تراشیدن مو در غیر جهت رویش میتواند ناراحت کننده و باعث قرمزی پوست شود. اینکار روی پوست خط تیغ را بجا میگذارد و همچنین باعث رویش موی های زیر پوستی می شود.

قدم اول- بهترین موقع برای اصلاح صورت

از اصلاح صورت به عنوان اولین کاری که از خواب بیدار میشوید اجتناب کنید. به پوست خود این فرصت را بدهید تا از خواب بیدار شود. در این مدت پفی صورت شما که به علت جمع شدن آب زیر پوست به وجود آمده است پایین میاید و شما میتوانید اصلاح تمیز تری داشته باشید.

قدم دوم-اکسفولیت کردن صورت

 پوست های مرده صورت خود را با موادی مانند دیلی فشیال اسکراب یا کلینزر   Real Shaving Company بردارید. این مواد پیلینگ صورت انجام میدهند و پوست را نرم و کاملا تمیز میکنند و منافذ پوست را باز و گرد و خاک و کثافت صورت را تمیز میکنند. این به شما کمک میکند تا اصلاح بهتری انجام دهید. و همچنین کثافت های خوابیده روی صورت را به داخل منافذ پوست نمیریزد به همین دلیل جوش های احتمالی بعد از تیغ زدن صورت را کاهش میدهد.   هفته ای یکبار  اسکراب کردن صورت را پیشنهاد میشود .

قدم سوم-صورت را تر کنید.

ته ریش خود را با آب ولرم و گرم تر کنید که کمک میکند ساقه مو بلند شود و مو رابدون بریدن پوست صورت اصلاح کنید.

قدم چهارم-استفاده از خمیر ریش

خمیر ریش ر ا روی ته ریش خود با حرکت ماساز وار بمالید. چنانچه خمیر ریش دارای ویتامین E و الوورا  باشد  برای پوست شما بهتر است برای اینکه سوزش بوجود امده  از جای تیغ را تسکین میدهد , به پوست شما آرامش میدهد و آن را بهبود میبخشد. برای تراشیدن صورت خود فقط کمی خمیر ریش  نیاز دارید.

قدم پنجم- تیغ

برای تراشیدن صورت خود از تیغ های تیز استفاده کنید. تیغ های کند در هنگام تراشیدن پوست شما را هم در موازای مو میکشد و میتواند به آن صدمه بزند.

قدم ششم- شستن

تیغ خود را در هنگام تراشیدن صورت خود بشورید و آن را از مو بری کنید. توجه داشته باشید که از حرکت ها ی کوتاه و آهسته استفاده کنید. در این کار اصلا عجله نکنید.

قدم هفتم- رو به بالا یا پایین بتراشید؟

سعی کنید مو ها را در جهت رویش بتراشید. تراشیدن مو در غیر جهت رویش میتواند ناراحت کننده و باعث قرمزی پوست شود. اینکار روی پوست خط تیغ را بجا میگذارد و همچنین باعث رویش موی های زیر پوستی می شود.

قدم هشتم-مرطوب کردن پوست

بعد از تراشیدن ریش خود از کرمهای غیر چرب استفاده کنید. که اینکار پوست شما را محافظت میکند و تسکین میدهد. میتوانید از افتر شیو هم استفاده کنید ولی دقت کنید بیشتر افتر شیو ها دارای الکل هستند که باعث سوزش میشود و برای خیلی از پوست ها خوب نیست و باعث تحریک پوست های حساس میشود.

قدم نهم-اجتناب کردن از بعضی کارها بعد از تراشیدن ریش

از استفاده کردن مواد نعنایی و الکل دار که باعث سوزش و تحریک پوست میشوند اجتناب کنید. از دست مالیدن و تحریک کردن پوست خود به   هر نحوی اجتناب کنید.

قدم دهم-خمیر ریش کف دار

از مواد و خمیر ریش های که کف میکنند اجتناب کنید.این خمیر ریش ها دارای سودیوم  و سولفور و برگ بو هستند که کف میکنند و این مواد باعث تحریک پوست میشوند.


zibasho.com

۱۰ نکته باریک در اصلاح صورت آقایان - لباس ارایش ماشین کارت و ...

http://robabnaz24.persianblog.ir/tag/۱۰_نکته_باریک_در_اصلاح_صورت_آقایان

28 آوريل 2011 ... ۱۰ نکته باریک در اصلاح صورت آقایان. قدم اول- بهترین موقع برای اصلاح صورت از اصلاح صورت به عنوان اولین کاری که از خواب بیدار میشوید اجتناب ...

نکات اصلاح صحیح صورت آقایان - مجله خبری و سرگرمی لایو نیوز

http://www.live-news.ir/2014/03/19/shave/

19 مارس 2014 ... 3- در حمام اصلاح كنيد: بهترين محل براي اصلاح صورت حمام است. به خاطر اينكه هواي گرم و ... ۱۰ نکته باریک در اصلاح صورت آقایان. قدم اول- بهترین موقع ...

آقایان : آقایان ،مشکلات مردانه ،بیماری های مقاربتی مردان ... - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/index-aghayan.php?page=11

دلایل کم پشتی ریش و سبیل و روش پرپشت کردن آن .... 10 نكته ي مهم براي آراستگي آقايان · 10 نكته ي مهم براي ... ۱۰ نکته باریک در اصلاح صورت آقایان · ۱۰ نکته ...

سبک زندگی : مردان ، زنان ، کودکان ، زندگی امروز - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/2013_04.php

آقایان ،مشکلات مردانه ،بیماری های مقاربتی مردان، بیماری مردانه،پسر ،مرد ، مشکلات جنسی ،پدرخانمها ،مشکلات زنانه ،بیماری های ... ۱۰ نکته باریک در اصلاح صورت آقایان.

نه نکته برای جوش نزدن صورت بعد از اصلاح در اقایان - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_3357.html

نه نکته برای جوش نزدن صورت بعد از اصلاح در اقایان ... مخلوط را بر روی پوست تا گردن خوب بمالید وبعد از ده دقیقه که خشک شد با آب ولرم بشوییدو سپس اصلاح کنید .

پدیده ای به نام آرایش آقایان(!)، از ابروهای باریک تا اپیلاسیون - پارسینه

http://www.parsine.com/fa/news/203225/پدیده-ای-به-نام-آرایش-آقایان-از-ابروهای-باریک-تا-اپیلاسیون

16 ا کتبر 2014 ... از همان زمان که بند انداختن صورت آقایان کم کم مورد توجه عده‌ای خاص قرار گرفت، به مرور ... دیگر آرایشگاه‌های مردانه تنها خدمات کوتاهی موی سر و اصلاح ریش انجام نمی‌دهند، بلکه پای ..... نکته پذیرفتنی این است که این افراد برای پر کردن بخش های خالی شخصیت خود، ... سلام-به قوله همه یک ده هزارم یک کیلوگرم باش اما مرد باش

شكم؛ ميزبان مهمان‌نواز چربي‌ها! | زیباشو دات کام

http://www.zibasho.com/archives/2928

در هر صورت حتی اگر شما هم بخواهید هر جوری که شده این حالت را ایجاد کنید موفق نخواهید شد، چرا که ساختار طبیعی بدنتان این .... ۱۰ نکته باریک در اصلاح صورت آقایان.

آرایش آقایان، از ابروهای باریک تا اپیلاسیون! | بهارنیوز

http://vista.ir/news/17793898/آرایش-آقایان،-از-ابروهای-باریک-تا-اپیلاسیون!

18 ا کتبر 2014 ... دیگر آرایشگاه‌های مردانه تنها خدمات کوتاهی موی سر و اصلاح ریش انجام نمی‌دهند، ... از همان زمان که بند انداختن صورت آقایان کم کم مورد توجه عده‌ای خاص قرار گرفت، به ... حل تشریحی و نکته به نکته آزمونهای کاردانی به کارشناسی معماری 86-1375 ..... هدیه‌ای که فرهاد قائمی گرفت/تصاویر · طرز تهیه ۱۰ نوع سوپ گرم برای روزهای ...