درمانگری توسط روان‌شناس انجام و افکار همسرتان اصلاح می‌شود ولی شما هم باید تغییراتی در رفتار خود ایجاد کنید تا شک و بدبینی همسرتان کمتر شود.

حضرت علی (ع) فرموده اند : کسی که نا خوشی خود را از پزشکان پنهان کند به بدن خود خیانت کرده است.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، اگر شما از سالم بودن روابط خود اطمینان دارید و شک‌های همسرتان خیلی زیاد است و این مشکل در طول زندگی مشترکتان تداوم داشته است، احتمال دارد همسرتان آدم بدبینی باشد یا در صورت شدت مشکل، احتمال اختلال پارانوئید (بیماری بدبینی) وجود دارد.


انجام ندادن رفتارهای شک برانگیز

ممکن است شما رفتارهایی انجام می‌دهید که همسرتان به آن‌ها حساس است؛ به طور مثال برای گوشی همراه‌تان رمز گذاشته‌اید و پنهانی از آن استفاده می‌کنید؛ یا زمانی که بیرون می‌روید در ارتباط با جنس مخالف راحت هستید. برای بهبود شرایط روحی همسرتان، لازم است در این گونه رفتار‌ها تجدیدنظر کنید و تا مدتی کارهایی که همسرتان روی آن‌ها حساس است، انجام ندهید.

 

یافتن مصادیق محبت از نظر همسر

با توجه به اینکه اصل‌یترین نیاز همسرتان محبت است، سعی کنید بیشتر به همسرتان محبت و توجه داشته باشید و برای بودن در کنار او وقت اختصاص بدهید و در آن وقت به دور از تمام دغدغه‌ها و قید و بندهای بیرونی با همسرتان گفت‌و‌گو کنید. همچنین از آنجا که مصادیق محبت برای هر فردی متفاوت است از همسر خود بپرسید که چه چیزهایی را محبت تلقی می‌کند. به طور مثال ممکن است خانمی خرید گل و هدیه را نشانه محبت بداند یا اینکه دوست داشته باشد زمانی که مهمان می‌آید همسرش به او کمک کند و... با پی بردن به نظر همسرتان درباره مصادیق محبت و انجام آن‌ها، به او اطمینان دهید که دوستش دارید. این کار تأثیر زیادی در حفظ آرامش بین شما دارد. وقتی همسرتان مطمئن شود شما به او علاقه دارید تا حد زیادی از بدبینی او کم می‌شود.

 

اضطراب همسرتان را بیشتر نکنید

به همسرتان توصیه کنید میزان فعالیت‌های فردی و اجتماعی‌اش را افزایش بدهد؛ به عبارتی دیگر، ساعت‌های بیکاری خود را کم کند و با افزایش ارتباط اجتماعی و رفت و آمد با اقوام و دوستانش از فکرهای بیهوده دوری کند. همچنین توجه داشته باشید که خانم‌هایی که حساسیت‌های بیش از حد به همسر خود دارند، دچار استرس و اضطراب بیشتری هستند؛ بنابراین از انجام رفتارهایی که استرس او را بیشتر می‌کند، با جدیت پرهیز کنید.

 

ایران مطلب / 2020

بدبینی در زندگی مشترک و راهکارهای آن - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/pessimism2-common-life.html

ما به عنوان همسر در زندگی مشترک حق داریم که بدانیم در زندگیمان چه می گذرد. وقتی با ... آن کسی که باید مشاوره و تحت روان درمانی قرار گیرد شریک فرد بدبین است.

همسر همیشه شکاک من! - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/233618/همسر-همیشه-شکاک-من

26 سپتامبر 2012 ... مشاوره های انفرادی و زوج درمانی تنها راهی است که می تواند مشکلات شما را حل کند. شاید مشاوره هم ... اساسا بدبینی به همسر در ۳ حالت کلی بروز می‌کند :

چطور به همسر خود بدبین نباشیم؟ - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/66938/چطور-به-همسر-خود-بدبین-نباشیم

26 سپتامبر 2013 ... بیماری بدبینی،پارانوئید،اضطراب،خیانت، ... آیا تاکنون بدبینی به همسر خود را تجربه کرده اید؟ دردی که شاید ... پارانویای شدید هم قابل درمان است.

بدبینی به همسر - صوت - تبیان

http://sound.tebyan.net/index.aspx?pid=150300&CategoryID=12766

سخنان دکتر «رضا همدانی» روانپزشک، پیرامون «اهمیت مشاوره قبل از ازدواج برای زوجین، درمان برخی اختلالات رفتاری در زوجین قبل از ازدواج و منشاء بدبینی زوجین ...

بدبینی در قرآن به چه معنا است؟ علت، آثار و راه علاج آن چیست؟ افراد ... - 1

http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa5484

12 نوامبر 2012 ... در منابع اسلامی ضمن بیان آثار و علل بدبینی، راه هایی برای درمان آن ذکر ... دوانده و جزء ذاتش شده، چنین شخصی به همه مردم، حتی همسر، فرزند، رفیق و .

بدبینی و جلو گیری از آن

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=137:1390-05-15-14-08-21&catid=17:2011-08-06-11-40-26

یک وقت خانم نسبت به آقا یا آقا نسبت به خانم ، گمان بد می برد و بعد از همسرش سوال می کند و او ... راه پیشگیری بهتر از درمان است . .... بدبینی نسبت به همسر و خانواده .

جام نیوز :: JamNews - درمان بدبینی همسر

http://jamnews.ir/detail/News/402435

12 ا کتبر 2014 ... درمان بدبینی همسر. درمانگری توسط روان‌شناس انجام و افکار همسرتان اصلاح می‌شود ولی شما هم باید تغییراتی در رفتار خود ایجاد کنید تا شک و ...

نحوه رفتار با همسر بدبین - دردسرهای شیرین ازدواج - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/dardesar1/201292522331.html

همسرم بدبین است,همسر بدبین,با همسر بدبین,همسران بدبین,درمان بدبینی همسر, بدبینی همسر,دردسرهای شیرین ازدواج.

به شوهرم شكاكم و در همه زمينه ها به او گير مي دهم | پرسمان دانشجويي ... - خانه

http://moshavereh.porsemani.ir/content/به-شوهرم-شكاكم-و-در-همه-زمينه-ها-به-او-گير-مي-دهم

17 آگوست 2013 ... لطفا مرا راهنمايي كنيد و بگوييد آيا نياز است براي درمان جاي خاصي مراجعه كنم ... يكي از علل جدي بدبيني ها، سوء تفاهم است؛ هنگامي كه به همسر و شريك ...

میگنا - آشنايي با بيماري پارانوئيد و راه هاي درمان

http://www.migna.ir/vdcj88ev.uqeyizsffu.html

دارو درماني- درمان به وسيله داروهاي ضدجنون، ممکن است به بيمار پارانوئيد کمک کند ... رايج ترين اين نوع بدبيني ها در جامعه متوجه مرداني است که به همسران خود بدبين اند.

میگنا - زندگي با همسر شکاک و بدبين

http://www.migna.ir/vdcguq9x.ak9wt4prra.html

17 مارس 2014 ... ترمیم عصب سیاتیک با فناوری نانو/ درمان مبتلایان به بیماریهای اعصاب ... پاسخ: مخاطب گرامي، زندگي با همسر شکاک، آداب خاص خودش را دارد که اگر ...

راه حلی برای درمان شکاکی و بی اعتمادی - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/16809_راه-حلی-برای-درمان-شکاکی-و-بی-اعتمادی.html/

26 فوریه 2014 ... این افراد غالباً هنگامی برای درمان مراجعه می کنند که اضطراب و افسردگی آن ها شدت ... یگانه راه درمان شک و سوءظن، درمان تخصصی روان درمانی است تا ریشه های بدبینی، ... موفقیت با این عوامل · خوشحالی همسر با آسانترین و ناچیز ترین کارها ...

: بدبینی بیماری مهلک سلامت خانواده - دانشنامه رشد

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=بدبینی بیماری مهلک سلامت خانواده

نیاز سنجی جوانان ، تصحیح معیارها و الگوهای زندگی آنان در نهایت مشاوره درمانی برای شناخت صحیح خود و همسر آینده از اقدام‌های اساسی برای داشتن جامعه‏ای سالم می‏باشد.

بدبینی - مشاوره و روان درمانی- مشاوره تلفنی ****تماس ویزیت حضوری ...

http://pooyamoshavereh.persianblog.ir/tag/بدبینی

اساسا بدبینی به همسر در 3 حالت کلی بروز می‌کند: گروه اول افرادی هستند که بدبینی در ذاتشان است. این افراد را از همان ابتدای زندگی براحتی می‌توان شناخت؛ آن زمان که ...

ويروسهاي زندگي ( قسمت آخر )

http://iranpress.ir/em/template1/News.aspx?NID=312

علل پيدايش : بدبيني ، نداشتن گذشت ، انتقام جويي ... راه هاي درمان : اطمينان و خوش بيني به همسر و نداشتن تعصب افراطي ، توجه به اين نکته که برخي روابط در چارچوب  ...

با همسر بدبین چه کنم؟ - شفاف

http://www.shafaf.ir/fa/news/281612/با-همسر-بدبین-چه-کنم

1 ا کتبر 2014 ... من و همسرم هشت سال است که با هم زندگی می‌کنیم، مشکلات مختلفی با هم ... کند، البته به وقتش و زمانی که بد‌بینی او درمان شد، در مورد حریم شخصی هم ...