خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسأله هر چقدر هم بی‌ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بار‌ها و بار‌ها از دست هم عصبانی می‌شوند. گاهی اوقات این عصبانیت ساعت‌ها طول کشیده و تبدیل به یک معضل می‌شود.

امام علی علیه السلام: سرکه، خوب خورشتی است. زرداب را می شکند، صفرا را فرو می نشاند و قلب را زنده می کند.

 

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، اختلاف نظر بین دو نفر طبیعی است. طبیعی‌تر از آن اختلاف نظر میان دو جنس مخالف است. درست است که همسران اغلب به تصور داشتن تفاهم با هم ازدواج می‌کنند ولی این تفاهم به معنای هم عقیده بودن در همه جریانات زندگی نیست.

 

 

۱ – علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید


زمانی‌هایی وجود دارد که به طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می‌شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است.


گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد بنابراین بهتر است زن یا شوهر از علت عصبانیت همسرشان آگاهی پیدا کنند.


در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه‌ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند او آرامش پیدا می‌کند در حالی که این مسئله نه تنها بهبود پیدا نمی‌کند بلکه اوضاع را بد‌تر خواهد کرد. زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را‌‌ رها نخواهد کرد.

 


۲ – آرام باشید


عصبانیت، غذای عصبانیت است. وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده‌اید، حتی اگر شما موضوع عصبانیت او باشید سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بد‌تر از پیش خواهد کرد.


در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره موضوع را به وقت دیگری موکول کنید.

 


۳ – احساسات همسرتان را در نظر گرفته و به زبان آورید


خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می‌دانم عصبانی هستی». این بیان به فرد عصبانی اطمینان می‌دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع بزودی حل می‌شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می‌کند.

 


۴ -  با همسرتان همدردی کنید


اگر شما هم احساس عصبانیت می‌کنید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت هستید این احساس خود را به زبان آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش احساسات واقعی‌اش را انکار کرده و نسبت به موضوع پیش آمده بی‌تفاوت است، خشم‌اش بیشتر می‌شود.

 


۵ – برای صلح پیش قدم شوید


وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان با خبر شدید و به طور واقع بینانه متوجه شدید شما نیز در این ماجرا مقصر بوده‌اید برای صلح چند قدم بردارید این قدم‌ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته‌اید و قصد دارید مشکل پیش آمده را هر چه سریع‌تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی‌تر هم باید بردارید.

 


۶ – از تکنیک رکوردشکنی استفاده کنید


غالب اوقات رسم خانه شما این است که پس از چند روز قهر دوباره صلح برقرار شود. حال شما از‌‌ همان ابتدا پیش قدم شده و این رسم کهنه را بشکنید.


عصبانیت و کشدار کردن ماجرا را به روزهای بعدی موکول کنید و با آرامش به حرف‌های همسرتان گوش فرا دهید. اگر هنگام صحبت پیرامون موضوع پیش آمده مقوله عصبانیت را فراموش کنید. آرامش، همه چیز را حل خواهد کرد.

 


۷ – تکنیک مه آلود


این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عیب جویی‌های بی‌دلیل را دفع کنید چون عیب جویی باعث می‌شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بد‌تر شود، به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنید.به طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید «موافقم بعضی وقت‌ها درباره عواقب کار‌ها فکر نمی‌کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می‌کنم» یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به جای دلیل آوردن تنها به او بگویید «می‌دانم تأخیر داشته‌ام سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»

 

 

تک مهر / 2020

عصبانیت همسر خود را آرام کنید - باشگاه خبرنگاران

http://www.yjc.ir/fa/news/5004867/عصبانیت-همسر-خود-را-آرام-کنید

9 ا کتبر 2014 ... عصبانیت همسر خود را آرام کنید. خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسأله هر چقدر هم بی‌ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بار‌ها و بار‌ها از دست هم عصبانی ...

عصبانیت همسر خود را آرام کنید - شفقنا - Shafaqna

http://life.shafaqna.com/behavior-and-psychology/item/25495-عصبانیت-همسر-خود-را-آرام-کنید.html

9 ا کتبر 2014 ... شفقنا زندگی- خیلی وقت‌ها همسران بر سر یک مسأله هر چقدر هم بی‌ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بار‌ها و بار‌ها از دست هم عصبانی می‌شوند. گاهی اوقات.

Zizi Hollandi - زندگی همسرتان را جهنم نکنید! این روش در... - Facebook

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=365219276902958&id=362415803849972

به جای آن که با شوهرتان بحث کنید و سبب بیشر شدن عصبانیت او شوید، می توانید تا ... اگر همسر شما جزء آن دسته افرادی است که عصبانیت وی آهسته آهسته به اوج می رسد ، ... بنابراین اگر می بینید که همسرتان عصبانی شده، شما آرامش خود را حفظ کنید.

چند راه برای آرام کردن همسر عصبانی - پارسینه

http://www.parsine.com/fa/news/202010/چند-راه-برای-آرام-کردن-همسر-عصبانی

7 ا کتبر 2014 ... سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث واقعی درباره موضوع را ... 2- هنگامی که او عصبانیت و خشم خود را بر ملا می‌سازد به حرف هایش گوش ...

آموزشهایی برای زوجین - چگونه شوهر خود را خوشحال کنیم؟

http://3exeducation.blogfa.com/post/78

بهترین لباس‌ها و پوشش‌ها را نزد همسر خود داشته باشید ، نه اینکه لباس‌های زیبایتان ... _ صبر کنید تا عصبانیت او فروکش کند و سپس با آرامش و مهربانی در مورد مشکل ...

راه های جذب مردها - بد اخلاق ترین مردها را هم آرام کنید ( آرام کردن عصبانیت )

http://jazbemard.mihanblog.com/post/6

24 مه 2013 ... بد اخلاق ترین مردها را هم آرام کنید ( آرام کردن عصبانیت ) ... اکثر آدم ها دوست دارند که مورد تأیید باشند همسر شما هم مثل بقیه آدم ها. چه فرقی می کند! ... خب، مردها هم مثل خود شما ، دل شان نمی خواهد همسرشان مدام از آنها بخواهد که زیرورو شوند! تا آن جا ...

رام کردن همسر خشمگین - تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=242544

15 آوريل 2013 ... *آرامش خود را حفظ کنید. اگر زمانی که همسرتان دچار خشم و عصبانیت می شود شما نیز واکنش های عصبی نشان می دهید باید بدانید که همیشه "خشم، هیزم ...

راه حل های موثر در دعواهای زن و شوهری - بیتوته

http://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/effective2-solutions-disputes.html

برای آرام کردن همسر عصبانی بعد از پایان مشاجره چند راهکار وجود دارد که به ... هنگام جر و بحث تلاش کنید از جملات « پیام من » استفاده کنید تا از جملات « پیام تو ». ... ها نباید به آشتی کردن رو آورد بلکه باید به خود و همسرشان زمان دهند و خود را آرام کنند و ...

چگونه در هنگام عصبانیت خود را کنترل و آرام کنیم؟ - نون و آب

http://www.noonoab.com/post/62883/چگونه-در-هنگام-عصبانیت-خود-را-کنترل-و-آرام-کنیم

6 روز پیش ... چند روش برای آرام کردن خودتان بعد از یک دوره عصبانیت وجود دارد. چیزی که مهم است این است که عصبانیت خود را کنترل کنید و اجازه ندهید که بر شما مسلط شود. سرعت تنفس خود .... حرفهایی که به عنوان یک شوهر نباید به همسر خود بگوید.

چند راهکار برای رفتار با همسر پرخاشگر - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/337451/چند-راهکار-برای-رفتار-با-همسر-پرخاشگر

25 مه 2014 ... آن ها به شدت رفتار خود را کنترل می کنند و هیچ نشانه ای از عصبانیت از خودشان ... و با پرخاشگری با وی صحبت می کنید کمی مکث کنید تا آرام شوید.

کلبه عشق

http://sar110.blogfa.com/

در ایـن بـخش به ۶ روش آسان که هر زنی می تواند بـرای مجذوب نمودن شوهر خود بکار بندد ... راه حل هایی وجود دارد که بعد از مشاجره میتوانید برای آرام کردن همسر خود از آن استفاده کنید .... برای آرام کردن همسر عصبانی بعد از پایان مشاجره چند راهکار وجود دارد که به ...

با شوهر بد دهن چه کار کنیم؟ - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/311624/با-شوهر-بد-دهن-چه-کار-کنیم

21 مه 2014 ... آن ها به شدت رفتار خود را کنترل مي کنند و هيچ نشانه اي از عصبانيت از خودشان ... و با پرخاشگري با وي صحبت مي کنيد کمي مکث کنيد تا آرام شويد.

چگونه شوهران بد اخلاق را آرام کنیم؟-(مجله اینترنتی بانوان) | خانواده مطهر

http://motaharfamily.ir/?p=4887

باید به این فکر کنید که چرا همسرتان عصبانیت خود را برسر شما خالی کرد. ... با توجه‌ به‌ این‌ احادیث‌ و اجر و پاداشی‌ که‌ برای‌ صابران‌ به‌ویژه‌ صبر بر اذیت‌ همسر وجود دارد ...

روانشناسی و مشاوره - 7 راه براي آرام كردن يك همسر عصباني

http://mohsenazizi.blogfa.com/post-3404.aspx

7 آوريل 2011 ... در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره ... این احساس خود را به زبان آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش ...

میگنا - همسران دعوا کنند اما آرام!

http://www.migna.ir/vdcez78w.jh8w7i9bbj.html

4 فوریه 2014 ... همسران عصباني احساس درماندگي مي کنند و هر دو فکر مي کنند فقط در صورتي ... پنجره را باز کنيد و نفس عميقي بکشيد و سعي کنيد خود را آرام کنيد.

جام‌جم سرا | چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1186966274896728041

8 سپتامبر 2013 ... هر چند عصبانیت یک هیجان طبیعی است، اما وقتی از کنترل خارج شود، می‌تواند ... همچنین از سرزنش کردن مخاطب اجتناب کنید و با صدای آرام و شمرده حرف بزنید و ... کودکی; ۷ راه برای آرام کردن همسر عصبانی; من با این شوهر عصبانی چه کنم؟