نارنگی یکی از پرطرفدارترین میوه‌های فصل پاییز و زمستان است که در روزهای این دو فصل در سبد غذایی بسیاری از خانواده‌های ایرانی دیده می‌شود.

در زمستان نارنگی درمانی کنید


نارنگی یکی از پرطرفدارترین میوه‌های فصل پاییز و زمستان است که در روزهای این دو فصل در سبد غذایی بسیاری از خانواده‌های ایرانی دیده می‌شود.

نارنگی

نارنگی یکی از پرطرفدارترین میوه‌های فصل پاییز و زمستان است که در روزهای این دو فصل در سبد غذایی بسیاری از خانواده‌های ایرانی دیده می‌شود.

نارنگی از جمله میوه‌هایی است که تقویت‌کننده قلب و معده بوده و به عنوان یک اشتهاآور طبیعی برای بیماران کم‌اشتها و افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند، استفاده می‌شود.

درمانگران طب سنتی چین از این میوه برای درمان بیماری‌های متنوعی استفاده می‌کنند.

 

اکسپکتورانت طبیعی

میوه نارنگی از بهترین داروهای طبیعی ضدسرفه است که به اکسپکتورانت طبیعی در میان درمانگران طب سنتی چین معروف است. مصرف این میوه زمستانی برای افرادی که مبتلا به سرفه‌های خلط‌دار هستند، بسیار مناسب است. این میوه مانند شربت اکسپکتورانت خاصیت خلط‌آور دارد و موجب تخلیه اخلاط موذی از گلو و کاهش سرفه‌های بیمار می‌شود.

 

درمان نفخ شکم با نارنگی

افرادی که به نفخ شکم مبتلا هستند با مصرف میوه نارنگی به تنهایی می‌توانند به درمان این مشکل بپردازند. این گروه می‌توانند میوه نارنگی را به تنهایی میل کنند یا از آب یا میوه خشک‌شده آن مصرف کنند که همگی خاصیت ضدنفخ دارند. حتی افرادی که تمایل دارند می‌توانند میوه خشک‌شده نارنگی را به صورت پودر درآورده و آن را به غذای خود اضافه کنند تا اثر نفاخی غذا را از بین ببرد.

مراقب باشید که هرگز نارنگی را به صورت مخلوط با شیر گاو میل نکنید. ترکیب این

دو موجب بروز دردهای شکمی می‌شود

اگر دارو می‌خورید...

افرادی که در نسخه آن‌ها داروهایی وجود دارد که به افزایش میزان پتاسیم خون کمک می‌کند، باید مراقب باشند که مصرف همزمان این دارو با نارنگی موجب افزایش بیش از حد پتاسیم در بدن آن‌ها می‌شود و این مسئله خود عوارض جانبی متعددی به دنبال دارد بنابراین افرادی که داروهای حاوی پتاسیم مصرف می‌کنند باید در مصرف نارنگی دقت کنند و حتماً با مشاوره متخصص خود این میوه را مصرف کنند.

 

زیاده‌روی نکنید چون...

* زیاده‌روی در مصرف تمامی مواد غذایی عوارض جانبی متعددی همراه دارد. نارنگی نیز از این امر مستثنا نیست؛ افراط در مصرف نارنگی موجب افزایش گاز روده شده و ناراحتی‌های گوارشی برای مصرف‌کننده به همراه می‌آورد.

* نارنگی به دلیل این که راحت‌ترین میوه برای خوردن است و پوست آن به سادگی جدا می‌شود، بچه‌ها به خوردن آن تمایل بیشتری دارند بنابراین باید مراقب بود زیرا مصرف بیش از اندازه نارنگی بچه‌ها را به اسهال و کندی عملکرد روده ها مبتلا می‌کند.

* یکی دیگر از عوارض مصرف بیش از اندازه نارنگی بروز آفت و التهاب در دهان و زبان است.

* افرادی که به زخم معدهمبتلا هستند نیز باید در مصرف نارنگی، آب و میوه خشک‌ شده آن دقت کرده و زیاده‌روی نکنند.

* مراقب باشید که هرگز نارنگی را به صورت مخلوط با شیر گاو میل نکنید. ترکیب این دو موجب بروز دردهای شکمی می‌شود.

 

فشار خونتان را کنترل کنید

شاید تا امروز نارنگی را تنها به عنوان یک میوه خوش آب و رنگ و خوشمزه می‌شناختید اما با مطالعه این نکات خواهید دید که این میوه در برخی شرایط بحرانی می‌تواند مانند دارویی شفابخش به کمک شما بیاید.

افرادی که دچار مسمومیت با الکل می‌شوند می‌توانند این مسمومیت را با نوشیدن آب نارنگی یا خوردن نارنگی تازه برطرف کنند. خاصیت سم‌زدایی نارنگی به بیمار کمک می‌کند تا خیلی سریع بر مسمومیت و ضعف خود غلبه کند.

میوه نارنگی از بهترین داروهای طبیعی ضدسرفه است که به اکسپکتورانت طبیعی

در میان درمانگران طب سنتی چین معروف است

اگر به فشارخون بالا مبتلا هستید نوشیدن آب نارنگی تازه یا افزودن میوه خشک‌شده آن به غذا کمک می‌کند تا فشار خون خود را کاهش داده و آن را کنترل کنید.

افرادی که نیاز به دریافت پتاسیم بیشتری دارند می‌توانند از طریق میوه نارنگی، پودر یا آب این میوه زمستانی میزان پتاسیم مورد نیاز خود را تأمین کنند.

پوست خشک‌شده نارنگی یکی از مفیدترین بخش‌های این میوه زمستانی برای بهبود سرفه‌های روزهای سرد زمستانی است.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: مجله ایده آل

 

مطالب مرتبط:

نارنگی و خواص مفید آن

خواص نارنگی

6 دلیل خوب برای مصرف مرکبات

ارزش غذایی مرکبات

نظر متخصصان تغذیه درباره مرکبات

در زمستان نارنگی درمانی کنید - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=232519

27 دسامبر 2012 ... نارنگی یکی از پرطرفدارترین میوه‌های فصل پاییز و زمستان است که در روزهای این دو فصل در سبد غذایی بسیاری از خانواده‌های ایرانی دیده می‌شود.

درمان سرماخوردگی در پاییز و زمستان - نمناک

http://namnak.com/8922-سرماخوردگی-در-پاییز.html

سرماخوردگی در پاییز و زمستان و دلیل و درمان سرما خوردگی در پاییز و زمستان و ... سنگ کلیه و روش های درمان آن; در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید; عجیب ترین ...

مدل کلاه و شالگردن پاییزو زمستان پسرانه - نمناک

http://namnak.com/9093-مدل-کلاه-و-شالگردن-پاییزو-زمستان-پسرانه.html

نمناک · دنیای مد · لباس کودک مدل کلاه و شالگردن پاییزو زمستان پسرانه ... در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید · نکاتی مفید و کلیدی از تغذیه در زمستان · مدل مو ...

دی 1391 - شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهنشان

http://behdashtmahneshan.blogfa.com/1391/10

شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهنشان - ... رادیو را روشن کنید سپس بر روی یک نیمکت دراز بکشید و یک جفت توپ پینگ پنگ که از .... در زمستان نارنگی درمانی کنید.

‌طب اسلامی وسنتی حکیم عقیلی خراسانی - نارنگی

http://salamatattari.blogfa.com/tag/نارنگی

در زمستان نارنگی درمانی کنید - آکا. نارنگی یکی از پرطرفدارترین میوه‌های فصل پاییز و زمستان است که در روزهای این دو فصل در سبد غذایی بسیاری از خانواده‌های ...

‌طب اسلامی وسنتی حکیم عقیلی خراسانی - میوه

http://salamatattari.blogfa.com/tag/میوه

‌طب اسلامی وسنتی حکیم عقیلی خراسانی - میوه - درمان بیماریها بدون مصرف دارو. ... در زمستان نارنگی درمانی کنید - آکا. نارنگی یکی از پرطرفدارترین میوه‌های فصل ...

درمان - بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان تهران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها ...

http://www.pezeshkaddress.com/modules.php?name=News&file=tags&tags=درمان

در زمستان نارنگی درمانی کنید. درمانگران طب سنتی چین از این میوه برای درمان بیماری‌های متنوعی استفاده می‌کنند. ادامه مطلب. عنوان خبر: خاک بیمارمان می‌کند یا درمان؟

تغذیه : سلامت و تغذیه ،تغذیه ماه رمضان،تغذیه سالم ,تغذیه دوران بارداری

http://www.niksalehi.com/taghzie/archives/2012_12.php

هات‌داگ رژیمی درست کنید · هات‌داگ رژیمی درست ... 7 ترفند جالب برای میوه خوری بیشتر + مطلب مفید · 7 ترفند جالب برای ... در زمستان نارنگی درمانی کنید · در زمستان ...

خواص میوه ها - وب سایت سلامت

http://hastimen.blogfa.com/category/11

در زمستان نارنگی درمانی کنید. افرادی که به نفخ شکم مبتلا هستند با مصرف میوه نارنگی به تنهایی می‌توانند به درمان این مشکل بپردازند. این گروه می‌توانند میوه ...

میوه‌های شفابخش زمستانی - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/204994/میوه‌های-شفابخش-زمستانی

10 مارس 2012 ... پرتقال، نارنگی، گریپ فروت، لیموترش، نارنج و لیموشیرین به خانواده مرکبات تعلق دارند. ... اگر به خواص لیموترش توجه کنید، مطمئنا قبول خواهید کرد که سلطان ... و قابض است و بدین جهت می‌توان از آن برای درمان گلودرد استفاده نمود.

برچسب ها - نفخ شکم - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/tag/2/نفخ شکم

نفخ شکمتان جلوگیری کنید مقداری آب همراه با لیمو بسیاری... از افراد ... نفخ می کنید بهتر است به جای کم کردن میزان... کد خبر: .... در زمستان نارنگی درمانی کنید.

20 نکته مفید تغذیه ای در فصل زمستان - بیتوته

http://www.beytoote.com/health/nutrition/tip-feeding-winter.html

تغذیه ی سالم,زمستان ,سرماخوردگی ,آنفولانزا, تغذیه سالم,پیشگیری از بیماری,نکات سلامتی ... بیماری هایی که با خوردن موز درمان می شوند ... وقتی گرسنه می‌شوید، به جای اینکه به تنقلات پناه ببرید، یک بشقاب سالاد یا میوه یا یک مشت آجیل میل کنید.

آیا خوردن بیش از حد نارنگی مضر است؟ - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/22225_آیا-خوردن-بیش-از-حد-نارنگی-مضر-است؟.html/

19 آوريل 2014 ... ۷ خواص کاربردی و درمانی نارنگی ... پوست خشک شده نارنگی یکی از مفیدترین بخش های این میوه زمستانی برای بهبود ... دیدگاه خود را ارسال کنید.

فواید و خواص عرق بیدمشک | سلامت باش

http://salamatbash.net/?p=400

24 دسامبر 2012 ... در زمستان نارنگی درمانی کنید عوارض شایع کاشت ناخن ». نام (لازم). ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم). وبسایت. خانه | نقشه سایت. طراحی و کد نویسی ...

لیموترش - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

http://fa.wikipedia.org/wiki/لیموترش

میوه اش سته بیضوی شکلی است که در اواخر پاییز و اوایل زمستان آبدارتر می‌باشد. لیموترش سبز ... ۴) نوشیدن آب چهار لیموترش با افزودن آب و اندکی شکر بر درمان چاقی مؤثر است. ... *دم کرده: چند برش حلقوی لیموی ترش را با پوست آن در آب جوش دم کنید.

فواید میوه های زمستانی - جذبه

http://www.jazabe.com/favayede-mivehaye-zemestani.html

موز یکی دیگر از میوه های است که در زمستان باید از آن مصرف کنید. ... کم کنند مفید است آب پرتقال خونی از چاق شدن جلوگیری می کند درمان بیماری ام اس با کدو he1037 ...