چگونه مرد خود را به صحبت کردن تشويق کنيم؟

چگونه مرد خود را به صحبت کردن تشويق کنيم؟
چگونه مرد خود را به صحبت کردن تشويق کنيم؟


 

نويسندهنويسنده: جواد وند نوروز
 
چرا مردها در خانه کمتر صحبت مي کنند؟ اين سئوالي است که خيلي از خانم ها در مراجعه به مرکز مشاوره من مطرح مي کنند. آيا مردها کم صحبت مي کنند پس چرا در خارج از خانه ها صحبت کننده هاي موفقي هستند ولي در منزل کمتر حرف مي زنند؟
شايد يکي از دليل هاي اين مساله سئوال کردن بيش از حد زنان باشد. زنان معمولاً در مکالمات سئوالات بيشتري مي پرسند. آنها سئوال کردن را راهي براي ادامه گفتگو مي دانند. مردان کمتر دوست دارند سئوالات شخصي را مطرح کنند آنها فکر مي کنند اگر همسرم قرار است چيزي به من بگويد، خواهد گفت. زنان نيز فکر مي کنند اگر سئوال نکنند، شوهرشان فکر مي کنند آنها بي تفاوت هستند. مردان سئوالات زياد را نشان دهنده فضولي مي دانند در حالي که زنان آن را بيان گر ارتباط قوي و صميمي زوجين مي دانند.
زنان موفق براي صحبت کردن همسرشان به موارد ذيل دقت مي کنند:
1-سعي داشته باشيد زبان شريک زندگي خود را بهتر متوجه شويد. اگر متوجه مي شويد که پندهاي شما به همسرتان تنها باعث ناراحتي او مي شود راه حل مناسب ديگري پيدا کنيد.
2-صحبت هاي همسرتان را قطع نکنيد. هيچ گاه وسط حرف هاي همسرتان سخن نگوييد، اگر از طرف يکي از زوجين هم چنين اتفاقي افتاد، سريع از اين مساله تعبير منفي نکنيد و فرض را بر اين بگذاريد اين روش صحبت کردن اوست يا اينکه اتفاقي بوده است.
3-از مطرح کردن سوالات و پاسخ هاي نامناسب خودداري کنيد. سئوالات خود را به شکلي ماهرانه بپرسيد تا پاسخي درست دريافت داريد و از آن بهره ببريد. مطرح کردن پرسش هايي از موضوعات مناسب و جالب به مکالمه مفيد و ادامه دار مي انجامد.
4- از شيوه هاي عاطفي استفاده کنيد. زياد سخت گير نباشد. هر کسي حساسيتي دارد. توجه داشته باشيد که هيچ زوجي به طور صد درصد مناسب با هم نيستند. شايد همين عدم تناسب صد درصد باعث جذب دو فرد به هم مي شود. ياد بگيريد تفاوت هاي فردي يکديگر را بپذيريد و از برخوردهاي سخت و خشن خودداري کنيد. توجه داشته باشيد که تفاوت داشته باشيد که تفاوت هاي شما ناشي از بي وفايي يا فقدان اعتماد و احترام متقابل نيست. تفاوت ها خود عامل تنش است و نه نشانه اي از ناپسند بودن.
5-رازدار باشيد. وقتي همسرتان مطلب يا صحبتي با شما در ميان مي گذارد، فوراً آن را به اطلاع مادر عزيز و خواهر گرامي تان نرسانيد. خواهر گرامي شما نيز همسر مهرباني دارد که آن مطلب را به گوش او يا کسان ديگر خواهد رسانيد. هنگامي که راز و صحبت مردتان را در ميان مي گذاريد، دير يا زود همسرتان متوجه خواهد شد و ديگر هيچ صحبت يا مطلبي را به شما نخواهد گفت.
6-به نصيحت گويي نپردازيد. يکي از علت هاي اصلي عدم صحبت کردن مردان در منزل نصيحت کردن زنان است. در خيلي از موارد وقتي مرد صحبت مي کند، زن بلافاصله شروع به نصيحت گويي و پند و اندرز دادن مي کند که اين مساله باعث مي شود ديگر تمايل نداشته باشد با شما صحبت کند.
7- به هنگام گفت و گو با همسرتان ساکت و مبهوم نمانيد. زنان صحبت کردن از طريق اشاره و حرکت دست و صورت يا با صدا و.. به همسر خود برسانيد که نسبت به حرف هايش بي تفاوت نيستند. در اين صورت همسرتان متوجه مي شود که شما به حرف هايش گوش مي دهيد و براي شما مهم است.
8- در گوش کردن فعال باشيد. مردها دوست دارند موقع صحبت کردن زنشان به چشم هايشان نگاه کنند سعي کنيد به چشمان آنها نگاه کنيد.
منبع: نشريه راه کمال، شماره 38
 

مجلات : قلبش را تسخیر کن!توصیه هایی برای خانم هایی که مایلند به ...

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4892/5147/46943

در این نوشته، روی صحبت با آن دسته از خانم هایی است که میل دارند به قلب شوهرشان راه ... آرام کردن فرزندان و هر یک را به کاری مشغول کردن. .... به همسرتان اجازه دهید که گاهی خودش را برای شما لوس کند؛ مگر مردان گاهی خود را لوس نمی ... غرغر کردن و نالیدن از فشار کار، چاره درد نیست؛ ببینید چگونه می توانید شوهرتان را به

99 صفتی که مرد دوست دارد آنرا در همسر خود ببیند | پایگاه اطلاع رسانی ...

http://vaislamah.com/811.html

۳- هرگاه مرد به او نگاه کند خوشحال گردد و آن میسر نمی شود جز به زیباییهای جسمانی و روحی وعقلی ، هر چه زن در شکل .... چگونه فرزندانمان را برای نماز صبح تشویق کنیم؟

راه های جذب مردها

http://jazbemard.mihanblog.com/

چگونه دل مردی را برای طولانی مدت به دست بیاوریم ... برای کسانیکه می خواهند مرد مورد علاقه شان را به خود جذب کنند! ... که وقتش رسیده تا در مورد تعهد با او صحبت کنید و به نحوی این موضوع را پیش کشیده باشید ..... اما شوهر، طبق معمول، تمایلی به صحبت كردن و یا شنیدن نشان نمی‌دهد. ..... مرد به تشویق های زنش احتیاج دارد تا یک

خانومانه | چگونه در قلب همسرمان نفوذ کنیم؟

http://www.khanoomane.ir/psychology/married/how-would-you-like-to-penetrate-your-partners-heart/

10 دسامبر 2013 ... مردان عاشق تحسیند و باید گفت یکی از نیازهای روانی مردان مورد تشویق قرار ... مردان دوست دارند زمانی که صحبت می‎کنند به آنها توجه کنید و سرپاگوش باشید و ... این استقبال می تواند آراسته ساختن خود، درست کردن یک دسر خوشمزه و یا ...

آموزشهایی برای زوجین - چگونه شوهر خود را خوشحال کنیم؟

http://3exeducation.blogfa.com/post/78

۲ - با صدایی آرام و ملایم با همسرتان صحبت کنید. ... برای کنار آمدن بهتر با این وضعیت به زندگی افراد کم درآمدتر از خود توجه کنید ... ذخیره کند و از طرف دیگر او را تشویق کنید تا به افراد نیازمند و فقیر کمک کند. ... این حمایت می‌تواند شامل حمایت و توجه عاطفی تا کار کردن شما در بیرون از منزل ( برای کمک اقتصادی به همسر) را شامل شود.

ارتباط با معتاد - روش های صحبت کردن با معتاد - ارتباط موثر با ... - همراه

http://hamrah.co/صفحات/برقراری-ارتباط-سازنده/

بدون شک این کار سبب می شود که او علاقه خود به صحبت کردن به طور صریح و صادقانه ... به جای نق زدن و شکایت کردن بهتر است که به وی یادآوری کنیم که چگونه بیماری ... کاری برای مقابله با بیماری اعتیاد از دستش بر نمی آید، بنابراین تنبیه کردن او ...

بانوی ترکمن - کودکان را چگونه با نماز آشنا کنیم؟

http://banoyeturkmen.blogfa.com/page/namazvakoodak

کودکان را چگونه با نماز آشنا کنیم؟ جكونه فرزندان خود را به خواندن نماز تشويق كنيم ... و اگر بخواهیم از ابتدا شروع کنیم، باید دانست که بالاترین کارها و قله ی امور دین .... اوقات با نمازها (دربین صحبت کردن) است مثلاً می گوییم:"فلانی را وقت نماز عصر می ...

روانشناسی و مشاوره - چگونه شوهر خود را به انجام کارهای منزل علاقمند کنیم؟

http://mohsenazizi.blogfa.com/post-3168.aspx

27 ژوئن 2010 ... آیا تاکنون از شوهر خود خواسته اید که در کارهای منزل به شما کمک کند؟ ... علاقه و اعتماد به نفس مردان، انتقاد کردن از تلاش و کوشش آنها برای کمک به شما در امور منزل است. ... در هنگام تذکر دادن، صحبت خود را با یادآوری کارها یا فعالیتهایی که به خوبی ... با این کار او را برای کمک بیشتر به خودتان ترغیب و تشو

چگونه بهترین همسر دنیا باشیم - ِشب

http://shabeberahne.persianblog.ir/post/37/

20 نوامبر 2009 ... 1- شاد باشیم؛ شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را ... 4- کم توقع باشیم؛ از همسرمان آن‌قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ دهد. ... شویم و با یادآوری موقعیت‌های موفق گذشته ، او را تشویق کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشد . ... صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسر می‌باشد.

۵۰ روش ساده براى علاقه مند كردن فرزند به مطالعه

http://iec-md.org/khanevadeh/50_ravesh_saadeh_farzand_motaaleh_zahler.html

در (رفتار خود را اصلاح كنيد) نشان داده ام كه چگونه مى توانيد با تغيير فكر و رفتار خود توانايى هاى ... جك سرش را بالا مرد و گفت : (لابد دارد كتاب مى خواند.) ... حتى مى توانيد فرزندانتان را تشويق كنيد اطلاعاتى را كه از خواندن به دست مى آوردند با شما در ... حتى يك هفته بعد از صحبت كلسترول در خانواده جرامايا سر ميز شام ، بحث همچنان داغ بود.

میگنا - چگونه فرزندمان را به حرف بياوريم؟

http://www.migna.ir/vdcb9gb8.rhb88piuur.html

مردان در مقابل آنفلوآنزا ضعیف تر از زنان هستند .... صحبت کردن به صورت آهنگين و با حرکات دست بازي کردن مفيد است. به جاي عروسک‌هاي ... اجازه دهيد خود کودک خواسته‌اش را بگويد و ضمن تشويق او را تصحيح و تکميل کنيد مانند اين اگر مي‌گويد: «آبه.

کلبه عشق

http://sar110.blogfa.com/

د‌رست است که آنها سال‌ها برای پید‌ا کرد‌ن یک مورد‌ مناسب برای ازد‌واج وقت می‌گذارند‌، اما وقتی تن به .... حال پرسش اینجا اسـت که شما چگونه میتوانید متفاوت باشید؟ ... اگر به زبان دیگری صحبت می کنید، در گذشته در کــشور خارجی زندگی می کرده اید، ... مـردان موجودات احساساتی نبوده و بیشتر به قوه بینایی خود متکی هستند بنابر این بهتر ...

اردیبهشت ٩٢ - مشاوره خانواده

http://zendegiirani.persianblog.ir/1392/2/

21 مه 2013 ... زن نمی داند مرد روز خود را چگونه گذرانده و چه در اندیشه دارد. مرد هم از دنیای زن .... در این مواقع سعی کنید همسرتان را به ادامه صحبت تشویق کنید. با این کار ...

شهریور 1390 - روانشناسی خانواده

http://www.khoshbakhti20.blogfa.com/9006.aspx

با خانومتان صحبت کنید و به او بگویید که بچه تا زمانی که بزرگ شود ، فراز و نشیب ... مردی که ولخرج است ، مردی که نسبت به موعد چک خود بی تفاوت است و . .... من در هفته های قبل خدمتتان عرض کردم که ، تنبیه باید به صورت محدود کردن بچه باشد و هر ...... اما در این قسمت به این نکته می پردازیم که زن چگونه می تواند اقتدا

چگونه نوجوانان را به مطالعه علاقه‌مند کنیم؟ - کتابک

http://ketabak.org/tarvij/node/1496

15 نوامبر 2009 ... با توجه به این مشکلات، لازم می دانم شیوه‌های علاقه‌مند کردن نوجوانان ۱۱ تا ... اگر می‌خواهید فرزندتان به خواندن عشق بورزد خود را به جریان داستان ها ... و از دانش‌آموزان بخواهید هر کدام راکه می خوانند در کلاس درباره ی آن صحبت کنند. .... دانش‌آموزان را به خواندن نشریات تشویق کنید و نشریات خوب متناسب با سن آن ها را معرفی کنید.

چگونه شوهر خود را خوشحال کنیم؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/psychology/zanashoe/make1-husband-happy.html

خوشحال کردن شوهر خود محبوب همسرخوشحال کردن شوهر,روابط زناشویی,رضایت ... شنیده اید صحبت کنید و اخبار و ناگوار را به زمانی بعد از استراحت همسرتان موکول کنید. ... ذخیره کند و از طرف دیگر او را تشویق کنید تا به افراد نیازمند و فقیر کمک کند.