مردها گاهی اوقات اشتباهاتی مرتکب می‌شوند که با خطر خراب کردن ازدواجشان همراه است.

مردها گاهی اوقات اشتباهاتی مرتکب می‌شوند که با خطر خراب کردن ازدواجشان همراه است. درواقع، اگر شما هم جزء مردهای عادی باشید، حتماً چندین بار تابحال از این اشتباهات مرتکب شده‌اید.
باور نمی‌کنید؟ از همسرتان بپرسید. حالا قبل از اینکه حالت دفاعی به خودتان بگیرید، باید بگوییم که تقصیری ندارید. اینها کارهای حساسی هستند که خیلی وقت‌ها حتی خودتان از انجام آن بی‌اطلاعید. و تغییر این رفتارها، تفاوت شگرفی برای همسرتان خواهد کرد، که فقط برای خودتان ممکن است خوب باشد.
علاوه بر این، تشخیص دادن این اشتباهات و تلاش برای اصلاح آنها نه تنها به ازدواجتان کمک می‌کند، بلکه برای سلامتی خود شما و همسرتان هم مفید است.
به مرور زمان، احساسات منفی که با آنها برخورد نشود، ممکن است منجر به مشکلات جسمی و روحی شود. در رابطه برای هر دو طرف استرس ایجاد می‌شود. به طور معمول وقتی زوج‌ها به دنبال درمان می‌روند، این استرس موجب تحریک اضطراب یا افسردگی در یکی از آنها یا هر دوشان شده است.
در زیر به چند اشتباه آقایون در ازدواج، نحوه تشخیص آنها و از همه مهمتر راه اصلاح آن اشاره می‌کنیم:
۱. نشان ندادن همدلی
دکتر آلبرت ماسلو، روانشناس، می‌گوید، «همدلی — توانایی تشخیص و تقسیم احساسات دیگران– مهمترین بخش هر رابطه است. خانم‌ها معمولاً در این زمینه بهتر عمل می‌کنند. آنها دوست دارند احساساتشان درک شده و به آن ارزش گذاشته شود.
درعوض مردها به جای اینکه فقط گوش کنند، وارد عملیات حل مشکل می‌شوند. این اشتباه است.
مثلاً اگر همسرتان به شما می‌گوید که احساس می‌کند نادیده‌اش می‌گیرید، چیزی که در آن لحظه می‌خواهد این است که احساسات او را درک کنید تا اینکه درمورد واقعیات مسئله حرف بزنید.»
۲. هزینه‌های بی‌پروا
خریدهای بزرگ مثل خریدن یک ماشین بدون اینکه اول با همسرتان مشورت کنید یکی از رفتارهایی است که باید اکیداً از آن دوری کنید. درواقع، این بعد از خیانت دومین رفتاری است که ازدواج شما را بر هم خواهد زد. و متاسفانه مردها به کرات این رفتار را تکرار می‌کنند.
چرا؟ مردها دانسته و ندانسته پُست ریاست در رابطه را به خود می‌دهند. این هم اشتباه است. رابطه زوج‌ها باید تقسیم ریاست باشد.
۳. خودخواهی جنسی
خیلی از مردها در اتاق‌خواب فراموش می‌کنند که همسرشان بیشتر از آنها نیاز به تحریک شدن دارد.
دکتر ماسلو می‌گوید، «محبت، اینکه کاری کنید احساس کند دوستش دارید و به او نیاز دارید، برای تحریک شدن او لازم است. مردانی که سنشان بالاتر است این را فهمیده‌اند اما مردان جوان معمولاً از آن ناآگاهند.»
برای مردان رابطه‌جنسی راهی برای نزدیک شدن است اما خانم‌ها قبل از رابطه‌جنسی نیاز به نزدیک شدن احساسی و ایجاد رابطه دارند.
۴. اشتباه گوش دادن
گوش دادن به این معنی نیست که وقتی همسرتان درمورد چیزی که اذیتش می‌کند برایتان حرف می‌زند فقط سرتان را تکان دهید و به راه‌هایی برای حل آن مشکلات فکر کنید. مردها معمولاً سعی می‌کنند موقعیت‌ها را بررسی کرده و به راهکارهایی برای آن فکر کنید. این کار مطمئناً همسرتان را دیوانه می‌کند.
چیزی که او می‌خواهد این است که با هم درمورد مشکلات حرف بزنید، او دوست دارد شما در گفتگو شرکت کنید نه اینکه سعی کنید قهرمان باشید و به تنهایی راه‌حل پیدا کنید. او دوست دارد به حرف‌هایش دقت کنید و به احساساتی که در میان می‌گذارد اهمیت دهید.
۵. پنهان کردن احساسات
اینکه وقتی همسرتان درمورد احساساتش با شما حرف می‌زند به او گوش دهید الزامی است. حرف زدن درمورد احساسات خودتان هم همینطور.
اما خیلی از مردها تصور می‌کنند باید احساساتشان را پنهان کنند درغیراینصورت ضعیف دیده می‌شوند.
اما باید بدانید در میان نگذاشتن احساساتتان یک نقطه منفی از دید همسرتان است. همسرتان تصور خواهد کرد آن رابطه نزدیک و عمیقی که دوست دارد با شوهرش داشته باشد را ندارد و احساس می‌کند از او دور شده‌اید.
ترغیب کردن مردها برای باز کردن دردودلشان کار سختی است. اما نگران نباشید این کار نه تنها نشانه ضعف شما نیست بلکه نشانه قدرت است. مردها از ابتدای کودکی تا زمانیکه بزرگ می‌شوند یاد می‌گیرند که نباید اجازه دهند دیگران بفهمند که از چه چیزهایی می‌ترسند. اما دردودل کردن یک ریسک است و ریسک کردن نیازمند شجاعت.
۶. سعی در مسلط شدن و ریاست کردن
مرد بودن به معنای رئیس بودن نیست. اما خیلی مردها این را نمی‌فهمند. آنها سعی می‌کنند هر چه که می‌خواهند را با تکیه به زور و ریاست کردن به دست بیاورند. خانم‌ها به این روش واکنش عکس می‌دهند و به اعمال قدرتتان پاسخ مثبت نمی‌دهند.
جایگاه قدرتی که مردها معمولاً برای خود در نظر می‌گیرند، باعث خراب شدن رابطه می‌شود، رابطه‌ای که باید متقابل، محبت‌آمیز و حمایت‌کننده باشد. بهترین ما در ارتباط با دیگران است که پدیدار می‌شود نه بعنوان هویتی مستقل.


دکتر من

رازهای درباره ی مردان - all - صفحه نخست

http://victoriaaaapictures.persianblog.ir/tag/رازهای_درباره_ی_مردان

شش اشتباه بزرگ زنان برای ارتباط با مردان. آیا تا به حال فکر .... زنان در مقابل همسرانشان ارزشهای خود را فدا کرده و شوهرانشان را از خود برتر میدانند. 3.زنان عاشق قدرت ...

رازهـایی در مورد مــردان کـه بهـتر است خــانم هـا بــداننـد ...

http://forum.moshaver.co/f24/رازهـایی-در-مورد-مــردان-کـه-بهـتر-است-خــانم-هـا-بــداننـد-53/

هرگز خود را در مقابل همسرتان تحقیر نکنید؛ این موضوع می تواند حس او را نسبت به شما زیر و رو کند. .... بزرگترین اشتباهی که اکثر خانم‌ها مرتکب می‌شوند این است که مدام شکایت می‌کنند که «چرا ... ۶: به غریزه‌اش رسیدگی کنید.

9 اشتباه مردانه در زندگی زناشویی و راه حل آن - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/learn/marriage2-solution.html

باید بدانید خانم ها و آقایان بیشتر از آنکه فکرش را بکنید با هم متفاوت هستند. ... ها حرف می زنند تنها برای اینکه احساس کنند به طرف مقابل وصل هستند، آنها فکر می کنند که همسرشان حرف .... اشتباه هفتم : مردها می گویند همسرشان به آنها توجه کافی ندارد ..... بازخوانی سی ان ان از شش نکته در بحران گروگانگیری دیپلمات های آمریکایی در ایران ...

روانشناسی رفتار با آقایان - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_19144.html

البته ایرادی نداره چون خانمها هم از اکثر دوستای اقایون خوششون نمیاد پس با هم برابر .... اگر همسرتان اشتباهی كرده اما به سختی حاضر به عذرخواهی می‌شود، گمان نكنید كه او ... او فقط از این‌كه قدرتش را از دست بدهد و مثل یك بازنده مقابل شما جلوه كند می‌ترسد.

چگونه اشتباهات همسرم را به او بگویم؟ | زیباشو دات کام

http://www.zibasho.com/archives/6912

10 ا کتبر 2012 ... هنگام عنوان کردن اشتباهات همسرتان،ملایمت رفتاری و گفتاری را فراموش نکید. ... بهترین واکنش در مقابل بددهنی کودک, 4, 71, @Raha@ .... من ۶ سال که ازدواج کردم و الان یه دختر ۳ساله دارم. .... پاتوق خانمها و دخترا · همه چیز در مورد دکوراسیون · بند انداز دستی اسلیک · مرکز ارتودنسی دکتر جعفرزاده · خرید محصولات خاص ...

مجلات : چگونه همسرمان را همراه خود کنیم - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/3992/4121/25064

امروزه مسابقه داد و فریاد بسیاری از زنان و مردان، غالبا به اشتباه تعبیر به «جنگ جنس مؤنث و مذکر» می شود، گویی روابط زن و مرد ذاتا خصمانه، جنجالی و بی ثبات است.

10 تصور غلط آقایان از خانم ها - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/156-10-

آیا شما بشدت تلاش میکنید تا در مقابل همسرتان فردی تاثیرگذار جلوه کنید. در ذهن خود ... بزرگ ترین اشتباه گریستن در انظار عمومی صرف شاد کردن اوست. این کار فقط  ...

6 اشتباه رایج مردان در رابطه جنسی - آبی روز

http://www.abirooz.com/relationship/item/1287-6-اشتباه-رایج-مردان-در-رابطه-جنسی.html

16 آگوست 2014 ... اختصاصی آبی روز: بسیاری از مردان بر این گمانند که عملکرد آنها در برقراری رابطه جنسی با شریکشان بی نقص است و از آنجایی که همسرشان نیز ...

مجلات : به او بگویید دوستت دارم!14 کلید طلایی برای گشودن در خانه عشق

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4892/5143/46840

شما بانوان سعی کنید قدرشناسی خود را در مقابل محبت های همسرتان، آشکارا ابراز کنید و ... درک نادرست، اشتباهات و مخالفت ها در روابط بین انسان ها، همه ناشی از ناتوانی در ...

راه های ارتباط و دلبری از خانواده همسر!/چگونه با دخالت خانواده همسر مقابله ...

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=18395&parentid=54&catid=83

6 ا کتبر 2013 ... خیلی از مراجعان مبتلا به تکرار اشتباهات خودشان هستند و حتی تمام تلاش ... مورد هم با شناخت شخصیت و علایق طرف مقابل به جای قضاوت و تحمیل نظرمان می توانیم به نظر مشترکی دست پیدا کنیم. ... ۶. در بحث های خانوادگی آنها شرکت نکنید و از اظهارنظر کردن جدا خودداری کنید. ... ۷ شوخی زشت و خطرناک آقایان با همسرانشان!

۷ شوخی زشت و خطرناک آقایان با همسرانشان!-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=19833&parentid=54&catid=83

12 ژانويه 2014 ... ۷ شوخی زشت و خطرناک آقایان با همسرانشان!,به عنوان یک مرد متاسفانه کم از این شوخی ها نداشته ام ! این شوخی ها ... ۶ اشتباه آقایون در زندگی مشترک.

زنانی که مردان خود را از زندگی دل سرد می کنند! - شفا آنلاین

http://shafaonline.ir/fa/news/36616/زنانی-که-مردان-خود-را-از-زندگی-دل-سرد-می-کنند

8 ا کتبر 2014 ... ما در این صفحه می خواهیم شما را با اشتباه های کوچکی که زندگی تان را ... هرگز خود را در مقابل همسرتان تحقیر نکنید؛ این موضوع می تواند حس او را ...

راه زندگی - وظایف اخلاقی مردان در خانواده

http://doctormortezaee.blogfa.com/post-102.aspx

در حقیقت شما مردان حافظ و نگهبانی هستید که در مقابل زیبایی و لطافت گل باید به او ..... 53- در مورد اشتباهات همسرتان، اگر پشيماني و تلاش براي جبران را در او ...

فرانشر - صفحه نخست مجله اینترنتی فرانشر

http://www.faranashr.com/

تمایلی برای مطرح‌شدن در رسانه‌ها ندارند، افکار عمومی با وجود اینکه همسرانشان را به خوبی ..... اجرای طولانی‌ترین آزمایش زندگی مسافران مریخدر ماموریت آزمایشی ناسا، شش نفر در .... داشتن رابطه جنسی مطلوب برای آقایان پس از ازدواجدریافت رابطه جنسی که مرد در .... زندگی چشمگیری امکان نداره اتفاق بیافته، اما این دیدگاه به کلی اشتباه است.

آموزش مخ زنی

http://mokhzan-herfei.blogfa.com/

به مکالمات روز خودتان و همسرتان دقت کنید ،حرف هایی که می زنید را در مقابل تان بگذارید و. بی طرف به ... باعشق اشتباه می گیرند. ... ۶ - آقایان از پدرانشان یاد می گیرند

روش های برخورد با 9 مدل شوهر - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/public/archives/195502.php

1 مارس 2013 ... اشـتـبـاه جـنـسـی مـردان در باره رابطه جنسی با زنان .... و عقیده دارند كه در حقیقت این آقایان هستند كه گاه در پشت ماسك های متفاوت پنهان می شوند و باطن خودشان را از خانم ها مخفی نگه می دارند. ... در مقابل رفتار و لحن تند همسرتان از خودتان گذشت نشان دهید نه اینكه حرف های او را ...... این عروس با شش کیلو طلا به منزل شوهر رفت!