چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!! (عکس)

پرنده‌ای آفریقایی به نام بوجانگا با تقلید صداهای هشدار خطر دیگر حیوانات، آنها را از ترس شکارچی فرضی فراری می‎دهد و با خیال راحت، غذای بادآورده را نوش جان می‏‌کند.بوجانگای دم‏‌راکتی (Fork-tailed drongo) پرنده‌ای است ریزجثه که می‎تواند صدای بسیاری از حیوانات دیگر را تقلید کند.

 

اما دانشمندان به تازگی متوجه شده‎اند که این پرنده می‎تواند حداقل ۵۱ نوع صدای هشدار خطر از خود درآورد که ففط ۶ مورد آن مختص خانواده بوجانگاهاست و بقیه مربوط به جانوران دیگر مانند دم‎عصایی‏‌ها (میرکت) و لیکوهاست. به گزارش نشنال‏‌جئوگرافیک، دانشمندان پس از ۸۵۰ ساعت مشاهده رفتار بوجانگاها متوجه شدند که این پرنده حدود یک‏‌چهارم از غذای روزانه خود

 

چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!! (عکس)

 

را از طریق فریب دادن دیگر حیوانات بدست می‎آورد؛ بدین ترتیب که وقتی غذایی را پیدا می‏‎‏کند و رقیبانی را در اطراف خود می‏‌بیند، صدای هشدار خطر آن موجودات را تقلید می‎کند؛ بدین ترتیب حیوانات رقیب از ترس شکارچی فرضی فرار را بر قرار ترجیح می‎دهند و بوجانگا با خیال راحت به سراغ غذا می‏‎رود.جالب اینجاست که بوجانگا همیشه یک صدا را تقلید نمی‌کند و به همین دلیل بر خلاف سرنوشت داستان مشهور چوپان دروغگو، روشَش لو نمی‌رود.

 

دانشمندان در مشاهدات خود متوجه شدند که بوجانگا بعضی وقت‌ها دوباره به سراغ حیوانی که قبل‌تر غذایش را دزدیده بود، می‏‏‌رود و در ۷۵ درصد این تلاش‌های مجدد، از صدایی دیگر استفاده می‎کند. بدین ترتیب، بوجانگا از شک بردن حیوانات رقیب جلوگیری می‏‌کند و می‎تواند بازهم آنها را فریب داده و از غذای بادآورده لذت ببرد.

 

 

خبرآنلاین

 

 

 

چوپان دروغگوی طبیعت هم پیدا شد، پرنده‌ای به نام بوجانگا - خبرآنلاین

http://www.khabaronline.ir/detail/352635/science/nature

2 مه 2014 ... چوپان دروغگوی طبیعت هم پیدا شد، پرنده‌ای به نام بوجانگا. دانش > طبیعت ... برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید. 5353. کلید واژه ها: ...

عکس/چوپان دروغگوی طبیعت پیدا شد - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/306121/عکسچوپان-دروغگوی-طبیعت-پیدا-شد

عکس/چوپان دروغگوی طبیعت پیدا شد ... اما دانشمندان به تازگی متوجه شده‎اند که این پرنده می‎تواند حداقل ۵۱ نوع صدای ... پای دورگه‌ها به تیم ملی ژیمناستیک هم باز شد.

عکسهای ببر وحشی در طبیعت - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_27771.html

عکس های ببر وحشی در طبیعت عکس های ببر وحشی عکس ببر وحشی تصاویر ببر وحشی در طبیعت عکس ببر عکسهای ببر ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

عکس های پرندگان و حیوانات - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_240.html

عکس پرنده,عکس حیوانات,تصاویر پرنده,عکسهای پرنده,تصاویر حیوانات ... عکس های دیدنی و خیره کننده از حیوانات در طبیعت ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

این دو پرنده از صمیم قلب عاشق هم هستند + عکس - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/these-two-birds-are-loved-dearly-as.html

پل هاردینگ که این تصاویر را گرفته، می گوید: آنان چنان مجذوب هم بودند که با هیچ بیانی نمی توان توصیفش کرد و به هیچ نحوی .... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

بزرگترین گربه ‌سان در دنیا !! (عکس) - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/the-largest-cat-in-the-world-pictures.html

چگونه این ماست فروش میلیونر شد (عکس) ... شایان ذکر است زیستگاه طبیعی شیر و ببر کاملا متفاوت است و به همین دلیل به جز ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

عکس های دیدنی از مارهای زیبا در جهان - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/spectacular-photos-of-beautiful-snakes-in-the-world.html

تصایر دیدنی از مارهای زیبا ، مجموعه عکس شگفت انگیز زیر کار عکاس ... کلاس آموزش هم آغوشی و بغل کردن برای مجردها +عکس ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

عکس های دیدنی پنگوئن های ریش خطی در قطب جنوب - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/spectacular-pictures-of-penguins-in-the-arctic-linear-beard.html

سرانجام دوقلوهای به هم چسبیده از هم جدا شدند + عکس ... عروس‌ عجیب و ثروتمند چینی سوژه رسانه ها شد + عکس · خبرساز شدن ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!! (عکس).

جدیدترین سری عکس های طبیعت و حیوانات - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/the-latest-series-of-photos-of-nature-and-animals.html

جدیدترین سری عکس های طبیعت و حیوانات طبیعت و حیوانات عکس طبیعت و حیوانات ... تازه های عکس های پرندگان و حیوانات .... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد !

عکاسی حرفه ای و شگفت انگیز از پرندگان - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_28220.html

عکس پرنده ها به صورت زنده گرفته شده که هم در حال پروازند و هم در همان زمان در هوا معلق مانده اند. تفاوت پرنده ها ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!! (عکس) · عکس های ...

زندگی عجیب این دختر کوچک با حیوانات وحشی (عکس) - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/the-strange-life-of-a-little-girl-with-wild-animals.html

آخرین جملات افراد مشهور قبل از مرگ + عکس ... من هیچوقت از آن ها نمی ترسم بلکه ما به هم احترام می گزاریم و اگر من احساس می کردم که ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

عکس های دیدنی و عجیب از دنیای زیبای حیوانات - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/beautiful-scenic-pictures-and-wonderful-world-of-animals.html

این عکس ها در بخش های طبیعت صفحات عکس رسانه ها و سایت هایی چون نشنال جئوگرافی به طور ثابت منتشر می شود. در همین رابطه .... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

عکس های حیواناتی که ناخواسته به ما یاری می رسانند - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_28012.html

دردسر های سه خواهر گرگ نمای عجیب هندی + عکس ... اینها هم یاریگران ناخواسته ما هستند، چونکه اجازه نمی دهند لاشه های حیوانات مانده و ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

تصاویر دوست داشتنی گربه های ناز پشمالو - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/lovely-pictures-of-cute-fluffy-cat.html

تصاویر دوست داشتنی گربه های ناز پشمالو گربه های ناز پشمالو عکس گربه های ناز ... رقص و موسیقی زنده در افطاری شاهانه + عکس ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

عکسهای دلفین های زیبا در دریا - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_27653.html

عکس های دلفین های زیبا در دریا عکسهای دلفین عکس های دلفین ها تصاویر ... زیباترین زن زندانی در کشور برزیل انتخاب شد! ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!

عکسهای بی نظیر از عروس های دریایی زیبا - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/unique-photos-of-beautiful-jellyfish.html

عکسهای بی نظیر از عروس های دریایی زیبا عروس دریایی یک گونه آبی زیبا و ... جزیره گنج متعلق به یک مرد انگلیسی (عکس) ... چوپان دروغگو در طبیعت هم پیدا شد!