7 باورغلط مردها درباره ی زنها

شناخت صحیح و درک زن ها
به گفته ی روان شناسان، اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاری های آنان را شامل می شود. این باورهای غلط ناشی از عدم شناخت صحیح و عدم درک روحیه ی لطیف زن هاست و آن ها را برای شناخت بیش تر آقایان از همسرانشان بیان می کنیم:
هفت باور نادرست مردها درباره ی زن ها
1- زن ها سیری نا پذیرند
2- حفظ و نگهداری آن ها مشکل است
3- زن ها می خواهند مردها را کنترل کنند

4- زن ها حسود هستند

5- زن ها زیاده از حد احساساتی هستند

6- زن هایی که قوی و توانا هستند، نیازی به مراقبت ندارند

7- زن ها آزادی مرد را مختل می کنند


باور غلط: زنها سیری ناپذیرند
مردها،تمایل و گرایش همیشگی زن مبنی بر بهبود و اصلاح کارها را با پر توقع بودن و سیری ناپذیری مزمن او اشتباه گرفته اند. این طبیعت زن است که به فکر بهبود، اصلاح و ارتقاء همه چیز است.

زنها- دست کم بیش تر آنها- بسیار کم توقع اند و می توان به راحتی با کوچک ترین چیزها خوشحالشان کرد. با یک لبخند، اظهار محبت و دلتنگی در آغوش گرفتن و ... خواهید دید چطور از شادی لبریز خواهند گشت.


باور غلط: حفظ و نگهداری زن ها مشکل است
واقعیت این است که حفظ و نگهداری روابط صمیمی مشکل است. زن ها می خواهند رابطه شان سالم و صمیمی باشد و بدین جهت ازمردها توقع دارند برای این منظور وقت بگذارند و بر روی صمیمیت رابطه تلاش کنند.

زنها استانداردهای بالایی برای روابط صمیمی خود دارند، نه از آن رو که ایرادگیر و پرتوقع هستند، بلکه از آن جهت که عمیقاً متعهد و پایبند بوده و می خواهند که موفق باشند.


باور غلط: زن ها می خواهند مردها را کنترل کنند
مردها تلاش زن را برای سازمان دهی، برنامه ریزی و حل مشکلات می بینند و سپس آن را به اشتباه به عنوان تلاشی از جانب زن برای کنترل مرد و بهره کشی از آن تعبیر می کنند.

واقعیت این است که زنها می خواهند کمک کنند، ایفای نقش کنند، بهبود بخشند، ارتقاء دهند و به حساب آورده شوند.

یکی از رایج ترین شکایت های زن ها از مرد زندگی شان آن است که بیش تر مردها، در فرآیند تصمیم گیری خود، زن ها را دخالت نمی دهند. از آن جا که زن ها از این احساس بیزارند، پس تلاش می کنند تا خود را به نحوی در جریانات زندگی همسرشان وارد کنند. بدین معنا که سوال می پرسند و راه حل ارایه می دهند. مرد، علاقه و کمک همسرش را به معنای تلاش برای مداخله و سلطه جویی معنا می کند.

اولویت اول یک زن در زندگی محبت است. اگر همسرش را ناراحت ببیند، دوست دارد به او کمک کند. اگر او را در مواجهه با مشکلی ببیند، می خواهد راه حلی ارایه کند، همه ی اینها به خاطر این است که همسرش را دوست دارد و به او عشق می ورزد.

باور غلط: زن ها حسود هستند
واقعیت این است که زن ها محافظ و نگهبان روابط صمیمی و نزدیک خود هستند و می خواهند از رابطه ی خود با مردی که دوستش دارند محافظت کنند. نه از آن جهت که به همسر خود اعتماد ندارند، بلکه از آن رو که او را دوست دارند. به طور غریزی و فطری، زنان از هر چه برایشان ارزشمند باشد، مراقبت می کنند.


باور غلط: زن ها زیادی احساساتی هستند
یکی از زیباترین ویژگی های زنها این است که قابلیت این را دارند که حس کنند و احساس داشته باشند و این احساسات را نشان دهند و ابراز کنند و این موهبتی بس گران بهاست. اما باور غلط این است که نشان دادن احساسات ،کیفیتی ضعیف تر و ناخواستنی تر از پنهان کردن احساسات می باشد. این همان پیامی است که اغلب مردها در کودکی وهنگامی که پسربچه ای بودند دریافت کرده اند. این که گریه نکردن، بهتر از گریه کردن است. خشن و قوی بودن، بهتر از ترسو بودن است. مستقل بودن بهتر از نیازمند بودن است.

بنابراین مردها، اغلب احساسات طبیعی زن ها را به غلط ،ضعف نفس تلقی می کنند و توانایی آنها را در حس کردن و احساس داشتن را به زیاده روی احساسی تعبیر می کنند.

مردها معمولاً زن را متهم می کنند که زیاده از حد احساساتی هستند. به این دلیل که مسئولیت گفتار یا رفتار نامهربانانه و احیاناً خشونت آمیز خود را نپذیرند.

بیشتر زن ها زیادی احساساتی نیستند، بلکه فقط احساساتی هستند! مردها هم همینطور. اما نمی توانند به راحتی احساسات خود را نشان دهند یا ابراز کنند. حقیقت آن است که مردها به همین دلیل زن ها را بسیار دوست دارند، همین حساس بودن، احساساتی بودن و توانایی حس کردن زن، دلیل آن است، زیرا همین احساساتی بودن زنهاست که به آنها امکان می دهد به مردها محبت بورزند و چنین احساسات خوبی را در آنها تولید کنند.


باور غلط: زن های قوی نیازی به توجه و مراقبت ندارند
اشتباهی که مردان مرتکب می شوند این است که قدرت و توانایی را با خودکفایی اشتباه می گیرند. صرف این که زنی قوی و با اعتماد به نفس است به این معنا نیست که هیچ گونه نیازی ندارد و اصلاً به این معنا نیست که به شخص توانمند و نیرومند دیگری نیاز ندارد و این گونه نیست که هرگز خسته، ترسیده، وحشت زده و بی رمق نمی شوند.

واقعیت این است که اگر زنی به تنهایی هم قادر به انجام تمام کارها باشد، باز دوست دارد قدرت، توان، حمایت و مراقبت مردش را حس کند. هر قدر هم زنی قوی و مستقل باشد، همچنان نیاز دارد که احساس کند به طرق مختلف از او مراقبت می شود.

زن هایی بیش تر نیاز به توجه، حمایت و مراقبت دارند که از دیگران بیش تر حمایت و مراقبت می کنند.

باور غلط: زن ها آزادی مرد را مختل می کنند
مردها اغلب به اشتباه، درخواست های طبیعی و منطقی زن ها را مبنی بر شرکت در رابطه، با تلاش زن برای سلب آزادی مرد اشتباه می گیرند. زن ها دوست دارند روابطی متعهدانه و صمیمانه ایجاد کنند.

هر کسی به مجرد این که به رابطه ای وارد می شود، مقادیری از آزادی های شخصی خود را از دست می دهد. چرا که از حالا به بعد شخصی که با او رابطه برقرار کرده اید، به آنچه می گویید یا رفتار می کنید، واکنش نشان خواهد داد.

آزادی واقعی به این معنا نیست که چه کارهایی می توانید بکنید و چه کارهایی نمی توانید بکنید. بلکه به معنای آزادی در محبت ورزیدن آن هم بدون ترس و دریافت کردن بدون مقاومت و دادن و بخشیدن بی دریغ می باشد.

زن ها هرگز سعی ندارند چیزی را از مرد سلب کنند. برعکس آنها می خواهند محبت، فداکاری، از خودگذشتگی، تعهد، پایبندی و وفاداری خودشان را به مرد هدیه کنند. تمام تلاش های یک زن برای ایجاد رابطه با همسرش و صمیمی بودن و حل مشکلات است نه برای سلب آزادی از مرد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تعداد بازدید ۴۱۷۸ بار

7 باور غلط مردها درباره زنها - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/myth2-men-women.html

باور غلط مردها درباره زنها کنترل مرد روابط زناشویی پر توقع بودن,روابط صمیمی, ویژگی های زنها ... هفت باور نادرست مردها درباره ی زن ها ... 7 - زن ها آزادی مرد را مختل می کنند.

کلبه روانشناسی

http://kolbeyeravanshenasi.blogfa.com/

یا شاید احساس ناراحتی كند چون متوجه می شود كه همسرش برای ادامه ی مكالمه و گرمی و شور آن از این كلمات استفاده می كند. همچنین خانم ممكن ..... 7 باورغلط مردها درباره ي زنها.

کندو | جنس مخالفت را بشناس برای اندروید

http://cando.asr24.com/app.jsp?id=3624729&name=جنس مخالفت را بشناس&package=com.maryam.jense_mokhalef

25 سپتامبر 2014 ... این برنامه کامل ترین برنامه ی موجود در زمینه ی شناخت جنس مخالف می باشد . ... می دونی نظر خانم ها درباره ی مرد ها چیه ؟ و . ... 7 باور غلط مردها درباره زنها

زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/2008_04.php

7 باورغلط مردها درباره ی زنها · زايمان نوزاد پسر برای مادران ... خاطرات تکان دهتده ی یک مادر · متناسب كردن اندام در ... ارتباط کلامی، مهمترین تفاوت زن و مرد · رابطه عاشقانه در  ...

زنان - پرشین وی

http://www.persianv.com/zanan/2008_06.php

آنچه که زنان باید در مورد شوهرانشان بدانند · اسرار موفقیت زنان ... مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند · 20 روش موثر .... 7 باورغلط مردها درباره ی زنها · یک نکته در مورد ...

ای انسان تو همانی که می اندیشی!!!

http://ro0han-ts.mihanblog.com/

3 آوريل 2014 ... 7 باور غلط مردان در مورد زنان ... هفت باور نادرست مردها درباره ی زن ها ... مردها تلاش زن را برای سازمان دهی، برنامه ریزی و حل مشکلات می بینند و سپس آن را ...

شناخت نقاط حساس بدن - شناخت روحیات زنان-دانستنیهای زناشویی-ازدواج ...

http://4womenir.persianblog.ir/post/6

6 سپتامبر 2008 ... نها در مقایسه با مردها اطلاعات بیشتری در مورد نقاط شهوت انگیز بدنشان دارند. ... 7. پشت: بیشتر زنها کشته ماساژ پشت هستند. انگشت خود را روی مهره ها ...

7 باور غلط درباره سلامتی بدن - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=286178

12 ا کتبر 2014 ... ... و به سلامت ما آسیب بزنند. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم به 7 بارو غلط درباره سلامتی بدن بپردازیم. ... چشم های ما دارای دو نوع گیرنده ی نورند که در شبکیه قرار دارد . یک نوع در ... ساعت داخلی بدن. 4- فقط زن ها ساعت بیولوژیک دارند.

دی 1391 - مشاورحقوقی خانواده

http://mhjohar.blogfa.com/1391/10

7 باورغلط مردها درباره ی زنها. ره توشه های جاده ی سبز زندگی - مخصوص آقایان. شناخت صحیح و درک زن ها. به گفته ی روان شناسان، اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان ...

11 باور درست و غلط درباره آپنه خواب

http://www.adsearch.ir/show.aspx?ad=t_275452

احتمال ابتلا به آپنه ی خواب در زنان پس ازیائسگیبیشتر می ‌شود. .... 7 باورغلط مردها درباره ی زنها ره توشه های جاده ی سبز زندگی - مخصوص آقایان (6) برای خواندن مقاله ...

سبک زندگی : مردان ، زنان ، کودکان ، زندگی امروز - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/2011_06.php

آقایان ،مشکلات مردانه ،بیماری های مقاربتی مردان، بیماری مردانه،پسر ،مرد ، مشکلات جنسی ،پدرخانمها ،مشکلات زنانه ،بیماری های مقاربتی ... 7 باورغلط مردها درباره ی زنها ...

سبک زندگی : مردان ، زنان ، کودکان ، زندگی امروز - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/hamechiz/archives/2011_05.php

آقایان ،مشکلات مردانه ،بیماری های مقاربتی مردان، بیماری مردانه،پسر ،مرد ، مشکلات ... پنج نکته جالب در مورد خانم ها که آقایان دوست ندارند .... 7 باورغلط مردها درباره ی زنها ...

نکته های همسرداری - ازدواج

http://match24.ir/category/نکته-های-همسرداری-1053

همه چیزهایی که درباره خیانت در زندگی زناشویی باید بدانی · همسرمان را چگونه پیدا ... 7 دلیل خیانت آقایان · 7 جمله ممنوعه در زندگی زناشوئی · 7 باورغلط مردها درباره ی زنها ...

سایت مشاوره رضا ایمانیان

http://www.imanian90.blogfa.com/

7 باور غلط مردها درباره زنها. روانشناسی | 7 باور غلط مردها درباره زنها به گفته ی روان شناسان، اغلب مردها باورهای نادرستی در مورد زنان دارند که اغلب گله گذاریهای آنان را شامل  ...

مردان - تکناز

http://www.taknaz.ir/news_cats_69.html

مردان,دستگاه تناسلی مردان,مرد زندگی,آقایان,اخلاق مرد,مرد و کار, بیماری مردان,مردانه,مرد, عکس. ... طرز تهیه ی نان و پنیر و سبزی مجلسی ... 7 باورغلط مردها درباره ی زنها.

رازهایی درباره مردان - آکاایران - عشاق موفق - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/oshagh1/20499.html

درباره مردان,ارضا,مرحله‌ای,ازدواج,مورد,نیازهای اساسی و مهم آدمی را نیاز به محبت,درباره مردان,نیازهای ... 7- در جست ‌و جوی هدف و معنای زندگی باشید. ... باورغلط مردها درباره ی زنها ...