این‌که به خودت استرس وارد کنی و افکار منفی به ذهنت بیاوری، کافی است خونسردی‌ات را حفظ کنی. وقتی بتوانی هر نوع عدم‌اطمینان را تحمل کنی و دم برنیاوری، می‌توانی کوه را هم جابه‌جا کنی.
نگران این‌که مردم در مورد تو چه می‌گویند، نباش
تا به‌حال شده از جایی که می‌خواستی بروی، تصور ذهنی داشته باشي و کاملا عکس قضیه برایت پیش آمده باشد؟ پس تجسم و تصور تو تا این حد قابل اعتماد است. پس این‌قدر به تصور ذهنی‌ات اعتماد نکن. پس از این تصور ذهنی که مردم راجع‌به من چه فکر می‌کنند یا چه می‌گويند، دست بردار.
در جایی که اعتمادبه‌نفس نیاز داری، دقیق باش
اعتمادبه‌نفس بی‌مفهوم است تا این‌‌که آن را به موردی دقیق مرتبط کنی. البته در این مورد مطمئن هستی که این مقاله را تا آخر می‌خوانی و این‌که می‌توانی چراغی را روشن و خاموش کنی. یعنی در هر موردی آن‌قدرها هم؛ اعتمادبه‌نفس نیاز نداری. اما برای رسیدن به خواسته‌های زندگی‌ات باید دقیقا بدانی که چه می‌خواهی و در کدام مرحله زندگی‌ات باید اعتمادبه‌نفس درست و حسابی داشته باشی. همین حالا به مواردی به‌خصوص فکر کرده و آنها را یادداشت کن. در این وضعیت است که بذر اعتمادبه‌نفس را در ذهنت می‌پاشی.
دقیقا همان چیزی را که انتظار داری، نصیب خودت می‌کنی
تو باید اهدافی شفاف به ذهنت القا کنی. وقتی وظیفه‌‌ای را به ذهنت محول کردی، این ذهن به هر آب و آتشی می‌زند تا وظیفه را به بهترین وجهی انجام دهد. اگر سعی کردی اسم کسی را كه فراموش کرده‌ای، به یاد بیاوری اما نمی‌توانی، چند ساعت بعد، اسم آن فرد به ذهنت می‌آید!!! به این نکته توجه شود که همین تجربه سعی در یادآوری درواقع تلاش‌های ضمیر ناخودآگاه است که حتی وقتی تو در چند ساعت بعد به یادآوردن آن اسم را فراموش کردی، باز هم این ضمیر آگاهانه، پیگیر کار است!!‌ پس تو با استفاده از این مکانیزم طبیعی و خدادادی می‌توانی اعتمادبه‌نفس بیشتری را احساس کنی، ولی باید حواست باشد که وظیفه‌ای بجا و مثبت برای ضمیر ناخودآگاهت تعیین کنی.
هیچ مورد منفی‌اي به ذهنت نیاور
به‌جای این‌که بگویی؛ دلم نمی‌خواهد در این مورد (هر موردی که داری)‌ سرخورده شوم، نقشه دقیقی از اهدافت را که چه می‌خواهی و چه باید بشود به ضمیر ناخودآگاهت بده. درواقع ذهن تو کار خودش را انجام می‌دهد و صبر نمی‌کند که تو به آن بفهمانی این کار را بکن یا نکن و فقط با نقشه شفاف ذهنی‌ات، خواه مثبت یا منفی، کار را دنبال می‌کند. در این زمینه، خداوند به تو موهبتی الهی عطا کرده است که با دادن نقشه صحیح زندگی به ضمیر ناخودآگاهت، زندگی‌ات را به سوی موفقیت پیش می‌‌برد.
از هدف‌نمای خدادادی‌ات استفاده کن
حالا که متوجه شدی، وظیفه‌ای بجا و مناسب را برای ذهنت تعیین کنی، لازم است طریقه آن را هم بدانی. روش آن فقط و فقط از طریق تجسم است. به هر موقعیتی که می‌خواهی برسی؛ شغل خوب، ازدواج موفق، مسافرت، سلامتی و... هر روز به مدت 10دقیقه در جایی خلوت قرار بگیر و خودت را در وضعیت دلخواه مجسم کن، صداها را بشنو،ميگنا دات آي آر، رنگ‌ها و مناظر را ببین و همه چیز را مثل فیلمی که خودت هم در آن نقش داری در ذهنت مجسم کن. در این صورت این تصویر ذهنی، در ضمیر ناخودآگاه ثبت می‌شود و از آن به بعد وظیفه ضمیر ناخودآگاه است که پیگیر قضیه شود و آن را عملی کند.
سه راهکار برای کسب اعتمادبه‌نفس سریع و فوری
1- دقیقا به زمان، مکان و وضعیتی که دلت می‌خواهد در آن اعتمادبه‌نفس داشته باشی، فکر کن. یادت باشد تا زمانی که به چیزی دقیقا مرتبط نشوی و حال و هوای آن را حس نکنی، اعتمادبه‌نفس بی‌معنی است.
2- حواست را روی حرف‌هایی که دلت می‌خواهد در آن مکان یا وضعیت بزنی،‌ متمرکز کن... اگر دلت می‌خواهد آرام، خونسرد و سراپاگوش باشی، همین کلمات را در ذهنت بیاور، یادت باشد که ذهن تو، فقط و فقط روی دستورالعمل‌های مثبت شفاف کار می‌کند.
3- چشمانت را ببند و در مورد حال و هوای کلمات در آن وضعیت به‌خصوص فکر کن. دقیقا همان وضعیت را تجسم کن و حال و هوای آرامش، خونسردی و اعتمادبه‌نفس را حس کن. در این حالت وظیفه شفاف و دقیق ضمیر ناخودآگاهت را مشخص کردی.

کارگاه آموزشی اعتماد به نفس، خودباوری و روش های تقویت و افزایش آن ...

http://hamyaryiran.ir/thread6785.html

سلام دوستان در این کارگاه قصد داریم تا ان شا الله درباره اعتماد به نفس یا خودباوری و راه ... ۲, موقعیت های جدید را با آرامش و به راحتی مدیریت می کنم. .... راهکارهای مدیریت استرس و هیجان به بهبود و تقویت اعتماد به نفست کمک خواهد کرد.

23 راه افزايش اعتماد به نفس - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=188434

24 نوامبر 2011 ... هرگز این فکر را به خود راه ندهید که اعتماد به نفس ندارید. ..... میشه اعتماد ب نفست بالا بره و یه شرایط دیگه باعث میشه حس کنی اعتماد به نفس نداری.

خط خطی های رنگی زندگیم

http://www.sza65.blogfa.com/

بهم کرد و گفت: آره به نظر منم نیاز داری با یکی حرف بزنی که روحیه ات رو بتونه تقویت کنه و روی اعتماد به نفست کار کنه، فقط لطف کن از دکتر برای من هم یه وقت ...

میگنا - خويشتن داري، هسته اصلي اعتماد به نفس است

http://www.migna.ir/vdcdxf0f.yt0fn6a22y.html

خويشتن داري، هسته اصلي اعتماد به نفس است و با اين فضيلت است که مسئوليت .... اعتماد به نفس پایین، عامل اضطراب در امتحانات ... اعتماد به‌ نفست را تقویت کن.

هدف گذاری به روش اسمارتر... اپیزود دوم - لذت یک برش آگاهی

http://sanazkarimi.persianblog.ir/post/11/

11 سپتامبر 2013 ... در ادامه مفاهیم فرایند استفاده از چرخه زندگی برای هدف گذاری به روش اسمارتر ... فقط تو میتونی به خودت انگیزه بدی و اعتماد به نفست را تقویت کنی.

خرداد ٩٢ - خِشَم کانه : محله ی قدیمی

http://kheshamkane.persianblog.ir/1392/3/

20 ژوئن 2013 ... وقتی به دیاری می روی که در آن غریبی، هیچ چیز و هیچ کس به اندازه ی دیدن یک. همشـهری موجب آرامش و ... وقتـی در دیار غربت همشهریت را می بینی دلت قرص می شود و اعتماد به نفست. افزایــش میابـد، احساس امنیت می کــنی، پشتوانه داری و... دیگر غم غربت را ..... پولدار، خوش تیپ، قد بلند، خوش اخلاق، قوی. و خدا نکند یکی از ...

راه حل تقویت اعتماد به نفس و برطرف نمودن ضعف اراده چیست؟ - گفتگوی ...

http://www.askdin.com/thread17213.html

به نظر شما،بنده چکار کنم تا نفسم رو قوی کنم؟ ..... در این صورت تو جمع اعتماد به نفست میره بالا و تو زمینه کاریت همیشه یه حرفی برای گفتن داری .

دگرش » 9 عادت روزانه برای مهربانی با خود |

http://degaresh.com/site/1282/9-عادت-روزانه-برای-مهربانی-با-خود/کامیابی

23 ژوئن 2013 ... اعتماد به نفس و احساس شایستگی و لیاقت در ما تقویت می‌شود. ... ۱- روی خودت سرمایه گذاری کن: ۳۰ دقیقه تا یک ساعت در صبح یا عصر صرف خواندن، گوش دادن و یا ... خودت را تنبیه نکن و با این کار موجب فرسایش اعتماد به نفست نشو.

من زنده ام هنوز و غزل فکر می کنم ...

http://hamenarges.blogfa.com/1392/09

قانونی در این عالم وجود دارد به نام قانون افزایش كه این قانون بیان‌كننده این مفهوم است ..... به علاوه راهکارهای مدیریت استرس و هیجان به بهبود و تقویت اعتماد به نفست کمک  ...

اعتماد به نفس (پاییز 1391) - صفحه اصلی

http://pn4.iribtv.ir/موضوعات-بحث-شده-در-سال-91/1845-اعتماد-به-نفس-پاییز-1391

13 سپتامبر 2014 ... به حرفهاشون خوب گوش مي کنم تا اعتماد به نفسشون بالا بره و هر جا نياز بود کمکشون مي کنم. .... خدا هستی؛ اگه به توانایی هات ایمان داشته باشی، دیگه اعتماد به نفست رو از دست نمیدی. .... چن تا راهکار دارم برا تقویت اعتماد به نفس: 1.

13 راه شگفت انگیز برای تقویت حافظه تان - روزنه

http://www.rozanehonline.com/سلامت-روان/13-راه-شگفت-انگیز-برای-تقویت-حافظه-تان.html

راه حل مشكل شما ساده است؛ شما نیاز به تقویت حافظه خود دارید. ... تو فکر می کنی که اعتماد به نفست را از دست دادی اما من مطمئن هستم که تو مغرور شدی.فکر می کنی که ...

نه پول داریم نه آبرو! | گروه اینترنتی رهروان ولایت

http://www.jonbeshnet.ir/forum/نه-پول-داریم-نه-آبرو

2 ا کتبر 2014 ... بخاطر خیلی از مشکلات خانوادگیمون اعتماد به نفسم پایین اومده. ... مگر تو در این دنیا نیامده ای که عبودیت خود را تقویت کنی،سراسر این دنیا امتحان ..... همین موردی که الان داری و خانوادش نمیزارن سعی کن اعتماد به نفست رو حفظ کنی چون ...

هيچ وقت احساس جواني نكردم!دلم خونه/ دوباره عاشق خواهم شد | گروه ...

http://www.jonbeshnet.ir/forum/هيچ-وقت-احساس-جواني-نكردمدلم-خونه-دوباره-عاشق-خواهم-شد

14 سپتامبر 2014 ... اما یه چیز رو سعی کردم در خودم تقویت کنم اونم به یاد خدابودن و فقط .... ضمن حفظ اعتماد به نفست برنامه های مختلف بذاری برای اهالی و خلاصه کارایی از ...

اعتماد به نفس - کانون فرهنگی آموزش

http://www.kanoon.ir/main/اعتماد به نفس

تقویت اعتماد به نفس و مهارت‌های ارتباطی بهترین راه گذر از دور. انسان‌ها دو ... اعتماد به نفست​کجا رفته؟ ... 4) بله زیرا در دوران جمع بندی مطالب مهم را تمرین می کنم و یادگیری های ناقص را به یادگیری کامل تبدیل می کنم و به جز مطالب نخوانده ای که زود یاد می ...

وبلاگ روانشناسی شفای درون - بخش مشاوره و پاسخ گویی به سوالات شما

http://mbabakhani.blogfa.com/cat-32.aspx

ببین عزیزم شما اولا اعتماد به نفس و عزت نفست را باید خیلی تقویت کنی به هرحال بیست و چهارساله هستی و میتونی یک سری شرایط را تغییر بدی اگر بقیه اشتباه ...

طلبه عاشـــــق

http://talabe-ashegh.blogfa.com/

اگه دوست داشتی باهام دوست بشی خبرم کن ( فقط پسر ها ) ! ... چهارم : اعتماد به نفست بالايي داشته باشي ( حتما با خودت ميگي چه ربطي داره ..!!!! ) .... سجده علاوه بر از بين بردن يبوست و سوء هاضمه پرده ديافراگم را تقويت كرده و به دفع مواد زايد بدن به دليل  ...