با این کار، دیگر رختخوابش خیس نمی‌شود!

با این کار، دیگر رختخوابش خیس نمی‌شود!
خانواده سبز: با این كه كودكان در حدود سن سه ، تا چهارسالگی كاملا از لحاظ نگه داشتن ادرار تربیت شده اند ولی باز هم شب ادراری مشكل شایعی دركودكان شش تا هشت سال است.
 
این مساله بیشتر در پسر بچه ها و در خانواده هایی كه یكی یاهر دو والد كودك در هنگام كودكی مشكل شب ادراری داشته اند، شایع تر می باشد.
 
با این کار، دیگر رختخوابش خیس نمی‌شود! - تصویر 1
 
علل شب ادراری بسیار متعددند. از علل شایع آن این است كه مثانه كودك شما ظرفیت كمتری نسبت به مثانه كودكان همسال خود دارد یا این كه كودك قادرنیست زمانی كه مثانه اش از ادرار پر شده را درك و ابراز كند یا به هنگام استرس های عصبی و ترس قادر به نگه داشتن ادرار نیست، به ندرت از علل شب ادراری بیماری یا مشكلات در آناتومی دستگاه ادراری است.
 
حدود ۱۵% از كودكان كه رختخواب خود را خیس می كنند به تدریج كاملا بهبود پیدا می كنند، اما مواردی كه در ذیل گفته می شود، قدم هایی است كه شما می توانید انجام دهید تا بهبودی از شب ادراری زودتر اتفاق بیافتد.
 
به كودك اطمینان بدهید كه شب ادراری در سن او مساله طبیعی می باشد و تقصیر او نیست وبه او بفهمانید كه او این كار را از روی عمد انجام نمی دهد. هیچ وقت او را تنبیه نكنید و مطمئن شوید كه دیگر اعضای خانواده نیز او را به علت شب ادراری مسخره نمی كنند.
 
به كودك اجازه ندهید مایعات زیاد، دوساعت قبل از این كه به رختخواب برود بنوشد.
 
كودك را قبل از خواب حتما به دستشویی ببرید.
 
اجازه دهیدكودك خودش ملحفه های خیس را عوض كند.
 
در طی روز با كودك تمرین كنیدكه كمی ادرار خود را به مدت طولانی تری نگه دارد تاظرفیت مثانه بزرگ تر شود و ادرار بیشتری نگه دارد و بعد ادرار را تخلیه كند، ولی این مدت نگه داشتن ادرار را زیاد طولانی نكنید.
 
به صورت معمول كودك را دو تا سه بار درطول نیمه شب بیدار كنید و او را به دستشویی ببرید تا ادرار خود را تخلیه كند.
 
اگر متدهای گفته شده در بالا عمل نكرد وكودك هم چنان بعد از سن هفت هشت سالگی رختخواب خود را خیس می كند، از زنگ های مخصوص شب ادراری استفاده كنید.
 
این زنگ ها در داروخانه ها موجود است و وقتی كه كودك شروع به خیس كردن جای خود می كند، شروع به زنگ زدن و اعلام خطر می‌كند و كودك راخیلی سریع از خواب بیدار می كند.
 
بعضی داروها نیز در حال حاضر با تجویز پزشك برای درمان شب ادراری وجود دارند، مثل ایمی پرامین وDDAVP كه هر دو در كم كردن مقدار شب ادراری كودك موثر هستند، ولی این ایراد رادارند كه تا زمانی كه داروها استفاده شود، اثربخشی دارند و زمانی كه كودك دارو را قطع می كند مجددا به وضعیت اول برمی گردد.
 
در كل ما فقط زمانی دارو تجویز می كنیم كه مطمئن شویم تعلیمات قبلی نتوانسته اثری روی كودك بگذارد. هم چنین این داروها زمانی كه به مناسبت های مختلف به صورت موقتی ، مسافرت یابه منزل شخصی می روید و نگران شب ادراری كودك هستید، قابل تجویز توسط پزشك تان می باشد.
 
بسیار ضروری و مهم است كه صبور باشید. مشكل شب ادراری كودكان ، مساله پایدار و ناراحت كننده‌ای است، ولی مطمئن باشید كه در اكثر موارد با بزرگ تر شدن كودك حل می شود.
 
اگر كودك خود را در طی روز خیس می كند یا در هنگام ادرار كردن احساس سوزش دارد، وزن كودك بی دلیل در حال كم شدن است یا ادرار او پررنگ (به رنگ چای ) درآمده كه نشانه وجود خون در ادرار می باشد یا اعتماد به نفس كودك تحت تاثیر عدم كنترل شب ادراری اش درآمده ، سریعا به متخصص كودكان مراجعه فرمایید.
 
شب ادراری
کودک
بی‌اختیاری
شب
زنگ
استرس
مثانه
مایعات
ملحفه
پزشک

چه عواملی باعث خیس کردن رختخواب در بچه ها می شود؟

http://www.hidoctor.ir/13107_چه-عواملی-باعث-خیس-کردن-رختخواب-در-بچه-ه.html/

16 ژانويه 2014 ... خیس کردن رختخواب مشکلی است که بیشتر بچه ها حداقل یک بار در طول ... با عضلات، استخوان ها، مفاصل، دستگاه های بدن و کار و عملکرد هریک از ... این عادت را ترک می کنند و وقتی بزرگ تر شدند، دیگر رختخوابشان را ... مهم‌ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشی این است که هیچ‌کس از روی عمد رختخوابش را خیس نمی‌کند.

روان‌شناسی و مشکلات رفتاری - مجله اینترنتی itupdate | Itupdate.ir

http://www.itupdate.ir/category/روانشناسی-و-مشکلات-رفتاری-1051

روان‌شناسی و مشکلات رفتاری. با این کار، دیگر رختخوابش خیس نمی‌شود! روش های درمان شب ادراری در کودکان · علت شب ادراری کودک چیست؟ علائم افسردگی در كودكان ...

روانشناسی کودک - شــب ادراری در كـــــودكان

http://samiraeslamieh.blogfa.com/cat-6.aspx

اين‌بار ديگر مي‌خواست به معلم مدرسة پسرش بگويد كه او را سر كلاس و جلو دانش‌آموزان ديگر ... اغلب پزشكان اين اصطلاح را براي كودكان زير پنج سال به‌كار مي‌برند؛ با اين‌ حال، 5 ميليون كودك در ... تا زماني كه دهانة بادكنك بسته باشد، آب از آن خارج نمي‌شود. ... اين كار باعث مي شود رختخوابش را خيس كند زيرا در كار مثانه اختلال به‌وجود مـــي‌آورد. 3.

تیر 1385 - روانشناسی کودک

http://samiraeslamieh.blogfa.com/8504.aspx

پس اگر متوجه كمرويي فرزند خود شديد،به هيچ وجه او را با فرزندان ديگر مقايسه نكنيد. ..... اين كار باعث مي شود رختخوابش را خيس كند زيرا در كار مثانه اختلال به‌وجود مـــي‌آورد. 3. محدودسازي مصرف مايعات در طول روز هيچ كمكي به بهبود شب‌ادراري نمي‌كند.

رختخواب خیس کودکم - آکاایران - مشکلات رفتاری کودکان - کودک آکا

http://koodakan.akairan.com/koodak/raftari1/khisi.html

تعبیر خواب رختخواب خیس,رختخواب خیس,شب ادراری کودکان,شب ادراری کودکان,شب ادراری ... به تنهایی و هم همراه با سایر اختلالات کودکان و نوجوانان تظاهر می‌یابد و زمانی این اختلال مطرح ... کم کاری تیروئید و علل ساختمانی و نقایض آناتومیک از کودکان مبتلا، این مشکلات را داشته باشند در نتیجه بررسی آنها به طور معمول پیشنهاد نمی‌شود و ...

شب ادراری در کودکان

http://www.madaraneemrooz.com/InterestDetail.asp?Interest=171

21 مارس 2009 ... با وجود آن که این اختلال در بیشتر کودکان به تدریج و هم زمان با طی ... عفونت‌های سیستم‌های ادراری و مشکلات اعصاب) رختخواب خود را خیس کند ، اصطلاحا به او شب ادرار می‌گویند . ... به عبارت دیگر ، کودک خردسال هنوز نتوانسته است طی سه ماه متوالی ، دو .... دارد ؛ زیرا این کار نه تنها کمکی به بهبود وضع کودک نمی‌کند، بلکه ...

اردیبهشت 1390 - منجی

http://alamdar105.blogfa.com/9002.aspx

این باعث می‌شود زن خودش را به رقابت با زن‌های دیگر نیندازد. معلوم است که اگر ...... تا زمانی که دهانه بادکنک بسته باشد، آب از آن خارج نمی‌شود. هرگاه مغز ... این‌کار باعث می‌شود که رختخوابش را خیس کند زیرا در کار مثانه اختلال به‌وجود می‌آورد. ۳) محدودسازی  ...

به خروج مكرر ادرار در لباس يا رختخواب - www.zendegionline.ir , وب ...

http://www.zendegionline.ir/inside.php?page=magnum&numid=458&cat=69&articleid=9119

توضيحات: با توجه به طبقه‌بندي كلي علل شب ادراري مواردي از همراهي شب ادراري با ساير ... عنوان ضدافسردگي استفاده مي‌كنند داروي ديگر اسپري يا قرص DDAVP است كه در واقع ... به كودك بفهمانيد كه مي‌دانيد او اين كار را از عمد انجام نمي‌دهد و بنابراين نبايد ... را اجازه بدهيد در زمان تعويض كردن ملافه و رختخواب خيس شده، كودك هم به شما كمك كند.

شب ادراری در کودکی - Continence Foundation of Australia

http://www.continence.org.au/data/files/CALD/Persian/09_Childhood_Bedwetting_-_Persian.pdf

nocturnal enuresis خیس کردن رختخواب )که بدان شب ادراری ... نمی کنند. برخی از بیماریها را با شب ادراری مربوط دانسته اند، ... بهترین کار این است که از یک کارشناس بهداشت که در مورد. مشکالت مثانه ... families often do not know about these other.

اردیبهشت 1390 - کودک یار

http://koodakyar.blogsky.com/1390/02

خیلی از بچه ها ممکن است هنوز رختخواب را خیس کنند ولی این قدم ها برای شروع بود. ... خیس کردن رختخواب ممکن است علامتی از عفونت یا دیگر مشکلات باشد. ... بازی درمانگر این کار را با کنار گذاشتن روشهای محدود کننده سخت گیرانه انجام می‌دهد، تا ... درمانگر هیچ نوع بازی و شرایطی را برای کودک القا نمی‌کند و کودک را آزاد می‌گذارد تا به بازی ...

شب ادراری در کودکی 09 - Bladder and Bowel Website

http://www.bladderbowel.gov.au/assets/doc/Factsheets/Persian/09ChildhoodBedwettingPersian.pdf

خیس کردن رختخواب )که بدان شب ادراریnocturnal enuresis هم می گویند( وقتی است ... دیگر متفاوت باشد، و کودکان ممکن است گاه به گاه تصادفاتی )خیس کردن خود( هم در ... بهترین کار این است که از یک کارشناس بهداشت که در مورد مشکالت مثانه کودکان دوره ... آنها ممکن است بدفعات زیاد یا کم به توالت بروند، باید با عجله خود را به توالت ...

چرا فرزندم از شب می ترسد؟ | شفاجو

http://www.shafajoo.com/content/blog/103/چرا-فرزندم-از-شب-می-ترسد

... دیگر تکنیک‌های تمدد اعصاب به خوبی جواب می‌دهند و این زمان مناسبی است که این مهارت ... اگر هر کاری که از دستتان بر آمده انجام داده‌اید و با این وجود هنوز هم شدیداً نگران ... اگر کودکتان دست به هر کاری می‌زند تا از مواجه با یک ترس دوری کند، اگر در رختخوابش نمی‌ماند و نمی‌تواند ... نکاتی برای پیشگیری از خیس کردن رختخ

آيا شب ادراري کودکان قابل درمان است؟ - ابتکار

http://ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=116213

يک جراح کليه و مجاري ادراري با بيان اينکه اغلب بي‌اختياري ادرار با گذشت زمان برطرف ... يا رختخواب گفته مي‌شود، گفت: اين حالت در بچه‌ها به صورت شب ادراري است . ... تاخير در تکامل مغزي علت ديگر بي‌اختياري ادراري در کودکان است يعني مغز بايد به ... بفهمانند که او اين کار را از عمد انجام نمي‌دهد بنابراين نبايد نگران و ناراحت باشد، از ...

وسواس-آرشیو سوالات احکام(قدیمی) - پورتال انهار

http://portal.anhar.ir/node/185

چون این مسئله باعث شده که در چنین مواقعی به دلیل خارج شدن ترشحات از دهان با دیگران ... اگر با آب دهان مستهلک شود و در آب دهان از بین برود موجب نجس شدن دهان نمی شود و آب ... موقعی که در خواب هستم و زیر شلواری (پیجامه) مرطوب هست , رختخواب نجس میشود. ... ولی کاری که شما انجام می دهید علاوه بر ارتکاب گناه سنگین مضرات بسیاری دارد به ...

بارداری- نکته ها - زایمان، شیرین ترین سختی دنیا

http://zaymanlinks.blogfa.com/cat-5.aspx

صورت شخص را به آرامی ماساژ بدهید با این کار او احساس آرامش و ریلکس بودن می کند. ... در اين مواقع دهانۀ رحم شما بزرگ و متسع نمي شود (پزشك يا ماما مي‌تواند با معاينه اين .... یک سری هنگام تماشای تلویزیون، و یکبار دیگر هنگام رفتن به رختخواب در شب. .... دار (سنگك و جو) و همچنین مصرف آلو ، انجیر و دیگر خشكبار خیس خورده مفید است.

یاسی ترین

http://yasitarin.blogfa.com/

موقع برگشتن از سر کار ، میروم سوپر و کرانچی و دنت بیسکوییتی و کنسرو ماهی ... با دستهای نارنجی و چرک صفحه موبایلم را بالا پایین میبرم و از این بی‌قیدی و هپل بودن لذت میبرم . ... شاید انرژیم تمام شده ، نمیدانم چرا مثل همیشه پرشور و هیجان نیستم . ... فکر میکردم کسی که غیر از همسرش به زن دیگری نگاه هم کند ، حتمن غول بی شاخ و  ...