شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

بارداري دوقلو يا چندقلويي: عوارض احتمالي

بارداري دوقلو يا چندقلويي: عوارض احتمالي آيا بارداري چند قلويي، در مقايسه با داشتن تنها يك كودك در شكم ، خطر بيشتري به همراه دارد؟ هر چند خانمهايي كه چند قلو آبستن هستند، در اكثر موارد كودكاني سالم به دنيا مي آورند، اما چند قلو حامله بودن (دو يا بيشتر)، "پر خطر" تلقي مي شود. هر چه تعداد جنين ها بيشتر باشند، احتمال بروز عوارض نيز در شما بيشتر خواهد بود. بزرگترين خطر نيز زايمان پيش از موعد و به دنيا آمدن كودكان زودرس است، كه خطر بروز مشكلات جسمي را در آنها افزايش مي دهد. احتمال ...

حاملگی خارج رحمی

حاملگی خارج رحمی در واقع حاملگی اکتوپیک است که وضعیت رایج و مخاطره آمیزی است که از صد مورد حاملگی در یکی پیش می آید.

علائم و نشانه‌ های حاملگی خارج رحمی

علائم حاملگی خارج رحمی می‌توانند شامل نامنظمی عادات ماهانه، حساس شدن پستان‌ها، تهوع، استفراغ، خستگی و یا تکرر ادرار باشند....

سونوگرافی حاملگی سه بعدی و چهار بعدی

سونوگرافی سه بعدی یک روش سونوگرافی پزشکی است که اغلب در مورد سونوگرافی حاملگی و با استفاده از تصاویر سه بعدی جنین کاربرد دارد . به طور کلی ، چندین روش برای تشخیص اولتراسونوگرافی در حاملگی وجود دارد که متداولترین آن سونوگرافی دو بعدی است . در سونوگرافی سه بعدی ، برخلاف سونوگرافی دو بعدی که امواج صوتی مستقیما فرستاده می شوند

راهنمای استفاده از داروها در حاملگی

مصرف اغلب داروها دردوران بارداری می تواند عوارض کوتاه مدت ویا دراز مدت برروی جنین ایجاد نماید وبااین وجود نوع و شدت این عوارض به نوع دارو و شکل دارویی آن ویا طول مدت مصرف دارو و عمر جنین و مراحل رشد آن بستگی دارد .با توجه به میزان احتمال بروز عوارض ناشی از مصرف داروها برروی جنین داروها به 5گروه تقسیم می شوند .

حاملگی و پوست زنان

بارداری دوران فراز و نشیب‌های جسمی و روحی است. گاهی به شدت روحیه بالایی دارید و گاهی هورمون‌ها کاملا شما را افسرده و غمگین می‌کند. حتی همزمان با تغییر شکل بدن و آمادگی آن برای ورود نوزاد، متوجه بروز تغییراتی در پوست خود می‌شوید. بله خیالاتی نشده‌اید.

حاملگی خارج از رحم چیست؟آیا خطرناک است؟

مضطرب و پریشان و سردرگم به بیمارستان می‌رود و وضعیتش را برای پزشك شرح می‌دهد و پس از بررسی‌ها و آزمایش‌های متعدد مشخص می‌شود كه حامله است، اما متاسفانه یك حاملگی نابجا!

حاملگی پوچ چیست؟

حاملگی پوچ (blighted ovum) وقتی اتفاق می افتد که تخم باردار شده خودش را به دیواره رحم می چسباند اما جنین (embryo) رشد نمی کند. سلول ها درون ساک حاملگی (pregnancy sac) گسترش پیدا می کنند اما خود جنین رشد نمی کند.

چگونه باید از تستهای حاملگی خانگی استفاده کرد؟

تستهای حاملگی خانگی، وجود یکی از هورمونهای نشانگر حاملگی به نام “گونادوتروپین جفتی انسان” یا hCG را در ادرار نشان می دهد. این هورمون که توسط سلولهای جفت تولید می شود، ابتدا هنگامی که تخمکِ بارور شده، در رحم جای می گیرد (تقریبا شش روز پس از حامله شدن)، در جریان خون شما وارد می شود. سپس میزان هورمون hCG در طی هفته های بعدی در بدن به سرعت افزایش پیدا کرده و مقدار آن هر دو روز دو برابر می شود.

چقدراضافه وزن در حاملگی وجود دارد؟

اضافه وزن در اکثر مادران بین 25 تا 35 پوند( 11.5 تا 16 کیلو گرم )می باشداگر قبل از حاملگی وزن نرمال داشته اید.

تمرينهاي سبك آيروبيك در حاملگی

تمرينهاي آيروبيك، قلب و ريه هاي شما را تقويت مي كند و كشيدگي طبيعي مناسبي را براي عضلات به ارمغان مي آورد. شما مي توانيد در دوران حاملگي به طور منظم به تمرينهايي بپردازيد كه فشار شديد نداشته باشند (يعني لگد يا پرش نداشته و همواره يكي از پاها بر روي زمين قرار داشته باشد تا از شدت فشار بر روي مفاصل كاسته شود)؛ و با نزديك شدن به پايان دوران حاملگي به تدريج از ميزان تمرين خود بكاهيد.

تفکر مثبت در حاملگی بعد از سقط جنین

چرا حالا كه بعد از سقط بچه ام دوباره حامله شدم، خوشحال نيستم؟ با اين كه دوباره به هدف حامله شدن رسيده ايد، مدتي طول مي‌كشد تا دوباره بتوانيد از اين حاملگي لذت ببريد. براي يك زن كه تجربه سقط جنين داشته طبيعي است كه نگران از دست دادن اين بچه‌اش هم باشد. به علاوه ممكن است هنوز هم عزادارِ بچه‌ي از دست رفته تان باشيد. اين مسئله هيجان زدگي در خصوص بارداري بعدي و اطمينان به دوام اين يكي را مشكل مي‌كند.

تغذيه در حاملگی‌های چندقلو!

طی سال‌های اخیر میزان حاملگی‌های چندقلو افزایش یافته و همچنان در حال افزایش است. بخشی از این امر مي‌تواند به دليل استفاده روزافزون از داروهاي باروري و گرايش به بارداري در سنين بالاتر باشد.

تشخیص سن حاملگی

گراویندکس: بعد از گذشت 4هفته از لانه گزینی یا 5-6هفته از اولین روز آخرین قاعدگی مثبت می شود.تا 2هفته بعد از سقط مثبت می ماند. مقدارHCG باید حداقل 250واحد باشد تا تست حاملگی مثبت شود.

آیا درد شکم در زمان حاملگی طبیعی است؟

درد گهگاهی شکم در حاملگی شکایت شایعی است. هر چند درد شکم در زمان حالگی می تواند مشکلی ایجاد نکند ولی ممکن است نشانه ای از یک عارضه جدی نیز باشد. (درد شدید یا مستمر هیچگاه طبیعی نیست.) در این مقاله شایعترین دلایل درد شکمی در زمان حاملگی توضیح داده می شود. در صورتیکه درد شکمی یا دل پیچه همراه با لکه بینی، خونریزی، تب، لرز، ترشحات مهبلی، احساس غش کردن، ناراحتی هنگام ادرار کردن، تهوع و استفراغ بوده و یا درد بعد از چند دقیقه استراحت از بین نرود باید به پزشک مراجعه کرد.

آیا در هنگام حاملگی می توان مقاربت داشت

بسياري از خانمها در اوّلين مراقبت حاملگي شان اين سوال را مطرح مي كنند كه مقاربت و يا نزديكي در زمان حاملگي چگونه بايد باشد؟ آيا خطري براي جنين ايجاد مي كند يا نه؟ البته هر خانمي بايد اين سوالها را از ماما يا پزشك خود بپرسد ولي بطور كلي، در حاملگيهاي بدون مشكل و طبيعي، مقربت خطري ندارد. بطور كلي درزمان بارداری هيچگونه مانعی برای نزديکی کردن زوج ها وجود ندارد مگر اينکه خانم احساس ناراحتی کند، لکه بينی داشته باشد و يا به هر دليل ديگری توسط پزشک و يا ماما ازنزديکی کردن منع شده باشد.

آهسته دویدن و دویدن در دوران حاملگی

این تمرینها را برای سه دوره بررسی می کنیم: سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم. دویدن آرام می تواند سریعترین و موثرترین راه برای به فعالیت درآوردن قلب و بدن باشد

انتخاب جنسیت جنین در ابتدای حاملگی

BHCG و جنسیت فرزند: عده ای از پزشکان اعتقاد دارند که می توان از روی تیتر BHCG در زمان تأخیر قاعدگی تا اندازه ای به جنسیت جنین پی برد که البته هنوز این مسئله در حال تحقیقات است و نمی توان ارقام مشخصی را برای تعیین جنسیت بر اساس تیتر آنتی بادی اعلام کرد . وجود عدد های پایین BHCG در روز های اول تأخیر قاعدگی می تواند احتمالأ نموداری از بارداری پسرمی باشد و وجود عددهای بالای BHCG در روز های اول بعد از تأخیر قاعدگی می تواند نموداری از بارداری احتمالی دختر باشد.

آزمایش حاملگی

هورمون اچ‌سی‌جی هورمون hCG در دوران حاملگی، توسط سلولهای سینسیشیوتروفوبلاست (Syncytiotrophoblast) جفت (Placenta) تولید شده و در سرم و ادرار قابل تشخیص است. این هورمون ۳ تا ۵ روز بعد از عقب افتادن عادت ماهانه (Menstrual cycle) در ادرار و قبل از آن، در سرم بانوان باردار قابل تشخیص است، و حدود دو هفته پس از زایمان طبیعی، در سرم ناپدید شده و قابل تشخیص نمی باشد.

از مسمومیت حاملگی بیشتر بدانیم

با بروز هیپرتانسیون یا افزایش فشار خون بعد از هفته 20 حاملگی که همراه با ادم اندام ها خصوصاً اندام فوقانی و وجود پروتئین در ادرار یا پروتئینوری باشد مسمومیت حاملگی یا پره اکلاپسی گفته می شود و اگر متعاقب این هیپرتانسیون و پروتئینوری تشنج نیز رخ می دهد اکلامپسی نامیده می شود. شایعترین زمان وقوع پره اکلامپسی هفته 28 تا 32 حاملگی می باشد که 70 تا 85 درصد از مواد پره اکلامپسی در بیماران شکم اول اتفاق می افتد.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه