در این نوشتار، به چند گیاه افزایش‌دهنده میل جنسی در مردان و زنان و یک داروی گیاهی که فقط در خانم‌ها باعث افزایش میل جنسی و برطرف کردن بی‌میلی و سردمزاجی می‌شود، اشاره می‌کنیم. عوامل مختلفی از جمله مسایل روحی روانی، نوع تغذیه، تحرک، شرایط آب‌وهوایی، سن، بسیاری از داروها و بعضی از بیماری‌ها می‌توانند در کاهش یا افزایش میل جنسی در مردان و زنان اثرگذار باشند. بسیاری از گیاهان نیز با توجه به مواد موجود در آن‌ها می‌توانند برای کاهش یا افزایش این میل موثر باشند.

بهبود روابط زناشویی,روابط زناشویی,روابط جنسی زناشویی,افزایش میل جنسی زنان,درمان کاهش میلی جنسی در زنان,افزایش میل جنسی,در این نوشتار، به چند گیاه افزایش‌دهنده میل جنسی در مردان و زنان و یک داروی گیاهی که فقط در خانم‌ها باعث افزایش میل جنسی و برطرف کردن بی‌میلی و سردمزاجی می‌شود، اشاره می‌کنیم. عوامل مختلفی از جمله مسایل روحی روانی، نوع تغذیه، تحرک، شرایط آب‌وهوایی، سن، بسیاری از داروها و بعضی از بیماری‌ها می‌توانند در کاهش یا افزایش میل جنسی در مردان و زنان اثرگذار باشند. بسیاری از گیاهان نیز با توجه به مواد موجود در آن‌ها می‌توانند برای کاهش یا افزایش این میل موثر باشند.

البته قدرت گیاهان از این نظر یکسان نیست و مواد موثر و میزان مصرف آن‌ها در این اثر دخالت دارد. در این نوشتار، به چند گیاه افزایش‌دهنده میل جنسی در مردان و زنان و یک داروی گیاهی که فقط در خانم‌ها باعث افزایش میل جنسی و برطرف کردن بی‌میلی و سردمزاجی می‌شود، اشاره می‌کنیم.

1- دارچین
دارچین پوست درختی بسیار معطر است. دارچین را از زمان‌های قدیم به عنوان دارو و غذا استفاده می‌کردند و در حال حاضر از پرمصرف‌ترین ادویه‌های معطر جهان است. خواص مهم دارچین شامل آثار ضددرد، ضدمیکروب، ضدتهوع، ضداسهال، ضدهیستامین، کاهش‌دهنده پرفشاری خون، کاهش‌دهنده چربی خون، محرک و مقوی معده و چند اثر ارزنده دیگر است. یکی از خواص دارچین به دلیل طبیعت گرم آن، افزایش‌دهنده قوای جنسی است. دارچین به صورت پودر می‌تواند به اشکال مختلف مصرف شود. مقدار مصرف معمولی و بدون ضرر آن تا 4 گرم در روز است و بهتر است در 2 یا 3 نوبت مصرف شود. مصرف مقدار زیاد آن باعث بی‌خوابی و حرکت تند قلب می‌شود. پودر دارچین را باید در ظروف شیشه‌ای رنگی یا فلزی نگهداری کرد و در آن‌ها را محکم بست تا رایحه آن از بین نرود. همچنین باید آن را از محل گرم و نور آفتاب حفظ کرد چون باعث کاهش و تخریب رایحه آن شده و از آثار آن کاسته می‌شود.

2- زنجبیل
زنجفیل یا زنجبیل ریزوم نوعی ریشه گیاهی است که به صورت متورم و گره‌دار است. زنجفیل به دو شکل تازه و خشک در بازار وجود دارد و گاهی نوع خشک آن را آسیاب و پودر می‌کنند. زنجفیل طبیعت گرمی دارد و مزه آن تند و سوزاننده است و دارای رایحه‌ای قوی و خوش‌بوست. زنجفیل از قدیم به خصوص در نواحی شرقی دنیا به وفور به عنوان معطر کننده غذاها، داروها و به عنوان یک گیاه دارویی مهم استفاده می‌شده و امروزه یکی از پرمصرف‌ترین گیاهان دارویی و غذایی است.
آثار مهم زنجبیل شامل خاصیت ضدتهوع و استفراغ قوی، ضداکسیدان و ضدسرطان، کاهش‌دهنده چسبندگی پلاکت‌ها (رقیق کردن خون)، هضم‌کننده، محرک و مغذی معده، ضدمیکروب، کاهش‌دهنده کلسترول، معرق، صفراآور و چند اثر مهم دیگر است.یکی از آثار زنجفیل، افزایش قوای جنسی است. مصرف زنجفیل تا روزی 3 گرم بلامانع است که می‌توان آن را در 2 یا 3 نوبت استفاده کرد. مصرف بیش از حد زنجفیل باعث تحریک مخاط‌ها می‌شود و ممکن است به روده و معده آسیب برساند. افرادی که داروهای قلبی و ضدانعقاد خون مصرف می‌کنند باید با احتیاط از زنجفیل استفاده کنند. به تازگی یک محصول استاندارد و صنعتی به نام قطره «آرومین» از زنجفیل به بازار ارائه شده که در داروخانه‌ها موجود است و بدون نسخه در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. این قطره را می‌توان روزی 1 تا 3 نوبت و هر نوبت 40 قطره در آب یا مایعات دیگر رقیق و مصرف کرد. همچنین می‌توان آن را در چای یا غذا هم مورد استفاده قرار داد. گیاهان دیگری که در افزایش قوای جنسی می‌توانند موثر باشند شامل: انار، انجیر، پسته، خرما، جوز بویا، کنجد، نخود، نارگیل، برنج، شاهی و خارخاسک هستند

3- فلفل (سبز یا قرمز)
فلفل سبز گیاهی است که از میوه‌های آن استفاده می‌شود. فلفل قرمز نیز همین گیاه و میوه است که با گذشت زمان و پس از رسیدن کامل فلفل سبز تغییر رنگ می‌دهد و کم‌کم قرمز می‌شود. فلفل از ادویه‌های تند بسیار پرمصرف دنیاست که نقش مهمی در تغذیه دارد و مخصوصاً در قسمت‌های شرقی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به غیر از مصرف خوراکی، داروهایی نظیر شمع‌های طبی و پمادهایی از فلفل تهیه می‌شود که به عنوان ضددردهای اسکلتی مصرف زیادی دارد.
مهم‌ترین آثاری که تاکنون در مورد فلفل مطالعه و به اثبات رسیده است شامل آثار ضددرد، رقیق‌کننده خون (افرادی که خونشان غلیظ است)، ضدمیکروب، ضدسرطان، آنتی‌اکسیدان، ضدنفخ و اسپاسم، ضدتب، محرک گردش خون، معرق، محرک و مقوی معده، هضم‌کننده غذا، اشتهاآور، کاهش‌دهنده چربی خون و آثار دیگر است. با توجه به طبیعت گرم قابل‌توجه، فلفل دارای اثر افزایش قوای جنسی است و جزو ادویه‌های محرک محسوب می‌شود. مصرف فلفل در حد خوراکی بدون عارضه است و فقط ممکن است بعضی‌ها به آن حساسیت داشته باشند. مصرف بیش از اندازه فلفل ممکن است باعث التهابات غشای مخاطی روده و معده شود.

4- زعفران
زعفران نه تنها ادویه‌ای خوش‌بو و خوش‌رنگ است بلکه می‌تواند برای تمایلات جنسی نیز محرک خوبی باشد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، به زعفران خواص بسیاری از جمله ویژگی ضد افسردگی، تنظیم‌کننده جریان خون، برطرف‌کننده دیابت، سرطان و بیماری آلزایمر نسبت داده شده است. تحقیقات اخیر پژوهشگران مرکز طب گیاهی لیون هم نشان داده‌اند از آنجا که زعفران سبب بهبود جریان خون می‌شود می‌تواند باعث گرم شدن بافت‌های بدن و افزایش احساسات شده و حتی بافت رحم را نیز تحریک کند. به همین دلیل از سویی می‌تواند محرک تمایلات جنسی باشد اما مصرف بیش از یک گرم آن از آنجا که سبب خون‌ریزی رحم، حالت تهوع و استفراغ می‌شود به زنان باردار توصیه نمی‌شود. مصرف بیش از دو گرم از آن نیز کشنده است. در حال حاضر محققان در پی کشف روشی هستند تا با کمک زعفران دارویی برای تقویت قوای جنسی تهیه کنند.

5- پنج انگشت
یک داروی گیاهی که در زنان باعث افزایش قوای جنسی، جلوگیری از بی‌میلی و سردمزاجی می‌شود، قطره ویتاگنوس (Vitagnus) است که به شکل قرص هم ارائه شده است. این دارو از گیاه پنج انگشت (Vitagnus – castus) تهیه شده و به صورت قطره یا قرص مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو در درمان سردمزاجی زنان از مصرف بالایی برخوردار است. آثار مهم این قرص و قطره شامل آثار رفع اختلالات قاعدگی، رفع اختلال‌های یائسگی، موثر در کیست‌های رحم و تخمدان، موثر در فیبروم، جلوگیری از تنبلی تخمدان، موثر در بعضی ناباروری‌ها، موثر در رفع آکنه و جوش صورت خانم‌ها و انواع دیگر مشکل‌های زنان است که مربوط به اختلال‌های هورمونی است. 
ویتاگنوس با عمل تنظیم هورمون‌ها علاوه بر آثار ذکرشده می‌تواند در بی‌میلی و سردمزاجی خانم‌ها موثر باشد. این داروی گیاهی به دو شکل قرص و قطره تهیه شده و دارای آثار یکسانی است. ویتاگنوس در تمام داروخانه‌های ایران و بدون نسخه به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود. اطلاعات لازم در راهنمای همراه دارو ارائه شده است.

سایر موارد
گیاهان دیگری که در افزایش قوای جنسی می‌توانند موثر باشند شامل: انار، انجیر، پسته، خرما، جوز بویا، کنجد، نخود، نارگیل، برنج، شاهی و خارخاسک هستند.

یادآوری
یادتان باشد پیش از مصرف هر گونه دارو یا حتی گیاهانی با خواص دارویی، به ویژه اگر بیماری خاصی دارید و یا دوران درمان را سپری می‌کنید، با پزشکان مجرب و آگاه مشورت کنید.

تهیه و گردآوری : گروه سلامت پرداد / منبع :جام جم

5 ماده طبیعی برای افزایش میل جنسی - بیتوته

http://www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/mail1-jensii.html

با توجه به طبیعت گرم قابل‌توجه، فلفل دارای اثر افزایش قوای جنسی است و جزو ادویه‌های ... مصرف فلفل در حد خوراکی بدون عارضه است و فقط ممکن است بعضی‌ها به آن  ...

چهار گيـاه تقـويـت کنـنـده میل جنسـي - بیتوته

http://www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/plants1-libido-enhancer.html

گيـاه تقـويـت کنـنـده میل جنسـي افزايش ميل جنسي کاهش ميل جنسي,تقـويـت ... بسياري از گياهان نيز با توجه به مواد موجود در آنها مي‌توانند براي كاهش يا افزايش اين ميل موثر باشند. ... يكي از خواص دارچين به دليل طبيعت گرم آن، افزايش‌دهنده قواي جنسي است. ... به غير از مصرف خوراكي، داروهايي نظير شمع‌هاي طبي و پمادهايي از فلفل تهيه ...

افزایش میل جنسی با مواد غذایی طبیعی - قاره

http://www.gharreh.com/news/12296/افزایش-میل-جنسی-با-مواد-غذایی-طبیعی/

همانطور که میدانید روابط جنسی تاثیر بسزایی در زندگی زناشویی دارد به گفته کارشناسان خانواده بسیاری از طلاقهای جوامع امروزی در پی نارضایتی.

بالا برنده های ميل جنسی - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2093/14834.html

میل جنسی یک موهبت الهی است که مانند دیگر نعمت ها و غرایز طبیعی، همچون خواب و ... بازار عرضه و فروش داروها و مواد خوراکی و همچنین کالاهایی که به بالا رفتن میل جنسی ... به مجموعه مواردی که باعث افزایش میل جنسی میشود اطلاق میگردد که بر گرفته از نام  ...

افزایش تقویت جنسی با ۵ ماده غذایی - سایت و مجله سرگرمی ناقلا

http://www.naghola.com/fun-18055.html

12 ژوئن 2012 ... ویتامین B6 از افزایش میزان پرولاکتین که خود باعث کاهش میل جنسی می ... طبیعت، پر از مواد غذایی طبیعی است که شما را به اوج لذت جنسی نزدیک ...

روابط زناشویی,پرده بکارت,دستگاه تناسلی زنان,آمیزش,انواع کاندوم ...

http://www.jazzaab.ir/news_cats_38.html

... بکارت,دستگاه تناسلی زنان,انواع کاندوم,زایمان طبیعی,بارداری علایم بارداری, مقاربت,رابطه جنسی آمیزش جنسی,دوران سالمندی. ... افزایش میل جنسی زنان با خوردن این میوه! ... افزایش لذت جنسی با تقویت عضلات کف لگن – تمرینات کیگل ... نوشیدنی های گیاهی برای بهبود رابطه جنسی! .... دستگیر شدن شراره زن مواد فروش تهرانی +عکس.

تاثیر تغذیه بر تقویت میل جنسی - پارسی طب

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=15516

بیشتر مواد غذایی محرک میل جنسی دارای طبع گرم وبیشتر مواد غذایی مهارکننده این میل ... کم چرب و غذاهای تند و پرادویه می تواند با کمک به ترشح مواد شیمیایی خاص و افزایش ... داشته و بعضی از متخصصان تغذیه از آن به عنوان ویاگرای طبیعی نام برده اند.

غذاهای مفید برای تقویت قوای جنسی مردان - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_6767.html

در کنار غذاهای اصلی ، مواد غذایی زیر می‌توانند تاثیر زیادی بر افزایش قوای جنسی در مردان ... برای رسیدن به میزان مطلوب ، باید روزانه یک لیوان آب انار طبیعی نوشید . ... به این ترتیب کیسه منی در مدت زمان کوتاهتری پر شده و میل جنسی را افزایش می‌دهد .

چگونه زنان میل جنسی شان را از دست می دهند؟ - اختصاصی بانوان

http://womanblog.persianblog.ir/post/29/

2 مه 2009 ... میل و انگیزش جنسی به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. ... خاص، داروهای کاهنده فشار خون و داروهای ضد بارداری خوراکی باعث کاهش میل جنسی می شود. ... مواد غذائی مصرفی از روشهای مختلفی برقوای جنسی تاثیر می گذارند،در بین ...

خوراکی موثر بر قوای جنسی - عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان ...

http://www.021dr.com/223

البته مواد غذایی موِثر در میل جنسی در همه دنیا یکسان نیستند و در هر منطقه جغرافیایی ، مردم انواع خاصی از ... فلفل تند و غذاهای ادویه‌دار و تند که باعث افزایش پمپاژقلب می‌شوند. ... این ماده یک آمفتامین طبیعی است که محرک سیستم مغزی محسوب می‌شود.‌

غذاها، میوه ها و گیاهان دارویی مفید برای سلامت و تقویت جنسی | شبکه ...

http://medplant.ir/12096/غذا-میوه-گیاهان-تقویت-جنسی-نعوظ-انزال-ز

12 سپتامبر 2013 ... طب سنتی | گیاهان دارویی | افزایش شهوت، درمان ناباروری، تقویت قدرت جنسی، افزایش ... این نوشتار به نقش برخی مواد خوراکی در سلامت جنسی می پردازد . ... برای رسیدن به میزان مطلوب ، باید روزانه یک لیوان آب انار طبیعی نوشید.

آیا محرک های طبیعی میل جنسی واقعا اثرگذار هستند؟ - آبی روز

http://www.abirooz.com/relationship/item/812-آیا-محرک-های-طبیعی-میل-جنسی-واقعا-اثرگذار-هستند؟.html

3 ژوئن 2014 ... اگرچه ادعا می شود که برخی از غذاها و مکمل ها مانند شکلات، غذاهای تند و نخل بادبزنی ... برای مثال قطره اسپانیش فلای که اخیرا برای افزایش میل جنسی ...

نوشیدنی های مناسب برای تقویت جنسی - نمناک

http://namnak.com/6418-نوشیدنی-برای-تقویت-قوای-جنسی.html

تقویت قوای جنسی, راههای طبیعی تقویت قوای جنسی, نوشیدنی مناسب برای تقویت قوای جنسی را در سایت نمناک ببینید. ... طبیعی مخلوط کنید و به آن اندکی پودر، چوب یا عصاره وانیل خوراکی اضافه کنید. ... آیا کم کاری تیرویید میل جنسی را کاهش می دهد ؟ ... بررسی اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل · تقویت قوای جنسی با این مواد غذایی ...

میل جنسی | میوه هایی برای افزایش میل جنسی - نمناک

http://namnak.com/8440-افزایش-میل-جنسی.html

افزایش میل جنسی و روش افزایش میل جنسی و روش طبیعی افزایش میل جنسی را در ... بر روی 46000 مرد به نتیجه مثبت در عملکرد این مواد غذایی در افزایش میل جنسی پی  ...

بوی کافور

http://www.lover619.blogfa.com/

این گیاه چون سطح تستوسترون را كاهش می‌دهد كاهنده میل جنسی در مردان است. 2.سویا سویا یكی از مواد غذایی طبیعی غنی از ریزمغذی‌ها است. این دانه گیاهی منبع خوب ...

تغذيه مناسب براي افزايش ميل جنسي - مای اصفهان

http://myisfahan.com/articles/isfahan_articles172.html

22 آوريل 2009 ... رژیم غذایی نامناسب می‌تواند باعث کاهش میل جنسی شده و هر چه فرد غذای مقوی‌تری ... کم شکر، غلات بدون سبوس و غذاهای آماده می‌تواند قوای جنسی را افزایش دهد. ... میل جنسی طبیعی، لازم است البته ویتامین‌های B۵، B۶، B۱۲ نیز برای کاهش ...