البته‌ گوشی‌ كه‌ غیبت‌ می‌شنود، موسیقی‌ ـ حتی‌ موسیقی‌های‌ صدا و سیما ـ را می‌شنود هرگز نمی‌تواند با صدای‌ عالم‌بالا مرتبط‌ شود.

پيامبر اكرم - صلّي الله عليه و آله - فرمود: در حال ناشتا خرما بخوريد، زيرا كرم و انگلهاي (روده و معده) را مي كشد.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، تمام‌ گناهان،‌ باطن‌ و ملكوت‌ انسان‌ را ظلمانی‌ و تاریک‌ می‌كند زبانی‌ كه‌ دروغ‌ می‌گوید، غیبت‌ می‌كند بوی‌ بدی‌ می‌دهد كه‌ اهل‌ دل‌ آن‌ بو را می‌توانند استشمام‌ كنند.چشم‌ ملكوتی‌ انسان‌ ملكوت‌ اشیاء را می‌بیند و گوش‌ ملكوتی‌ او صدای‌ باطنی‌ و ملكوتی‌ موجودات‌ را می‌شنود كه ‌چگونه‌ به‌ تسبیح‌ مشغولند «وَ إِنْ مِنْ شَیْ‏ءٍ إِلاّ یُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ وَ لكِنْ لا تَفْقَهُونَ تَسْبیحَهُمْ» در این‌ مرحله‌ می‌باید كه‌ ملكوت ‌كل‌ شی‌ء از باطن‌ ولی‌ اله‌ مدد می‌گیرد و قلب‌ و قطب‌ عالم‌ امكان‌ به‌ ممكنات‌ امكان‌ ادامه‌ حیات‌ حُبّی‌ می‌بخشد زیرا حیات‌ و حركت‌ حبّی‌ موجب‌ لقاء و حركت‌ باطنی‌ و ظاهری‌ تمام‌ موجودات‌ است‌، همانطور كه‌ حضرت‌ امیر صلوات ‌آله‌ علیه‌ فرمود: من‌ به‌ منزله‌ قطب‌ برای‌ عالم‌ امكان‌ هستم‌.

 

در این‌ راستا با مجردات‌ مرتبط‌ می‌شود، فرشتگان‌ برایش‌ سخن‌ می‌گویند و او محدث‌ می‌گردد.

 

عارف‌ بزرگوار مرحوم‌ آقا فخر تهرانی‌ می‌فرمود: كه‌ مرحوم‌ آیت‌ الله فكور یزدی‌ می‌فرمودند: گاهی‌ كه ‌استخاره‌ می‌كنم‌ صدائی‌ را می‌شنوم‌ كه‌ می‌گوید؛ چنین‌ و چنان‌ بگو مثلاً بگو مسافرت‌ شما به‌ مشهد مقدس‌ خیر و بركت‌ است‌. این‌ مقام‌ همان‌ است‌ كه‌ گوش‌ انسان‌ با صدای‌ فرشتگان‌ آشنا و با خود فرشتگان‌ مأنوس‌ می‌گردد.

 

ناگفته‌ نماند كه‌ برای‌ محدث‌ بودن‌ مراحلی‌ است‌ كه‌ مرحله‌ عالیه‌ آن‌ اختصاص‌ به‌ ذوات‌ مقدسه‌ چهارده‌ معصوم‌ دارد و مراحل‌ دانیه‌ شامل‌ اولیاء و مردان‌ خدا می‌شود.

 

تمام‌ گناهان،‌ باطن‌ و ملكوت‌ انسان‌ را ظلمانی‌ و تاریک‌ می‌كند زبانی‌ كه‌ دروغ‌ می‌گوید، غیبت‌ می‌كند بوی‌ بدی‌ می‌دهد كه‌ اهل‌ دل‌ آن‌ بو را می‌توانند استشمام‌ كنند حتی‌ نوع‌ بوی‌ بد را می‌شناسند یعنی‌ می‌فهمند كه‌ فلان‌ آقا كه‌ با او ملاقات‌كرد دروغ‌ گفته‌ و فلان‌ فرد غیبت‌ كرده‌ زیرا بوی‌ بد غیبت‌ با بوی‌ بد دروغ‌، فرق‌ دارد، دو نوع‌ است‌. بعد دیگر همانطوری‌ كه‌ بوی‌ عطر از كلمات‌ ذكریّه‌ تسبیح‌ یا صلوات‌ تجلی‌ می‌كند.


برای فرد توبه کار در روایات و دعاها حالاتی را بیان کرده اند که انشالله این توبه به نتیجه برسد. مثل اینکه با گریه و اشک و زاری به درگاهش حاضر شویم.

 

گفتند: در زمان‌ مرحوم‌ ملاعلی‌ كنی‌، یك‌ روستائی‌ هر وقت‌ خدمت‌ آقا می‌رسید، همین‌ كه‌ وارد اطاق‌ می‌شد عطری‌ فضای‌ اطاق‌ را پر می‌كرد به‌ او گفتند چه‌ عطری‌ مصرف‌ می‌كنی‌ جواب‌ نداد ـ یك‌ روز آقا پرسید برای‌ مردم‌ بگو از چه‌ نوع‌ عطری‌ استفاده‌ می‌كنی‌، گفت‌: هیچ‌ عطری‌ استعمال‌ نمی‌كنم‌ لكن‌ حقیقت‌ این‌ است‌ كه‌ من‌ بر پیامبر (صلی الله علیه و آله) بسیار صلوات‌ می‌فرستادم‌، شبی‌ در عالم‌ رۆیا دیدم‌ در مكانی‌ جمعیت‌ نشسته‌اند، من‌ هم‌ آنجا بودم‌، ناگاه‌ دیدم‌ وجود مقدس‌ و نازنین‌ نبی‌ اكرم‌ (صلی الله علیه و آله) وارد مجلس‌ شد ـ فرمود چه‌ كسی‌ بیشتر از همه‌ بر من‌ صلوات‌ می‌فرستد، هیچ كس‌جواب‌ نداد من‌ هم‌ سكوت‌ كردم‌ با خود گفتم‌ شاید اینها بیشتر از من‌ صلوات‌ بر محمد و ال‌ محمد می‌فرستند. مرتبه‌ دوم‌ پیامبر همین‌ سۆال‌ را كرد، كسی‌ پاسخ‌ نداد بار سوم‌ سۆال‌ فرمود هیچ كس‌ جواب‌ نداد سپس‌ پیامبر به‌ من‌ اشاره ‌كرد و فرمود تو از همه‌ كس‌ بر من‌ بیشتر صلوات‌ می‌فرستی‌ ـ برخیز و جلو بیا - به‌ خدمت‌ آن حضرت‌ رفتم‌ ـ لبانم‌ را بوسید از خواب‌ بیدار شدم‌ از آن‌ روز هر گاه‌ تنفس‌ می‌كنم‌ بوی‌ عطر از دهانم‌ بیرون‌ می‌آید و فضا را معطر می‌كند.

 

آری‌ كلمات‌ زیبا و اذكار و اوراد و نیز تلاوت‌ قرآن‌ و صلوات‌ بر محمد و آل‌ محمد دهان‌ انسان‌ را معطر می‌كند لكن‌ متأسفانه‌ ما از طرفی‌ دهان‌ و زبان‌ باطنی‌ (زبان‌ ملكوتی‌) خود را معطر می‌كنیم‌ و از طرف‌ دیگر با غیبت‌ و تهمت‌ و دروغ‌، آثار آنها را خنثی‌ می‌نمائیم.(بیانات مرجع عارف و روشن ضمیر، حضرت آیت الله شیخ خلیل مبشر کاشانی).

 

بهترین عمل برای بنده گناهکار توبه و استغفار است و این استغفار باید بر مبنای عمل باشد؛ یعنی فکر و ذکر و عمل اراده کند بر عدم برگشت نسبت به آن گناه.
 

امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند: هر کس نماز صبح را بر پا دارد و پس از نماز در جایش بنشیند و سوره توحید را 11 مرتبه قبل از طلوع خورشید قرائت کند آن روز مرتکب گناه نمی شود هر چند شیطان به سوی او طمع کند. (ثواب الاعمال، ص341).

 

در کلامی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آمده است هر کس، هنگامی که وارد خانه خود می شود، سوره حمد و توحید را قرائت نماید خداوند فقر را از خانه او دور کرده و برکت زندگی او را به حدّی زیاد می کند که به همسایگانش نیز می رسد.( قرآن درمانی روحی و جسمی، ص  65 به نقل از الدرالمنثور ج6).

 

ایران مطلب/ 2014

جام نیوز :: JamNews - چه کنیم در طول روز گناه نکنیم؟

http://www.jamnews.ir/detail/News/398622

1 ا کتبر 2014 ... چه کنیم در طول روز گناه نکنیم؟ البته‌ گوشی‌ كه‌ غیبت‌ می‌شنود، موسیقی‌ ـ حتی‌ موسیقی‌های‌ صدا و سیما ـ را می‌شنود هرگز نمی‌تواند با صدای‌ عالم‌بالا ...

می خواهی گناه جدیدی نکنی؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=283764

24 سپتامبر 2014 ... تمام‌ گناهان،‌ باطن‌ و ملكوت‌ انسان‌ را ظلمانی‌ و تاریک‌ می‌كند زبانی‌ كه‌ دروغ‌ می‌گوید، غیبت‌ می‌كند بوی‌ بدی‌ می‌دهد كه‌ اهل‌ دل‌ ... چه کنیم در طول روز گناه نکنیم؟

یک برنامه هفتگی برای گناهان!! - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=261660

4 دسامبر 2013 ... مشارطه: اول هر روز با خود شرط کنیم که آن روز را گناه نکنیم. مراقبه: در طول روز بر این شرطی که نموده ایم مراقبت کنیم تا از آن تخلف ننمائیم. محاسبه: در ...

ایسنا - دستورالعمل‌های ترک گناه

http://isna.ir/fa/news/93011804298/دستورالعمل-های-ترک-گناه

7 آوريل 2014 ... در ابتدای روز با خدای متعال شرط کنیم که گناه نکنیم و در طول روز مراقب اعمال و رفتار خود باشیم و در پایان روز از خویش حساب بکشیم و اگر از عملکرد ...

آسان‌ترین راه‌های گناه نکردن - بیتوته

http://www.beytoote.com/religious/sundries/not-guilty.html

چگونه گناه نکنیم,چهل گناه زبان,گناه استمنا,گناه,گناه نکردن,گناهکار,گناه کبیره, گناهان بزرگ,بخشش گناه ... طول سفر کاروان ابا عبد الله از مدینه تا کربلا و روز عاشورا.

دختران و پسران خانواده برتر :: چگونه خودارضایی را ترک کنم ؟

http://moh3en.blog.ir/post/13

17 مه 2013 ... روش نذر کردن روشی است که یک نفر نذر میکنه که اگه فلان گناه رو انجام دادم برای ... که خود ارضایی هم نکنیم اونوقت این خود ارضایی محسوب میشه یا نه تو رو خدااااا ...... مثلا شما سعی کنید در طول روز چندین بار با خودتون تکرار کنید که من ...

راه های کنترل شهوت و خودارضایی

http://yasali313.blogfa.com/

تقاضا مى كنم هر چه زودتر زيان هاى اين جنايت و راه علاج آن را براى ما «جوانان» تشريح كنيد، چه كنيم كه ما هم آلوده .... گناهان یک روز او عبارت بودند از: ... 13 تا معصوم مظلومیتشون 260 سال طول کشیده. ... مهدی برای ما گریه میکنه، چرا ما برای مهدی گریه نکنیم؟

دوری از بستر گناه - سمت خدا

http://samtekhoda.tv3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=1784&Itemid=51

فکرهای بدی سراغم می آید من گناهی نمی کنم ولی مبارزه خسته ام کرده روز به روز ... شما با چادر سر نکردن کمی به شیطان کمک می کنید و سوره ناس را در طول روز زیاد بخوانید.

دانلود صوتی سخنرانی استاد رائفی پور در ماه مبارک رمضان 1393

http://masaf.ir/Ceremony/Detail/4188/دانلود-صوتی-سخنرانی-استاد-رائفی-پور-در-ماه-مبارک-رمضان--1393

با سلام استاد از چگونه گناه نکنیم وکوچک نشمردن گناه صحبت کردند . ..... اون مدت زمانی که با من در طول روز در ارتباط هستن هم کمتر گناه کنن و این برای اطرافیان هم خیلی ...

پاسخ به سوالات شرعي | پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

http://vaislamah.com/48.html

ببخشید می تونم با شما در رابطه با مشکلات خانواده و راه حل آن ها مشاوره کنم ؟ ... اگه میشه گناهان کبیره و صغیره را بیان کنید منون میشیم(نه همه بیشتر گناهانی که ... چون نیت کردی باید قضاشو بگیری و اونایی هم که در طول روز باطل شده قضایی داره؟ ..... آخر جواب فرمودید تلف کنیم یا تلف نکنیم،خواهش میکنم کاملتر جواب بدید خیلى ممنون.

هـــدیه ای برای حضـــرتمان

http://hedye-be-hazrat.blogfa.com/

گناه نکنیم و دعا کنیم و از امام حسین بخوایم کمکمون کنه !!! بچه ها از فردا تا روز اربعین ختم هر روز صد صلوات هدیه به محضر صاحب الزمان ... اگر در طول روز گناه نکردم .

علی ای همای رحمت.. تو چه آیتی خدا را

http://aliayhomayerahmat.blogfa.com/

مثل بچه اي هستيم كه پدرش دست او را گرفته است تا به جايي ببرد و در طول مسير از بازاري عبور مي كنند. ..... مشارطه: اول هر روز با خود شرط کنیم که آن روز را گناه نکنیم.

شهیدان را شهیدان میشناسند

http://sheydayeshohada.blogfa.com/

مشارطه: اول هر روز با خود شرط کنیم که آن روز را گناه نکنیم. مراقبه: در طول روز بر این شرطی که نموده ایم مراقبت کنیم تا از آن تخلف ننمائیم. محاسبه: در پایان روز و انتهای ...

درمان وسواس فکري | پرسمان دانشجویی ـ اخلاق

http://akhlagh.porsemani.ir/node/1270

خواهر محترم، لازمه توجه شما رو به این نکته جلب کنیم که خطور افکاری ناراحت ... تو سیستم خدا هم رسم بر این نیست که فکر گناه رو گناه تلقی کنن و واسش عذاب بنویسن. ..... شبانه را مرور میکند یعنی اگر ما در طول روز به خصوص شبها راز و نیاز خالصانه با ... برسانیم و جایگاه و منزلت خداوند را با دنیای سرگرمی و بازیچه های آن عوض نکنیم .

روان - اختلالات خواب(بدخوابی، پرخوابی و بی خوابی)

http://ravvan.com/fa/content/318/اختلالات-خواب(بدخوابی،-پرخوابی-و-بی-خوابی)

5 آوريل 2012 ... در واقع نه در شب خواب کاملی داریم و نه در روز کاملا بیداریم. ... حیاتی بدن می شود در طول روز احساس اضطراب، افسردگی و عصبانیت و تحریک پذیری ایجاد می کند . ... یعنی ما خوابی که مختص خودمان و جنبه شخصی دارد کشف کنیم، چرا که اگر از این ..... ترسی که با احساس گناه ناشی از اینکه همه خوابند و من بیدار آمیخته است.

راه رسيدن به خدا

http://namazdarmalek2.blogfa.com/

((روز اولى كه شاه رفت ، ما در نوفل لوشاتو بوديم . ... بعد از آن نمازهاى پنجگانه شبانه روز را بجاى آورد، گناهان او بريزد بسان اين برگها كه ... چه کنیم در طول روز گناه نکنیم؟