شب ادراری کودک، نیاز به درمان دارد؟

شب ادراری کودک، نیاز به درمان دارد؟

ایسنا: تحقیقات و بررسی‌ها نشان داده است کودکانی که در محیطی پرفشار زندگی می‌کنند بیشتر مستعد شب ادراری هستند و همچنین زمینه‌های ارثی نیز در تشدید این بیماری موثر است.

 
شب ادراری کودک، نیاز به درمان دارد؟ - تصویر 1
 
دکتر رباب مقصودی متخصص ارولوژی و استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: کودکان در بدو تولد به طور طبیعی کنترل اداری ندارند که این امر ممکن است تا ۵ سالگی و در برخی مواقع به دلیل تکمیل نشدن سیستم عصبی و قدرت درک احساس ادرار در آنها تا ۱۵ سالگی ادامه داشته باشد.
 
دکتر مقصودی افزود: شب ادراری تا قبل از ۵ سالگی احتیاجی به درمان ندارد، اما بعد از ۵ سالگی به دلیل این که یک بیماری کلیوی محسوب می شود، درمان آن به صورت دارویی یا جراحی الزامی است.
 
وی در خصوص علت شب ادراری گفت: محققان در بررسی ها به این نتیجه رسیده اند که شب ادراری با علل زمینه ای همچون ژنتیک و بیماری های روحی و روانی به وجود می آید.
 
وی، استرس را عامل تشدید کننده شب ادراری عنوان کرد و افزود: خانواده ها نباید در مقابل شب ادراری کودکان خود سخت گیر باشند و آنها را بترسانند؛ چرا که این امر نتیجه عکس دارد.
 
دکتر مقصودی در خصوص درمان شب ادراری گفت: درمان بسته به علت زمینه ای شب ادراری بوده و به دو صورت دارویی یا جراحی است. همچنین در حین درمان، رفتار درمانی و روش های تشویقی و نیز استفاده از شب زنگ می تواند موثر باشد.
 
وی در خصوص کاربرد شب زنگ گفت: شب زنگ در لباس زیر کودک نصب شده و در موقعی که قطره ادرار کودک با آن برخورد کرد، صدای زنگ کودک را از خواب بیدار می کند و تکرر آن سبب عادت کودک به احساس داشتن ادرار شده و در نتیجه این پیام از سوی مغز، کودک را آگاه می کند.
شب ادراری
کودک
تشدید
استرس
ارث
درمان
رختخواب
خیس
شب
دارو
جراحی
سیستم عصبی

شب ادراری کودکان و درمان آن | پرسمان دانشجويي - تربیتی و مشاوره

http://www.moshavereh.porsemani.ir/content/شب-ادراری-کودکان-و-درمان-آن

شب ادراری در پسربچه ها به میزان دو برابر دختربچه ها دیده می شود. دو نوع شب ادراري .... انجام‌ آن‌ نیاز به‌ كودك‌ فعال‌ و علاقمند به‌ درمان‌ و والدین‌ همكار دارد. این‌ روش‌ در بعضی‌ ...

شب ادراری کودکان نیاز به درمان ندارد - بیتوته

http://www.beytoote.com/baby/malady-baby/enuresis-child.html

رفتار نامناسب با کودکانی که دچار شب ادراری هستند موجب ادامه این مشکل و ابتلای یبوست در آنان می شود.

20 راه درمان شب ادراری کودک - بیتوته

http://www.beytoote.com/health/child-succulent/ways1-treat-bed-wetting.html

شب ادراری کودکان دلایل گوناگونی دارد که برخی از آن ها جنبه جسمی و برخی دیگر جنبه روحی و روانی دارند. در اغلب ... برای درمان این مشکل در کودکان به توصیه های زیر عمل کنید: 1- مراجعه به ..... ترشح چشم همراه با آبریزش بینی به آنتی‌بیوتیک نیاز ندارد.

شب ادراری در کودکان-قسمت سوم-درمان - دکتر محمد رضا قرائتی

http://www.drgharaati.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=6766

با این‌همه‌ این‌ روش‌ به‌ تنهائی‌ معمولاً شب‌ ادراری‌ را بر طرف‌ نمی‌كند اما بعنوان‌ روش‌ كمكی‌ همراه با دارو یا روش‌ ... انجام‌ آن‌ نیاز به‌ كودك‌ فعال‌ و علاقمند به‌ درمان‌ و والدین‌ همكار دارد.

آیا شب ادراری نیاز به درمان دارد؟ - نی نی بان

http://niniban.com/fa/news/46661/آیا-شب-ادراری-نیاز-به-درمان-دارد

9 ا کتبر 2014 ... سیمرغ: عدم کنترل ادرار یا شب ادراری یک علامت روان تنی شایع است که هم به تنهایی و هم همراه با سایر اختلالات کودکان و نوجوانان تظاهر می یابد و زمانی ...

شب ادراری کودکان نیاز به درمان ندارد - آکاایران - بیماری های کودک

http://koodakan.akairan.com/koodak/bimari/nadarad.html

شب ادراری در کودکان بالای ۵/۵ سال هر سال ۱۵ درصد کاهش می یابد و در ۱۴ سالگی به یک درصد می سد. بیماری های کودک - روزنامه خراسان ویرایش و تلخیص:آکاایران.

روانشناسی کودک - شــب ادراری در كـــــودكان

http://samiraeslamieh.blogfa.com/cat-6.aspx

شب‌ادراري به ‌معناي ناتواني در كنترل ادرار در طول ساعات شب است. اغلب پزشكان .... به‌‌نظر مي‌رسد كه درمان هر كودك با اين روش به چهار الي پنج ماه زمان نياز دارد. درمان دارويي ...

شب ادراری کودک تا چه سنی طبیعی است؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=282312

3 آگوست 2014 ... آنچه در کودکان مبتلا به شب ادراری سرشتی اهمیت دارد این است که ابتدا باید ... سالگی طبیعی تلقی می شود و تداوم آن پس از این سن نیاز به درمان دارد.

پزشکی بالینی - دارو42- درمان شب‌ ادراري در کودکان

http://clinicalmedicine.blogfa.com/post-694.aspx

موفقيت استفاده از آن به انگيزه کافي در کودک و خانواده و تلاش فراوان و زماني حدود سه تا شش ماه نياز دارد. عوامل متعددي مانند مشکلات خانوادگي، فقدان انگيزه کافي ...

شب ادراری تا چه سنی طبیعی است؟ - شفاف

http://www.shafaf.ir/fa/news/270206/شب-ادراری-تا-چه-سنی-طبیعی-است

24 جولای 2014 ... بررسی‌ها نشان داده است اگر یکی از والدین در کودکی مبتلا به شب‌ادراری بوده ... سالگی طبیعی تلقی می‌شود و تداوم آن پس از این سن نیاز به درمان دارد.

شب ادراری کودکان؛ علت و بررسی و درمان آن - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/health_therapy/illness/c13_1327398358p1.php/شب-ادراری-کودکان-علت-و-بررسی-و-درمان-آن

24 ژانويه 2012 ... شب ادراری تا پنج سالگی در بچه ها کاملا طبیعی است و نیاز به بررسی ندارد. ۱۵ درصد بچه ها تا پنج سالگی شب ادراری دارند که ممکن است یک بار در تمام ...

دکتر محمدرضا صفری نژاد: دکتر

http://www.safarinejad.ir/

بسیاری از موارد نیاز به درمان ندارند و در تعدادی از موارد نیز نیاز به درآوردن رحم با جراحی ..... شب ادراری در بزرگسالان یا تداوم شب ادراری دوران کودکی است و یا اینکه بعدها ایجاد ... این ویروس به راحتی منتقل می شود و وقتی وارد خون شد، درمان ندارد، مگر اینکه ...

برگشت ادرار از مثانه به طرف کلیه ها (ریفلاکس ادراری) - دکتر محمدرضا ...

http://www.safarinejad.ir/article.aspx?i=4&a=193

وقتي که کودکي مبتلا به عفونت ادراري مي شود، باکتريها بطرف بالا رفته و سبب .... به الت تناسلیم خورد به بیضه هام نه ولی به الت تناسلیم برخورد شید کرد شب برای .... پاسخ: خود پروستات که نیاز به درمان ندارد اگر دچار بیماری شود باید درمان شود.

جام‌جم سرا | توصیه‌های پزشکی درباره شب ادراری کودکان

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1605912153923672527

14 آگوست 2014 ... البته موارد مقاوم به دارو درمانی هم وجود دارد و نیاز به بررسی عملکرد مثانه است و شاید بتوان برای آن علت زمینه‌ای یافت. در شب ادراری که بیمار در طول روز ...

چند توصیه پزشکی درباره شب ادراری کودکان - کودک - خانواده - سلامت ...

http://www.salamatnews.com/news/117664/چند-توصیه-پزشکی-درباره-شب-ادراری-کودکان

13 آگوست 2014 ... در شب ادراری که بیمار در طول روز علامتی ندارد قدم اول درمان، استفاده از دارو ... زیاد می‌تواند نشان دهنده تنگی مجرای ادرار باشد و نیاز به بررسی دارد.

شب ادراری کودک‌ را با هل‎ درمان کنید - شفا نیوز

http://www.shefanews.com/fa/news/32540/شب-ادراری-کودک‌-را-با-هل‎-درمان-کنید

20 ا کتبر 2014 ... امروزه در سراسر جهان دوستداران و علاقه مندان به شیوه‌های درمانی طبیعی یک داروخانه کوچک ... نوشیدن این چای کمک می کند تا شب ادراری کودک برطرف شود. ... برای تهیه این نسخه نیاز به برگ های خشک شده گلپر و مقداری روغن زیتون داریم.