سوسن فیروز خواننده رپ افغان +تصاویر

سوسن فیروز,عکس سوسن فیروز,سوسن فیروز خواننده رپ افغان

سوسن فیروز خواننده رپ افغان

 

سوسن فیروز، نخستین دختر جوان افغان است که آهنگ رپ می خواند. او اولین آهنگ خود را ضبط کرده و می گوید آرزو دارد روزی به عنوان ستاره پاپ افغانستان از او یاد شود.

 

سوسن می گوید، با رپ خوانی، تلاش دارد دردهای دلش را فریاد کند، دردهایی که در کودکی و در هنگام مهاجرت دیده است.

 

سوسن در رپ خوانی تازه کار است، اما می گوید به این کار ادامه خواهد داد

 

او به تازگی به موسیقی رپ روی آورده، سبکی که در افغانستان بسیار تازه است.

 

سوسن در مورد اولین آهنگی که ضبط کرده می گوید: "وقتی خواندن این آهنگ را شروع کردم به کمک استادم، بسیار احساس آرامش کردم. با خود فکر می کردم اگر بتوانم سنگی را که روی سینه ام حس می کردم برای یکبار هم که شده دور بیاندازم حس فوق العاده ای خواهم داشت."

 

او می گوید: "من مانند بسیاری از هموطنانم کودکی سختی داشته ام."

 

سوسن می خواهد به آوازخوانی ادامه دهد، چون فکر می کند احساسش را می تواند تنها در قالب آهنگهای رپ بیان کند، ساختاری که به گفته او محدود نیست و "می توان حرفها را در آن به زبان ساده و بی آلایش بیان کرد."

 

 

سوسن فیروز, عکس سوسن فیروز, سوسن فیروز خواننده رپ افغان

سوسن فیروز خواننده رپ افغان

 

در نخستین آهنگ، سوسن خواسته پاره ای از زندگی خود در هنگام مهاجرت در ایران را بیان کند.

 

او می گوید: "وقتی می رفتیم نانوایی، به ما می گفتند افغانی، کثافت، برو آخر صف، جای ما آخر صف نانوایی بود. حتی از گوش ما می گرفتند، ما را آخر صف می بردند. نمی توانستیم چیزی بگوئیم، اگر می گفتیم مثل مورچه روی ما می ریختند، و لت و کوب ما می کردند."

 

سوسن می گوید، دردهای کودکی و دوره مهاجرت را فراموش نمی کند

"من آنوقت کودک بودم و این کارها بر روحیه ام بسیار تاثیر بد می گذاشت، نمی توانم فراموش کنم."

 

'حرفهای دل مردم'

سوسن تنها نان‌آور خانواده پنج نفری خود است، خانواده ای که در کار آوازخوانی از او حمایت می کند.

 

عبدالغفار فیروز، پدر سوسن می گوید که همیشه در کنار دخترش خواهد ایستاد.

 

او می گوید: "سوسن در قالب آهنگهایش از دل مردمش حرف می زند، از همینرو من همیشه در کنارش خواهم بود. ما نباید از گفتن واقعیت بترسیم. مادرش هم تشویق اش می کند و ما به او افتخار می کنیم."

 

اما زندگی همه زنان و دختران در افغانستان مثل سوسن نیست، دخترانی هستند که حتی اجازه شنیدن موسیقی ندارند چه رسد به اینکه خود بخواهند آواز بخوانند.

 

با این همه محدودیتها، دختران و زنانی در افغانستان توانسته اند گاهی از میان همه قیدوبندهای سنتی در یک جامعه مردسالار، سربرآورند و نامی از خود در میان آوازخوانان افغان به جا بگذارند.

 

 

سوسن فیروز, عکس سوسن فیروز, سوسن فیروز خواننده رپ افغان

 

بیژن قندوزی یا "دی جی بیشو" نخستین رپ خوان مرد در افغانستان بود که پس از برگشت به افغانستان در سال 2006، در تلویزیون خصوصی طلوع کنسرت "رپ" اجرا کرد

 

موسیقی "رپ" در افغانستان

با آنکه موسیقی "رپ" در افغانستان بسیار جدید به شمار می رود اما با استقبال گرمی به ویژه از سوی جوانان در این کشور مواجه شده است.

 

بیژن قندوزی یا "دی جی بیشو" نخستین رپ خوان مرد در افغانستان بود که پس از برگشت به افغانستان در سال 2006، در تلویزیون خصوصی طلوع کنسرت "رپ" اجرا کرد.

این نخستین بار بود که یک کنسرت "رپ" افغانی به صورت مستقیم از طریق یک تلویزیون سرتاسری در افغانستان پخش می شد.

 

ظاهرا این موسیقی حالا در میان زنان نیز طرفدارنی پیدا کرده و سوسن امیدوار است تا زنان افغان از او استقبال و حمایت کنند.

 

منبع:jawanan.ca


 

سوسن فیروز صدای جسور و شجاع موسیقی رپ افغان‬‎ - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=LExmM9oI2xM

30 ا کتبر 2012 ... سوسن فیروز خواننده و رپر جوان افعان در ترانه های خود ناهنجاریها ، مشکلات جامعه ... فرهنگی افغانستان را به چالش می کشد ، او نماینده دختران جسور و شجاع ا.

سوسن فیروز خواننده رپ افغان +تصاویر - پارست

http://www.parset.com/C14503_سوسن_فیروز_خواننده_رپ_افغان_تصاویر.html

سوسن فیروز,عکس سوسن فیروز,سوسن فیروز خواننده رپ افغان. سوسن فیروز خواننده رپ افغان. سوسن فیروز، نخستین دختر جوان افغان است که آهنگ رپ می خواند.

سوسن فیروز soosan firooz | Facebook‬

https://www.facebook.com/pages/سوسن-فیروز-soosan-firooz/110947749045372

سوسن فیروز soosan firooz‎. ... افغانستان - BBC فارسی - تلویزیون اینترنتی برای ارائه تصویر افغانستان بدون ... او نخستین دختر خواننده رپ در کشور خود است.

سوسن فیروز soosan firooz | Facebook‬

https://www.facebook.com/pages/سوسن-فیروز-soosan-firooz/110947749045372?hc_location=timeline

سوسن فیروز soosan firooz‎'s photo. ... افغانستان - BBC فارسی - تلویزیون اینترنتی برای ارائه تصویر افغانستان بدون جنگ ... نخستین زن خواننده رپ افغانستان.

دختران افغانستان برای رفع خشونت رپ می خوانند | جامعه و فرهنگ | DW ...

http://www.dw.de/دختران-افغانستان-برای-رفع-خشونت-رپ-می-خوانند/a-18024130

2 روز پیش ... خشونت علیه زنان نه تنها در تجربه روزمره زنان افغانستان بلکه در متن موسیقی ... علاوه بر سبک رپ، خوانندگان زن دیگر سبک های موسیقی نیز برای وضعیت ... عکس از تصویر تبلیغاتی مژده جمالزاده آوازخوان زن افغان در ولایت هرات. ... اند، می توان از پارادیس سروری، سوسن فیروز، رامیکا خیبری و سونیتا علیزاده نام برد.

(بــــزرگـــــتریـن مـــرجـع رپـــــ افــــغانــســـتان) | MUSIC | MUSIC ...

http://www.rapyagap.rozfa.com/

جديد ترين رپ هاي افغاني رپ دري رپ پشتو را از اين سايت دانلود نمائبد., ... نام نامه از افغانستان · برای اولین بار یک آهنگ بین المللی از خوانندگان رپ افغانستان · جايگاه ... ميتوانيد با مدير سايت گفتگو كنيد كه مدير سايت آنلاين باشد طبق تصاوير ذيل : .... Disi Bell · داود افغان · رشبد · رضا آرین · رئوف افرات · سعید آریا · سوسن فیروز ...

Elika - دخترانه پسرانه افغانی - Blogfa

http://afghan-blackboys.blogfa.com/author-behnaz.aspx

2 ژوئن 2014 ... برچسب‌ها: عکس های جدی خواننده های زن افغان 2014 جدید ترین .... سوسن فیروز، نخستین دختر جوان افغان است که آهنگ رپ می خواند. ... مزده جمالزاده + آلبوم تصاویر و عکس های زیبای خواننده افغان مژده جمالزاده + دانلود جدیدترین سری عکس ه.

آذر 1392 - دخترانه پسرانه افغانی

http://afghan-blackboys.blogfa.com/9209.aspx

21 دسامبر 2013 ... سوسن فیروز، نخستین دختر جوان افغان است که آهنگ رپ می خواند. .... البوم تصاویر و عکس های خواننده خوش اواز افغانی فرهاد دریا + FARHAD DARYA.

دختران افغانستان برای رفع خشونت رپ می خوانند - روزنامه افغانستان

http://www.dailyafghanistan.com/entertainment_detail.php?post_id=131507

شماری از دختران جوان رپ خوان در تلاش اند تا با وجود مشکلات زیاد، از این طریق ... ... خواهند مسئولیت سرپرستی وی را بپذیرند، چرا که به گفته خودش او یک خواننده است. ... اند، می توان از پارادیس سروری، سوسن فیروز، رامیکا خیبری و سونیتا علیزاده نام برد. ... سیمین بهبهانی غزل‌سرای ایرانی درگذشت · «مسی» به جشنواره فیلم ونیز می‌رود  ...

هنر و هنرمند - iranbanou.com-ایران بانو

http://iranbanou.com/default.aspx?id=146&ctgr=هنر و هنرمند

36, تصاویری از ابرو گوندش خواننده ترک و همسر ایرانی اش. 37, معرفی ... 110, سوسن فیروز خواننده رپ افغان +تصاویر ... 118, گفت و گو با بروبکس سوسن خانم!

هنر و هنرمند،بیوگرافی هنرمندان،عکس هنرمندان،رقص،آموزش رقص - بیتوته

http://www.beytoote.com/art/artist/

جدیدترین عکس های هیفا وهبی - خواننده لبنانی · رضا صادقی,زندگی رضا صادقی,رضا صادقی خواننده پاپ ... بیوگرافی سیرین عبدالنور یکی از خوانندگان لبنانی + تصاویر ... تاریخچه موسیقی رپ ... گفت و گو با بروبکس سوسن خانم!(قسمت دوم) ...

افغان دانلود

http://afdl.blogsky.com/

5 ا کتبر 2014 ... آهنگ بسیار زیبا و شاد و حماسی از خواننده جوان و خوش آتیه افغانستان ظفر تقدیم ... آهنگ دیر نشده با صدای ظفر تقدیم به علاقه مندان رپ دری، امیدواریم از ...

DARISONGS.com | دری موزیکـــ

http://darisongs.com/

دری موزیکـ | DariSongs | آهنگ هزارگی | آهنگ افغانی | Hazaragi Music | Afghan Music - دانلود آهنگ و دانلود موزیک ویدیو ، موزیک هزارگی و موزیک افغانی,مرکز دانلود آهنگ ...