تشکر از همسر به شیوه های مختلف کمک می کند تا انسان به راحتی بتواند محبت طرف مقابل را به خود جلب نماید.

حضرت علی (ع) فرموده اند : کسی که نا خوشی خود را از پزشکان پنهان کند به بدن خود خیانت کرده است.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، تلاش زن و مرد برای جلب محبت همسر خود قابل توجه است، خصوصا در زمانه ای که جلوه های بیرون از خانواده برای زوجین متنوع و زیاد گشته است.

 

انتخاب همسر از نگاه قرآن

انسان امروزی برای رسیدن به خوشبختی و سعادت، تلاشهای زیادی را انجام می دهد، که گاها منجر به تحمل هزینه های سنگینی نیز می شود، این در حالی است که دین مبین اسلام روشهای کم هزینه ای را برای رسیدن به خوشبختی و آرامش توصیه کرده است، و فقط کافیست انسان با استفاده از مطالعه و یا مشاوره با این روشها آشنا گردد.یکی از مهم ترین و تأثیر گذار ترین روش برای رسیدن به خوشبختی و آرامش ایجاد جو تشکر و قدردانی در خانواده می باشد.

 

یکی از علل عدم تشکر و قدردانی از همسر در زندگی نداشتن اطلاعات لازم در مورد آثار و برکات انجام این عمل می باشد. سپاسگذاری از افعال و گفتار طرف مقابل در زندگی می تواند رنگ و بوی نشاط و خوشبختی را به زندگی هر زوجی وارد نماید.

 

در این جا سعی شده به پاره ای از آثار و برکات تشکر و قدردانی در زندگی خانوادگی اشاره شود، تا خانواده ها با آشنا شدن به این موارد، خود را ملزم به این نکته مهم اخلاقی، رفتاری "تشکر از همسر" در زندگی خود نمایند.به امید روزی که شاهد اختلاف بین هیچ زوجی نباشیم.

 

1- رشد معنوی

یکی از اساتید برجسته اخلاق می فرمودند که، تشکر از همسر حتی در زمانی که کار ناقصی را انجام داده باعث رشد معنوی می شود. این به این معنا است که برای رشد یافتن در زمینه معنویت جدا شدن از خانواده و جامعه کمک چندانی نمیکند، بلکه بودن در کنار افراد دیگر و داشتن یک رابطه صحیح میتواند انسان را در رسیدن به معنویت کمک شایانی نماید.

 

2- خوشحال نمودن طرف مقابل

یکی از دغدغه های زوجین انجام دادن کاری برای خوشحال نمودن طرف مقابل است. این کار برخی اوقات منجر به تحمل زمان و هزینه های زیادی نیز میگردد. اما یک راه ساده و کم هزینه به جهت خوشحال نمودن طرف مقابل تشکر و قدردانی نمودن از فعالیت های صورت گرفته در خانواده است. این روش میتواند با یک عمل یا گفتار ساده صورت گیرد.

 

3- جلب محبت

تلاش زن و مرد برای جلب محبت همسر خود قابل توجه است، خصوصا در زمانه ای که جلوه های بیرون از خانواده برای زوجین متنوع و زیاد گشته است. تشکر از همسر به شیوه های مختلف کمک میکند تا انسان به راحتی بتواند محبت طرف مقابل را به خود جلب نماید.

 

4- ارضای نیاز به قدردانی

هر انسانی نیاز به قدر دانی از فعالیتهایش را دارد که اگر این نیاز به خوبی در خانه بر طرف شود رابطه خانواده را مستحکم خواهد نمود. ضمن اینکه برآورده نشدن نیازها عامل بوجود آمدن عقده ها و افسردگی می باشد.

 

5- ایجاد گرمی و صمیمیت

تشکر نمودن از همسر میتواند سردی روابط بین زوجین را گرما ببخشد.

 

6- دلگرمی در کارهای خانه و بیرون

داشتن این حس که فعالیت های من در خانه و یا بیرون از منزل از چشم همسرم پنهان نبوده و او به خاطر این فعالیتها از من تشکر میکند، این دلگرمی را بوجود می آورد که شخص با تمام وجود به کار خود ادامه دهد.

 

ضمن اینکه می توند در تکمیل کارهای ناقص نیز مۆثر باشد.

 

7- ایجاد دلبستگی و علاقه

معمولا توجه به موقع و لازم میتواند یک علاقه خوب را فراهم نماید و این مهم، با تشکر از کار همسر که همان توجه به موقع است حاصل می گردد.

 

8- تأثیر در رفتار و اخلاق

انسان بنده کسی است که به کار او اهمیت دهد و احساس کند زحماتش نزد او ارزشمند است، لذا ایجاد حسن خلق و رفتار مطلوب را به دنبال خواهد داشت.

 

9- امتیاز دادن به طرف مقابل

مرد زمانی که همسرش از او تشکر کند به همسر خود امتیاز داده و حس میکند که او را دوست دارد. زیرا مردها بیش از اینکه از زنها کار بخواهند، می خواهند آنها را دوست بدارند و قدردان باشند.

 

10- احساس ارزشمند بودن

در تشکر در واقع پذیرش فعل انجام شده و قبول فی الجمله ای آن است، به این بیان که فرد خود را ارزشمند تلقی می کند.

 

11- احساس مفید بودن

تشکر کردن از افعال دیگران این حس را در شخص ایجاد میکند که او فردی مفید و کارآمد است در مقابل عدم تشکر فرد را دچار توهم بی فایده بودن میکند.

 

12- احساس رضایتمندی

در خانواده کسی بابت انجام کارهای خود مزد و یا حقوقی دریافت نمیکند و تکرار برخی کارها ممکن است ملال آور شود که راهکار عدم ایجاد ملالت، تشکر از فعالیت انجام شده است، و این تشکر احساس رضایتمندی را در افراد تقویت می نماید.

 

13- تحمل مشکلات

زندگی مشترک سرشار از مشکلات فراوانی است که باید زوجین این مشکلات را تحمل کرده تا زندگی شیرینی را تجربه کنند.

تشکر از همسر این کمک را می نماید که شخص در رویارویی با مشکلات در راه رفاه خانواده خود بیشتر و بهتر اقدام کند، و این تشکر اعطای دلگرمی به فرد را در برخورد با مشکلات را می دهد.

 

14- آرامش

برای آرامش عوامل زیادی برشمردند اما از علل مهم و کارآمد می توان به تشکر اشاره کرد زیرا عدم این کار باعث ایجاد اضطراب و نگرانی از فعالیت انجام شده می شود.به این بیان که وقتی از کار انجام شده تشکر نشود، فرد احساس میکند کاری که انجام داده و زمان و پول و … را که برای این کار صرف کرده بی ارزش تلقی شده و یا نتوانسته کار مناسب را انجام دهد . این خود سلب آرامش را به دنبال دارد.

 

اگر از اقدامات صورت گرفته به هر میزان تشکر صورت پذیرد، به فرد این آرامش را میبخشد که کارش بی ارزش نبوده و یا اینکه مورد قبول واقع شده است.

 

15- تداوم فعالیت ها

هر انسانی زمانی که بعد از انجام دادن یک کار تشویق شود مطمئنا به دنبال تکرار آن کار برمی آید. اما عدم تشویق و توجه باعث سردی در انجام مجدد کار شده و یا اگر مجبور به تکرار باشد از انجام آن لذت نبرده که هیچ، ممکن است رنج نیز ببرد.

 

امام صادق علیه السلام می فرمایند: سپاس گذاری کن از کسی که به تو احسانی نموده، این امر باعث پایداری احسان می شود و اگر سپاسگذاری نکنی احسان دوام نمی یابد.

 

عصرایران/ 2014

جام نیوز :: JamNews - سبک اسلامی انتخاب و قدردانی از همسر

http://jamnews.ir/detail/News/402399

11 ا کتبر 2014 ... سبک اسلامی انتخاب و قدردانی از همسر. تشکر از همسر به شیوه های مختلف کمک می کند تا انسان به راحتی بتواند محبت طرف مقابل را به خود جلب نماید.

معیارهای انتخاب همسر از منظر دین - رهبران شیعه

http://www.shia-leaders.com/معیارهای-انتخاب-همسر-از-منظر-دین/

22 ژوئن 2014 ... رایج‌ترین نظریه اندیشمندان و ادیان، به ویژه دین مبین اسلام به عنوان بهترین پاسخ به نیاز جنسی، ارضای آن در ... اسلام در انتخاب همسر بر چند معیار اساسی تأکید کرده است. ... پانزده فایده قدردانی از همسر ... سبك زندگي از نگاه امام علي (ع).

کنترل زندگی با اعتماد به خدا | بانک اخبار

http://banknews.info/life/66420

23 ا کتبر 2014 ... خبرهای داغ. سبک اسلامی انتخاب و قدردانی از همسر ... جدید ترین مدل مانتوی مدرن اسلامی · شب اول قبر چقدر طول می ... مکالمات مخرب همسران را بشناسید.

خصوصیات یك همسر خوب چیست؟ - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/299343/خصوصیات-یك-همسر-خوب-چیست

10 ا کتبر 2013 ... و همچنين اسلام از ازدواج با افرادي كه گرفتار آلودگيهاي روحي و اخلاقي، فاسق و شرابخوار هستند نهي فرموده است. 8. زيبايي: رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ فرمودند: «در انتخاب همسر، همانگونه كه درباره ... از زحمات شوهر و چيزهايي كه به منزل مي آورد تشكر و قدرداني نمايد. 8. ... آزار دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه به سبک شوروی.

ازدواج قسمت است يا انتخاب؟ - فارس

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8507260589

23 ا کتبر 2006 ... امري كه در تمام اديان از جمله دين مبين اسلام تأكيد ويژه‌اي بر آن شده است، به ... ازدواج و انتخاب همسر يكي از مهم‌ترين و حساس‌ترين مراحل زندگي هر فرد به شمار .... اناركي با بيان اين كه تعيين مهريه‌هاي سنگين و سبك ممكن است به يك ميزان ...

امورفرهنگی گروه صنعتی انتخاب

http://farhangientekhab.ir/

تصاویری ناب و بیادماندنی از عزاداری محرم سالهای قبل گروه صنعتی انتخاب ( شماره۱) .... سبک رهبری خدمتگزار اکثر نظریه‌پردازان مدیریت و سازمان، قرن بیست و یکم را قرن رهبری برای سازمان می‌دانند. .... معماری اسلامی; مناسبتها .... مشهد (1), بریان (1), گردشگری (1), تالاب (1), چغاخور (1), ماهیگیری (1), پسر (1), دختر (1), همسر (1), زن دنده چپ ...

ازدواج

http://maarefquran.org/index.php/page,viewArticle/LinkID,4828

ازدواج در هر آيينى، با قوانين و مقرّرات ويژه‌اى صورت مى‌گيرد و اسلام به آداب و رسوم ..... همسران شايسته برشمرده كه الگوى خوبى براى همه مسلمانان، هنگام انتخاب همسر است: 1. ..... در روايت وارد شده است كه با بركت‌ترين زنان، كسانى هستند كه مهرشان سبك باشد.

تقدیر از پدران و مادرانی که نام "خدیجه" را برای دخترانشان انتخاب می‌کنند

http://ana.ir/Home/Single/91970

6 جولای 2014 ... عباس قنبری با بیان این مطلب که ترویج سبک زندگی اسلامی با تاکید ... (17 تیرماه) و سالروز رحلت همسر مکرم پیامبر اعظم(ص) برای نخستین بار و ...

پسری با این شرایط از کجا شروع کنه برای انتخاب همسر؟ | گروه ...

http://www.jonbeshnet.ir/forum/پسری-با-این-شرایط-از-کجا-شروع-کنه-برای-انتخاب-همسر؟

26 جولای 2014 ... سلام خیلی ها می گویند برای ازدواج از طریق «فامیل» و «دوستان» اقدام کنید، اما با این شرایط چه؟ پسری 31ساله هستم. خانواده ما، از همان ابتدا بدلیل شغل ...

گالری عکس های دیدنی - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_cats_1.html

عکس های زیباترین زنان معروف هالیوود با حجاب اسلامی ... انتخاب بهترین عکس 10 سال اخیر نشنال جئوگرافیک ... زیباترین دختر جهان در سال 2013 انتخاب شد (عکس) .... +عکس · راز هایی که درباره «هرکول» نمی دانید · قدردانی از همسر به سبک ریبری!

قدردانی از همسر به سبک ریبری! +تصاویر - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/ribery-s-wife-will-appreciate-the-style-picture.html

قدردانی از همسر به سبک ریبریوفرانک ریبری در 7 آوریل 1983 در حومه شهر بولونی به دنیا آمد پدرش کارگر ساختمان بود و ریبری ... او پس از گرویدن به اسلام نام بلال یوسف محمد را اختیار کرده است. .... 10 فوتبالیست خوش قیافه اروپا انتخاب شدند + عکس.

میگنا - گفت‌وگو با زن کارآفرین جهان اسلام+ عكس

http://www.migna.ir/vdcc11qi.2bq1i8laa2.html

در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار یک زن ایرانی موفق شد عنوان زن کارآفرین جهان اسلام را کسب کند. ... در انتخاب لباس هم همواره بلوز و شلوار را ترجيح مي‏دادم. دوست داشتم در خانه ...

عشق ورزی از نظر اسلام - آکاایران - انتخاب همسر با چشمان باز - راهنمای ازدواج

http://aroosi.akairan.com/marriage/chashmebaz1/19946.html

اسلام,جوانان و پیشگیری,ازدواج,خانواده,اجتماعی,عشق,رفع,خصوص.

خانواده اسلامی - بداخلاقی زن

http://khanevadeh-eslami.blogfa.com/tag/بداخلاقی-زن

19 نوامبر 2012 ... خانواده اسلامی - بداخلاقی زن - در اسلام هيچ بنايى ساخته نشد , كه نزد خداى عزوجل ... معیارهای انتخاب همسر (1) شکر (1) ... قدردانی (1) ... سبک زندگی اسلامی

بوشهر

http://www.boushehr24.com/

امر به معروف، نماد اصلی سبک زندگی اسلامی ایرانی ... بوشهر24: چهاردهمین دوره مسابقات قهرمان کشوری سبک فول کنتاکت –کیک ..... لحظه دیدار/ همه ما ۴ همسر داریم!

کبنانیوز | از بحث در مورد اسلام بدون روحانیت تا تقدیر از استاندار ...

http://kebnanews.ir/68949/از-بحث-در-مورد-اسلام-بدون-روحانیت-تا-تقد/

17 ا کتبر 2014 ... امام‌جمعه باشت در ادامه مباحث سبک زندگی اسلامی با ذکر حدیثی اظهار کرد: .... رئیسی در خطبه نخست در ادامه تربیت فرزند گفت: افراد در انتخاب همسر ...