افکارتان را مرتب کنيد

سرویس زناشویی جوان ایرانی؛ بخش دانستنی های جنسی:

جواني هستم ۲۲ساله، هميشه فکرم مشغول است که نکند خدا نکرده اتفاق بدي براي خانواده ام بيفتد. به خاطر همين هميشه اعصابم به هم مي ريزد طوري که احساس پوچي مي کنم و هميشه در هرکاري جنبه منفي مسئله را در نظر مي گيرم.

پريسا غفوريان – کارشناس ارشد روانشناسي باليني / مخاطب محترم، مشکلي که شما با آن روبه رو هستيد بيشتر شبيه به يک فکر وسواس گونه و آزاردهنده است. فکر وسواسي، يک فکر يا عقيده يا احساسي مزاحم و تکرار شونده است که گاهي به دليل اضطراب هايي که داريم به سراغ مان مي آيد و حتي اضطراب مان را نيز تشديد مي کند.

اين فکر که " نکند خدا نکرده اتفاق بدي براي خانواده ام بيفتد " اضطراب شما را شدت مي بخشد و اکنون مانند يک اضطراب مزمن، هميشه با شماست. اين که خودتان نسبت به افکارتان آگاهي داريد نکته مثبتي است اما فکر اين که " نمي خواهم خانواده ام را تنها بگذارم " تا زماني مثبت تلقي مي شود که به فکر " اگر خانواده ام را تنها بگذارم، حتما اتفاق بدي براي شان مي افتد" تبديل نشده باشد! زيرا آن زمان ديگر يک فکر نيست، بلکه يک بيماري به نام وسواس فکري است که به درمان نياز دارد. گاهي من و شما سعي مي کنيم با کنترل آن چه از آن مي ترسيم، امنيت خودمان را تضمين کنيم. برخي معتقدند انسان هنگامي که به تنهايي و مختار بودن خود پي مي برد مضطرب مي شود و آن گاه احساس پوچي مي کند و زندگي برايش بي معنا مي شود. اين که شما چه قدر سعي مي کنيد با تنهايي خود مقابله کنيد و حتي با تنهايي خانواده تان نيز بجنگيد ميزان اضطراب و احساس پوچي شما را مشخص و البته رفته رفته ماندن در اين وضعيت، شما را به فردي بدبين و خسته تبديل مي کند.

چند توصيه براي رسيدن به آرامش ذهني

*اگر احساس تنهايي مي کنيد، سعي کنيد آن را دوست داشته باشيد و آن را براي خودتان دلپذير کنيد. خلوت خود را با کارهايي که دوست داريد پر کنيد و جنبه هاي مثبت آن را تقويت کنيد، نه اين که مدام با آن مبارزه کنيد.

*اگر تا به حال اتفاق بدي براي خانواده تان افتاده يا رويدادي را تجربه کرده ايد که موجب به وجود آمدن نگراني هايي در شما شده است، لازم است به خود يادآوري کنيد که قرار نيست هميشه چنين رويدادهايي رخ دهد. در کنار کنترل و متوقف کردن افکار منفي که به ذهن تان مي رسد مي توانيد از تکنيک هاي آرام سازي، تحت نظر يک روانشناس متخصص استفاده کنيد. سعي کنيد به موازات افکارتان قدم برداريد، نه اين که در مقابل آن ها قرار گيريد. لازم است رفته رفته راه تان را از آن ها جدا کنيد، نه اين که با آن ها بجنگيد.

*به ياد داشته باشيد که شما مختاريد ناراحت باشيد يا خوشحال، مثبت فکر کنيد يا منفي اما هر راهي را که در پيش گيريد لازم است مسئوليت انتخاب تان را نيز به عهده بگيريد. لذا اگر اعصاب تان بهم ريخته، لازم است با خود بينديشيد که در ذهن تان چه چيزي سر جاي خودش نيست و آن را تغيير دهيد. در نهايت، پيشنهاد مي کنم براي اين که خودتان را بهتر و بيشتر بشناسيد و بتوانيد شادکامي بيشتري را تجربه کنيد، از مشاوره يک روانشناس باليني متخصص در اين رابطه کمک بگيريد.

جام‌جم سرا | لذتی که در انتقام نیست

http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1656886222428748929

25 سپتامبر 2014 ... درک این‌که احساسات و افکارمان روی رفتار و عملکرد ما چه تاثیری ... همچنین کمک می‌کند نسبت به قضیه بخوبی فکر ​ و افکارتان را مرتب کنید.

چگونه افكارتان را كنترل كنيد و از رشد افكار آزاردهنده - فیدیبو

http://www.fidibo.com/book/view/1659

هر فكری را زياد جدی نگير (چگونه افكارتان را كنترل كنيد و از رشد افكار آزاردهنده ... ذهن‌تان می‌تواند خیابان‌هایی با خانه‌هایی مجلل و چمن‌هایی مرتب و آراسته را به شما نشان دهد.

15 پیشنهاد برای شروع یک روز پرانرژی - شبکه گسترده

http://widenet.ir/موفقیت/3710-15-پیشنهاد-برای-شروع-یک-روز-پرانرژی.html

30 ژانويه 2014 ... امکان دارد یک ایمیل با یک پیام ساده آنقدر افکارتان را به هم بریزد که کل ... اینکه ملحفه ها و لحاف را مرتب کنید، بالش ها را سر جاییشان بگذارد، فقط 5 ...

میگنا - شوهر رفيق باز را مرد زندگي کنيد

http://www.migna.ir/vdcivuar.t1aqp2bcct.html

16 جولای 2014 ... راهنمايي کنيد چگونه با او برخورد کنم. ... با همسرتان صحبت کنيد، ذکاوت بيشتري به خرج دهيد و لذت هايي را که با ... افکارتان را مرتب کنيد.

بسيار زيبا و الهام بخش - Aster

http://astermina.tebyan.net/post/18

کمی از هیاهو و مشغله ی کاری روزانه دور شویم و افکارمان را مرتب کنیم. از شما دعوت میکنم این عکس نوشته های زیبا و دلنشین را بخوانید و در خلوت روزانه تان آنها را در ذهن  ...

ﻟﺬﺗﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻘﺎﻡ ﻧﻴﺴﺖ

http://www.magiran.com/ppdf/nppdf/2835/p0283540810141.pdf

25 سپتامبر 2014 ... ﺩﺭﻙ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﺍﺣﺴﺎﺳﺎﺕ ﻭ ﺍﻓﻜﺎﺭﻣﺎﻥ ﺭﻭﻱ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻭ ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ ﻣﺎ. ﭼﻪ ﺗﺎﺛﻴﺮﻱ ﻣﻲ .... ﻣﻲ ﻛﻨﺪ ﻧﺴــﺒﺖ ﺑﻪ ﻗﻀﻴــﻪ ﺑﺨﻮﺑﻲ ﻓﻜﺮ ﻭ ﺍﻓﻜﺎﺭﺗــﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺮﺗﺐ. ﻛﻨﻴﺪ. 3- ﺍﺣﺴــﺎﺱ ﺍﻧﺘﻘﺎﻣﺠﻮﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺸﻨﺎﺳــﻴﺪ. ﻫﻤﻪ ﻣﺎ.

یک روز خوب چطور شروع می شود - پزشک تو - سایت پزشکی

http://www.pezeshketo.com/4510/psychiatry/یک-روز-خوب-چطور-شروع-می-شود/

13 سپتامبر 2014 ... همه این‌ها در کنار هم باعث می‌شود احساس کنید هیچ کاری برای بهتر شدن روزتان ... روزانه شروع شود، یادداشتی بنویسید یا به هر شیوه دیگری، افکارتان را آرام کنید. ... پس اگر می‌خواهید خانه را مرتب کنید یا کمدتان را منظم‌تر از قبل بچینید، ...

نقل قول های طلایی از موسس شرکت اپل - peyman5color

http://peyman5color.persianblog.ir/post/351/

15 سپتامبر 2013 ... ساده بودن از پیچیده بودن سخت تر است. باید خیلی کار کنید تا افکارتان را مرتب و منظم سازید. اما در نهایت ارزشش را دارد، چراکه وقتی به آنجا رسیدید، ...

تنهايي - Aster

http://astermina.tebyan.net/default.aspx?TopicID=40588

كمي از هياهو و مشغله ي كاري روزانه دور شويم و افكارمان را مرتب كنيم. از شما دعوت ميكنم اين عكس نوشته هاي زيبا و دلنشين را بخوانيد و در خلوت روزانه تان آنها را در ذهن خود ...

چگونه زندگی را مغلوب کنیم؟

http://suziii.blogfa.com/

مواظب صحبت ها و افکارتان باشید زیرا ذهن نیمه هوشیارتان هر اعتقادی را که به زبان ... چیزی را که مدام و مرتب تکرار می کنید به صورت یک عادت جدید ذهنی و عملی درمی آید.

طالع بینی سال 2015 - جهانیها

http://www.jahaniha.ir/fun/astronomy/2015-astrology.html

به لطف زمان زیادی که در اختیار دارید می توانید افکارتان را مرتب و مقایسه کنید. رشد شخصیتی بزگی خواهید داشت. از نیمه سال 2015 همه چیز خوب خواهد شد. روابط با ...

فـــال سال ۲۰۱۵ میلادی

http://www.pars20.com/فـــال-سال-۲۰۱۵-میلادی

14 آگوست 2014 ... بهار فصل آرامی خواهد بود، از آن برای منظم کردن افکارتان استفاده کنید، بعداً .... زیادی که در اختیار دارید می توانید افکارتان را مرتب و مقایسه کنید.

افکار وسواسی - روان شناسی.دلهره.خشم.افسردگی .وسواس.اختلالات ...

http://robabnaz.persianblog.ir/tag/افکار_وسواسی

4 فوریه 2013 ... وقتی شما بیش از یک نوع افکار و رفتارهای وسواسی دارید سعی کنید ... هرم و سلسله مراتب مرتب کنید به طوری که آنها از آسان ترین به مشکل ترین مرتب شده باشند. ...... افکارتان به خود شما تعلق دارند، می‌توانید آنها را حفظ کنید، تغییر ...

پنج‌روز - نسخه‌ها: قوز نکنیم تا شاد باشیم!

http://www.5rooz.com/Prescription/View/61/قوز_نکنیم_تا_شاد_باشیم!

بدنتان را منقبض کنید، در این صورت افکارتان عصبی خواهد شد. ... راجع به این موضوع فکر کنید و آن را مرتب و به صورت آگاهانه انجام دهید تا به به صورت عادت درآید.

ﻓﮑﺮﺗﺎن را ﻋﻮض ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ زﻧﺪﮔﯿﺘﺎن ﺗﻐﯿﯿﺮ ﮐﻨﺪ ﺑﺮاﯾﺎن ﺗﺮﯾ

http://www.bazneshaste.com/upload/modules/articles/pdfs/204.pdf

از ﻧﯿﺮوﻫﺎي ذﻫﻨﯽ ﺧﻮد اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﯿﺪ ..... اﻓﮑﺎرﺗﺎن را ﮐﻨﺘﺮل ﮐﻨ .ﺪﯿ. ﯾاﻧﺪ. ﺸﻪ. ﻫﺎ، اﺣﺴﺎﺳﺎت و اﻣ. ﺎلﯿ ... ﻫﺮاﺳﻬﺎ، اﻣ. ﯿ. ﺪﻫﺎ،. ﺗﺮد. ﯾ. ﺪﻫﺎ،. ﻧﻘﻄﻪ ﻧﻈﺮﻫﺎ و آرزوﻫﺎ ﻫﺴﺘ. ﺪﯿ. ﮐﻪ ﻫﺮ. ﮐﺪام از ا. ﻨﻬﺎﯾ. ﻣﺮﺗﺐ ﺗﻐ. ﺮﯿﯿ. ﯽ ﻣ. ﮐﻨﺪ . ﻫﺮ. ﮏﯾ.

دانلود : شادی و شادمانه زندگی کردن

http://iaushab.ac.ir/uploads/1_32_72_Shadi.doc

از کلمات دیگر استفاده کنید کلماتی که شادتان کند. ... بخیر بگوئید و از کلمات مثبت استفاده کنید، محل خواب تان را مرتب کنید، پنجره را باز و از هوای ... می شود، افکارمان را با عطر و گلاب شادابی منطقی و خوش بینی منطقی معطر کنیم و هر روز این کار را ...