برخی از رفتارهای این زن ها به معنای واقعی آزاردهنده است. برای اینکه خود را قربانی خوشحالی او نکنید، اما در عین حال عشق و توجه موردنیازش را به او بدهید، ادامه مطلب را مطالعه کنید...

شما به عنوان یک مرد با دختری آشنا می شوید که به نظرتان همان فرد رویاهایتان است. حالتان با او خوب است و برای خوشحال کردنش هر کاری از دستتان بر می آید، انجام می دهید. اما به مرور زمان احساس می کنید این کارهای شما به نوعی وظیفه تبدیل شده است و او مدام از شما انتظارات بیشتری دارد. این توقع برایتان خوشایند نیست و همچون بندی برگردن خود می دانید آن را. این جا است که باید به این فکر چطور می توان هم به طرف مقابل محبت و همچنان آزادی و خوشحالی خود را نیز حفظ کرد؟

1. همیشه مهربان باشید اما اجازه ندهید همچون پادری با شما رفتار شود

در یک رابطه صحیح و سالم هر دو طرف – زن و مرد – باید 100 درصد دهنده باشند. یعنی شما 100 درصد توجه و عشق و علاقه خود را به طرف بدهید و همین ها را به طور کامل و 100 درصد دریافت کنید. وقتی شما به عنوان مرد همیشه و در همه حالت نقش دهنده دارید و خانم فقط گیرنده و مصرف کننده است، شما بیشتر از اینکه نامزد یا دوست او باشید نقش خدمتگزار استخدامی او را دارید. باید در حالی که احترام و مهربانی خود را حفظ می کنید، ببینید آیا او نیز همین الطاف را به شما دارد؟ دربست در اختیار کسی بودن به معنای دوست داشتن نیست.

2. مراقب احساسات موجود در رفتارهای خود باشید که در اثر ترس از دست دادن هستند

متاسفانه، بیشتر مردها در مواجهه با زنان زیبا همه بزرگ‌منشی و اقتدار خود را از دست می دهند. مردها وقتی زنی زیبا اختیار می کنند، به قدری در زیبایی او غرق می شوند که می خواهند همه کاری انجام دهند تا این همه نعمت را از دست ندهند. ترس ناشی از، از دست دادن طرف مقابل در رفتارهای انسان نمود پیدا می کنند. این را در نظر داشته باشید اگر در رابطه خود همیشه نگران رفتن طرف مقابل باشید، اعتماد به نفس خود را از دست می دهید و دیگر خودِ واقعیتان نیستید. عشق و دوست داشتن باید شادی آفرین باشد. باید در کنار زن موردعلاقه خود احساس خوشبختی و رهایی داشته باشید. قرار نیست به واسطه علاقه به او دنیا را برای خود جهنم کنید.

3. نترسید از اینکه با او مخالفت کنید

زنی که خیلی خودخواه است و همیشه به روش خود پیش می رود و حرف های دیگران را نیز قبول ندارد، وقتی با مخالفت شما روبه رو شود، جنجال به پا می کند و می خروشد، اما این را بدانید: هنگامی که آرام شود، بیش از پیش برای شما ارزش قایل خواهد شد. واقعیت این است که این رفتارها نوعی ترفندهای زیرکانه زنانه است که برخی برای شناخت بیشتر شریک خود این رفتارها را از خود بروز می دهند. هنگامی که شما تسلیم همه خواسته های آنها می شوید، مطمئن باشید زن نمی گوید: «آه! چه عزیز مهربانی!» بلکه با خود می اندیشد شما انسان ضعیفی هستید که یک زن به راحتی می تواند شما را روی یک انگشت خود بچرخاند.

یک جنتلمن واقعی باشید. زنان هرچه قدر هم اعتراض کنند و غر بزنند اما گاهی دوست دارند مورد مخالفت مرد خود قرار بگیرند. در واقع دوست ندارند همیشه حرف، حرف آنها باشند. البته از این حرف سوبرداشت نکنید و از فردا روند مخالفت در پیش بگیرید! باید با هوشیاری و سنجش موقعیت ها بهترین رفتار را از خود بروز دهید.

4. اجازه ندهید او به شما حس گناه بدهد

اگر دوست دارید آخر هفته با دوستان خود بیرون، باشگاه، ورزش یا تفریح مردانه بروید به نامزدتان بگویید: «من امروز ترجیح می دهم پیش دوستانم بروم و فوتبال تماشا کنیم». همین. لازم نیست چیزی را توضیح دهید. لازم نیست بگویید: «دوست من روی حرف من حساب کرده و من فقط دوسه ساعتی می روم و زود بر می گردم». این باعث می شود تا زن طور دیگری به شما نگاه کند. حتی این تصور اشتباه در ذهنش به وجود می آید که خودتان راضی به رفتن نیستید. وقتی دوست دارید جایی بروید و کاری انجام دهید که به رابطه شما لطمه ای وارد نمی کند، چرا از موضع ضعف وارد می شوید؟

5. برای خود ارزش و احترام قایل شوید

بهتر است اینجا با هم صادق باشیم: آیا برای نگه داشتن نامزد خود بسیار تلاش می کنید اما او این گونه نیست؟ اگر این طور است، باید بدانید در آینده دل‌شکستگی های بسیاری را تجربه خواهید کرد. اگر او برنامه هایتان رابه هم می زند و از اینکه به شما نزدیک شود، پرهیز می کند و شما همچنان در تلاش هستید تا نظرش را به خود جلب کنید، بدانید این رابطه دوام چندانی نخواهد داشت. در این مواقع باید با تحقیق در مورد گذشته و دایره دوستان صمیمی او متوجه شوید در روابط قبلی خود چگونه بوده است. اگر همیشه پرتوقع بوده و به یک نفر بسنده نمی کرده و پس از مدتی پسرها را رها کرده است، مطمئن باشید همین کار را با شما نیز خواهد کرد. به جای اینکه منتظر شوید تا او را با مرد دیگری در جایی ببینید، این رابطه اشتباه را از همان ابتدا خاتمه دهید.

تبیان

کندو | جنس مخالفت را بشناس برای اندروید

http://cando.asr24.com/app.jsp?id=3624729&name=جنس مخالفت را بشناس&package=com.maryam.jense_mokhalef

25 سپتامبر 2014 ... **مرجع کامل شناخت و آشنایی با روحیات جنس مخالف ** این برنامه کامل ترین برنامه ... دنبال چه آقایونی هستند؟! با دخترهای پرتوقع اینطور رفتار کنید!

روانشناسی کودکان - سایت

http://coffee4u.ir/category/روانشناسی-کودکان-1041

پدران و بلوغ دختران · اجازه ندهید کودک شما این برنامه ها را ببیند ... فیلم های غیر اخلاقی در سنین پایین · با فرزند پرتوقع خود اینطور برخورد کنید · از نظر بهداشت روان ...

میگنا - به شوهرتان این جمله ها را نگویید!

http://www.migna.ir/vdccs0qi.2bq118laa2.html

اینطوری او ناخودآگاه چشمش به کار کردن شما می افتد و از شما یاد می گیرد. 4- تو تنها کسی هستی که ... تعریف شما اشکال داشته! هیچ مردی دوست ندارد با او مثل بچه ها یا نوزادان رفتار کنید. ... با دخترهای پرتوقع چطور باید رفتار کرد؟ با گفتن این 3 چیز به ...

میگنا - امان از سکوت مردانه! با کم حرفی شوهرم چه کنم؟

http://www.migna.ir/vdci.yarct1avubc2t.html

خانمی با خوشحالی از سر كار به خانه می‌آید تا به شوهرش خبرهای خوبی بدهد. وقتی به خانه ... هر وقت از او می‌پرسم آیا مشكلی وجود دارد، می‌گوید نه، همه چیز عالی است، اما به گمان من این‌طور نیست. در حقیقت، .... با دخترهای پرتوقع چطور باید رفتار کرد؟ با گفتن ...

هنر برخورد با آدم‌های غیرمنطقی | یک پزشک

http://1pezeshk.com/archives/2012/01/dealing-with-unreasonable-people.html

25 ژانويه 2012 ... آیا شده که هنگام انجام این کار، با آدم‌های به کلی غیرمنطقی برخورد کنید که .... هرکی بدش بیاد مشروطش میکنه فقط به دخترهای خوش قیافه نمره میده شکایتش روهم ..... متوجه این مسئله شدم خیلی نارحت شدم گفتم این همیشه اینطوری بوده تمام ...

با کودک کنجکاو چگونه رفتار کنیم؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/behavior-baby/deal1-curious-kids.html

در این صورت اگر نیاز به کنجکاوی آنها را برآورده کنیم، بچه پرتوقع بار آمده و دوست دارد به هر چیزی ... اینطوری به آنها کمک می کنیم به جای پاسخ آماده، برای یافتن پاسخ تلاش کنند و تفکرشان فعال شود. .... دخترها و پسرها با خنده بازی کنید(خیلی جالبه).

هشتمین روز

http://farsoodegi.blogfa.com/

7 آگوست 2013 ... احتمالا با خودتان بگویید چه پرتوقع؛ ولی من با خودم اینطور فکر می‌کنم .... را همچین درست و درمان، تحقیر کنید؛ همین رفتار را با او در پیش بگیرید.

ازدواج و خانواده - مرکز مشاوره و روانشناسی پرند

http://parandcc.blogfa.com/cat-9.aspx

27 فوریه 2014 ... دنیای زن و شوهری، پیچیده تر از آن است که به حال خودش رهایش کنید. اگر می خواهید ... با دخترهای پرتوقع چطور باید رفتار کرد؟ شما به عنوان ..... کنید. اینطور در عمل حرف های زیادی به نامزدتان خواهید زد و او از شما بیشتر قدردانی می کند.

با مادر شوهر کنار بیایید - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=104832

18 ا کتبر 2009 ... هميشه اين‌طور نيست که خانواده همسر شما بافرهنگ باشند و آداب برخورد با يک ... ولي توصيه من به شما اين است که اين راه‌حل‌هاي اشتباه را فراموش کنيد؛ ...

دانلود : رازهایی درباره زنان

http://shr.umsha.ac.ir/uploads/razhayi-dabare-zanan.pdf

او ﺗﻨﻬﺎ ﻣﻲ ﺧﻮاﺳﺖ ﺑﻪ ﺣﻘﻴﻘﺘﻲ اﺷﺎره ﻛﻨﺪ ﻛﻪ ﻣﺎ زن ﻫﺎ از ﻃﺮﻳﻖ ﻏﺮﻳﺰي ﺑﺎ آن آﺷﻨﺎ ﻫﺴﺘﻴﻢ و آن را درك ﻣﻲ ﻛﻨﻴﻢ. : اﻳﻦ ﻛﻪ ﺣﺘﻲ ... ﻫﻤﺎن ﮔﻮﻧﻪ ﻛﻪ در ﻓﺼﻮل ﺑﻌﺪي اﻳﻦ ﻛﺘﺎب ﺧﻮاﻫﻴﻢ دﻳﺪ، ﻧﻴﺎزﻫﺎ و رﻓﺘﺎرﻫﺎي ..... اﻳﻨﻄﻮر ﻧﻴﺴﺖ؟ ﭘﺮﺗﻮﻗﻊ ﺑﻮدن،. ﺣﺲ ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ ﻃﻠﺒﻲ، ﻧﺎاﻣﻨﻲ و. اﻳﻦ. اﺣﺴﺎس ﻛﻪ ﻫﺮ ﭼﻪ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ ﻧﻤﻴ. ﺘﻮاﻧﻴﺪ ﻣﺎ را ﺧﻮﺷﺤﺎل وراﺿﻲ. ﻛﻨﻴﺪ.

رفتار اشتباه خانم ها در زندگی مشترک - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1589-رفتار-اشتباه-خانم-ها-در-زندگی-مشترک

26 آگوست 2014 ... می‌توانید این را با او مطرح کنید و به طریقی مسالمت‌آمیز راه‌حلی برای موضوع پیدا کنید. ... اما خیلی‌ها این بحث‌ها را در ابتدای ازدواج نداشته‌اند و طبق چیزی که در ذهنشان می‌گذرد عمل می‌کنند چون اینطور بزرگ شده‌اند و تصور می‌کنند .... عوامل زمینه ساز در ایجاد روابط نا سالم میان دختر وپسر ... با فرزند پرتوقع چطور رفتار کنیم ...

دختران "محکوم" به تجردند؟! - فرارو

http://fararu.com/fa/news/193117/دختران-محکوم-به-تجردند

7 ژوئن 2014 ... عد متناسب دختران و پسران آماده به ازدواج و بیشتر بودن دختران با توجه به ..... هميشه اينطوري نيست ولي قبول كنيد اغلب خانم ها به خاطر نبود موقعيت مناسبه كه .... دخترهایی که امتیازات خوبی دارند ، از نظر خانواده ، ظاهر ، وضعیت مالی ، اخلاق ،و رفتار و . .... کاملاً درسته، کلا این حرفا که دخترا پرتوقع هستند و سخت میگیرن ...

سالم باش :: رفتارهای آزاردهنده زن و شوهری

http://salem-bash.ir/post/2085/رفتارهای-ازاردهنده-زن-و-شوهری

زن‌ها از اینکه بازیچه کسی قرار بگیرند و با کسی بمانند که از متعهد شدن می‌ترسد متنفر هستند. ... ویژگی‌هایی بسیار جذاب در آقایان است، اما وابستگی و ناامنی اینطور نیست. ... کردن آداب و روشهایی - مخصوصا در مواجهه با آقایان- دارد که باید آنها را رعایت کنید ... و برعکس زنی که ناتوان و ضعیف و پرتوقع است از ایراد گرفتن و مقایسه کردن ...

بنای محبوب :: آیا ممکن است مرد از همسر خود دلزده شود ؟

http://b-mahboob.blog.ir/post/ایا-ممکن-است-مرد-از-همسر-خود-دلزده-شود-متن-بیانات-دکتر-حمید-حبشی

و از این نظر پرتوقع هم هستند . ... خب ما زن ها با این خصوصیت چکار کنیم؟.. . ... و ارزش تشخیصی ندارند اما اینکه آیا مرد ممکن است اینطوری بشود ؟ ... و این تباهی منجر به تغییر نگرش و رفتار مرد نسبت به همسرش می شود ... چطور دختر جوانم رو باحجاب کنم ؟

آموزش زناشویی

http://j13.tinysite.ir/

دوره نامزدی به دوره ای اطلاق می شود که دختر و پسر پس از آشنایی اولیه و انتخاب اولیه برای ازدواج ... برای شروع بهتر است در جمع آنها حضور پیدا کنید، پس اگر به مهمانی های خانوادگی دعوت ... فراموش نکنید که حتی اگر نامزدتان در این دوره بخاطر شما تغییراتی را در رفتار و ظاهرش ...... برچسب ها: با دخترهای پرتوقع چطور باید رفتار کرد، دختران.

کار هم دارم اما میل به ازدواج ندارم! | گروه اینترنتی رهروان ولایت

http://www.jonbeshnet.ir/forum/کار-هم-دارم-اما-میل-به-ازدواج-ندارم

6 روز پیش ... بعدا ما طی تحقیقاتی از آشناهاشون فهمیدیم دختر خانم بد اخلاق بوده. ... الان همه چی مهیاست برای ازدواجم ولی میلم به ازدواج از دست رفته(بعد از خاستگاری دوم اینطور شدم). ... به نظر من شما نباید به خاطر حرف کسی خودتون رو مجبور به ازدواج کنید .... به این نتیجه رسیدم با اینکه بارم مهم نیست اما منم مثل بقیه رفتار کنم چرا؟