تا به حال در مورد فواید سیر مطالب زیادی نوشته شده است اما برای آنکه بتوانید بیش‌ترین استفاده را از این خوراکی ببرید باید نکاتی را رعایت کنید که به کمک آن‌ها خواص سیر چندین برابر می‌شود. استفاده از هر ماده غذایی یک ترفند و روش خاص دارد که باید رعایت شود چرا که با درست استفاده کردن از مواد اولیه خواص آن‌ها از بین نمی‌رود.  سیر یکی از موادی است که باید نکاتی در مورد استفاده از آن رعایت شود که در ادامه به آن می‌پردازیم :

خواص سیر, خواص درمانی سیر, اهمیت مصرف سیر, از بین بردن بوی سیر, استفاده از سیر در آشپزی,تا به حال در مورد فواید سیر مطالب زیادی نوشته شده است اما برای آنکه بتوانید بیش‌ترین استفاده را از این خوراکی ببرید باید نکاتی را رعایت کنید که به کمک آن‌ها خواص سیر چندین برابر می‌شود. استفاده از هر ماده غذایی یک ترفند و روش خاص دارد که باید رعایت شود چرا که با درست استفاده کردن از مواد اولیه خواص آن‌ها از بین نمی‌رود.  سیر یکی از موادی است که باید نکاتی در مورد استفاده از آن رعایت شود که در ادامه به آن می‌پردازیم :

* اولین نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از سیر در ذهن داشته باشید میزان تازگی و طراوت آن است. برای استفاده از سیر بهتر است تازه‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید. سیرهای بسته‌بندی‌شده یا مانده بیش از نیمی از خواص خود را از دست می‌دهند.

* قبل از آنکه سیر را در غذای خود بریزید حتماً آن را بریده و چند دقیقه‌ای در هوای آزاد قرار دهید. بریدن سیر باعث می‌شود تا برخی از ترکیبات سولفید آن آزاد شده و با اکسیژن واکنش دهد. این واکنش در 10  تا 15  دقیقه انجام شده و این باعث می‌شود تا خواص سلامتی سیر بالاتر رود.

* بسیاری همیشه به این نکته می‌اندیشند که استفاده از سیر در حالت‌های کوبیده شده، بریده شده و یا بدون تغییر مفید است. با توجه به نکته گذشته باید به این اشاره کرد که اگر سیرها را رنده و له کنید بیشتر سلول‌های داخلی آن‌ها شکسته شده و سلامت سیر بالاتر می‌رود.

* بوی سیر نکته آخری است که باید به آن اشاره کنیم. بسیاری از سر آشپزها و افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند سیر را دوست دارند. سیر طعم و بویی عالی به غذا می‌بخشد و برای سلامتی، به ویژه قلب، بسیار مفید است. سیر سرشار از آنتی‌اکسیدان است، اما متأسفانه ترکیبات سولفور موجود در سیر، که خواص متعدد سیر را ایجاد می‌کنند، باعث می‌شوند دهان و نفس شخصی که سیر مصرف کرده است بوی ناخوشایندی بگیرد.
قبل از آنکه سیر را در غذای خود بریزید حتماً آن را بریده و چند دقیقه‌ای در هوای آزاد قرار دهید. بریدن سیر باعث می‌شود تا برخی از ترکیبات سولفید آن آزاد شده و با اکسیژن واکنش دهد. این واکنش در 10 تا 15 دقیقه انجام شده و این باعث می‌شود تا خواص سلامتی سیر بالاتر رود .

چرا نفس شما بوی سیر می‌گیرد؟
سیر و سایر سبزیجات هم خانواده آن (پیاز، موسیر و پیازچه) ترکیبات سیستئین سولفوکسید را ایجاد می‌کنند. این ترکیبات عناصر تشکیل‌دهنده بو و مزه سیر هستند. این ترکیبات سولفوری بسیار شبیه ترکیباتی هستند که توسط باکتری‌های مولد بوی بد دهان ایجاد می‌شوند. سیر از دو طریق باعث می‌شود دهان شما بوی بدی بگیرد. اولین راه از طریق دهان شما است. بدین صورت که هنگامی که شما سیر مصرف می‌کنید، این ترکیبات سولفوری وارد دهان شما می‌شوند و بلافاصله بوی ناخوشایندی ایجاد می‌کنند. این ترکیبات بد بو تا زمانی که شما مسواک بزنید یا نخ دندان بکشید در دهان شما باقی می‌مانند. دومین راه تأثیر بوی سیر بر نفس شما از طریق ریه‌ها است. تحقیق جالبی در این زمینه در سال 1936، توسط دو پزشک صورت گرفته است. این دو پزشک مدتی، به یکی از بیماران خود که مبتلا به سرطان مری بود، از طریق یک لوله مخصوص که مستقیماً وارد معده می‌شد، سوپ سیر می‌دادند. در این روش غذا به هیچ عنوان وارد دهان نمی‌شد، اما آن‌ها متوجه می‌شدند که با وجود اینکه غذا وارد دهان بیمار نمی‌شود، نفس او پس از حدود 3 ساعت بوی سیر به خود می‌گیرد. این تحقیق تائیدی است برای سایر تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است.

ترکیبی که باعث می‌شود نفسی که از ریه‌ها خارج می‌شود بوی سیر بگیرد، اتیل متیل سولفید (AMS) است. این ترکیب گازی است که هنگام هضم سیر جذب خون می‌شود. این ترکیب از طریق خون به ریه‌ها راه پیدا می‌کند. به همین دلیل فرد با بازدم هوا از ریه‌ها بوی سیر را در فضا منتشر می‌کند. برخی از این ترکیبات AMS از طریق پوست نیز منتشر می‌شوند. به همین دلیل است که گاه خلاص شدن از بوی بد سیر کار بسیار مشکلی است. فرد هر چه قدر هم که دهان خود را مسواک می‌زند و از دهان‌شویه استفاده می‌کند، نمی‌تواند این بوی بد را از بین ببرد. علت این است که در چنین مواقعی منشأ بوی بد ریه‌ها هستند نه دهان.

چگونه بوی سیر را از بین ببریم؟
بهترین و موثرترین راه خلاص شدن از دست بوی سیر، نخوردن سیر است. اگر می‌خواهید اصلاً بوی سیر ندهید، نباید سیر بخورید. اما با توجه به ارزش غذایی بالا و خواص فراوان سیر، مصرف آن بسیار مفید است و نباید از برنامه غذایی افراد حذف شود، بنابراین می‌توانید برای کاهش بوی آن از راهکارهای زیر استفاده کنید. فراموش نکنید که شما هرچه قدر هم که تلاش کنید بوی سیر را در دهان خود از بین ببرید، همچنان از طریق ریه‌های شما منتشر می‌شود. به همین جهت نیز راهکارهایی که به شما معرفی می‌کنیم فقط بوی سیر را کاهش می‌دهند و آن را به طور کلی از بین نمی‌برند.

 راهکارهایی برای از بین بردن بوی سیر
موثرترین راه از بین بردن بوی سیر این است که ترکیبات سولفوری مولد این بو را از دهان حذف کنید. این کار را می‌توانید با مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و دهان‌شویه انجام دهید. همچنین باید زبان خود را حتماً مسواک بزنید. این کار برای از بین بردن بوی سیر بسیار مهم است. سایر راهکارهایی که به شما معرفی می‌کنیم نیز می‌توانند کمک کنند. شما می‌توانید از این راه‌ها قبل یا بعد از مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که حذف ترکیبات سولفوری باید حتماً صورت بگیرد و این راه‌ها را نمی‌توان جایگزین حذف ترکیبات کرد. اگر شما بدون اینکه ترکیبات سولفوری را از بین ببرید، از راه‌های زیر استفاده کنید، اقدامات شما در کاهش بوی سیر تأثیر چندانی نخواهند داشت.

لیموترش
استفاده از لیموترش در کاهش بوی سیر بسیار موثر است. لیمو همچنین می‌تواند باکتری‌های مولد بوی بد دهان را از بین ببرد. سعی کنید بعد از خوردن سیر یک تکه لیموترش را در دهان خود بگذارید و بمکید. همچنین اگر دست شما بوی سیر گرفته است، می‌توانید با استفاده از آب لیمو، این بو را از بین ببرید.

جعفری
در بسیاری از مواقع، سرآشپزها در کنار سیر از جعفری نیز برای پخت غذا استفاده می‌کنند، زیرا جعفری بوی سیر را کاهش می‌دهد. می‌توانید برای کاهش بوی سیر، بعد از مصرف آن مقداری جعفری خام بجوید.

چای
چای، خصوصاً چای سبز و چای نعناع، حاوی پلی‌فنول است. پلی‌فنول ترکیبات سولفوری که سیر ایجاد می‌کند را از بین می‌برد. سعی کنید هنگام خوردن سیر یا پس از آن چای بنوشید.

هل، نعناع، رازیانه و میخک
این دانه‌ها و گیاهان معطر می‌توانند مانند جعفری بوی سیر را کاهش دهند.
استفاده از لیموترش در کاهش بوی سیر بسیار موثر است. لیمو همچنین می‌تواند باکتری‌های مولد بوی بد دهان را از بین ببرد .

شیر
در مطالعاتی که در سال 2010 صورت گرفت ثابت شد که مصرف شیر می‌تواند بوی سیر را کاهش دهد. محققان معتقدند که چربی موجود در شیر تأثیر ترکیبات سولفوری را در دهان کاهش می‌دهد. در نتیجه تأثیر شیر پرچرب در این خصوص بیش از شیر کم چرب است.

آدامس بدون قند
جویدن آدامس می‌تواند بوی سیر را بپوشاند و درعین‌حال تکه‌های سیر را که بوی سیر را منتشر می‌کنند از بین دندان‌های شما خارج کند.

دانه‌های قهوه
بسیاری از افراد معتقدند که جویدن دانه‌های کامل قهوه و یا آسیاب شده آن پس از خوردن سیر می‌تواند بوی سیر را کاهش دهد، البته لازم نیست این دانه‌ها را بخورید. می‌توانید پس از جویدن، آن‌ها را از دهان خود خارج کنید.

از مکمل‌های سیر استفاده کنید
اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که سیر را به خاطر خواص غذایی و درمانی آن مصرف می‌کنند، می‌توانید به جای مصرف سیر، از مکمل‌های آن استفاده کنید. این مکمل‌ها خواص سیر را دارا هستند، اما بوی بدی ندارند. امیدواریم با استفاده از این راه‌ها بتوانید بوی سیر را از بین ببرید و یا حداقل تأثیر آن را کاهش دهید.

تهیه و گردآوری : گروه سلامت پرداد / منبع : آکا ایران

نکاتی برای استفادهبهتر از سیر - بیتوته

http://www.beytoote.com/housekeeping/cookery/better1-use1-garlic.html

استفاده‌ بهتر از سیر نکته های استفاده‌ بهتر از سیر , نحوه استفاده‌ از سیر , نحوه از بین بردن بوی سیر , راهکارهای از بین بردن بوی سیر , خواص سیر , موادی که بوی ...

ترفند هاي خانه داري

http://313-yarr.blogfa.com/

نکاتی برای استفاده‌ بهتر از سیر. استفاده از هر ماده غذایی یک ترفند و روش خاص دارد که باید رعایت شود چرا که با درست استفاده کردن از مواد اولیه خواص آن‌ها از بین ...

خانه داری :آموزش خانه داری ،نکات مهم خانه داری،کدبانوی ایرانی ،

http://www.niksalehi.com/khanedari/archives/2013_08.php

آموزش بافتنی,هنر در خانه,آموزش بافتنی,هنر در خان. آرشيو ماهیانه خانه داری. نکاتی برای استفاده‌ بهتر از سیر · نکاتی برای استفاده‌ بهتر از سیر. 12 رازی که فست فودها ...

کندو | فوت و فن آشپزی برای اندروید

http://cando.asr24.com/app.jsp?id=2853864&name=فوت و فن آشپزی&package=FootFan.Ashpazi.smalltools.ir

22 مه 2014 ... آشنایی با استفاده از آب اضافی حاصل از پخت‌وپز آشنایی با روش ... انواع پنیر و چگونگی استفاده از آنها ... نکاتی برای استفاده‌ بهتر از سیر نکاتی ...

ترشی سیر و پودر سیر - ایران سلامت

http://forum.iransalamat.com/خواص-مواد-غذائی-1003/ترشی-سیر-و-پودر-سیر-41830/

19 آگوست 2011 ... سلام سلام آیا ترشی سیر و پودر سیر همان خواص سیر تازه را دارد؟ (خاصیت ضد سرطانی و ... نکاتی برای مصرف سیر: بهتر است سیر و پیاز را به صورت تازه مصرف کنید. البته که ترشی سیر و ... سیر،سیر سرخ شده و...استفاده می کنند.

چرا بهتر است از آب قلیایی دوری کنیم؟

http://www.adsearch.ir/show.aspx?ad=t_277949

تا یک ساعت بعد و قبل از غذا نباید از آب قلیایی استفاده شود. .... نکاتی برای استفاده‌ بهتر از سیر تا به حال در مورد فواید سیر مطالب زیادی نوشته شده است اما برای  ...

نکات حمام رفتن؛ ليف بهتر است يا كيسه؟ - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/106991/نکات-حمام-رفتن-ليف-بهتر-است-يا-كيسه

استفاده از یک لیف نرم و صابون، بهتر است. یک لیف نرم برای برداشتن عرق از سطح پوست کافی است. با استفاده از یک لیف نرم، آن بخش از سلول‌های سطحی پوست که ...

نکات مهم آشپزی - فانگردی یعنی خبر، سرگرمی، زناشویی، مد ... - عکس

http://fabandar.com/cat/52/نکات-مهم-آشپزی.php

نکاتی برای استفاده‌ بهتر از سیر مجموعه: نکات مهم آشپزی تا به حال در مورد فواید سیر مطالب زیادی نوشته شده است اما برای آنکه بتوانید بیش‌ترین استفاده را از این ...

ارتقا ء سلامت در بیماران مبتلا به سرطان - نكات تغذیه ای اگرچه ساده اما ...

http://healthycancer.blogfa.com/cat-3.aspx

ارتقا ء سلامت در بیماران مبتلا به سرطان - نكات تغذیه ای اگرچه ساده اما بسیار مفید و ارزنده - ... بهتر است از محصولات گوشتی به میزان متعادل و متوسط استفاده شود . ... گرفته همراه با یك حبه سیر + 10 شاخه جعفری را در مخلوط كن ریخته و مخلوط كنید و جرعه ...

آموزش آشپزی - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/life-style/cookery

... آموزش درست کردن قیمه نثار · آموزش تصویری درست کردن کوفته کباب پیستری · نکات جالب در مورد درست کردن کتلت · طرز پخت آش سه نگه سیر (غذای کردستانی) ...

برچسب خواص گیاهان - سبز نیوز

http://downloadnioz.blogsky.com/tag/خواص-گیاهان

افرادی که از افسردگی رنج می‌برند، بهتر است از این روغن استفاده کنند. ..... سیر یکی از موادی است که باید نکاتی در مورد استفاده از آن رعایت شود که در ادامه به آن ...

اخبار الیت سیر , نكات ايمني سفر به كوير - صفحه اصلی

http://elitseir.com/NewsDetails/2396/نكات-ايمني-سفر-به-كوير

سفر به كوير مستلزم نكاتي است كه عدم رعايت آنها چه بسا موجب خسارات جاني ومالي مي ... *از دو يا چند وسيله نقليه استفاده کنيد (بهتر است از نوع کمک دار دوديفرانسيل ...

میگنا - خواص درمانی سیر و خواندنی هایی درباره آن

http://www.migna.ir/vdci.wawct1auybc2t.html

27 سپتامبر 2011 ... سیر از مدت‌ها پیش، برای کاربردهای پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است... ... محققان دریافتند: نقش مثبت اشتباه در یادگیری بهتر · علت اضطراب ...

نکات درمانی و داروها

http://salehin.ir/index/BpPortalsVShow/119/585946

29 سپتامبر 2014 ... نکات درمانی و داروها ... بهترین روش برای انگل کشی، مصرف سیر خام است. این کار را به هر ... بهتر است از سرکه انگور خانگی برای درمان استفاده کنید.

سلامت باش - دکتر خانواده

http://salamatbash.net/

بهترین روش رفع گودی وکبودی زیر چشم · سیر خام بخورید تا لاغر شوید ! ... مسواک زدن مرتب دندان‌ها و استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن لثه و دندان از باقی‌مانده ... اما علاوه بر رعایت این نکات بهداشتی مهم دندانپزشکان تاکید دارند که مصرف برخی از .... روده‌ها را با مشکلات زیادی روبرو کند و بهتر است آن را به تنهایی مصرف کرد و خوردن آن همراه ...

سیر و داروهای ضد لخته

http://www.refah.ir/articles/193

با توجه به مطالبی که به اختصار تشریح شد، در یک برخورد بالینی بهتر است نکات زیر مد نظر قرارگیرد: ۱) استفاده ی همزمان سیر با داروهای ضد لخته پیشنهاد نمی‌شود.