نتایج تحقیقات دانشمندان فرانسوی نشان می‌دهد مرگ‌ ناگهانی قلبی در هنگام ورزش در مردان نسبت به زنان شایع‌تر است.

به گفته دکتر «الیو ماریان»، نویسنده این تحقیق، خطر مرگ ناگهانی در هنگام ورزش به طور چشمگیری در زنان نسبت به مردان کمتر است.

وی خاطرنشان کرد: برای پی بردن به اینکه این تفاوت به نحوه ورزش کردن یا وضع قلب فرد بستگی دارد، باید مطالعات بیشتری صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، «ماریان» گفت: با توجه به این تفاوت، باید غربالگری متفاوتی برای ورزشکاران زن و مرد قبل از ورود به عرصه ورزش انجام شود.

دکتر «گِرِگ فانارو»، استاد قلب و عروق دانشگاه کالیفرنیا در این خصوص اظهار کرد: مرگ‌های ناگهانی که در هنگام ورزش رخ می‌دهد، بسیار قابل توجه هستند که می‌توانند اثرات مخربی در پی داشته باشند.

وی ادامه داد: اقدامات غربالگری خاصی در این زمینه در برخی کشورها انجام می‌شود، اما میزان تاثیرگذاری و ارزش آن‌ها مورد بحث است. محققان برای انجام این تحقیق حدود 800 مرگ ناگهانی مرتبط با ورزش را که بین سال‌های 2005 تا 2010 در فرانسه رخ داده بود، بررسی کردند.

این محققان خاطرنشان کردند: مرگ ناگهانی مرتبط با ورزش، مرگی است که پس از یک ساعت از آغاز فعالیت ورزشی رخ می‌دهد. برای انجام این تحقیق تنها مرگ و میرهای ناگهانی که در فعالیت‌های بدنی متوسط و شدید رخ داده بود با در نظر گرفتن عواملی مانند سن، جنس و ... بررسی و مشخص شد تنها پنج درصد این قبیل مرگ‌ها در زنان اتفاق می‌افتد. همچنین میزان وقوع آن‌ها در زنان میانسال 44 درصد و در مردان میانسال 46 درصد است.

علاوه بر این، مرگ‌های ناگهانی مرتبط با ورزش با افزایش سن در میان مردان افزایش می‌یابد در حالی که در مورد زنان این چنین نیست.

نتایج این تحقیق در مجله American Medical Association منتشر شده است.

پزشکی بالینی - ورزش

http://clinicalmedicine.ir/tag/ورزش

احتمال مرگ‌ ناگهانی حین ورزش در مردان بیشتر است ::::. ... این محققان خاطرنشان کردند: مرگ ناگهانی مرتبط با ورزش، مرگی است که پس از یک ساعت از آغاز فعالیت ورزشی ...

مرداد 1392 - پزشکی بالینی

http://www.clinicalmedicine.ir/9205.aspx

زنانی که دچار اختلالات تیروئیدی هستند چهار برابر بیشتر احتمال دارد که کودک مبتلا به اوتیسم داشته ..... احتمال مرگ‌ ناگهانی حین ورزش در مردان بیشتر است ::::.

12-سکته قلبی - معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گیلان

http://www.guilan.ac.ir/student/index.php?page=info&a=01088

استرس زندگی یعنی ورزش مرتب و کاهش استرسهاس عصبی درکاهش فشارخون نقش ... احتمال مرگ ناشی از بیماریهای قلبی در سیگاریها 70% بیشتر از ، افراد غیر سیگاری است . ... مهمترین علامت سکته قلبی درد شدید و ناگهانی است که بیشتر بصورت احساس ... یا در هنگام خواب باعث بیدار شدن شخص گردد و بخصوص اگر شخص مرد باشد .

علم ورزش | مروری بر مرگ ناگهانی در ورزشکاران

http://www.elmevarzesh.com/review-of-sudden-death-in-athletes/

17 جولای 2012 ... طی تحقیقات انجام شده در ورزش به احتمال زیاد میزان بروز آن حدود ۱ نفر در ... اما خطر مرگ ناگهانی در مردان ورزشکار ۵ بار بیشتر از زنان ورزشکار است. ... آیا سابقه ای از تپش قلب شدید را در حین فعالیت های بدنی را داشته است یا خیر ؟

بیماریهای قلبی علل و درمان - صفحه اصلی

http://kerman.irib.ir/health/312-1390-04-29-03-48-32/8457-1390-04-29-04-19-11?showall=1

20 جولای 2011 ... افراديکه مشکلات ساختاري قلب دارند در معرض خطر بيشتري هستند . ... علائم بيماري : بروز ناگهاني ناخوشي ، تب ، دردهاي عضلاني و کاهش انرژي از علائم ... عامل مرگ و مير انسانها هستند اطلاع رساني درست و مناسب در مورد آنها لازم است . .... صورت موقتي خون كافي مثلاً در حين ورزش كه قلب شديدتر كار مي كند دريافت نمي كنند.

آشنایی با علائم بیماریهای قلبی عروقی و روش های پیشگیری و کنترل آن

http://www.pezeshk.us/?p=24169

5 آگوست 2010 ... بیماری‌های قلب در راس علل مرگ هر دو گروه مردان و زنان قرار دارد. ... مدت طولانی(بیشتر از ۳۰دقیقه) طول بکشد با توجه به احتمال حمله قلبی مراجعه سریع به اورژانس الزامی است. ... تنگی نفس ناگهانی ممکن است ناشی از علل خطرناک از قبیل آمبولی ریه ..... ۶- در صورت بروز سرگیجه، تنگی نفس، درد سینه در هنگام ورزش یا بعد از ...

مرور اجمالی بر مزایا و خطرات ورزش | رخ شاد ROKHSHAD

http://www.rokhshad.com/1393/04/22/مرور-اجمالی-بر-مزایا-و-خطرات-ورزش/

فعالیت فیزیکی شدید بیشتر از ۶ MET می باشد، دویدن، طناب بازی و ورزش های حرکتی ... زنان و مردان در تمام سنین دستاورد مشابهی در افزایش قدرت ناشی از تمرین های .... خطرات ناشی از ورزش: فواید فعالیت فیزیکی خیلی بیشتر از احتمال خطرات آن است. ... با وجود افزایش کم ریسک مرگ ناگهانی قلبی (SCD) در حین یا بلافاصله بعد از ...

قلب | پرولاپس دریچه میترال قلب

http://galb.ir/archives/467

در حین انقباض دهلیز چپ دریچه باز و خون از دهلیز چپ وارد بطن چپ میشود ولی در حین ... اما فرمی از بیماری در مردان بالای ۵۰ سال دیده می شود و این مردان نسبت به زنان و جوانترها سه ... بیشتر مرگ ها ناشی از نارسایی قلبی هستند اما مرگ ناگهانی نیز گاهی دیده میشود. ... درمانی پیشگیرانه، احتمال ابتلای بیماران به اندوکاردیت عفونی کمتر است.

وقتي که به سر ضربه مي‌خورد - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=177471

25 آگوست 2011 ... شاید از نظر بیشتر ما ضربات سر اگر باعث بیهوشی یا کما نشوند، خیلی مهم ... درگیری جسمی، حوادث در حین کار، حوادث داخل منزل و حوادث حین ورزش اشاره کرد. ... چرا که استفاده از کمربند ایمنی، 50 درصد احتمال مرگ و میر سرنشینان جلوی ... وارد شدن ضربه به سر برای زنان و کودکان به مراتب خطرناک‌تر از مردان است و تا ...

وقتی که به سر ضربه می‌خورد

http://www.zahedan-tebyan.ir/main.asp?id=21643

25 آگوست 2011 ... وقتی که به سر ضربه می‌خوردشاید از نظر بیشتر ما ضربات سر اگر باعث ... درگيري جسمي، حوادث در حين کار، حوادث داخل منزل و حوادث حين ورزش اشاره کرد. ... چرا که استفاده از کمربند ايمني، 50 درصد احتمال مرگ و مير سرنشينان جلوي ماشين و ... وارد شدن ضربه به سر براي زنان و کودکان به مراتب خطرناک‌تر از مردان است و تا ...

میگنا - علت مرگ ورزشکاران جوان چیست؟

http://migna.ir/vdcb98b8.rhbwfpiuur.html

22 ژوئن 2013 ... علت اکثر مرگ‎های ناگهانی ورزشکاران ناشی از ناهنجاری‌های مادرزادی است که از ... مردان در مقابل آنفلوآنزا ضعیف تر از زنان هستند ... درباره روانشناسی کودکان بیشتر بدانید ... در مقاطع مختلف شاهد مرگ و میر ناگهانی ورزشکاران در حین ورزش بوده است که ... اما اگر فرد غیر ورزشکار دچار مرگ ناگهانی شود بیشترین احتمال را به ...

میگنا - تعریف سزارین ، علل انجام آن ، مزایا و معایب و عوارض انجام عمل ...

http://www.migna.ir/vdcgqu9q.ak9z74prra.html

البته انجام عمل سزارین، مزایا و معایبی دارد که لازم است با دقت به آن توجه کرد. .... تعداد زایمان‌های سزارین در بیمارستان بیشتر باشد احتمال به دنیا آمدن نوزاد نارس، مرگ نوزاد پس ... همچنین نباید به مدت دو هفته رانندگی و به مدت چهار تا شش هفته هم ورزش کنند و حداقل شش ... مساله بیهوشی حین سزارین می‌تواند مشکلاتی را برای مادر به وجود آورد.

NUTRITION » برخی عوامل حمله قلبی

http://www.zamaninejad.ir/wordpress/?p=667

سکته قلبی در جوانان اغلب به علت پایین بودن کلسترول مفید است که با ورزش و کاهش وزن مهار می شود. ... بررسی دیگری نیز روی ۱۰ هزار مرد نشان داد، مبتلایان به بیماری مزمن کلیوی، نسبت به دیگران دو برابر بیشتر در معرض حمله قلبی قرار دارند. ... درمان هورمونی سرطان پروستات، احتمال مرگ ناگهانی بر اثر حمله قلبی را افزایش می دهد.

قلب - تشخیص بیماری های قلبی

http://www.sory-eshgheghalb.blogfa.com/cat-10.aspx

در صورتي که درد آنژيني بصورت متناوب و در حالت استراحت ايجاد مي شود احتمال بروز حمله هاي ... تنگي نفس ناگهاني ممکن است ناشي از علل خطرناک از قبيل آمبولي ريه باشد; .... شدن جدار آن است که در شریان بزرگی مانند آئورت با خطر مرگ ناگهانی همراه است . .... قلبی را که مانع از افزایش فعالیت قلب در حین ورزش می‌شوند( مانند پروپرانولول ) ...

دکتر محمدرضا صفری نژاد: دکتر

http://www.safarinejad.ir/

انزال زودرس شایعترین اختلال جنسی در مردان است. .... و هم احتمال اینکه عفونت ادراری بطرف کلیه ها گسترش پیدا کند بیشتر می شود. ..... ممکن است علاوه از علائم آزار دهنده ، سبب خطراتی برای جنین و مادر شود، چون در حین ... 18-12 سالگی دیده می شود و مهمترین علامت آن درد شدید و ناگهانی در بیضه است. .... سلامت مردان - ورزش و توانائی جسمی.

بیماری آلزایمر راباهم مرور میکنیم - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/10271_بیماری-آلزایمر-راباهم-مرور-میکنیم.html/

7 دسامبر 2013 ... در آلزایمر، تخریب و مرگ سلول های مغزی و همچنین تخریب ارتباط بین آنها باعث .... احتمال ابتلاء زنان نسبت به مردان بیشتر است. .... ورزش منظم جزئی مهم از برنامه سلامتی هر فرد حتی افراد مبتلا به آلزایمر می باشد. ... از آنجا که مطالعات دیگر حاکی از آن است که مصرف ویتامین E احتمال مرگ ناگهانی را افزایش می دهد هیچ فردی ...