▪ زندگی ، تلاشی برای رویاندن بذر وجود و شکوفاندن غنچه فطرت در مزرعه حیات است . ▪ آرامش روح ، در زندگی آمیخته به معنویت و خداجویی است .

● ۵ تاثیر مثبت در ازدواج
▪ زندگی ، تلاشی برای رویاندن بذر وجود و شکوفاندن غنچه فطرت در مزرعه حیات است .
▪ آرامش روح ، در زندگی آمیخته به معنویت و خداجویی است .
▪ زندگی هشیاران ، اندیشه درباره سرمایه و سود ماندگار و نتیجه اخروی است ، سرمایه شان امید و ایمان و سودشان ، آرامش روح و روان است .
▪ زندگی غافلان به دو بخش تقسیم می شود: نیمه اول به امید نیمه دوم ، نیمه دوم به حسرت نیمه اول !
▪ آیا حیف نیست که زندگی بگذرد ، بی آنکه به بلوغ انسانی برسیم ؟
ازدواج ، سازنده و رشد دهنده است و روح تعاون و احساس مسئولیت را بر می انگیزد وخداوند به اقدام کنندگان به ازدواج ، وعده ی توسعه رزق می دهد . در این مقاله قصد داریم با آوردن مقدمه ای کوتاه ، به تاثیرات مثبت ازدواج ، که راهی جهت رسیدن به بلوغ انسانی است اشاره کنیم :
۱) آرامش :
ازدواج ، مایه ی آرامش فکری و روحی جوان و احساس شخصیت و اعتماد به نفس می شود و او را از بی عاری و بیکاری و بی برنامگی و ناامیدی می رهاند و جلوی برخی گناهان را می گیرد و موجب صیانت روحی و اخلاقی جوان می شود.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ) نیز فرموده است :
▪ من تزوج فقد احرز نصف دینه فلیتق الله فی النصف الباقی :
هر کس ازدواج کند ، نیمی از دین خود را نگه داشته است ، پس در نیمه باقی مانده ، از خداوند پروا کند و تقوا بورزد.
وقتی اصل ازدواج تا این حد مهم ، کارساز ، گناه سوز ، مصلحت آفرین و مفسده زداست ، کمک به آن نیز اهمیت می یابد و برای پدر و مادر، تلاش در این راه و فراهم کردن مقدمات و زمینه ی آن ،
 یک تکلیف محسوب می شود و زدودن موانع و برطرف کردن دشواری‌های ازدواج ، و ترویج آسان سازی ازدواج و آسان گیری در این زمینه به عنوان یک فرهنگ عمومی ، وظیفه به شمار می آید.
کسی که از بیم فقر و تنگدستی ازدواج نکند ، به خداوند بدگمان شده است ، خدایی که فرماید: اگر فقیر باشند ، خدا از فضل خویش ‍ آنان را بی نیاز و غنی می سازد.
۲) تلاش معاش :
ایجاد بستر مناسب و انگیزه ی قوی تر برای تامین معاش و در آمد ، از آثار مثبت دیگر ازدواج است . گرچه نباید بی حساب و بدون سنجش دست به ازدواج زد و لازم است که شرایط اقتصادی و توانایی‌های مالی هم لحاظ شود ، ولی وعده ی خداوند را نیز نباید فراموش کرد
که قول داده است تنگدستی را به غنا تبدیل کند و جایی برای بیم از فقر باقی نگذارد. پس ایجاد روحیه ی توکل و اعتماد به لطف الهی ، بعد مثبت دیگری از تشکیل خانواده است .
خداوند متعال ، ضمن دستور به ازدواج با دختران و جوانان شایسته و صالح می فرماید:
▪ ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله و الله واسع علیم : 
چنانچه تنگدست و فقیر باشند ، خداوند آنان را از فضل خویش بی نیاز و توانگر می سازد ، خداوند وسعت بخش و داناست .
▪ از پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله ) روایت است که فرمود: 
من ترک التزویج مخافه العیلة (الفقر) فقد ساء ظنه بالله عزوجل ان الله عزوجل یقول : ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله : 
کسی که از بیم فقر و تنگدستی ازدواج نکند ، به خداوند بدگمان شده است ، خدایی که فرماید: اگر فقیر باشند ، خدا از فضل خویش ‍ آنان را بی نیاز و غنی می سازد.
▪ در حدیث رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) نیز توصیه شده که ازدواج کنید ، زیرا که برای شما روزی آورتر است: 
اتخذوا الاهل فانه ارزق لکم .
۳) احساس مسئولیت : 
کسی که ازدواج نکرده است ، خود را آزاد حس می کند و مسؤول نمی شناسد. در نتیجه ، استعدادها و خلاقیت‌های انسانی او هم بروز نمی کند. اما با ازدواج ، بار اداره ی زندگی را بر دوش می کشد.
 این تعهد و احساس مسئولیت ، سازنده است . کلا هر نوع مسئولیت پذیری ، انسان را به تلاش و آشکار ساختن استعداد و توانایی خویش وا می دارد.
۴) برنامه ریزی :
از سوی دیگر، حسابگری ، نظم ، برنامه ریزی و به تعبیر روایات ، تقدیر معیشت لازمه به دوش کشیدن تعهد اداره یک زندگی مشترک و تامین همسر و فرزندان و تربیت شایسته اولاد است .

از آنجا که تربیت نسلی با ایمان ، مؤدب ، سالم و موفق ، برای خود انسان نیز مایه ی آبرو و حیثیت اجتماعی است ، این رسالت سنگین نیز به نوع دیگری توانایی‌های شخص را به مرحله ی ظهور و بروز می رساند.
۵) حق شناسی :
ازدواج ، سبب می شود که حقوق متقابل میان دو انسان پدید آید. این سازنده است . ارتباط‌های خانوادگی و پیوندهای فامیلی ، دامنه این حقوق و وظایف اخلاقی و اجتماعی را گسترده تر می سازد و سامان بخش روابط انسانی می گردد.
کمک به ازدواج جوانان و تشکیل خانواده ، کمک به ساخته شدن انسان‌های مسئولیت پذیر ، مدیر و صالح است و یکی از راه‌های عمده و موفق مبارزه با گناه در جامعه ، تسهیل ازدواج است . 
این، هم تکلیف والدین و افراد خیر و توانمند را سنگین می سازد ،
هم روشنگر راهی برای آنانی است که در اندیشه صلاح و سلامت قشر جوان جامعه اند ، هم وظیفه خود جوانان را در این زمینه روشن می کند. با تقویت و ترویج و تسهیل این سنت نبوی ، بهتر می توان با منکرات مقابله کرد و سدی در برابر هجوم فساد فرهنگی بیگانه پدید آورد.
  

آرشیو کامل بخش روانشناسی و زندگي - پی سی پارسی

http://www.pcparsi.com/cat/روانشناسی_و_زندگي-15.html

مصاحبه با نخستین دکتر جراح تغییر جنسیت در ایران · راههای جلوگیری از ... اینستاگرام بچه عرب های پولدار هم ساخته شد · عکسهای جالب ... آيا با ازدواج ميشه پولدار شد ؟

نامه دختر زیبایی که دنبال یک شوهر پولدار می‌گرده و جواب عالی مدیر عامل ...

http://jadi.net/2014/04/marry-a-rich-man/

4 آوريل 2014 ... می خوام بپرسم که برای ازدواج با یک مرد پولدار مثل شما باید چیکار کنم؟ .... فرزنداش بیشتر میشه (حالا که امکانات بیشتر شده دیگه سایز سینه و باسن روی .... یه سوال مرتبط با این مطلب همیشه در ذهن من وجود داشته: آیا زنانی که در محیط ...

دختری هستم که به دلیل زیبا نبودن خواستگار ندارم چه کنم؟ | مدرسه ... - خانه

http://www.islamshenasi.ir/node/1194

ولی بعضی وقت ها وسوسه میشم که ارایش یا مو درست کردن من رازیبا تر میکند اما من هیچ وقت این ... من قبول دارم که این روزها ملاک های ازدواج اشتباه شده است و زیبایی سهم زیادی در انتخاب خانواده های ... آیا خلا های درونی ما با ازدواج پر می شود؟ .... نادر داره،یا اون یکی دوستم با یه وکیل خیلی پولدار ازدواج کرد که آخرش وکیله دوست دختر داشت ،در ...

خصوصیات یك مرد خوب برای ازدواج چیست؟ | شهر سوال

http://www.soalcity.ir/node/352

13 آوريل 2013 ... آنچه از نگاه دینی به عنوان ویژگی های همسر ایده آل شمرده شده است بیان می .... اگر از همان اول ازدواج، زن در اولویت قرار بگیرد آن وقت رابطه شوهر با ..... بله پیدا میشه اما آیا پسری هست که قدر یه دختر خوب رو بدونه؟ .... سلام در جواب آقای م بنده دختری هستم که خاستگارای پولدار وتحصیلکرده زیاد داشتم ولی باهیچ کدومشون ازدواج ...

8 ثروتمند ایران بشناسید + عکس - صراط نیوز

http://www.seratnews.ir/fa/news/21392/8-ثروتمند-ایران-بشناسید-عکس

تابستان سال گذشته هم گفته شد دو بانک چینی را خریده، البته بعدا متذکر شد که کل بانکها .... این غول نوکیا فکر کردید ده برابر خودش داره کی رو پولدار می کنه؟ ..... من تازه یکساله ازدواج کردم شوهرم کارگره صبح تاشب کار میکنه اما با حقوقش تنها .... با سلام آیا با این آقایان ثروتمند میشه ملاقات داشت یا اینکه چگونه می شود با این آقایان  ...

اس ام اس جوک و خنده دار صفحه ۱ - پارست

http://www.parset.com/SMS/ShowCat.aspx?Code=28

باباهه میگه: بچه جون، اگه زنها با شوهراشون یكجا باشن كه آنجا دیگه بهشت نمیشه ... جایزه را به همسر عزیزم تقدیم می كنم كه با نبودش باعث شد من بتونم این كتاب را تمام كنم " !rock on! فرق آقایون و خانومها : آقایون وقتی پولدار میشن شیطون میشن خانمها وقتی شیطون ... اس ام اس برای سالگرد ازدواج: نگاه من به روز سالگرد ازدواجمان همانند نگاه یك ...

دخترها، دنبال شوهر کوچکتر از خود هستند/ دختران دم بخت 600 هزار نفر ...

http://www.khabaronline.ir/detail/341944/society/family

3 مارس 2014 ... او در پاسخ به این سوال که آیا اختلاف بالا بودن سن دختر نسبت به پسر می‌تواند ... دلسوزانه برنامه‌ریزی نکنند با مشکلات جدی در خصوص ازدواج مواجه خواهیم شد. ..... میشه بگید با این 800 تومن باید چه طور آیندمو بسازم و ازدواج کنم ؟ ... موقعی که به بعضی دوستان خود نگاه می کنند که با فلان پسر پولدار ازدواج کرده و قضیه 

راز خوشبختی و سعادت انسان |

http://100raz.com/en/

شرایـط زنـدگـیـشـون سخـت تـر مـیـشـه. ... داسـتـان کوتاه دختـر فـقـیـری که سـوار بـنـز آخریـن مدل مردی پـولـدار شـد ؛ حتـما بخون ... وقتی با ماشین در کوه، داری از جاده بالا مـیـری، دو انتخاب پیش رو داری، راه مستقیم که بـه قله میـرسـه ... عالم بگیره نه تو ، تو فقط باید نیازت رو بگی، مثلا اگر کسی رو برای ازدواج میخوای نگو خدایا ما رو حتما به ...

توصیه های شهاب مرادی برای ازدواج دختران مجرد سن بالا - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/(X(1)S(1fipa3gaiqcjqedsoflknc33))/detail/294906/society/family

24 مه 2013 ... *کمي که سنم بالاتر رفت تعداد خواستگارها کم شد. ... وی در بخشی از این توصیه‌ها با پیشنهاد چند دیالوگ، توصیه کاربردی خود را با سبکی ..... نه از لحاظ سنی یا علمی بلکه از لحاظ فکری و شخصیتی و در واقع آگاهی هم با ازدواج شروع میشه. .... همکارمن 33ساله بایه پسر36ساله مهندس شاغل پولدار و پاک و خانواده دار ازدواج کرد.

اپیناد | Pou

http://appinad.com/games/casual/pou/

4 جولای 2013 ... به او غذا بدهید،سرگرمش کنید،اگر مریض شد درمانش کنید و … ... فروشگاه شامل بخش دیگری به نام فروشگاه پو است که با لمس آن به ... سلام بچه ها شما مي دونين چطوري pou ازدواج ميكنه و بجه دار ميشه اصلا مي تونه .... بچه ها پوی من پولدار ترینه romi_joon ... اقا من نمیتونم ازدواجش کنم کمی راهنمایی کنین ایا به سن و ساله؟

خاطرات یک میلیاردر

http://khaterateyekmiliyarder.persianblog.ir/

19 آوريل 2014 ... لازم براي شروع هربيزينس و يا شكست ان. ... چگونه ثروتمند شدنم شروع شد؟ ... گفت از خونت تا کارخونه ما 5 کورس تاکسی میشه(کارخونشون بین اسلامشهر و .... پولدار بودن و ماندن بسیار کار سخت و پر زحمتی است و صبر و تحمل و روحیه بالا و ... ازدواج با انسان های کارافرین و ثروتمند آسان نیست و همراهی با آنها ممکن است ...

مشاوره های ازدواج از استاد جاودان - نهاد دانشگاه الزهرا (س)

http://www.alzahra.nahad.ir/?siteid=55&pageid=3165&newsview=293161

25 آگوست 2013 ... خیلی دوست دارم که با دختری مومنه،باتقوا،بااخلاق،زیبا و پولدار ازدواج کنم .سوال من این است که آیا میتوانم برای اینکه خداوندِ بزرگ چنین دختری را سرِ راه من قرار دهد چلّه زیارت ... اگر در دوران قبل از ازدواج پاک بمانید بدانید بلطف خدا همسری خوب و شایسته نصیب شما خواهد شد. ..... من 25 سال دارم و 6 ماه ديگه ارشدم تمام ميشه .

دختري 23 ساله / هر چي مرد زن طلاق داده است مياد سراغ من | مجله اینترنتی ...

http://www.yeknet.ir/node/75/دختري-23-ساله-هر-چي-مرد-زن-طلاق-داده-است-مياد-سراغ-من

19 ژوئن 2013 ... آيا ازدواج حضرت يعقوب با خواهر زنش صحت دارد ؟ حضرت يعقوب ... جواني 33 ساله ‏ام كه ازدواج اول من منجر به طلاق شد ! .... طرف دیوونه خالی بنده اصلا با عقل جور در میاد دختر ۲۳ سالش باشه ،خوشکل باشه، بابای پولدار داشته باشه و... اونوقت ...

بهار نیوز - نوشته تكان‌دهنده‌ دختر ايراني در فیسبوک ظریف

http://baharnews.ir/vdcjyxev.uqeoazsffu.html

20 ا کتبر 2013 ... چرا با این معدل و این رزومه باهام مثل یه تفاله برخورد میشه؟ .... كه باعث شده آمار ازدواج پايين بياد .... این هایی که منفی دادن پولدار هستن. ... دکترا يا دانشجوي دکترا بيکار هستن چندتاش تو شهر من ايلام هستن که دلشون به تدريس چند ساعت ...

وقتی که یک میلیاردر از مشکلاتش می گوید؛ پول دار بودن به آن خوبی که ...

http://digiato.com/article/2014/07/20/پولدار-شدن-به-آن-خوبی-که-فکرش-را-می-کنید/

20 جولای 2014 ... اما آیا واقعا پول دار شدن با چنین مشکلاتی همراه است؟ ... بالا را که توسط یکی از کاربران وبسایت Quora مطرح شده را پاسخ می دهد. ... من از شما می خواهم که با پولدار شدن با مشکلات تان رو به رو شوید. ... اگر ازدواج نکرده اید، خیلی خوب مراقب باشید و در نظر بگیرید که طرف مقابل .... اصلا بحث پول زیاد که میشه یه جوری میشم!

معجزه ی سود مرکب، چگونه پولهایمان چندین برابر می شوند. | یک ریال

http://www.1-rial.com/1392/05/08/معجزه-ی-سود-مرکب،-چگونه-پولهایمان-چندی/

30 جولای 2013 ... لطفا نقد من در مورد دیدگاههای منتشر شده در اینجا را در مطلب “ آیا سود مرکب ... شده توسط دیگران نیز است یا عواملی دخیل در ممانعت از پولدار شدن به این روش هم وجود دارد؟ .... چون سود 200 هزار تومن در طول یک سال با نرخ 18درصد سالیانه میشه ..... از اینکه پس از گذشت سه سال از ازدواج به فکر پس انداز افتاده اید، خوشحال باشید.