همیشه وقتی که خودتان آشپزی می کنید، خیالتان راحت است که غذایی که می پزید سالم است علاوه بر این همه ما تا حدودی می دانیم که غذاهای رستوران برای کسانی که می خواهند رژیم بگیرند مناسب نیستند.

کالری,کاهش کالری,سوزاندن کالری,رژیم های غذایی,رژیم غذایی چربی سوز,سوزاندن راحت کالری,لاغری ساده,همیشه وقتی که خودتان آشپزی می کنید، خیالتان راحت است که غذایی که می پزید سالم است علاوه بر این همه ما تا حدودی می دانیم که غذاهای رستوران برای کسانی که می خواهند رژیم بگیرند مناسب نیستند.

برنامه غذایی داشته باشید
قبل از خارج شدن از منزل، تصمیم بگیرید که چه غذایی راسفارش دهید. در این صورت شما میزان کالری و چربی موجود در آن غذا را حساب کرده و بر این اساس تصمیم می گیرید که چه نوع غذایی انتخاب کنید.

گول تبلیغات فریبنده منوی غذا را نخورید
وقتی که شکم شما حسابی غارو غور میکند فکر کردن در مورد منوی غذاها کمی سخت می شود. با کمی پایین و بالا کردن منو می فهمید که چه چیزی را نباید سفارش دهید. مثلا کلماتی از قبیل " غذای خانگی" ، " فوق العاده خوشمزه "، "لذیذ"، و یا مثل "دستپخت مادر" شما را گول نزند چون در واقع مترادف این کلمات فریبنده کلمه "چاقی" است.

همیشه یک پیش غذا یا سالاد سفارش دهید
غذا باید شامل چند بخش باشد. سفارش سالاد باعث می شود که غذای اصلی را آهسته تر بخورید و کالری کمتری بگیرید. اگرچه همه سالادها از یک نوع نیستند،اما گزینه هایی که پروتئین بدون چربی دارند مناسب ترند .

برای بیرون غذا خوردن، لباس شیک بپوشید
غذا خوردن را مثل یک اتفاق در نظر بگیرید ، اینگونه با وسواس بیشتری غذا سفارش می دهید. کسانی که با فکر و دقت انتخاب می کنند میزان کمتری کالری مصرف می کنند .

غذاهای کم حجم سفارش دهید
برای اینکه پیتزا کمتر ضرر داشته باشد لازم است که محتویات آن کمتر شود . سعی کنید پیتزاسبک باشد مثلاخمیر نه چندان قطور و با پنیرکم سفارش دهید. در هرقاچ پیتزا حدود 80 کالری ذخیره شده است. اگر نمیدانید که چه چیزی را سفارش دهید، حتما بپرسید تا مورد مناسب را پیدا کنید .

از غذاهای گیاهی مضر اجتناب کنید
امروزه همه میدانند که مصرف سبزیجات بهتر از مصرف غذاهای گوشتی مثل سوسیس و پپرونی می باشد.اما بعضی سبزیجات هم زیاد مناسب برای خوردن نیستند. مثلا بادمجان جزو گیاهانی است که معمولا به صورت سرخ شده مصرف می شود. در هر بادمجان حدود 370 کالری وجود دارد. حتی اگر روغن بادنجان سرخ شده بافشار گرفته شود باز هم مقداری روغن جذب شده در آن باقی می ماند. سعی کنید آنرا در کنار سبزیجاتی چون فلفل و قارچ بپزید. یک برش نازک پیتزای سبزیجات چیزی در حدود 180 کالری انرژی دارد.

سس زیاد روی غذا نریزد
چاشنی ها و سس ها رادر یک گوشه مناسب قرار دهید. اگر در خانه غذا می خورید، سس را در یک فنجان کوچک روی میز غذاخوری قرار دهید این طوری شما می توانید با چنگال سس را روی سالاد بریزید و از شر یک دوجین کالری خلاص شوید. می توانید از سرکه و یا سالسا بعنوان چاشنی سالاد خود استفاده کنید.

هرجا که هستید به شیوه خود غذا بخورید
اگر همیشه دوست دارید که در رستوران غذا بخورید، نکته زیر را در نظر داشته باشد : اگر بعضی رستورانها از ظروف خاص و زیبایی استفاده می کنند به این معنی نیست که لزوما غذای خود را هم با روش خاصی می پزند. در این رستوران ها ظروف سالمتر و بهداشتی تر از غذاها هستند. مثلا اگر شما به جای غذای سرخ کردنی غذای بخار پز سفارش دهید، بازهم سفارش شما را در همان ظروف آماده می کنند . پس شما می توانید از غذای کم کالری و بدون چربی خود در همان ظروف لذت ببرید.

از چوب غذای چینی برای غذا خوردن استفاده کنید
آهسته غذا خوردن به کاهش وزن کمک میکند چون باعث می شود پرخوری نکنید. اگر می خواهید سرعت غذا خوردن را کم کنید سعی کنید از این چوبها به جای قاشق و چنگال استفاده کنید. هرچه هم مبتدی تر باشید، بهتر! چون غذا خوردن با این چوب ها شما را مجبور میکند که سرعت لقمه برداشتن خود را کاهش دهید.

غذا را با سوپ شروع کنید
سوپ یک غذای کم کالری و کم چرب است. یک نیمرو و یا سوپ نودل مرغ حداکثر 100 کالری وکمتر از 5 گرم چربی دارد.

تهیه و گردآوری: گروه سلامت پرداد / منبع : آی بانو

قوانینی ساده اما تاثیرگذار برای کاهش وزن - بیتوته

http://www.beytoote.com/sport/andam/new3-rules1-weight.html

لاغر شدن چگونه لاغر شویم رژیم لاغری,رژیم کاهش وزن کاهش وزن راههای لاغر شدن,تناسب ... اینها آخرین دستوالعمل های رژیمی برای خانمهای خوش اشتها هستند ، قوانینی ساده اما ...

چند پیشنهاد ساده برای کاهش وزن | سیبیتا - لاغری و کاهش وزن

http://www.drzaker.com/weight-loss-articles/some-suggestions-for-weight-loss/

دکتر بیل گاوین کاردیولوژیست سرشناس، ۳ قانون ساده برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند پیشنهاد می‌کند. وی این قوانین را در کتابی به نام “No White at Night" یا “از  ...

قوانین لاغری سریع | سیبیتا - لاغری و کاهش وزن

http://www.drzaker.com/weight-loss-articles/rapid-weight-loss-rules/

قوانین لاغری سریع. با پیروی از این قوانین غذایی ساده با احساس سیری بیشتر سریع‌تر وزن کم می‌کنید. بدنتان برای انجام فعالیت بدنی نیازمند سوخت است و منبع  ...

یک رژیم 3 روزه با 4.5 کیلوگرم کاهش وزن! - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2155/65893.html

این نوع رژیم بسرعت فراگیر شد،برای کاهش وزن سریع تر،ساده بودن،کاهش کلسترول و افزایش انرژی.به هر حال ... هر روزه رژیم های غذایی و متدهای مختلف کاهش وزن مختلفی فریبکارانه ترویج می یابند.برای نمونه: .... تناسب اندام-قوانین جدید برای کاهش وزن.

کاهش وزن موفق با 10 نکته ساده - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/81146/کاهش-وزن-موفق-با-10-نکته-ساده

26 دسامبر 2013 ... کاهش وزن موفق با 10 نکته ساده تناسب اندام،کاهش وزن،تغذیه،سلامت. ... با 10 نکته ساده. شما در کم کردن وزن شکست نخواهید خورد مگر اینکه احساس ناکامی کنید. ..... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

لاغری

http://fereshte.blogfa.com/

دکتر بیل گاوین کاردیولوژیست سرشناس، ۳ قانون ساده برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند پیشنهاد می‌کند. وی این قوانین را در کتابی به نام “No White at Night" یا “از  ...

روش های ساده برای کاهش وزن - بانی اسپرت

http://www.banisport.com/article/b188/روش-های-ساده-برای-کاهش-وزن

8 فوریه 2012 ... روش های ساده برای کاهش وزن- بانی اسپرت : مرکز تخصصی مشاوره و فروش لوازم ... کاهش وزن نیاز به تغییر در نحوه غذاخوردن ، میزان ورزش و نحوه تفکر در مورد غذا دارد . ..... ﻣﻲﺑﺎﺷﻨﺪ و ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎي اﻳﻦ ﺳﺎﻳﺖ ﺗﺎﺑﻊ ﻗﻮاﻧﻴﻦ و ﻣﻘﺮرات ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان اﺳﺖ.» ...

( )۱ وزن ﺑﻪ زﺑﺎن ﺳﺎده ﮐﺎﻫﺶ

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset80/KahesheV.pdf

ﮐﺎﻫﺶ وزن ﺑﻪ زﺑﺎن ﺳﺎده. ۸. ﮐﻢ ﮐﺮدن وزن. از اﯾﻨﮑﻪ ﮐﻞ ﻋﻤﺮﺗﻮن در ﺣﺎل رژﯾﻢ ﮔﺮﻓ ﺑﻮدﯾﻦ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪﯾﻦ؟ ﯾﺎد ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ ﭼﻄﻮر ﻣﯽ ... ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﮐ. ﻨﯿﺪ ﺗﺎ اوﻧﻬﺎ ﺑﺨﺸﯽ از زﻧﺪﮔﯽ ﺷ ﺑﺸﻦ . www.irebooks.com. ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﺍﻣﻴﺪ ﺍﯾﺮﺍﻥ.

جـوان انقـلابی | javanenghelabi.ir | 3 راهکار ساده برای کاهش وزن

http://javanenghelabi.ir/3-راهکار-ساده-برای-کاهش-وزن/

10 ا کتبر 2014 ... ۳ راهکار ساده برای کاهش وزن ... اقلیت های قومی و مذهبی ، شخصیت های حقیقی و حقوقی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشـور باشد منتشـر نخواهد شـد .

قرقره (مکانیک) - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/قرقره_(مکانیک)

قرقره از ماشین‌های ساده است و معمولاً برای کاهش نیروی لازم برای کشیدن یا بلند کردن بارها ... این وسایل باعث می‌شوند که وزنه با نیروی کمتر از وزن خود بالا کشیده شود.

تمرينات ساده با دمبل - sport

http://www2.tavanir.org.ir/sport/S_dambel.asp

وزن دمبل از 250 گرم تا حتی 50 کیلوگرم می تواند متغییر باشد. بسته به شرایط فیزیکی خود می توانید وزن مورد نظر را انتخاب کنید. اگر می خواهید تازه ورزش پرورش  ...

5 راهکار ساده برای "افزایش وزن" فوری - باشگاه خبرنگاران | قطره

http://www.ghatreh.com/news/nn19082334/راهکار-ساده-برای-افزایش-وزن-فوری

20 آوريل 2014 ... 5 راهکار ساده برای "افزایش وزن" فوری ... کالری مناسب را به بدن برساند بهترین روش برای چاقی و اضافه وزن است. ... راه حل مؤثر سنتی برای کاهش سرفه ... می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

ساده ترین راه لاغری: غذایتان را بیشتر بجوید - مرکز اطلاعات فنی ایران

http://www.tici.info/default.aspx?dir=Learn_man&file=90517.htm

قوانین ،مقررات و بخشنامه ها. :: قانون .... ساده ترین راه لاغری: غذایتان را بیشتر بجوید ... با این حال مشخص نیست که این شیوه کاهش وزن می تواند روشی دائمی باشد یا نه.

شرایط اهدای خون

http://m-ibto.bibto.ir/

2-غربالگري پزشكي: شامل مصاحبه پزشك و انجام معاينات ساده(اندازه گيري وزن,فشار خون,نبض و ... عده اي از اهدا كنندگان , در مورد كاهش وزن بواسطه اهداي خون سئوال مي كنند.

راههای ساده برای کاهش وزن - کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ...

http://www.iranianclinic.com/index.aspx?siteid=140&pageid=5286

راههای ساده برای کاهش وزن. خیلی از ما هر چند که وزن خود را کاهش می‌دهیم اما نسبت به آنچه می‌خوریم و ورزش می‌کنیم دقت نمی‌کنیم. خیلی کارها هست که یا نباید انجام دهیم یا ...

فروش ویژه پکیج لاغری توسط - ZibaTar.Com

http://www.zibatar.com/shop/

پس از آن هم به زندگی عادی خودم بازگشته بودم ولی روند کاهش وزن من ادامه داشت. ..... چطور بجای پیروی از قوانین ساده طبیعی بدنمان، داریم کالری های غذا را می شماریم تا ...