اول زندگیست، داشتن اینچنین اختلافاتی کاملا طبیعی می باشد، به جای اینکه این اختلافات را فتنه ای برای زندگیمان کنیم و کام خود و کام همسرمان را تلخ کنیم در چنین بهتر است

اول زندگیست، داشتن اینچنین اختلافاتی کاملا طبیعی می باشد، به جای اینکه این اختلافات را فتنه ای برای زندگیمان کنیم و کام خود و کام همسرمان را تلخ کنیم در چنین بهتر است شرایطی ممکن است راه حل‌هایی را به کار ببندید که از نظرتان درست هستند اما بعد از مدتی رابطه را از آنچه که بود خراب‌تر کنند. این راه حل‌ها را بخوانید و مراقب باشید سمتشان نروید:
1- بحث مداوم و تلاش برای متقاعد کردن
بحث مداوم درباره هیچ موضوعی نتیجه مثبت ندارد، به خصوص اگر هدف شما تنها مجاب کردن طرف مقابلتان باشد. اگر از جمله افرادی هستید که به مدت یک ساعت برای همسرتان درباره نقاط ضعف باورهایش حرف می‌زنید، بدون اینکه اصلاً به او فرصت حرف زدن بدهید، بدانید که به نتیجه دلخواهتان نخواهید رسید. البته منظور ما این نیست که نباید درباره این اختلافات با همسرتان صحبت کنید اما یک گفتگوی سودمند دو جزء دارد: گفتن و شنیدن. برای اینکه حرف‌های تان روی همسرتان تأثیر بگذارد، بگذارید او هم صحبت کند و از نظراتش آگاه شوید. همچنین این کار می تواند موجب کاهش تعصب شما و همسرتان نسبت به مسئله شود.
2-  احترام نگذاشتن به باورها و اعتقادات طرف مقابل
یکی از مهم‌ترین رفتارهای غلط، احترام نگذاشتن به باورها و اعتقادات همسرتان است. وقتی که شما به خواسته‌ها و نیازهای همسرتان بی احترامی کرده و یا اهمیتی نمی‌دهید، موجب می‌شوید تا همسرتان احساس کند که ارزش‌هایش مورد تهدید قرار گرفته و فقط بخواهد از موضع خود دفاع کند. در چنین حالتی ممکن است رفتار یا گفتار همسرتان اصلاً منطقی نباشد. از طرف دیگر ممکن است این کار شما موجب شود تا او هم مقابله به مثل کرده و به اعتقادات شما بی احترامی کند. این کار موجب بالا گرفتن مشاجره و سرایت آن به سایر جنبه‌های زندگی مشترک شما می‌شود. به خصوص اگر در دوران عقد به سر می‌برید و هنوز تا شروع زندگی زیر یک سقف زمان دارید.   
3- تشدید باورها و فعالیت های عقیدتی به منظور تحت تأثیر قرار دادن او
تصور نکنید که با افزایش حجم فعالیت های مذهبی یا عقیدتی خودتان می توانید همسرتان را تحت تأثیر قرار دهید. اگر شما از نظر مذهبی دارای اعتقادات قوی تری از همسرتان هستید، این مسئله که در حضور وی به مدت طولانی به فرایض دینی مانند نماز یا تلاوت قرآن مشغول باشید، موجب خوشحالی او نخواهد شد. شما می توانید از طریق عمل به دیگر دستورات دینی همانند خوش رفتاری با همسر و احترام گذاشتن به او، علاقه او را به خودتان افزایش دهید. هر قدر ما بیشتر به فردی علاقه داشته باشیم، راحت تر عقاید او را می پذیریم.
4- مورد تمسخر قرار دادن باورهای اعتقادی یا سیاسی
هیچ کس از اینکه مورد تمسخر و تحقیر قرار بگیرد، خوشش نمی آید، بنابراین انتظار نداشته باشید که همسرتان به خاطر اینکه او را مورد تمسخر قرار داده اید، خوشحال شده و متوجه شود که تا به حال طرز فکر نادرستی داشته است. به ویژه در میان جمع باورهای مذهبی یا سیاسی همسرتان را مورد تمسخر قرار نداده و در مورد آن ها مزاح نکنید.
تصور نکنید که با افزایش حجم فعالیت های مذهبی یا عقیدتی خودتان می توانید همسرتان را تحت تأثیر قرار دهید. اگر شما از نظر مذهبی دارای اعتقادات قوی تری از همسرتان هستید، این مسئله که در حضور وی به مدت طولانی به فرایض دینی مانند نماز یا تلاوت قرن مشغول باشید، موجب خوشحالی او نخواهد شد   
5- قضاوت کردن در باره همه کارهای همسرتان بر اساس باورهای عقیدتی او
لازم نیست هر خطایی را که از همسرتان سر می زند به ارزش های مذهبی یا سیاسی وی ربط دهید، زیرا ممکن است در واقع چنین هم نباشد. اگر همسر شما که ایمان مذهبی قوی ندارد، دروغی گفت، به او نگویید که اگر کمی دین و ایمان داشت، این کار را نمی کرد، چون احتمالاً او برای شما چند مثال از رفتار ناشایست کسانی (حتی خودتان) که شما از نظر اعتقادات مذهبی قبول شان دارید، خواهد زد. از طرف دیگر، آیا واقعاً همسر شما که باورهای درستی ندارد، تا به حال هیچ کار خوبی انجام نداده است؟ اگر فقط باورهای مذهبی یا سیاسی ما بر رفتار ما تأثیر می گذارند، پس رفتارهای پسندیده همسرتان نتیجه چیست؟ راستی آیا خود شما تا به حال کار ناشایستی انجام نداده اید؟
6- عمل کردن طبق باورهای همسر، بدون داشتن ایمان قلبی
گاهی اوقات یکی از زوجین به خاطر خاتمه دادن به بحث ها و مشاجرات، بدون درونی کردن اعتقادات طرف مقابل، رفتار خود را تغییر داده و مطابق با ارزش ها و اعتقادات همسرش رفتار می کند. از آنجایی که وی قلباً این ارزش ها را نپذیرفته است، ممکن است بعد از مدتی از این رفتارهای تصنعی خسته شده و دچار دو گانگی  شود و بخواهد که به وضعیت سابق خود باز گردد؛ احتمالاً این کار وی با واکنش شدید همسر و اطرافیان همراه خواهد بود.
اگر همسر شما که ایمان مذهبی قوی ندارد، دروغی گفت، به او نگویید که اگر کمی دین و ایمان داشت، این کار را نمی کرد، چون احتمالاً او برای شما چند مثال از رفتار ناشایست کسانی (حتی خودتان) که شما از نظر اعتقادات مذهبی قبول شان دارید، خواهد زد   
7- نادیده گرفتن ویژگی های مثبت همسرتان
زمانی که شما همسرتان را به عنوان شریک زندگی تان انتخاب کردید، احتمالاً تا حدودی از اعتقادات وی مطلع بودید. حتماً دلیلی وجود داشته که شما به رغم وجود این تفاوت های مهم تصمیم گرفته اید با همسرتان ازدواج کنید. به جای زیر ذره بین گذاشتن گفتار و رفتارهای متفاوت همسرتان، کمی هم به ویژگی های مثبت وی فکر کنید. کمال گرا نباشید و وجود دیدگاه های متفاوت در مورد بعضی از مسائل زندگی را بپذیرید. 
8- نادیده گرفتن تفاوت های عقیدتی
همان طور که بحث بیش از حد کمکی به حل مشکل نمی کند، پاک کردن صورت مسئله نیز راهکار مناسبی نیست شما و همسرتان باید نسبت به این مسئله آگاه باشید تا در صورت بروز مسائلی در این زمینه بتوانید با همکاری هم مشکل را بر طرف کنید. اگر هر بار که می خواهید در این باره با همسرتان صحبت کنید، کار به مشاجره می کشد، به جای حرف نزدن در این باره باید شیوه گفتگویتان را تغییر دهید. 
9- اعتقاد به اینکه تفاوت های عقیدتی شما به مشکلات غیرقابل حلی منجر خواهند شد
این عقیده تنها زمانی صحیح است که تفاوت های شما بسیار فاحش، تعصبتان زیاد و پذیرشتان کم باشد. گرچه نتایج پژوهش ها نشان داده است که میزان رضایت از زندگی زناشویی در خانواده هایی که دارای اعتقادات مذهبی و سیاسی مشابهی هستند بیشتر است، اما این تفاوت به خودی خود نمی تواند موجب بر هم خوردن زندگی خانوادگی شود
10- تصور اینکه اگر همسرتان به شما علاقه داشت، اعتقاداتش را تغییر می داد
یکی از اشتباهات همسران این است که دیدگاه های متفاوت همسرشان را به عنوان دلیلی برای اثبات بی علاقگی وی تعبیر می کنند. ما هر قدر هم به شخصی علاقه مند باشیم قادر نیستیم به خاطر وی تغییرات خیلی زیادی در خودمان ایجاد کنیم. البته ایجاد تغییر درباره رفتارهای ظاهری مانند نوع لباس پوشیدن با طرز غذا خوردن، کار چندان سختی نیست. اما زمانی که موضوع مورد بحث ارزش ها و اعتقاداتی است که از دوران کودکی در ما شکل گرفته، تغییر کامل و گسترده ممکن نیست.

اختلاف سن مناسب دختر و پسر در ازدواج - آکاایران ... - خانواده و روانشناسی

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/ezdevaj1/12424.html

الف) همسر انتخابی شما می بایست تمام معیارهای اساسی و مهم مورد نظر شما را که ... این خطرات جدی در کیف آرایشی شما وجود دارد · خطر خشونت های خانوادگی را جدی بگیرید!

:::Noandish.com::: اصلاح طلبان جبهه پایداری ندارند

http://noandish.com/fa/news/19132/اصلاح-طلبان-جبهه-پایداری-ندارند

4 روز پیش ... قنبری با بیان این‌که اختلاف در اندیشه‌ها یکی از دلایل وجود اختلاف میان ... قنبری در ادامه با تأکید بر این‌که در مجموع میان جریان جبهه پایداری و سایر اصول‌گرایان اختلافات جدی و اساسی وجود دارد، اظهار کرد: ... درد شست پا را جدی بگیرید.

دانستنی های ازدواج - سایت تفریحی و سرگرمی تک مهر

http://www.takmehr.ir/category/life-style/marriage

عکس های جدید از بازیگران مرد ایرانی · اختراع اولین سنگ قبر هوشمند در ایران · سری جدید آرایش چشم و ... را مانند آهنربا جذب کنیم · نیازهای اساسی زن و شوهر · چگونه از زندگی مشترکمان مراقبت کنیم؟ ... آیا ندادن درآمد به شوهر باعث اختلاف می شود؟ ... پسران از ازدواج · مسئله مهم ازدواج و مشورت را جدی بگیرید · سوالات مهم و اساسی قبل ازدواج کدامند؟

مشکل اختلاف سنی با همسر - ازدواج و آموزش مسائل جنسی و روابط زناشوئی

http://asheghi4u.blogsky.com/1393/07/02/post-1665/مشکل-اختلاف-سنی-با-همسر

24 سپتامبر 2014 ... اختلاف سنی معقول در ازدواج، به عنوان یک فاکتور مهم و اساسی در انتخاب همسر توصیه می شود. اختلافی که هیچ وقت ... تفاوت سنی زیاد را جدی بگیرید.

اختلافات زناشویی و روشهای ساده برای حل آن | موفق باشی

http://movafaghbashi.com/اختلافات-زناشویی-و-موفقیت-در-روابط-زنا.html

1 سپتامبر 2014 ... تاکتیک اساسی و مهم برای اجتناب از بارش سیل آسای اختلافات زناشویی ... ی کار صحبت کنید ، ماجرایی را تعریف کنید ، تصمیم بگیرید برای عصرانه ... خیلی جدی فکر کنید که آیا الان وقت مناسبی برای گفتگوی سازنده هست یا نه .

مشاوره جنسی برای شما واجب است اگر... - آفتاب

http://www.aftabir.com/articles/view/health_therapy/medical_advise/c13_1413538521p1.php/مشاوره-جنسی-برای-شما-واجب-است-اگر

17 ا کتبر 2014 ... اما اگر این اختلاف زیاد باشد، تاثیری منفی روی روابط جنسی آنها می گذارد. ... دچار شکست شده باشند، یا اینکه ناسازگاری و اختلاف اساسی در مورد رفتارها و عملکرد جنسی شان داشته باشند ... مشاوره را برای حل اختلالات جنسی جدی بگیرید.

وین:دیدار با آمریکایی ها برای حل اختلافات - بولتن نیوز

http://www.bultannews.com/fa/news/224073

10 ا کتبر 2014 ... ... اندک' در مذاکرات نیویورک، بار دیگر بر سر اختلافات اساسی خود بحث و گفت و گو کنند. ... معتقد است در صورت حسن نیت و اراده جدی طرف مقابل به ویِژه آمریکایی ها و ... برای اطلاعات بیشتر با شماره 09127790972 تماس بگیرید.

وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که امکان رسیدن به توافق ...

http://ebrat.ir/?part=news&inc=news&id=66094

15 ا کتبر 2014 ... دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 بصورت رسمی از فردا پنجشنبه در وین ... کری با اشاره به اینکه اختلافات اساسی هنوز پابرجا هستند گفت: با این حال ..... نقش خودتان را برای آموزش مسائل جنسی به کودکتان جدی بگیرید.

میگنا - فرندهای مجازی همسرم!

http://www.migna.ir/vdchqxni.23nqwdftt2.html

18 ا کتبر 2014 ... تیک‌های عصبی در کودکان را جدی بگیرید ... که یکی از اختلاف های اساسی بین زوجین، در زمینه مسائل عاطفی است که با توجه به تغییر و تحولات جامعه ...

VOI NEWS PARS TV ( مذاکره‌کننده اتمی ایران: اختلافات با ۵+۱ جدی ...

http://www.voinews.net/news/detail/38968/

15 سپتامبر 2014 ... برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید . ... مذاکره‌کننده اتمی ایران: اختلافات با ۵+۱ جدی است ... مذاکرات را «مفید و سازنده» خوانده و درعین حال گفته بود که اختلافات اساسی میان طرفین مذاکره اتمی همچنان باقی است.

اختلاف سنی مناسب زوجین - شفا نیوز

http://www.shefanews.com/fa/news/31606/اختلاف-سنی-مناسب-زوجین

30 آگوست 2014 ... راه اندازی نسخه جدید سایت پزشکی شفانیوزwww.shefanews.com ... اختلاف سنی مناسب زوجین از معیارهای فراموش شده در میان جوانان ... ازدواج پیوند بین دو انسان و دو خانواده است که اجزا اصلی و اساسی آن زن و مرد هستند و هر چه قدر ... وقتی شما اقدام به انتخاب همسر می کنید باید چند مسئله کلی و اساسی را در نظر بگیرید:ا.

تنظیم اسناد رسمی را جدی بگیرید - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=272822

2 مارس 2014 ... برای پیشگیری از اختلاف ها دلیل محکم تری تهیه کنید.

ازدواج به امید متحول شدن همسر - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=283365

23 آگوست 2014 ... اختلاف اعتقادی در درازمدت حتما مشکل ساز خواهد بود. جملاتی مثل این که « بعدا درست می ... تفاوت‌های کوچک را جدی بگیرید · اختلافات مذهبی در ازدواج.

عوامل ایجاد اختلاف بین زن و شوهر

http://ch3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=150:1390-05-15-14-19-11&catid=17:2011-08-06-11-40-26

اگر این راه کار جواب نداد ، شما سعی کنید دخالت ها را از این گوش بگیرید و از آن گوش در ..... پاسخ – اگر شما با این دختر عمویتان در اصول اساسی ازدواج مشکلی ندارید و در ..... است که من از او متنفر بشوم و این نفرت زندگی ام را تحت تاثیر جدی قرار داده است .

علي مطهري به احمد جنتي: به جای کوبیدن بر طبل اختلاف،‌ به حل معضل ...

http://fasleetedal.ir/1393/07/4736/

18 ا کتبر 2014 ... فرموده‌اید «حرکت آنها با حمایت و پشتیبانی جدی آمریکا و اسرائیل بوده است. ... که توجیه قانونی و شرعی و اخلاقی ندارد و خلاف اصول متعدد قانون اساسی است. ... در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تيترآنلاين - پنج نوع ازدواج که به جدایی ختم خواهد شد

http://titronline.ir/vdcf.vdviw6dyygiaw.html?6161

1 ا کتبر 2013 ... چند نکته اساسی هست که اگر جدی گرفته شود، به بسیاری از مشکلات، پایان خواهد داد. تفاوت های اعتقادی را جدی بگیرید یکی از عواملی که نقش مهمی ... بسیاری از ناسازگاری ها و اختلافات خانوادگی زاییده این عوامل است. عوامل فرهنگی ابعاد ...