نامزدي، دوراني است که در آن حرف ها تمامي ندارند اما براي خيلي از افراد عمر دوران هم صحبتي در همان نامزدي تمام مي شود و بعد از ازدواج تنهاسکوت است و سردي و بي حرفي.

نامزدي، دوراني است که در آن حرف ها تمامي ندارند اما براي خيلي از افراد عمر دوران هم صحبتي در همان نامزدي تمام مي شود و بعد از ازدواج تنهاسکوت است و سردي و بي حرفي. اما حقيقت اين است که صحبت کردن فقط يک روي سکه است و روي ديگر آن گوش دادن است که بدون آن ارتباط برقرار نخواهد شد. گوش کردن يکي از مهارت هاي مهم ارتباطي است که در ايجاد و حفظ صميميت نقش دارد . وقتي همسران به حرف هاي يکديگر گوش مي دهند، در واقع نشان مي دهند که دلبستگي ها، نيازها و دل مشغولي هاي خود را کنار گذاشته اند تا همسرشان را بفهمند و با او همدلي کنند. بدين سان اين پيام ارزشمند را به يکديگر مي دهند که «من به تو علاقه دارم. به تو اهميت مي دهم. مي خواهم بدانم تو چه فکر مي کني، چه احساسي داري و به چه چيزهايي نياز داري؟ »
گوش کردن متفاوت از شنيدن و چيزي بسيار بيشتر از ساکت ماندن و حرف نزدن است . شنيدن فعاليت منفعل دريافت امواج صوتي است، در حالي که گوش دادن فرآيند فعالي است که هر فرد از روي انتخاب آن را انجام مي دهد. به عبارت ديگر گوش دادن صحيح به قصد فهميدن، يادگيري، لذت بردن و يا کمک به ديگران (به خصوص همسر) صورت مي گيرد. اما نيت افراد در گوش دادن کاذب، با ذهن خواني، آماده کردن پاسخ، مخالفت کردن و ساير موانع پاسخ دادن آلوده شده است .گاه افراد سعي مي کنند به جاي اينکه به صحبت هاي فرد مقابل توجه کنند، از چيزي که منظور واقعي اوست سر در بياورند و يا آن را حدس بزنند
در اين حالت به جاي اينکه به صحبت هاي فرد مقابل توجه کنند به مفروضات و حدسيات ذهن خود تکيه مي کنند.
موانع گوش دادن مؤثر:
علل بسياري از اختلافات و تعارضات ميان همسران (به ويژه همسران ناموفق) گوش ندادن واقعي به صحبتهاي فرد مقابل و فقط شنيدن حرف هاي اوست. معمولاً گوش کردن واقعي به صحبتهاي ديگران (به ويژه همسر) به دلايل مختلف به ندرت اتفاق مي افتد که در ذيل به برخي از آنها اشاره ميشود .
مشغوليت ذهني :
معمولاً زماني که افراد در حال فکر کردن، تماشاي بازي فوتبال، خواندن روزنامه و يا هر عملي که باعث درگيري ذهني شان مي شود، هستند نمي توانند شنونده خوبي باشند .
ذهن خواني:
گاه افراد سعي مي کنند به جاي اينکه به صحبت هاي فرد مقابل توجه کنند، از چيزي که منظور واقعي اوست سر در بياورند و يا آن را حدس بزنند. در اين حالت به جاي اينکه به صحبت هاي فرد مقابل توجه کنند به مفروضات و حدسيات ذهن خود تکيه مي کنند. مثلاً آقا به همسرش ميگويد: «اين لباس چقدر به تو مي آيد.» و خانم با خود فکر مي کند: «منظور او اين است که من خوش لباس نيستم و فقط وقتي که لباس هاي گران قيمت مي پوشم، خوب به نظر مي رسم .»
آماده کردن پاسخ :
برخي به هنگام صحبت هاي فرد مقابل تنها سرگرم آماده کردن پاسخ به او هستند. اين امر باعث مي شود نتواند صحبت ها را درست بشنوند .
فيلتر کردن :
فيلتر کردن يعني اينکه مخاطب معمولاً به قسمت هايي از صحبت فرد مقابل توجه مي کند که به نفع اوست . اما به بخش هايي که مخالف نظرش مي باشد يا به نوعي انتقاد به اوست، گوش نمي دهد .
قضاوت کردن :
گاهي افراد به دليل برخي قضاوت هايي که از قبل در مورد گوينده دارند، يا به او گوش نمي دهند، يا گوش مي دهند تا در حرف هاي او شواهد تازه اي مبني بر اثبات قضاوتشان بيابند .
گوش دادن صحيح به قصد فهميدن، يادگيري، لذت بردن و يا کمک به ديگران (به خصوص همسر) صورت مي گيرد. اما نيت افراد در گوش دادن کاذب، با ذهن خواني، آماده کردن پاسخ، مخالفت کردن و ساير موانع پاسخ دادن آلوده شده است.
اثبات کردن خود:
به طور معمول هرگاه افراد احساس کنند که مورد انتقاد قرار گرفته اند، سعي مي کنند از خود دفاع نمايند. به همين دليل بدون توجه به صحبت هاي گوينده، فقط تلاش مي کنند، خود را اثبات نمايند. گاه حتي ممکن است که در راستاي اثبات حقانيت خود دروغ بگويند، تهمت بزنند، فرياد بکشند و ... .
پند و نصيحت کردن :
اين وضعيت زماني ايجاد مي شود که مخاطب مدام وسط حرف گوينده بپرد و شروع به نصيحت او کند. در اين حالت نه تنها مخاطب هيچ توجهي به صحبت هاي فرد مقابل نمي کند بلکه اجازه تمام کردن و به نتيجه رساندن حرف ها را هم از او مي گيرد. مثلاً زماني که مردي درباره مشکلات شغلي اش با همسرش صحبت مي کند و زن مدام وسط حرف او مي پرد و به او مي گويد که بايد چگونه با همکار يا رئيسش صحبت کند. در حالي که مرد فقط مي خواهد با او درد دل کند. اما اين برخورد باعث مي شود که او در نهايت از اين همه پند و نصيحت همسرشخسته شود.
يکي به دو کردن :
در اين حالت افراد فقط به صحبت هاي فرد مقابل گوش مي دهند تا با او مخالفت کنند و نظر شخصي خود را ابراز و اعمال نمايند .
دلجويي کردن:
گاهي برخي پس از شنيدن شکايت يا انتقاد فرد مقابل، بلافاصله وسط حرف او مي پرند و تقصيرها را برعهده گرفته، شروع به معذرت خواهي مي کنند. دراين حالت آنها اجازه نمي دهند که فرد مقابل علت نگراني يا ناراحتي خود را بيان کند. (ر. ک. رابطه موثر، ماتيو مک کي و همکاران، مترجم: مهدي قراچه داغي، فصل مهارتهاي اوليه)
اکرم اشرفي نژاد
بخش کلوب ازدواج

گرماي روزهاي نامزدي را حفظ کنيد - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=170671

9 جولای 2011 ... نامزدي، دوراني است که در آن حرف ها تمامي ندارند اما براي خيلي از افراد عمر دوران هم صحبتي در همان نامزدي تمام مي شود و بعد از ازدواج تنها تنها سکوت است و ...

اشتباهات نامزدهای صفرکیلومتر - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=172455

16 جولای 2011 ... شاید یکی از بدترین و تلخ‌ترین تجربیاتی که افراد در دوران نامزدی با آن رو به ... اشتباهات نامزدهاي صفرکيلومتر ... گرماي روزهاي نامزدي را حفظ کنيد.

جوانان - کــجـــــایــنــد مـــــردان بــی ادعــا

http://ramin500.ir/tag/جوانان

آرشيو نظرات. گرماي روزهاي نامزدي را حفظ کنيد. کلوب نامزدي، دوراني است که در آن حرف ها تمامي ندارند اما براي خيلي از افراد عمر دوران هم صحبتي در همان نامزدي تمام مي شود و ...

رابطه جنسي در دوران نامزدي - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/public/archives/207566.php

29 نوامبر 2013 ... اما در مقابل قرار نیست شما از همسرتان دوری کنید و رابطه تان را با او در حد رابطه خواهر و برادری نگه دارید. حفظ رابطه شما، نیاز به نزدیک تر شدنتان دارد و این حاصل نمی شود، مگر وقتی که شما از .... فیلمی از مهناز افشار که در گرمای بالای 50 درجه ساخته شده اکران شد +تصاویر .... مانند روزهای اول آشناییتان عشق ورزی کنید.

اگر در دوران نامزدی باردار شدیم چه کنیم؟! - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/public/archives/217074.php

3 آگوست 2014 ... بارداری در دوران نامزدی , رابطه جنسی در دوران عقد , رابطه جنسی ... شاید به نظر بسیاری مواجهه با قضیه بارداری در دوران نامزدی در این روزه روز با ... خودداری كرده و با حفظ خونسردیشان در كنار هم سعی كنند به خوبی این شرایط سخت را مدیریت نمایند .... فیلمی از مهناز افشار که در گرمای بالای 50 درجه ساخته شده اکران شد +تصاویر.

هذیان های یک آقای مثلا نویسنده

http://www.amoowriter.blogfa.com/

6 ا کتبر 2014 ... این روزها سرم شلوغ است ولی این وسط یک چیزهایی حسابی حالم را خوب می کند. ..... یک نیم روز صبر کنید و چند ساعت هم بعدش دندان روی جیگرتان بگذارید آی .... دارد و توضیحات مفصلی می دهد که معنی نامزد ماندنش حفظ کردن فضای نامزدی است. ... درست همان لحظه ای که در گرمای آفتاب دارید، داغ داغ می شوید می توانید به آمدن ...

10 فیلم پیشنهادی نویسنده ایرانی نامزد اسکار - Bartarinha.IR ...

http://www.bartarinha.ir/fa/news/116343/10-فیلم-پیشنهادی-نویسنده-ایرانی-نامزد-اسکار

30 سپتامبر 2014 ... حسین امینی، فیلمنامه نویس ایرانی نامزد اسکار که این روزها اولین ... اگرچه ممکن است فکر کنید این یک نوشته کلاسیک است اما شخصیت ... مخمصه Heat/ 1995 .... بهترین فیلمی است که روح داستان های اسمیت را در خودش حفظ کرده است.

آموزشهایی برای زوجین - مخصوص دختران

http://3exeducation.blogfa.com/category/7

یا حتی فردای آن روز از طریق پیامک تشکر کنید. ... به هیچ عنوان کار درست و عاقلانه ای نیست که در مورد نامزد سابق خود با مردی صحبت کنید که برای نخستین بار او را ...

کندو | دانستني هاي ضروي نسخه 1.0 برای اندروید

http://cando.asr24.com/app.jsp?id=3410607

11 ا کتبر 2014 ... 8- حفظ زندگی زناشویی در اینترنت 9- در بیان این ... 3- شخصیت شناسی: رنگ مورد علاقه‌اش را پیدا کنید 4- شخصیت ... 9- یک روز عالی با هوش هیجانی 10- شخصیت ... 2- گرفتگی عضلات در اثر گرما 3- علائم ... 4- 6هشدار دوره نامزدی

داستان های عاشقانه

http://just4girl.mihanblog.com/

ولی نمیتونستم باهاش حرف بزنم تا اینکه یه روز علی شمارشو بهم داد و گفت منتظر. تماستم شماره ... ولی من دیوونه نیستم باور کنید برمیگرده خودش بهم قول داده مگه نه علی میناتو .... من را از واکنش‌های منفی پسرمان بخاطر طلاق حفظ کند. .... قلبم از گرمای محبتش لبریز بود که ..... گذاشتن یه سری از چیزا بالاخره خانواده هامون راضی شدن که نامزد.

آموزش نزدیکی با زن - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1255-آموزش-نزدیکی-با-زن

... تنظیم کنید. گرما باعث انبساط رگ‌ها، برجستگی بیشتر آلت تناسلی و گلگون شدن پوست بدن می‌شود. ... 9- تناسب اندام خود را مخصوصا در منطقه کفل حفظ کنید. چرا که این ... شناخت-نامزدی-عقد-ازدواج ... ریزه کاری های نخستین روزهای زندگی مشترک ...

۵ عامل اصلی حفظ سلامت در فصل تابستان - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/280624/۵-عامل-اصلی-حفظ-سلامت-در-فصل-تابستان

18 ژوئن 2013 ... برای مشاهده جزئیات کلیک کنید ... محمدیان افزود: سدیم و پتاسیم دو عنصر بسیار مهم برای حفظ فشار خون و عملکرد سیستم عصبی، اسکلتی ... که هر یک از آنان دارای خواص درمانی است و در این ایام برای سلامتی و جلوگیری از گرما زدگی مناسب هستند. ... نداشتن تردد در ساعات داغ روز ... شرط هاشمی برای نامزدی ریاست خبرگان.

آیا میدانید تهوع بارداری نشانه هوش بالای جنین است ! - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/bardari/nausea1-intelligence-embryos.html

پس سعی کنید پس از هفته بیستم بارداری، کتاب برایش تا حس شنوایی او تقویت ... زیادی را در یک دوره کوتاه انجام دهید، بنابراین سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. ... تحقیقات نشان می دهد گرمای زیاد و دوش گرفتن با آب خیلی داغ در دوران بارداری، ... پس وقتی باردارید، حداقل 30 دقیقه در روز ورزش ملایم انجام دهید. .... رقیبی برای نامزد شما!

مجلات : به او بگویید دوستت دارم!14 کلید طلایی برای گشودن در خانه عشق

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4892/5143/46840

شما بانوان سعی کنید قدرشناسی خود را در مقابل محبت های همسرتان، آشکارا ابراز کنید و ... ابراز محبت، به گرمای زندگی خود می افزایند، با کمی تلاش، احساسات خود را بروز خواهند داد. ... کاری روز، صحبت کردن به مرد، گله و شکایت نکردن از حوادث و کارهای آن روز و... . 12. هنگامی که رفتار مرد ناگهان تغییر می کند، زن باید آرامش خود را حفظ کند.

آموزش زناشویی

http://j13.tinysite.ir/

روزهای نامزدی، بهترین فرصت شما برای شناختن خانواده همسر آینده و محیطی است که قرار ... برای شروع بهتر است در جمع آنها حضور پیدا کنید، پس اگر به مهمانی های خانوادگی .... و حساسیت سر پنیس را کم می کند و موجب تاخیر در انزال و حفظ نعوض می شود . ...... می کنید از گرفتن وان آب گرم و یا رفتن در جکوزی خودداری کنید چون گرمای بیش از ...

روانشناسی - ازدواج و زناشویی

http://www.taranom-osko.blogfa.com/cat-14.aspx

روزهای تعطیل معمولاً بهتر است، می توانید کل روز را، حتی ساعت خواب را، صرف آن کنید. ... اتاق خواب همه شرایط لازم برای داشتن یک رابطه جنسی فوق العاده را دارد: گرما، ... پس سعی کنید که خوش بگذرانید و حتماً به همدیگر بگویید که چه چیز برایتان لذت .... و یا قبلاً در زندگی شما اتفاقی افتاده است (احتمالاً نامزدی یا عقد داشته اید و ناموفق  ...