هنگامی که کلمات برای برقراری ارتباط نامناسب و یا نارساست، دادن هدیه روشی عالی برای این منظور به شمار می آید

هنگامی که کلمات برای برقراری ارتباط نامناسب و یا نارساست، دادن هدیه روشی عالی برای این منظور به شمار می آید
در آغاز هر ارتباطی، کارت ها و نشانه های جزئی از عشق و محبت با بزرگواری پذیرفته و به این حساب گذاشته می شود که طرف مقابل می گوید: «به تو می اندیشم.» و یا «دوستت دارم.» ما، در پاسخ، می پذیریم که این کار طرف مقابل، نشانه با ملاحظه و جدی بودن و داشتن شعور و ادب اوست.
اما، با گذشتن زمان، کم کم چنین حرف هایی بر زبان می آوریم:
«برای خرید این چقدر پول دادی؟»
«باورم نمی شه که در خرده فروشی بابتش این قدر پول داده باشی، در صورتی که می تونستم با تخفیف بخرمش.»
«این خیلی گرونه چطور تونستی به این این همه پول بدی.»
«من واقعاً لازم ندارم.»
«رنگش واقعاً لازم ندارم.»
«من که چیز خوبی توی این نمی بینم»
ما باید بیاموزیم که وقتی بسته هدیه ای را باز می کنیم، به زحمت هایی که هدیه دهنده برای تهیه آن کشیده است فکر کنیم، نه به خود هدیه.
بنابراین وقتی هدیه را می گیرید، به هدف آن بیندیشید. اگر هدف و منظور شوهرتان خرسند کردن شماست، هیچ گاه افکار خود را مبنی بر نادرست بودن هدف او ابراز ندارید.
ما، وقتی نامزد هستیم، به دلیلی، همیشه مرد خود را تحسین می کنیم، حال مهم نیست چه هدیه ای برایمان خریده باشد، اما چند سال که می گذرد و ما زن و شوهریم، مشغولیت فکری ما پولی است که بابت خرید هدیه پرداخت شده است.
گاهی اوقات همسرمان برایمان هدیه می خرد که بسیار دوست دارد وما از آن متنفریم مانند عطر شما هم می توانید نسبت به عطری که همسرتان گرفته و شما بویش را دوست ندارید دو نوع واکنش نشان دهید یا به ابراز ناراحتی وتنفر از استشمام بوی آن عطر بپردازید یا آنکه شش روز هفته عطری را به خودتان بزنید که خیلی دوست دارید ویک روز عطری را بزنید که شوهرتان دوست دارد.
واقعا چه اشکالی دارد که هفته ای یک بار، یا ماهی یک بار لباسی به تن کنید که خشنودی شوهرتان را فراهم آورد؟ چه اشکالی دارد که اگر بیست تابلو نقاشی در خانه تان دارید، یکی از آن ها هدیه ای باشد از جانب شوهرتان که شما اصلاً از آن خوشتان نمی آید؟ هر طور هست آن را هم آویزان کنید!به هر حال این موضوع را فراموش نکنید که همسرتان آن قدر از آن هدیه خوشش آمده است که برایتان بخرد. گهگاه آن ها را استفاده کنید مطمئن باشید اتفاقی نمی افتد ! در دیگر وقت ها می توانید هر آنچه مورد علاقه تان هست مورد استفاده قرار دهید.
یاد بگیرید که شوهرتان را تحسین کنید، نه هدیه را. بیشتر مردان دردسری را که برای یافتن و خریدن هدیه متحمل شده اند، با جزییات شرح می دهند. فداکاری او را ارج نهید، چه برای شما پول خرج کرده، و چه وقت صرف کرده باشد
زنانی که شکایت دارند همسرشان هرگز به آنان هدیه نمی دهد، با کمی تأمل، معمولاً در می یابند که شوهرانشان زمانی برایشان هدیه خریده اند، اما از ادامه کار دلسرد شده اند، زیرا واکنش آنان آشکارا دلسرد کننده و منفی بوده است. مردانی که همسرانشان از کارهای آنان انتقاد و عیبجویی می کنند، سرانجام به آنجا می رسند که به دادن پول به آنان، برای آنکه هر چه می خواهند خودشان بخرند، متوسل شوند. آنان بدین سبب چنین می کنند که از احساس حماقت و یا خرید چیزی که مورد تأیید همسرشان نیست، بپرهیزند.
بسیاری از خانمه شکایت دارند که شوهرشان هرگز نه عقیده ای ابراز می کند که کجا برویم، چه بخوریم و چه باید بپوشیم و نه در این خصوص حرفی می زند. شاهد بوده ام که در بسیاری موارد شوهرها برای شروع ارتباط گرم با اشتیاق پیشنهادهایی داده اند، اما وقتی با اعتراض های پی در پی رویارو شده اند، دیگر رغبتی نداشته اند به این کار خود ادامه دهند. بیشتر مردان خواهان جلب رضایت همسرانشان هستند و می خواهند که آنان شاد و سعادتمند باشند. اما وقتی که شوهرتان از شما می پرسد چه غذایی را دوست دارید بخورید و شما می گویید غذای خاصی را ترجیح نمی دهید و سپس او غذای فست فود را پیشنهاد می کند، ولی شما می گویید: «نه، اصلاً حال و حوصله غذای فست فود رو ندارم.»، شما به چیزی تبدیل می شوید که آن را دیوانه کننده می نامند. شما چیزی می گویید، اما منظور دیگری دارید.
شاید از شوهرتان بخواهید که برای خرید همراهتان بیاید و برای خریدن لباس نو کمک تان کند. وقتی که او چیزی را برای شما پیدا می کند که از آن خوشش آمده است و شما می گویید، «اون زشته. من هیچ وقت نمی تونم اون رو بپوشم»، آیا هیچ تعجبی دارد که او از همراهی کردن شما در خرید متنفر باشد؟
اگر عقیده مرد را جویا می شوید، هرازگاه به آن احترام بگذارید!
بسیاری از مردان به من می گویند دیگر نظر خود را ابراز نخواهند کرد، چون گویا آنچه در ذهن دارند و بر زبان می آورند اهمیتی ندارد.
آنان می گویند: «زنم از من راهنمایی و توصیه می خواهد، اما کاری کاملاً برعکس انجام می دهد.» ف
قط گاهی به پیشنهاد شوهرتان عمل کنید و سپس به او بگویید که نظر و توصیه او چقدر برای شما اهمیت دارد.
حال یک کارت فهرست نویسی دیگر در نظر بگیرید و بر روی آن بنویسد:
- شنیدن، شنیدن، شنیدن- با گوش دلم، نه با گوش سرم.
به شوهرم اجازه دهم بداند آنچه را احساس می کند، درک می کنم، و به او اطمینان خاطر دهم که در کنارش خواهم بود. انتقاد و ارزشیابی و هیچ نوع توصیه ای نکنم، مگر آنکه او تقاضای کمک کند.
- هدیه ای را که شوهرم می دهد، بپوشم، استفاده کنم یا به دیگران نشانش دهم.
- بار دیگر که شوهرم پیشنهادی می دهد، به آن عمل کنم.
توصیه و راهنمایی شوهرم را پی بگیرم و به او بگویم چقدر زرنگ یا باهوش است. افکار عالی و قابلیت او را در حل مسائل مورد تمجید قرار دهم.

گلستان تفاوتهای زن و شوهر - بهترین هدیه به همسر - blogfa.com

http://nobatearamesh.blogfa.com/category/2

بهترین هدیه به همسر - گلستان تفاوتهای زن و شوهر - آرامش داشتن در کنار تو - بهترین هدیه به همسر. ... اگر زن به عشق آزاد روی می آورد نه برای آن است که در آن آزادی میجوید بلکه برای آن .... وقتی مرد آن کارها را انجام میدهد از او صمیمانه تشکر و قدردانی کنید .

نحوه ارتباط صحیح با همسر - پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

http://www.tanzimekhanevadeh.com/wedlock/1754-نحوه-ارتباط-صحیح-با-همسر

22 ساعت قبل ... با قدردانی و احترام به نبود شباهت‌های اساسی است که دوجنس مخالف می‌توانند همزیستی ... نقطه مقابل خودخواهی، عشق ایثارگرانه است که بزرگ‌ترین هدیه است که می‌توانیم به ... هنگام ورود به منزل با لبخند از یکدیگر استقبال کنید نه با اخم.

12 راز زنانی که شوهرشان عاشقشان است - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/love2-women-s-husbands.html

راز زنان مقابل همسر,اغلب مرد‌ها,به عنوان همسر,احساسات دروغين همسر,عشق از نظر يك مرد , مرد‌رمانتيك. ... ممكن است شما هم مثل خيلي‌هاي ديگر فكر كنيد مرد‌ها دوست ندارند احساسات‌شان را به ... مرد‌ها نه دوست دارند خيلي‌خيلي رمانتيك و احساساتي باشند و نه اين‌كه احساسات‌شان .... آيا بعد از هر مهماني از شما قدرداني مي‌كند و به خاطر اين‌كه در مقابل ديگران او را ...

ریحانه آفرینش - blogfa.com

http://zanemosalman.blogfa.com/

12 ا کتبر 2014 ... متاسفانه بعضی‌ها فکر می‌کنند راهش این است که دنبال بهترین همسر دنیا باشند! یعنی همسری انتخاب .... قدردانی از زحمات زن خانه. بیانات رهبر معظم ..... پشیمان می شود! ) - به اطرافیان هم ثابت کنید که برای شما خود هدیه ، نه نوع هدیه مهم است.

روش من در زندگی

http://www.clevers-kungfu.com/clevers-kungfu 035.htm

خدا را سپاس مي گويم كه بر من اين منت نهاد تا بتوانم با كمك همسر عزيزم و خواهر گراميشان ، اين .... آن را خوب و عالي به پايان برسانيد نه اينكه هم محدود باشيد و هم راكد. ...... وقتي شخصي بعنوان هديه چيزي برايتان خريد ، از وي قدرداني كنيد چون به فكر شما بوده ...

Banoo - خانواده‎ خوشبخت چطور خوشبخت می‎شود

http://www.banoo.ir/post/1212

19 ا کتبر 2014 ... زمانی که از فرزند یا همسر خود تشکر می‎کنید، یک تیر و دو نشان را از آن ... و دیگر اینکه غیر مستقیم به فرزندان خود اصل قدردانی از پروردگار را یاد ... یکی از بهترین روش‎ها برای رفع کدورت، آشتی و افزایش_محبت بین اعضای خانواده هدیه دادن است. ... این کار نه تنها محبتتان را به یکدیکر کم و سرد می‎کند، بلکه احترامی ...

ترفندهای زنانه در همسر داری - شهربانوها

http://shahrbanoha.blogfa.com/cat-1.aspx

شهربانوها - ترفندهای زنانه در همسر داری - سایتی برای تمام ترفندهای زنانه - شهربانوها. ... یک توصیه مهم : حتما فایلهای صوتی استاد رائفی پور را دانلود کنید و در زمانهایی که دارید کارهای خانه را انجام ..... كه هرگز نبايد به هديه اي از طرف كودكي ( نه ) گفت .

زن و بوسه

http://zanoboose.blogfa.com/

خداي خوبم را شاكرم كه در ميانه‌ي دشواري مادر شدن در اين هواي ناسالم شهر و تغذيه نه ... شريك حس‌هاي امروز من: مهرداد و آيداو يك همكار خوب / با من گوش كنيد«اي جانِ» بهنام صفوي را. ..... و قدرداني مي‌شود، انگيزه‌هاي شخصي براي بهتر زندگي كردن در آن‌ها تقويت مي‌شود . .... مردي نوشته بود كه به همسرش هديه داده و طرف كلي آه و ناله كرده كه اين چيه و چرا كمه و ...

99 صفتی که مرد دوست دارد آنرا در همسر خود ببیند | پایگاه اطلاع رسانی ...

http://vaislamah.com/811.html

۷- زمانی که زن چیزی از همسر خود می خواهد ومی ترسد که خواسته اش رد شود ، در وقت مناسب و با .... ۸۹- زمانی که شوهر به او هدیه داد تشکر کند و خوشحالی خود را از بابت آن ابراز دارد حتی اگر چیز با .... ببینند مطمئنن نه حق آزادی زن سلب میشه و نه حس حقارت به خاطر به گناه افتادن بنده های خدا ،به ما ... برای معرفی وااسلاماه به دوستان خود کلیک کنید ...

ارتباط با همسر | حوزه مشاوره فرهنگی - zolal.ir

http://www.zolal.ir/site/node/758

می توان بحث ارتباط با همسر را با بحث حقوقی « وظایف و حقوق متقابل » آغاز کرد ولی می خواهیم ... بنابراین با قرار دادن همسر به عنوان پلی برای رسیدن به خدا نه به عنوان هدف ، اگر زندگی بر وفق .... ،بلکه می توانیم با هدیه کردن عیبش نه مسخره کردنش او را در از بین بردن عیبش یاری دهیم . ... برای ارسال دیدگاه ورود یا ثبت نام را انتخاب کنید.

زن سی ساله

http://samfooniemordegan.blogfa.com/

که این کارهام درست بوده یا نه که البته به نتیجه ای نمیرسم. ... تو تمام هزینه های زندگی ، در اختیار قرار دادن پس انداز مالیم به همسر، گذشتن از هدیه خیلی ... رو تبدیل به زنی کرده که از دید همسرش داره وظیفه اش رو انجام میده و نه تنها قدردانی ازش ... این بود که خونه تکونیم اینقدر به تعویق افتاد و مدیونید فکر کنید همسر ذره ای به خودش تکون داد.

ازدواج - چگونه شوهر خود را علاقه مند نگه دارید؟

http://sarabandi.blogfa.com/page/18.aspx

برای اینکه مرد زندگی خود را اغوا کنید و او را علاقمند نگه دارید، باید نقش یک افسونگر را بازی ... بدانید و هر از چند گاهی او را غافلگیر کنید و یکی از آن چیزهایی که به آن علاقه دارد به او هدیه بدهید. ... اگر همسر خود را به اندازه کافی (نه بیش از حد) نوازش کنید او را به خود وابسته کرده اید. ... از همسر خود به خاطر تلاشی که کرده است قدردانی کنید.

رنجنامه های مرد متأهل

http://rangname.blog.ir/

6 ا کتبر 2014 ... روز زن و هدیه من .... همه میگید وظیفتونه) که بله وظیفه است اما ایشون اصلا قدردانی نمیکنه و تا بحثی هم .... چندتا نکته مهم و اساسی هم هدیه به همه شما خوبان: ..... ن : با وجود این خرابکاری های سر کار همسر باور کنید نه دعوا کردم و نه تحقیر فقط ...

قدردانی از همسر - زندگي خوبان

http://20zendegi.persianblog.ir/tag/قدردانی_از_همسر

25 مه 2008 ... بیوه پولدارى که دیسرائیلى به همسرى گرفت نه جوان بود، نه زیبا و نه مشهور .... در این دو روز با دادن هدیه‏اى (هرچند کوچک) همسرتان را شاد کنید و نشان دهید ...

آموزشهایی برای زوجین - چگونه شوهر خود را خوشحال کنیم؟

http://3exeducation.blogfa.com/post/78

بهترین لباس‌ها و پوشش‌ها را نزد همسر خود داشته باشید ، نه اینکه لباس‌های زیبایتان را مختص مهمانی‌ها و مجالس کنار بگذارید. اجازه ندهید ... ۶ - از همسر خود تشکر و قدردانی کنید ... در ارتباط مستمر باشید، به آن‌ها هدیه بدهید و در مواقع نیاز به آن‌ها کمک نمایید.

قلب شوهر در چنگ تان است! - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=283717

30 آگوست 2014 ... نه تنها او را به سمت خودت جذب نمی‌كنی بلكه از میزان عشق و علاقه او ... به همسر خود احترام بگذارید و با او به گونه ای رفتار کنید و سخن ... از اینكه مرد زندگی‌تان برای‌تان هدیه می‌خرد یا برای‌تان وقت می‌گذارد شرمنده نشوید و به فكر جبران نباشید ... که برای موفقیت و آسایش در زندگی مشترک تان کرده است، قدردانی کنید.