شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

تخمك صدمه ديده: ناكامي زودهنگام حاملگي

تخمك صدمه ديده: ناكامي زودهنگام حاملگي تخمك صدمه ديده چيست؟ تخمك صدمه ديده نوع رايجي از سقط جنين است. اين پديده هنگامي رخ مي دهد كه تخم بارور شده در رحم كاشته مي‌شود اما رشد جنين حاصل از آن در همان اوايل متوقف شده و يا اينكه اصلاً شكل نمي‌گيرد. امروزه اصطلاح « تخمك صدمه ديده» را ديگر به كار نمي‌برند. در عوض، اغلب متخصصين پزشكي اصطلاح « ناكامي زودهنگام حاملگي» را براي توصيف اين وضعيت به كار مي‌برند. حتي با ناكامي زودهنگام حاملگي اگر تست حاملگي بدهيد، نتيجه مثبت خواهد بود؛ دليل اين ا ...

حاملگي مولار

حاملگي مولار حاملگي مولار چيست؟ حاملگي مولار هنگامي رخ مي‌دهد كه در تخم بارور شده ناهنجاري هاي خاصي وجود داشته باشد. تخم بارور شده يا هرگز به جنين تبديل نمي‌شود (كامل) و يا اين كه به شكل غير طبيعي رشد مي‌كند و نمي‌تواند زنده بماند (نسبي). در حاملگي هاي طبيعي، تخم بارور شده داراي 23 كروموزوم از پدر و 23 كروموزوم از مادر است. در اغلب حامگلي هاي مولار كامل، كروموزوم هاي مادر در تخم بارور شده وجود ندارند و كروموزوم هاي پدر نسخه اي ديگر را تكثير مي‌كنند، بنابراين دو نسخه از كروموزوم هاي ...

مثبت فكر كردن هنگام حاملگي بعد از يك سقط

مثبت فكر كردن هنگام حاملگي بعد از يك سقط چرا حالا كه بعد از سقط بچه ام دوباره حامله شدم، خوشحال نيستم؟ با اين كه دوباره به هدف حامله شدن رسيده ايد، مدتي طول مي‌كشد تا دوباره بتوانيد از اين حاملگي لذت ببريد. براي يك زن كه تجربه سقط جنين داشته طبيعي است كه نگران از دست دادن اين بچه‌اش هم باشد. به علاوه ممكن است هنوز هم عزادارِ بچه‌ي از دست رفته تان باشيد. اين مسئله هيجان زدگي در خصوص بارداري بعدي و اطمينان به دوام اين يكي را مشكل مي‌كند. جارلين نلسون، مدير اجرايي مركز بارداري و فقدان ...

كنار آمدن با سقط جنين

كنار آمدن با سقط جنين   چگونه مي توانم با اندوه حاصل از سقط جنين خود كنار بيايم؟ وقتي جنين سقط مي شود، طبيعي است كه احساس تحير، غم و اندوه، گناه، و عصبانيت بكنيد و حسي از شكست و آسيب پذيري را داشته باشيد. روزها، هفته ها و حتي ماههايي كه از پس سقط جنين مي‌ آيند، مي‌تواند به طرز باور نكردني دشوار و دردناك باشد؛ اگر اين اولين سقط جنين شما نبوده است يا اگر با دقت تمام براي اين حاملگي برنامه ريزي كرده بوديد و فكر مي كرديد كه همه چيز را "درست" انجام داده ايد، در آن صورت اين مسئله دردناك تر ...

كم بودن مايع آمنيوتيك، تعداد ضربان قلب جنين را كاهش مي دهد

كم بودن مايع آمنيوتيك، تعداد ضربان قلب جنين را كاهش مي دهد ني ني سايت: مايع آمنيوتيك از جنين مراقبت كرده و به نگهداشتن دماي ثابت بدن كمك مي كند. علاوه بر اين، مواد غذايي لازم را به بدن جنين مي رساند و رشد و پرورش ششها، سيستم روده اي، معدي، ماهيچه ها و استخوان هاي جنين را ارتقا مي بخشد و از فشردگي بند ناف جلوگيري مي كند. بعضي از مطالعات نشان داده اند، آمنيوتيك قادر است بو و رايحه و طعم غذاهايي كه مادر مصرف مي كند را به جنين انتقال دهد. پس از 16 هفته، زماني كه جنين شروع به بل ...

ترشحات ناشي از عفونت، سلامت جنين را تهديد مي كند

ترشحات ناشي از عفونت، سلامت جنين را تهديد مي كند ني ني سايت: ترشحات واژني، به ترشحاتي گفته مي شود كه از رحم و يا دهانه رحم خارج مي شوند. بيشتر خانم ها دچار ترشحات واژني هستند. اين ترشحات انواع مختلف دارند و تمام آنها عادي نبوده و احتمال دارد نشانه عفونت باشد. ممكن است بعضي از خانم ها فقط يك بار ترشحات واژني را تجربه كرده باشند و اين در حالي است كه بعضي ديگر از خانم ها هر روز دچار اين ترشحات مي شوند. دانستن اين مطلب كه چه ميزان و چه نوع از اين ترشحات نرمال هستند از اهميت بالايي ب ...

سقط مکرر جنين؛ چرا و به چه علت؟

يکي از مشکلاتي که همسران جوان با آن روبه‌رو هستند، سقط مکرر خودبه‌خودي جنين است که باعث نگراني و ناکامي آنها مي‌شود. در «زنان و مردان» اين هفته، گفتگويي داشته‌ايم با دکتر آزيتا صفارزاده‌کرماني، متخصص زنان و زايمان، درباره دلايل و درمان‌هاي اين عارضه.

عواقب بارداري زودهنگام

زن و شوهر جلوي پزشک‌شان نشسته بودند و داشتند به يکديگر نگاه مي‌کردند، پشيمان از اينکه چرا پيش از بارداري با او مشورت نکرده بودند، چون فرزندشان سقط شده بود. اما آنان از کجا مي‌دانستند که چه بايد بکنند. کسي به آنان چيزي نگفته بود.

سقط جنین نگرانی خانم های باردار

بررسی واقعیت خطر سقط جنین کمتر از آن است که فکرش را میکنید . برای بانوان زیر 35 سال ، 10 تا 12 درصد ; برای 35 تا 39 سال 18 درصد است (این خطر برای خانم های 40 تا 44 ساله تا 34 درصد افزایش می یابد ).اما بسیاری از بارداری ها آنچنان سریع به پایان میرسند (سقط شده ) که حتی خانم ها متوجه لقاح جنین خود نمیشوند .

سریع‌ترین روش تعیین جنسیت جنین

تشخیص جنسیت جنین با استفاده از آزمایش DNA راهی است که خیلی زود‌تر از سونوگرافی می‌تواند پدر و مادر را از پسر یا دختر بودن فرزندشان آگاه کند. این روش از یک سال پیش در ایران مورد آزمایش قرار گرفته است و در آن با استفاده از خون مادر که بعد از چند هفته بارداری DNA جنین در آن وجود دارد می‌توان جنسیت جنین را از روی قطعه‌ای از کرموزوم تعیین کرد.

زندگي بعد از سقط‌جنين

چگونه با عوارض رواني ناشي از سقط خودبخودي جنين کنار بياييم؟

رژیم غذایی بجای لاغر سازی باعث سقط هم جنین می شوند!

پیش از این بررسی‌ها نشان داده بود چاقی یا لاغری مفرط تأثیر منفی بر باروری و تخمک‌گذاری دارند و حتی می‌توانند در صورت بارداری خانم، سبب سقط جنین شوند.

رابطه پمفيگوس، لوپوس و سقط‌جنين

بارها از سقط درماني صحبت كرده‌ايم اما هنوز هم خيلي از خانواده‌ها نمي‌‌دانند چگونه و در چه بيماري‌هايي مي‌توانند از طريق قانوني، جنين خود را سقط كنند. آيا در ميان بيماري‌هايي که مجوز قانوني سقط جنين برايشان صادر مي‌شود، بيماري پوستي هم به چشم مي‌خورد؟ دكتر محمدعلي نيلفروش‌زاده، متخصص پوست و مو و رئيس مرکز تحقيقات پوست و سالک، به اين پرسش پاسخ مي‌دهد.

دمای زیاد آب بر جنین تأثیر می گذارد

اغلب مادران باردار برای جلوگیری از گرفتگی عضلات و درد ناشی از آن چون نمی توانند به لحاظ سلامت خود و جنین از دارو استفاده کنند از روش هایی مانند دو‌ش‌ آب گرم و یا کیسه ی آب گرم استفاده می کنند.

درك كردن سقط جنين

سقط جنين چيست؟ سقط جنين (miscarriage) يعني از دست دادنِ حاملگي در بيست هفته اول. حدود پانزده تا بيست درصد از حاملگي‌هاي شناخته شده به سقط جنين منجر مي‌شوند، و بيش از 80 درصد از اين اتلاف ها قبل از دوازده هفتگي اتفاق مي‌افتند.

جنین محیط اطراف خود را می بیند!

نتایج تحقیقات دانشمندان ایتالیایی نشان می دهد که جنین در دو ماه آخر بارداری با استفاده از نوری که به داخل رحم مادر نفوذ می کند می تواند محیط اطراف خود را ببیند.

جنین شناسی و مراحل آن

جنین شناسی و مراحل آن الف. سرآغاز آفرینش 1. آفرینش انسان از خاک

جنین در رحم مادر می‌خندد و می‌گرید!!

‌نادجا ریس‌لند از کارشناسان دانشگاه دورهام در این مشاهدات خاطرنشان کرد: ما در این آزمایشات پیش از آنچه که انتظار داشتیم، مشاهده کردیم. بیش‌تر می‌دانستیم که جنین انسان در داخل رحم مادر پیش از تولد پلک می‌زند اما مشاهدات جدید از این هم فراتر رفته و نشان می‌دهد که جنین حتی در رحم خنده و گریه می‌کند.

تعیین جنسیت جنین

آقایان دارای دو نوع اسپرم هستند اسپرمی که حاوی کروموزوم X است و اسپرمی که حاوی کروموزوم Y است اسپرمX دارای سر بیضی بوده درشت تر و سنگین تر و با حرکت کمتری نسبت به اسپرم Y است و طول عمر آن بیشتر است . اسپرمYکوچکتر ، فرزتر و با سرعت بیشتری می باشد و دارای دم بلندتری است سر آن نیز گرد است ولی طول عمر آن کوتاه تر است و بسیار کم جان تر و ضعیفتر است .

تحلیل جرم سقط جنین

جرم سقط جنین از جمله جرائم مخصوص زنان می باشد. امروزه گریبانگیر تمامی کشورهای دنیا به خصوص کشورهای پرجمعیت شده است . بازتاب این معضل اجتماعی نیز تاثیر گذار بر دیدگاههای حقوقدانان و جرمشناسان بوده است .

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه