چگونه کودک را ادب کنید

چگونه کودک را ادب کنید

شهرزاد:اصلاح رفتار کودک کم‌سن هنگامی که کار غلطی انجام می‌دهد، اهمیت دارد، اما این تنبیه باید به طور صحیح و ایمن انجام شود.

در  ادب کردن کودک به این نکات توجه کنید:

  • هنگامی که کودک می‌خواهد کاری اشتباه یا بالقوه خطرناک انجام دهد، آرام و محکم به او جواب نه بدهید.
  • یا شیء خطرناک یا کودک را از محل دور کنید.
  • اگر کودک‌تان بدرفتاری یا کج‌خلقی می‌کند، او را مدتی بیرون کنید.
  • محل این بیرون کردن می‌تواند یک پلکان، یک گوشه اتاق یا یک صندلی باشد، کودک را بیش از چند دقیقه در آنجا نگه ندارید. بیرون‌کردن‌های طولانی‌تر به ویژه در بچه‌های نوپا موثر نیستند.
  • هیچ‌گاه کودک را به طور جسمی تنبیه نکنید. هیچوقت به کودک در هیچ سنی سیلی یا ضربه نزنید. کودک میان رفتارهایش و تنبیه جسمی ارتباطی برقرار نمی‌کند.
  • سرمشق خوبی برای کودک خود باشید تا او رفتارهای خوب را با تماشا کردن شما بیاموزد.

 

کودک
تنبیه
جسمی
رفتار

چگونه کودکی مودب تربیت کنیم! - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/tuition/polite-children.html

تعلیم و تربیت پرورش کودکان مودب روانشناسی کودک اگر در آموختن ادب به کودک ... گفتن واژه های «متشکرم» و «لطفا» را از همان سنین پایین با کودک تمرین کنید تا ...

با کودک بی ادب چگونه رفتار کنیم؟! - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/tuition/rude1-children.html

کودکان گستاخ کودک بد اخلاق برخورد با کودک بی ادب برخورد با کودک ... ابتدا او را تشویق كنید با افراد جدیدی مانند كودكی كه به‌تازگی همسایه شما شده، ارتباط بگیرد ...

چگونه کودک را ادب کنید

http://tehrankids.com/family/28224-چگونه کودک را ادب کنید.html

4 مه 2014 ... چگونه کودک را ادب کنید اصلاح رفتار کودک کم& ;سن هنگامی که کار غلطی انجام می& ; دهد، اهمیت دارد، اما این تنبیه باید به طور صحیح و ایمن انجام شود.

چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم؟ - سایت فکرنو

http://www.fekreno.org/articlefekreno/arfek343.htm

بسياری از والدين پيوسته می پرسند رفتار مناسب با کودک بايد چگونه باشد تا ... از اين نکته غافل هستند و به خصوص در کلام، رعايت ادب را نسبت به فرزندان خود نمی کنند. ... می کنيم با کودک خود همانند يک شخص محترم و يک دوست واقعی برخورد کنيد.

كودك را با ادب تربیت كنیم - باشگاه کاربران - تبیان

http://bashgah.tebyan.net/newindex.aspx?pid=231297

16 دسامبر 2012 ... اینكه كودك را با ادب تربیت كنیم، یكی از آرزوهای تمام والدین است. ... حالا وقت آن است که به کودک کمک کنید درباره احساسات و نگرانی‌های دیگران فکر کند. .... محتوا در شبکه اجتماعی تبیان · چگونه کودکان را به نماز علاقه‌مند کنیم؟

نحوه برخورد با کودکان بی‌ادب و لوس - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=251518

18 جولای 2013 ... اما وقتی کودکی که فرزند خودتان نیست بی ادبی می کند و شما تنها یک نفر از افرادی هستید که می توانید رفتار ناشایست او را متوقف کنید(مثل مربی ...

آموزش مرحله به مرحله رفتار با فرزند بی ادب - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/33139_آموزش-مرحله-به-مرحله-رفتار-با-فرزند-بی-ا.html/

13 جولای 2014 ... بهترین راه های درمان بی ادبی را برایتان آورده ایم تمامی والدین خواستار تربیت ... به او یاد دهید پشت تلفن با بقیه چطور صحبت کند، چگونه پیغام بگیرد و چگونه ... ناشایست را از مجموعه لغات و افعالی که کودک به کار می ‌برد حذف کنید.

فرزندان خود را چگونه تربیت کنیم؟ - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/social/family_home/c4c1206953438_education_p1.php/فرزندان-خود-را-چگونه-تربیت-کنیم

31 مارس 2008 ... فرزندان از والدین خود سرمشق می گیرند؛ سعی کنید سرمشق خوبی برای آنها ... متوجه شما هستند و صداقت، وفاداری، محبت، گفتار، رفتار پسندیده و ادب و ...

كودكان را چگونه نمازخوان كنیم

http://www.khuisf.ac.ir/ShowPage.aspx?page_=form&lang=1&sub=153&PageId=8975&tempname=namaz

حجت الاسلام پناهيان اظهار داشت: فلسفه نماز را به كودكان ياد بدهيد تا بدانند چرا بايد در مقابل پروردگار با ادب باشند، كم كم ادب او را زيبا تصوير كنيد به گونه اي كه ادب ...

بچه حرف گوش نکن را چگونه تربیت کنیم؟ - بولتن نیوز

http://www.bultannews.com/fa/news/144776/بچه-حرف-گوش-نکن-را-چگونه-تربیت-کنیم

در اینجا علت های این رفتار کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم، اما قبل از پرداختن به آن عبارات و جملات زیر توجه کنید. آیا تا به حال از این عبارات استفاده کرده اید یا به ...

راههای داشتن فرزند جسور با ادب - پرشین وی

http://www.persianv.com/nozadan/235740.php

5 نوامبر 2013 ... كودكی را تصور كنید كه برای اولین‌بار تصمیم دارد از یك پارچ آب برای خودش آب ... گوش می‌دهد و به اینكه با یك كار سخت چگونه برخورد می‌كنید، توجه دارد.

نکات کاربردی روانشناسی برای والدین در تربیت کودکان - کودک سیتی

http://www.koodakcity.com/moms-tricks/nokat-kids-raising/

26 مه 2014 ... در نتیجه بسیاری از کودکان امروزی نه تنها بی ادب، مخرب و حرف گوش نکن می شوند، ... در هر فرصتی کارهای خوب او را تشویق کنید و از او تعریف کنید. ... به رفتارهای خوب · روانشناسی و تربیت کودکان، چگونه فرزندی شاد داشته باشیم؟

روانشناسی کودک - حــــرف شنــــوی در كــــودكان

http://samiraeslamieh.blogfa.com/cat-15.aspx

اگر مجبوريد يك حرف را چندين مرتبه براي فرزند پيش دبستاني خود تكرار كنيد تا گوش كند، اين ... بچه ها در اين سن نميخواهند كه بد و بي ادب باشند، آنها فقط ميخواهند استقلال خود را نشان دهند. .... حد و مرز مشخص به كودك مي گويد دقيقاً چگونه بايد رفتار كند.

طرز برخورد با کودک بی ادب » موفقیت

http://masireno.ir/book/717/طرز-برخورد-با-کودک-بی-ادب.html

طرز برخورد با کودک بی ادب خودتان مقصرید کار از کجا خراب شده؟ ... همه محدودیت‌ها را از بین ببرند و رفتار والدین‌شان را تلافی کنند و بی ادب باشند. .... کودک با کودک لوس چگونه برخورد کنید · کودک ۵ راه تا اعتماد به نفس کودک خود را افزایش دهید · 5 ...

کودک خود را بشناسیم: (۳ - ۶ سال) - کتابک

http://ketabak.org/tarvij/node/1148

کودکان از زیاد پرسیدن لذت می‌برند، به ویژه از پرسش‌هایی که به چرا و چگونه مربوط می‌شوند. ... از آثار ادبی برای آشنا کردن آن‌ها با شیوه‌هایی که دیگران برای کنترل عواطف خود استفاده می‌کنند، ... فهرستی از قصه‌ها با استفاده از واژگان خود کودکان تهیه کنید.

تربیت فرزند

http://farzand.persianblog.ir/

1 آوريل 2014 ... چند بار درخواست کرده‌ام که در بحث و پاسخ مشارکت کنید تا بتوان سایت را ادامه داد ولی پاسخی دریافت نکردم. واقعیت تلخ .... مشکل: خداحافظی کودک نویسنده: مدیر سایت - چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢. سوال: با ... روش برخورد من چگونه باشد؟