بهزیستی: اجرای طرح کاهش طلاق در کشور

سرویس زناشویی جوان ایرانی؛ بخش دانستنی های جنسی:

 رییس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح کاهش طلاق و مانایی خانواده با ایجاد و گسترش مراکز مشاوره و کاهش طلاق در سراسر کشور خبر داد.

همایون هاشمی روز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه تهران، به مناسبت روز مددکاری افزود: امسال با حمایت های دولت ، طرح آزمایشی کاهش طلاق و مانایی خانواده در یزد اجرا شد و با توجه به موفقیت آمیز بودن این طرح ، اعتبار خوبی در دولت برای اجرای آن در سراسر کشور کنار گذاشته شده است.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های تحکیم بنیان خانواده از سوی سازمان بهزیستی ، خاطرنشان کرد: این طرح را در سراسر کشور تعمیم خواهیم داد تا مداخلات مشاوره رایگان به زوج ها ارائه شود.

هاشمی بزرگ ترین مشکل خدمات بهزیستی را نبود مشاوره و مداخله های خانواده محور عنوان کرد.

**کاهش هزینه های درمانی مردم با اجرای فرایندهای مددکاری

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به سمتی پیش خواهیم رفت تا هزینه های درمانی در سبد اقتصادی مردم با استفاده از فرایندهای مددکاری ، آگاهی سازی عمومی و پیشگیرانه محور کاهش یابد.

هاشمی افزود: با مددکاری می توان مداخلات به هنگام و پیشگیرانه را مدیریت کرد و مددکاری تکمیل کننده فعالیت های اجتماعی محور است.

وی با اشاره به 150 عنوان فعالیت سازمان بهزیستی که به طور عمده مددکار محور است ، گفت: بهزیستی با استفاده از طب مبتنی بر خانواده، آگاه سازی عمومی و طب پیشگیرانه می تواند هزینه های درمانی مردم را کاهش دهد.

**اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این که خانواده ها فرزند معلول خود را تحویل این سازمان داده و با گذشت زمان رابطه ای با این سازمان ندارند، گفت: دولت و این سازمان در نظر دارند به جای توانبخشی مبتنی بر جامعه ، از توانبخشی مبتنی بر خانواده استفاده کند به آن معنا که نگهداری معلول باید مبتنی بر خانواده بوده و یکی از اعضای خانواده کنار معلول حضور داشته باشد.

به گفته هاشمی اجرای این طرح، حرکت خوبی برای ایجاد انسجام ملی بین خانواده و سایر ارکان نظام به شمار می رود.

وی با یادآوری این که مولفه های موثر در طب حاکی از آن است که طب، فقط درمان نیست بنابراین بهزیستی در حوزه پزشکی اجتماعی نیز ورود کرده است،تاکید کرد رویکرد اساسی دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر اجرای برنامه های توسعه در حوزه بیمه ها، گسترش طب پیشگیری ، آگاهی سازی و ارائه خدمات مبتنی بر فعالیت های اجتماعی است.

رییس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: همه خانواده ها باید از حوزه سلامت آگاهی کامل داشته باشند و براساس این آگاهی ها، چرخه بیماری را کوتاه یا چرخه ورود به آن را مسدود کنند.

**خیال مددجویان از بابت عایدات قانون هدفمندی یارانه ها راحت باشد

هاشمی با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی جلسات متعددی در این زمینه برگزار کرده و بهزیستی و نهادهای حمایتی ، برنامه منسجمی را در این خصوص اجرا خواهند کرد.

وی با بیان این که مددجویان بهزیستی در مسیر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، خیالشان راحت باشد،تاکید کرد: برنامه ریزی دقیقی انجام می دهیم تا عایداتی را از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به مددجویان بهزیستی اختصاص دهیم.

**ثبت روز ملی مددکاری اجتماعی

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جشن بزرگداشت روز مددکار که با حضور رئیس جمهوری در 23 اردیبهشت ماه جاری برگزار شد، گفت که مقرر شده است روز ملی مددکاری ثبت و هر سال برگزار شود.

هاشمی یادآور شد که سازمان بهزیستی کشور تنها متولی دولتی حوزه مددکاری در کشور است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی - طرح کاهش طلاق اجرا می شود - ایرنا

http://www.irna.ir/fa/News/81165362/بهداشت/طرح_کاهش_طلاق_اجرا_می_شود

16 مه 2014 ... تهران- ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح کاهش طلاق و مانایی خانواده با ایجاد و گسترش مراکز مشاوره و کاهش طلاق در سراسر کشور خبر ...

بهزیستی: اجرای طرح کاهش طلاق در کشور - عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/336090

16 مه 2014 ... ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح کاهش طلاق و مانایی خانواده با ایجاد و گسترش مراکز مشاوره و کاهش طلاق در سراسر کشور خبر داد.

مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق - سازمان بهزیستی کشور

http://www.behzisti.ir/modules/ShowFramework.aspx?FrameworkPageType=SEC&RelFacilityId=156&ContentId=158

1 – مداخلات خانواده درمانی به منظور کاهش طلاق در کشور. 2 – شناسایی و کمک به ... اجرای طرح غربالگری بینایی در ۱۰ پایگاه دائمی و ۷۰ پایگاه سیار سمنان. دوشنبه ۵ آبان ...

پیش نویس سند پروژه طلاق کشور در بهزیستی البرز تدوین می شود

http://www.behzisti.ir/modules/ShowFrameWork.aspx?RelFacilityId=156&BlockId=4&FrameworkPageType=SEC&ContentId=2403

1 روز پیش ... پیش نویس سند پروژه طلاق کشور در بهزیستی البرز تدوین می شود ... سال گذشته اقدامات کاهش طلاق فقط توسط بخش دولتی صورت می‌پذیرفت تصمیم بر آن شد، برای ارتقاء سطح ... اجرای طرح غربالگری بینایی در سطح کشور تا ۱۵ آذرماه.

طرح کاهش طلاق در مراکز مشاوره خانواده قزوین اجرا ... - خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/Home/Single/544790

15 ساعت قبل ... اجرای طرح کاهش طلاق در سازمان بهزیستی ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۷; خبر ۷۰۰ کمپ ترک اعتیاد در کشور فعال است/ طرح کشوری کاهش طلاق اجرا می‌شود ...

طرح كاهش طلاق در سراسر كشور اجرا مي‌شود - جوان

http://javanonline.ir/fa/news/646492/طرح كاهش طلاق در سراسر كشور اجرا مي‌شود

شايد از همين روست كه روز گذشته رئيس سازمان بهزيستي از اجراي طرح كاهش طلاق و مانايي خانواده با ايجاد و گسترش مراكز مشاوره و كاهش طلاق در سراسر كشور خبر داد.

امضای تفاهم نامه پیشگیری و کاهش طلاق میان بهزیستی و قوه قضاییه

http://mehrkhane.com/fa/news/11288/امضای-تفاهم-نامه-پیشگیری-و-کاهش-طلاق-میان-بهزیستی-و-قوه-قضاییه

تفاهمنامه پیشگیری و مداخلات به موقع در طلاق فیمابین بهزیستی و قوه قضائیه در ۱۱ .... در حسن اجرای مفاد تفاهمنامه، ناظرین به این تفاهمنامه از سازمان بهزیستی کشور و ...

الف - ارائه مشاوره رایگان در مراکز کاهش طلاق

http://www.alef.ir/vdcepf8wpjh8wei.b9bj.html?227466

رئیس سازمان بهزیستی کشور ارائه مشاوره رایگان در مراکز کاهش طلاق خبر داد. ... وی ادامه داد: یکی از این شرکا که از قانون و شبکه اجرایی نیز برخوردار است قوه ... رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: پیشگیری از طلاق و تحکیم خانواده عنوان این طرح اعلام  ...

پیش نویس سند پروژه طلاق کشور در بهزیستی البرز تدوین می شود

http://vapasin.com/society/details/40836/پیش-نویس-سند-پروژه-طلاق-کشور-در-بهزیستی-البرز-تدوین-می-شود

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، «معصومه عباسی ... وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال گذشته اقدامات کاهش طلاق فقط توسط بخش دولتی ... اجرای طرح غربالگری بینایی در سطح کشور تا 15 آذرماه · برای سفر با مترو طلا ...

پیش نویس سند پروژه طلاق کشور در بهزیستی البرز ... - Nividar نیویدار

http://www.nividar.com/news/5451cff75450cf0754fb1b5a

17 ساعت قبل ... وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال گذشته اقدامات کاهش طلاق فقط توسط بخش دولتی صورت می ... اجرای طرح غربالگری بینایی در سطح کشور تا 15 آذرماه ...

ندای انقلاب - اجرای طرح مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق در سمنان

http://www.nedayeenghelab.com/vdcezw8zfjh8ofi.b9bj.html

19 ا کتبر 2014 ... تفاهم‏نامه همکاری طرح مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق بین بهزیستی استان ... شتاب رشد علمی کشور نباید به هیچ بهانه‌ای کاهش یابد/ دلبستگان فرهنگ ... از این در مراکز سازمان بهزیستی انجام می‌‏شد که با اجرای این تفاهم‏نامه تیم ...

کاهش 50 درصدی آمار طلاق با انجام مشاوره - سلامت اجتماعی - سلامت نیوز

http://www.salamatnews.com/news/124424/کاهش-50-درصدی-آمار-طلاق-با-انجام-مشاوره

21 ا کتبر 2014 ... به گفته رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی ، برهمین اساس ... 6 ساله در 15 استان کشور اجرایی می شود که در مرحله اول اجرای آن آزمایشی است و ... وی گفت: این طرح توسط روانشناسان و درمانگران متخصص اجرایی می شود و پس از ...

اجرای طرح مانایی خانواده، به امید کاهش طلاق - همشهری آنلاین

http://hamshahrionline.ir/details/259577

17 مه 2014 ... طرح کاهش طلاق و مانایی خانواده به‌زودی در سراسر کشور اجرا می‌شود. ... رئیس سازمان بهزیستی کشور در این‌باره تأکید کرد: این طرح را در سراسر کشور ...

پیش نویس سند پروژه طلاق کشور تدوین می شود - ایرنا | قطره

http://www.ghatreh.com/news/nn22934423/پیش-نویس-سند-پروژه-طلاق-کشور-تدوین-شود

17 ساعت قبل ... وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال گذشته اقدامات کاهش طلاق فقط توسط بخش دولتی صورت ... ملی کاهش طلاق کشور توسط قوه قضاییه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزیستی کشور ... اجرای طرح غربالگری بینایی در سطح کشور تا 15 آذرماه ...

پیش نویس سند پروژه طلاق کشور در بهزیستی البرز تدوین می شود ...

http://tnews.ir/news/D59B32488723.html

17 ساعت قبل ... وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال گذشته اقدامات کاهش طلاق فقط توسط بخش دولتی صورت می ... اجرای طرح غربالگری بینایی در سطح کشور تا 15 آذرماه.

ستاد مبارزه با مواد مخدر - اعتیاد رتبه اول علت طلاق در کشور/ بیشترین ...

http://www.dchq.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=12259:20-25&catid=362&Itemid=5329

11 ا کتبر 2014 ... اقطار اظهار داشت : سازمان بهزیستی کشور از سال گذشته طرح پیشگیری از طلاق و ... نموده که از ابتدای سال جاری آن را در سراسر کشور به مرحله ی اجرا در آورده است . ... بتواند تاثیر بسزایی در کاهش طلاق و آسیب های ناشی ازآن داشته باشد.