نظر های زیادی درباره فاصله بین عقد و عروسی وجود دارد. خیلی از زوج ها می خواهد که زودتر سر خانه و کاشانه ی خود بروند اما شرایط و موقعیت ایجاب می کند

نظر های زیادی درباره فاصله بین عقد و عروسی وجود دارد. خیلی از زوج ها می خواهد که زودتر سر خانه و کاشانه ی خود بروند اما شرایط و موقعیت ایجاب می کند که آنها دست نگه دارند، ولی به غیر از این موضوع بهتر است مدتی بین عقد و عروسی فاصله باشد. در این مقاله نظر کارشناسان را پیرامون این موضوع می خوانیم.
زمانی که قصد، شناخت بیشتر است
اما زمانی است که قصد افراد از به تعویق انداختن عروسی، کسب شناخت بیشتر است. افراد می خواهند خصوصیات فکری، اعتقادی، عاطفی، معیارها و آرزوهای همدیگر را بهتر شناسایی کنند و با برخوردهای همدیگر، برخوردهای فامیل درجه یک و درجه دو آشنا شوند. اولین نکته بسیار مهم این است که در این مدت، همسران جوان باید تماس های جسمی خود را کنترل کرده و آموزش جنسی کامل نداشته باشند. با توجه به این نکته، این زمان حداقل باید پنج یا شش ماه باشد.
البته در این بین با توجه به ارزش ها و طرز تفکر خانواده ها، زمان پیشنهادی حداکثر متفاوت است. برای مثال، در رابطه با خانواده های نظاره گر و کنترل کننده، بهتر است این زمان از یک سال بیشتر نباشد؛ چرا که در این شرایط خانواده دائم سوال می کنند و اظهار می دارند که ما منتظریم، و همین امر می تواند تنش هایی ایجاد کند. اما به صورت کلی زمانی بیش از سیزده یا چهارده ماه را توصیه نمی کنم
زمانی که امکانات فراهم نیست
بعضی اوقات افراد بین عقد و عروسی خود فاصله می اندازند تا بتوانند وسایل و یا امکاناتی فراهم کنند، مثل تهیه جهیزیه، پیدا کردن کار و یا اتمام دوره سربازی. برای این گروه زمان مناسب همان زمانی است که آنها نیاز دارند و زمان مشخصی را نمی شود پیشنهاد و یا تعیین کرد. 
زمانی که پیش از عقد، شناخت خوبی به دست آمده است
اما زمانی است که پیش از عقد همسران با هم آشنا بوده و از همدیگر شناخت خوبی دارند و در نتیجه با اهداف و برنامه های آینده همدیگر آشنا شده اند و می خواهند تنها برای بر عهده گرفتن وظایف خود را آماده کنند برای این گروه، حداقل زمان را سه، چهارماه را پیشنهاد می کنم و حداکثر آن را بیشتر از یک سال پیشنهاد نمی کنم.
بهترين فاصله بين عقد و عروسي
چرا این دوره نباید خیلی طولانی باشد؟
زمانی که فاصله بین عقد تا زمان زیر یک سقف رفتن زیاد می شود این موضوع از دو طرف می تواند ایجاد مسئله کند اول آن که انگیزه و شور و اشتیاق افراد کم  شده و زندگی برایشان عادی می شود از طرف دیگر، طولانی شدن زمان موجب نگرانی خانواده ها شده و همین نگرانی باعث می شود تا اظهار نظرهایی کنند که خود آزاردهنده است.
چرا این دوره نباید خیلی کوتاه باشد؟
از همان ابتدا و زمانی که افراد با هم آشنا می شوند؛ چه در دانشگاه محیط کار و یا جاهای دیگر و از زمانی که در مورد ازدواج صحبت می کنند، تا قبل از عقد این مدت نباید کمتر از سه ماه باشد بعد از عقد نیز نباید عجله ای برای زیر یک سقف رفتن داشت.
اگر قرار باشد از شروع آشنایی افراد تا زیر یک سقف رفتن آنها دو سه هفته یا یک ماه باشد، این مسئله می تواند مشکل ساز باشد بهتر است از زمان آشنایی تا زیر یک سقف رفتن کمتر از شش ماه نباشد.
حالا ممکن است یک یا دو ماه آن قبل از عقد باشد و بقیه آن بعد از عقد از زمان آشنایی مختصر و پس از آن عقد کردن، تا زمانی که زوجین زیر یک سقف می روند باید بین 4، 5 ماه تا 12، 14 ماه فاصله وجود داشته باشد اگر قرار به زمانی کمتر از این باشد، به دلیل نبود شناختی درست مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

فاصله مناسب بین عقد تا عروسی - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/doran-zendegi/appropriate-interval-between-marriage-wedding.html

عقد و عروسی فاصله مناسب بین عقد تا عروسی طولانی شدن دوران عقد دوران عقد,طولانی شدن فاصله عقد ... به طور کلی اگر بخواهیم حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی را بگوییم، می توان گفت شش ماه تا .... بهترین روشها برای ابراز علاقه به همسر چیست؟ .... همه چیز درباره ی تزریـق بوتـاکس و ژل ، اثرات زیبـایی ، درمانی و عوارض ممکن.

نامزدی شیرین و پر ماجرا -آکا - دانستنیهای قبل از ازدواج - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/danestani/20131020235316.html

20 ا کتبر 2013 ... فاصله عقد تا عروسی را بگوییم,رابطه با زمان مطلوب بین عقد تا عروسی,justify;,رابطه با فاصله مناسب ... نیز بپرسیم تا ببینیم نظر آنها چیست و البته آیا بین نظر آنها و کارشناسان تفاوتی وجود دارد؟ از دو گروه سنی در رابطه با فاصله مناسب بین عقد و عروسی پرسیدیم؛ همسران جوان ... شصت نکته شیرین درباره ی

خواستگاری | حوزه مشاوره فرهنگی - zolal.ir

http://www.zolal.ir/site/node/754

3 ژانويه 2012 ... 6- صحبت عروس خانم و آقا داماد در مورد مسایل مختلف ... جدا از طنز ماجرا ، خانواده ها در قبال خواسته ی فرزندشان برای ازدواج رفتار های متفاوتی را نشان می دهند . عده ای از خدا خواسته می پذیرند و شروع به گشتن دختری مناسب ، زیبا ، هم سطح ..... ای مهم توجه کنند ؛ آن هم طولانی نکردن فاصله ی بین خواستگاری و خطبه ی عقد است .

5 اشتباه جنسی مردان در روابط زناشویی - پرداد

http://www.pardad.ir/_5-اشتباه-جنسی-مردان-در-روابط-زناشویی_8818.aspx

19 ا کتبر 2014 ... ماشین رئیس جمهور ایران چیست؟ ... استخدام فوری مترجم زبان انگلیسی با حقوق مناسب و بیمه تامین .... فاصله ی مناسب بین عقد و عروسی چیست؟

خرداد ٩٠ - زیتون(روان شناسی ازدواج)

http://zatun2002.persianblog.ir/1390/3/

21 ژوئن 2011 ... دکتر کس معتقد است که اگر مادران رژیم غذایی مناسب و ورزش را مدنظر قرار دهند می‌توانند پس از .... نقطه G چیست؟ ..... فاصله ی بین عقد و عروسی است .

مدت زمان و تعداد جلسه خواستگاری و فضای آن

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=70:1390-05-15-12-44-42&catid=16:2011-08-06-11-40-14

یا تناقض بین شخص و والدینش می بینید . این ها باید .... لذا سوال کنند که انتظار شما از پوشش همسر آینده شان چیست ؟ یا در حضور ..... و در این صورت چه زمانی را مناسب می دانید . ... اینکه زمان عقد و عروسی چه موقع باشد و فاصله ی عقد تا عروسی چقدر باشد .

نامزدی - مددکاری اجتماعی

http://madadkarir.blogfa.com/cat-143.aspx

فلسفه وجودی دوران نامزدی، ایجاد فرصتی مناسب جهت آشنایی با اخلاقیات، روحیات و ویژگی ‌های شخصی و .... منظور ما از « دوران نامزدی » ، فاصله ی بین عقد و عروسی است .

تست روانشناسی ،آزمون روانشناسی،سوالات روانشناسی ... - پرشین وی

http://www.persianv.com/ravan/2012_02.php

روانشناسی رنگ اسم شما چیست؟ روانشناسی رنگ اسم شما چیست؟ فاصله مناسب بین عقد تا عروسی · فاصله مناسب بین عقد تا عروسی ... آیا هاله ی خود را می شناسید ...

مشاوره نشان خرد - ایام عقد

http://lovely1360.blogfa.com/category/3

در این دوران، رابطه ی دختر و پسر بسیار بیشتر و آزادتر از زمان قبل از عقد و ... اما واقعاً تکلیف دختر و پسر در این دوران چیست و آن‌ها چطور می توانند یکدیگر را از نظر جنسی ... البته باید توجه کرد، که چون اغلب بعد از دوران عقد مراسم عروسی برگزار می شود، .... مرحوم آيةاللَّه خويى در اين زمينه مى فرمايد: «در زمانى كه ميان عقد و زفاف فاصله مى ...

مهارت های دوران نامزدی - طلبه ای در عصر انتظار - بلاگفا

http://hosseinalemi.blogfa.com/category/68

دوران عقد زمان دار یا محرمیتی که با نظارت دو خانواده انجام شده و ثبت دفتری انجام نشده است یک دوران طلایی .... است تا در اخر بحث ، الگوی مناسبی از جشن ازدواج در نظر و اندیشه ی خواننده ی محترم نقش بسته باشد: ..... نیز سرعت قدم ها و مقدار گامها برابر نیست و بعد از طی فقط صد قدم ، چند متر بین عروس و داماد فاصله می افتد. ..... ایمان چیست؟

نامزدی (مقالات) - صفحه 2 - ایران سلامت

http://forum.iransalamat.com/در-آستانه-ازدواج-424/نامزدی-مقالات-9157/index2.html

28 آوريل 2012 ... وضعیت مالی خوب و ظاهر مناسب تنها ملاک برای ازدواج موفق نیست. .... منظور ما از « دوران نامزدی » ، فاصله ی بین عقد و عروسی است . ..... زمانیکه با هم هستیم خوشحالم، به این خاطر دوست دارم ارتباط کمی جدی تر شود؛ نظر تو در این مورد چیست؟

پرسش و پاسخ پیرامون روابط همسران و مسائل زناشوئی - رهنمون سلامت

http://rahnemoonesalamat.blogsky.com/1392/06/04/post-11/

26 آگوست 2013 ... بنده به تازگی عقد کرده ام ودرخواستم از شما توضیحاتی پیرامون ... گیره (مبلغی بابت رزرو تالار برای شب عروسی پرداخت کردم و مبلغی هم ... دعواهای شدید خانوادگی بین مادر و همسرم همه ی اتفاقاتو ازچشم من میبینند و ... پرسش: درود ،آیا داشتن ۲ بار نزدیکی با فاصله ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت با مرد ۴۹ ساله او را دچار مشکل میکنه؟

روانشناسی خانواده و ازدواج آرشیو - سایت علمی دانشجویان ایران

http://www.daneshju.ir/forum/sitemap/f-637.html

سوال رازهای آرامش درون چیست؟ .... تست روانشناسی؛ دیدگاه شما در مورد ازدواج چیست؟ ... فاصله مناسب بین عقد تا عروسی · علت گرایش پسرها به ازدواج با دختربزرگ‌تر · فوت کوزه‌گری در ..... سوال چطور رابطه‌اي را که در دوره ي نامزدي داريد به ازدواج ختم کنيد ؟

مرز رابطه جنسی در نامزدی - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/marriage/1486-مرز-رابطه-جنسی-در-نامزدی

13 جولای 2014 ... این خانواده ها فاصله ی بین بله بران و عقد کنان را طولانی تر می کنند تا ... عقد خود داری کنند و رابطه کامل زناشویی را به پس از عروسی موکول کنند.

برای جاری کردن صیغه محرمیت در ازدواج موقت چه مسائل شرعی، باید ...

http://www.soalcity.ir/node/1117

26 مه 2013 ... اگر صیغه ی عقد بین زن و مرد خوانده بشه و هر دو بهم محرم شوند ولی پلیس آنها را در خانه ای به عنوان ... اما انتخاب روز مناسب برای برگزاری مراسم عقد و عروسی، و دعوت میهمانان، اشکالی ندارد. ... دارید ومی توانید بلا فاصله پس از بخشیدن باقی مدت عقد موقت، ازدواج دائم کنید واگر نزدیکی ..... مدارک لازم جهت حضور در محضر چیست؟

6 - بهترین هدیه به همسر

http://nobatearamesh.blogfa.com/author-nobatearamesh.aspx?p=6

6- انتخاب زمان و مکان مناسب برای یادگیری مطالب ..... 6- انگیزه واقعی وی از این ارتباط چیست؟ ..... دوران نامزدی ( فاصله ی بین عقد و عروسی ) پس از قبول پسر و دختر برای ازدواج شروع می شود و تا زمانی که صیغه ی عقد شرعی خوانده نشده ، آنان با یکدیگر ...