افرادی که در آستانه میانسالی با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می‌شوند نیز می‌توانند از چای سبز برای پیشگیری از این بحران کمک بگیرند.

افرادی که در آستانه میانسالی با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می‌شوند نیز می‌توانند از چای سبز برای پیشگیری از این بحران کمک بگیرند.حتما تا امروز با تبلیغات وسیعی که درباره خواص درمانی چای سبز در کاهش وزن در جامعه، رسانه‌ها و اینترنت وجود دارد، روبه رو شده اید و شاید با انگیزه کاهش وزن و درمان چاقی خود یکی از این محصولات را سفارش داده و با انگیزه لاغر شدن آن را مصرف کرده و نتیجه مطلوب را دریافت نکرده اید.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ اگر شما نیز با اتکا به تبلیغاتی که در این زمینه وجود دارد و با هدف لاغری سریع و آسان سراغ چای سبز رفته اید، باید بدانید سخت در اشتباهید، بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا با جزئیات بیشتر خواص چای سبز به منظور درمان چاقی، اضافه وزن و پیشگیری از ابتلا به این عارضه آشنا شوید.
چه زمانی چای سبز بخورید
اگر تصمیم دارید با مصرف چای سبز با چاقی و اضافه وزن خداحافظی کنید، باید برای مصرف آن در طول روز برنامه ریزی داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه پرهیز کنید. بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، ۲ ساعت پس از صرف غذا در وعده‌های غذایی است. به این ترتیب شما علاوه بر آنکه از خواص درمانی چای برای کاهش وزن بهره می‌برید، خللی در میزان جذب آهن به وجود نمی‌آورید؛ زیرا چای سبز همانند چای سیاه موجب کاهش جذب آهن موجود در غذا می‌شود.
چای سبز به تنهایی کافی نیست
بسیاری از مردم تصور می‌کنند تنها با نوشیدن چای گیاهی در طول روز می‌توانند به هدف بزرگی مثل کاهش وزن دسترسی پیدا کنند. در حالی که این دیدگاه به هیچ وجه صحیح نیست. نوشیدن چای گیاهی در کنار رعایت رژیم غذایی، فعالیت‌های بدنی و ورزش می‌تواند روند لاغری را سرعت ببخشد و با بهبود سوخت وساز بدن میزان کاهش وزن را در طول هفته قابل ملاحظه کند، بنابراین افرادی که تصور می‌کنند بدون رعایت هیچ یک از نکات ذکر شده و تنها با نوشیدن چای سبز می‌توانند اضافه وزن خود را آن هم به شکل کاملا محسوس درمان کنند، سخت در اشتباهند.
از پرخوری‌های عصبی پیشگیری کنید
یکی دیگر از خاصیت‌های چای سبز خاصیت آرامش بخشی آن است که به پیشگیری از پرخوری‌های عصبی که منجر به اضافه وزن و در نهایت چاقی می‌شود، کمک می‌کند. افراد زیادی وجود دارند که به محض دریافت فشار عصبی، استرس یا تنش‌های ناشی از کار روزانه مشغول به خوردن می‌شوند و به ریزه خواری روی می‌آورند که این مسئله به مرور به عادت آنها تبدیل می‌شود. برای پیشگیری از بروز این عادت نامناسب یا درمان آن، می‌توان از چای سبز استفاده کرد. نوشیدن این چای به شما کمک می‌کند تا از خاصیت آرامش بخشی این گیاه دارویی برای تقویت سیستم عصبی خود استفاده کنید و به این ترتیب مانع بروز اشتهای کاذب ناشی از استرس‌ها یا تنش‌های روزمره شوید.
چای سبز؛ چای چربی سوز طبیعی
افرادی که عادت به نوشیدن چای سبز دارند با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشان کمک می‌کنند. در حقیقت چای سبز به دلیل داشتن ماده‌ای به نام «پلی فنول» می‌تواند به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و به این ترتیب میزان سوخت انرژی موجود در سلول‌های چربی را افزایش دهد و تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر روند چاقی افراد داشته باشد. به شرطی که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در روند رژیم غذایی خود و مقدار کالری روزانه‌ای که دریافت می‌کنند نیز تجدیدنظر کنند. اینگونه نیست که ما هر میزان کالری که دوست داریم به بدن برسانیم و توقع داشته باشیم با نوشیدن یک تا ۲ لیوان چای سبز در روز لاغر شویم و کالری بسوزانیم.
چند لیوان چای بنوشید
اگر برای افزایش سوخت و ساز بدن قصد دارید چای سبز را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، باید توجه داشته باشید نوشیدن ۳ تا ۴ لیوان چای سبز در طول روز می‌تواند به این موضوع کمک کند. این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می‌تواند میزان کالری سوزی در بدن را افزایش دهد، ایده اشتباهی است، زیرا با نوشیدن بیش از حد چای سبز در طول روز، بدن علاوه بر آنکه با مشکل تحریک پذیری پایانه‌های عصبی روبه‌رو می‌شود، با اختلال دفع آب و الکترولیت‌های بدن مواجه می‌شود. به این ترتیب همانطور که باید در نوشیدن چای معمولی پرهیزهای لازم را رعایت کنید توصیه شده که در نوشیدن چای سبز نیز افراط نکنید.
پیشگیری از چاقی ناشی از افزایش سن
افرادی که در آستانه میانسالی با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می‌شوند نیز می‌توانند از چای سبز برای پیشگیری از این بحران کمک بگیرند. به شرط آنکه مصرف روزانه چای سبز را از ۳۰ سالگی در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند. چای سبز علاوه بر آنکه به کندی روند پیری سلول‌ها در اندام‌های مختلف بدن کمک می‌کند به این افراد کمک می‌کند تا در میانسالی حداقل افزایش وزن را تجربه کنند، زیرا چای سبز به آنها کمک می‌کند کمترین میزان ذخیره چربی و مواد زائد را در طول سال‌های جوانی و میانسالی در بدن داشته باشند.
قرص چای یا چای سبز؟
تبلیغات زیادی درباره لاغری سریع با قرص یا کپسول چای سبز در سایت‌های اینترنتی و برخی از مراکز فروش گیاهان دارویی دیده می‌شود که به مردم وعده می‌دهند با قرص‌های چای سبز می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی وزن کم کنند. این قرص‌ها درصورتی که تنها حاوی گیاه چای سبز باشند، دقیقا همان خاصیت چای سبز را دارند و می‌توانند به افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و روند جذب چربی‌ها را در بدن کاهش دهند. مصرف این قرص‌ها نیز مانند چای سبز باید بر اساس قاعده باشد، زیرا زیاده‌روی در مصرف این قرص با وجود آنکه گیاهی و طبیعی است می‌تواند همان عوارض چای سبز را داشته باشد.
عوارض احتمالی چای سبز را بشناسید
افزایش بیش از حد دمنــوش چــای سبـــز، کپسول‌ها و قرص‌هایی که از این گیاه دارویی وجــود دارد، عوارض جانبی متعددی را به همراه دارد. سوء مصرف این گیاه دارویی ممکن است عوارضی مانند سردرد، اختلال در عملکرد دستگاه گوارش، اسهال و تهوع را به همراه داشته باشد که با اصلاح شیوه مصرف به مرور مرتفع می‌شود. اما از طرفی افزایش فشار خون، تغییرات خلقی و تحریک پذیری، بی‌قراری و نامنظم شدن ضربان قلب نیز از جمله عوارض جانبی مصرف بیش از اندازه این گیاه دارویی در طول روز است که باید بلافاصله پس از مشاهده آن برای بررسی و پیشگیری از شدت آن با متخصص یا پزشک مشورت شود.
این نکته را جدی بگیرید
افرادی که به نوشیدن چای سبز یا دیگر فرآورده‌های این گیاه عادت دارند به این معنی که برای بهره مندی از خواص درمانی این گیاه دارویی به منظور پیشگیری از اضافه وزن روزانه از این گیاه مصرف می‌کنند ممکن است درصورت عدم مصرف این گیاه دارویی با عوارضی مانند سردرد، عصبانیت یا افزایش میزان تحریک پذیری رو به رو شوند، بنابراین توصیه شده که برای مصرف هدفمند از این گیاه دارویی با قصد درمان بهتر است با پزشک یا متخصص طب سنتی مشورت شود. علاوه بر این، تجویز این گیاه به هر صورتی برای خانم‌های باردار، مادران شیرده و کودکان و نوجوانان پیش از سن بلوغ توصیه نشده است.
خواص دیگر چای سبز
افرادی که برای کاهش وزن و تنظیم سوخت وساز بدنشان از چای سبز استفاده می‌کنند، می‌توانند از فواید آن برای کاهش فشار خون، کاهش قند خون، تقویت سیستم ایمنی بدن و تخفیف علائم و نشانه‌های بیماری‌هایی مانند پارکینسون، آلزایمر و بیماری مفصلی استخوانی مانند آرتریت روماتوئید بهره ببرند. علاوه بر این، در تحقیقات مختلف به این نکته اشاره شده که مصرف چای سبز می‌تواند تاثیر بسیار چشم گیری در کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی، پیشگیری از بروز سرطان‌هایی مانند سرطان کولون و تخفیف علائم و نشانه‌های افسردگی داشته باشد.
  

چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/253852/چای-سبز-را-چگونه-بنوشیم-تا-لاغر-شویم

23 ژانويه 2013 ... چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ افرادی که در آستانه میانسالی با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می شوند نیز می توانند از چای سبز برای ...

چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/265656/چای-سبز-را-چگونه-بنوشیم-تا-لاغر-شویم

حتما تا امروز با تبلیغات وسیعی که درباره خواص درمانی چای سبز در کاهش وزن در جامعه، رسانه‌ها و اینترنت وجود دارد، روبه رو شده اید و شاید با انگیزه کاهش وزن و درمان چاقی ...

اینگونه چای سبز بنوشید تا لاغر شوید

http://www.buy-store.ir/blog/2013/11/28/green-tea-drink/

28 نوامبر 2013 ... چگونه چای سبز را بنوشیم تا لاغر شویم ؟ کسانی که در میانسالی دچار اضافه وزن می شوند می توانند با نوشیدن چای سبز از چاقی خود پیشگیری کنند.

نعناع

http://gardanbandebadam.blogfa.com/

9 سپتامبر 2012 ... چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ ... بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، ۲ ساعت پس از صرف غذا در وعده های غذایی است.

خوراکی لاغرکننده - sportext

http://sportext.persianblog.ir/tag/خوراکی_لاغرکننده

13 دسامبر 2013 ... نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد که یک فنجان چای سبز سرعت کالری‌سوزی را بالا می‌برد و همچنین ... چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟

شکم ,نقطه‌ای از بدن که به سختی لاغر می‌شود - sportext

http://sportext.persianblog.ir/post/84/

12 فوریه 2012 ... «برای داشتن شکمی تخت» · چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ ... متأسفانه آرزوی اینکه فقط شکمتان لاغر شود، آرزوی واقع‌بینانه‌ای نیست و ...

عطاری اندروید(گیاه درمانی) در کافه بازار برای اندروید

http://cafebazaar.ir/app/atar.mortezafazli12f/?l=fa

چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ دم کرده ی انگور فرنگی سیاه برای تسکین ورم مفاصل 3 خاصیت درمانی گل لادن مورد،نماد جوانی و زیبایی عصاره های گیاهی برای ...

یا الله

http://www.yas56.blogfa.com/

ما را به ناز فروشان نیاز نیست تا خدا بنده نواز است به بنده چه نیاز است. ادامه مطلب... 6 نظر. چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ...

لیوان چای سبز وقهوه خوری

http://afra1.com/products/kitchen_tools/green_tea

چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ فرادی که در آستانه میانسالی با بالا رفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می شوند نیز می توانند از چای سبز برای پیشگیری از این ...

ﻋﺪﺱ ﻭ ﺍﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﺧﺎﺻﻴﺖ!

http://armandaily.ir/1391/11/09/Files/PDF/13911109-2113-24-12.pdf

۱۲. ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ ۹ ﺑﻬﻤﻦ ۱۳۹۱ / ﺷﻤﺎﺭﻩ ۲۱۱۳. ﺳــﻼﻣــﺖ. ﺑـﻴﺸﺘﺮ ﺑﺪﺍﻧﻴـﻢ. ﭼﺎﯼ ﺳﺒﺰ ﺭﺍ ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺑﻨﻮﺷﻴﻢ ﺗﺎ ﻻﻏﺮ ﺷﻮﻳﻢ؟ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﺳﺘﺎﻧﻪ ﻣﻴﺎﻧﺴﺎﻟﯽ ﺑﺎ ﺑﺎﻻﺭﻓﺘﻦ ﺳﻦ ﺩﭼﺎﺭ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﻭﺯﻥ ﻭ ﭼﺎﻗﯽ. ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﻧﻴﺰ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﺯ ﭼﺎﯼ ﺳﺒﺰ ﺑﺮﺍﯼ  ...

زیباکده - تناسب اندام

http://www.zibakade.com/Articles/تناسب-اندام-AC22/

ممکن است این کاهش وزن زیاد به چشم نیاید ولی همین کارها باعث می شود تا اضافه وزن پیدا نکنید.امروز می خواهیم به .... چای سبز را چه زمان و چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟

مدرسه آتشگاه شهيد باهنر

http://bahonar.arta1949.ir/

سه قدم تا کاهش چربی دور کمر ... آپاندیس عضوی به طول 3 تا 7 سانتی متر است که داخل روده ی بزرگ قرار گرفته است. هیچ کس ... چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟

11 - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/pezeshki/index.php?page=11

خار پاشنه پا را چگونه درمان کنیم؟ خار پاشنه پا را ... چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ <a target= ... چگونه شکم خود را بدون زحمت زیاد کوچک کنیم؟ چگونه شکم ...

با سلامت : معرفی , بررسی و فروش آنلاین محصولات سلامتی

http://www.basalamat.com/

چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم ... فشارسنج دیجیتالی بیورر BC19 · چای سبز · کرم ضد آفتاب SPF30 فاقد چربی راسن 12,000 تومان · کرم افترسان استادرم ...

Azarakhsh club | Facebook

https://fa-ir.facebook.com/soobahkdoIran

اما باز خیلی‌ها هستند که می‌خواهد یک شبه لاغر شوند آن هم بدون زحمت و سختی. برای همین دنبال چنین ..... چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟ افرادی که در آستانه ...

9 دمنوش زمستانه: بنوش برای سلامتی‌ات - - طب سنتی و گیاهان دارویی ...

http://tandorosti.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/2014616153222.html

در این صورت شب‌ها قبل از خواب یک فنجان از این دمنوش میل کنید تا خواب راحتی داشته باشید. سرخارگل,سرخارگل+pdf,فروش ... چای سبز را چگونه بنوشیم تا لاغر شویم؟