شغل هایی که در وب سایت نشونه درج می شوند در بیش از 160 وب سایت تبلیغات آنها نمایش داده می شود.

دردسرهای زندگی با همسر «خاص»

زندگی مشترک با یک فرد تحصیلکرده، روشنفکر و خاص دردسرهایی دارد. آدم های خاص همان طور که خودشان هم عقیده دارند با بقیه متفاوت اند و نمی توانید انتظار داشته باشید با آنها طبق قواعد زندگی دیگران، زندگی کنید.

عروس نازک نارنجی است!

روز اولی که به خواستگاری می روید شش دانگ حواس تان را جمع کنید و اگر تفاوت های اساسی بین خودتان و همسر آینده تان می بینید، همانجا خداحافظی کنید. همه این تفاوت ها بعدها می تواند مثل چماق هر روز بر سر شما بخورد.

دخل و خرج مشترک بعد از ازدواج

دخترهای زیادی هستند که این روزها خارج از خانه کار می کنند و این یعنی پسران شانس آن را دارند که در ازدواج شان از یک حامی مالی برخوردار باشند. کم شدن فشار مالی زندگی از دوش پسر یکی از مزایای شاغل بودن دختران است اما این سبک زندگی کم آسیب هم نیست.

بهترین راه حل مشکلات نامزدی

در دوران نامزدی مشکلات کوچک و بزرگی برای عروس داماد ها پیش می آید که شاید آنها را از ازدواج پیشیمان کند. بعضی از مهمترین این مشکلات را بشناسید و توصیه روانشناسان را جدی بگیرید.

حسادت عاشقانه چیست؟

حسادت های عاشقانه رتبه دوم را در میان مشکلات زناشویی دارد. حسادت نوعی نارضایتی و احساس ناامنی است که می تواند منجر به رفتارهای مخرب شود و پایه های یک رابطه را متزلزل کند و در مقابل، موجب برانگیختن تمام قوای شخص برای حل مشکلات شخصی یا زناشویی او شود.

راهی برای همسان شدن زوج های جوان

همیشه توصیه می شود درونگراها و برونگراها با هم ازدواج نکنند. چرا؟ چون رمق یکدیگر را می گیرند! درونگراها نیاز دارند هر روز ساعت هایی برای تنهایی شان داشته باشند، کم حرف بزنند و کم خود افشایی کنند و درست در نقطه مقابل آنها برون گراها هستند که تمام انرژی شان را از روابط اجتماعی می گیرند.

اشتباهاتی که نباید در ازدواج مرتکب شوید

آن اوایل همه چیز قند و عسل است. عشق و تب و تاب، تنها چیزی است که در زندگی مشترکتان یا رابطه با نامزدتان احساس می کنید و هیچ وقت فکر نمی کنید شما هم به درد آنهایی دچار شوید که آرزو می کنند کاش ازدواج نکرده بودند.

خط قرمزهای فردی در زندگی مشترک

سلامت عاطفی نامزدتان را محک بزنید

اساس زندگی مشترک بر عواطف است. به همین دلیل هم یکی از معیارهای مهم ازدواج شما باید سلامت عاطفی و بلوغ عاطفی طرف مقابل تان باشد. اما چطور می توان فهمید که همسر آینده شما از این لحاظ مشکلی ندارد؟

حریم شخصی همسر در ازدواج

تلفن های گاه و بیگاه نامزدتان آزارتان می دهد. دوست دارید به گوشه گوشه زندگی اش سرک بکشید و بدانید کی، کجاست و چه کاری می کند. آنقدر دوستش دارید و برای با او بودن هیجان زده اید که نمی توانید یک لحظه تنهایش بگذارید. صدای زنگ خطر را نمی شنوید؟ شما با این کار همسر آینده تان را از همین امروز از دست خواهید داد!

باید و نبایدهای بعد از پایان نامزدی

همه آشنایی ها ابدی نیستند»، چه بد! اما بیایید، نیمه پر لیوان را ببینیم؛ خدا را شکر! چون نصف بیشتر آشنایی ها اصلا به رابطه خوبی نمی انجامد. حالا از هم جدا شده اید، اولین قسمت سخت ماجرا را پشت سر گذاشته اید، بدبختی به پایان رسیده است، اما بدبختی دیگری در راه است؛ شک و تردید و این پرسش که «آیا کارم درست بود؟»

زیاد قهر می کنید؟

در ابتدای زندگی مشترک و در دوران نامزدی ممکن است تنش های زیادی را تجربه کنید که بخشی از آنها به خاطر شناخت ناکافی از همدیگر است. این تنش ها در زوج هایی که روش های بالغانه ای برای حل مساله ندارند باعث بروز دلخوری، دعوا یا قهر می شود.

رفتار با نامزد پرتوقع

اگر نامزدتان فرد پر توقعی است که همیشه چیزی برای گلایه کردن از شما، بستن دست و پایتان و نادیده گرفتن تان دارد خیلی زود تکلیف رابطه را مشخص کنید. یعنی یا از او بخواهید اصلاح شود یا زودتر این نامزدی را به هم بزنید.

دلایل غیرمنطقی برای ادامه نامزدی

ممکن است همین ابتدای کار، بعد از چند ماه نامزدی به نتیجه رسیده باشید که این رابطه نمی تواند سرانجام خوشی داشته باشد و ازدواج خوبی به بار بیاورد. با این حال هزار و یک دلیل برای خودتان بیاورید که باید نامزدی تان را حفظ کنید.

با خانواده جدید روبرو شوید

هر یک از زن و مرد با رفتن زیر چتر خطبه عقد و پیمان زوجیت، علاوه بر پذیرش نقش همسری، وارد شبکه‌ نسبتاً گسترده‌ای از روابط اجتماعی جدید با بستگان، دوستان و آشنایان همسر نیز می‌شوند.

خرید عروسی با بوی چشم و هم چشمی

زمان های قدیم البته نه چندان دور،حدود بیست سی سال گذشته رسم و رسومات جشن عروسی و ازدواج با کمترین هزینه و به دور از چشم و هم چشمی های آشنا و فامیل برگزار می شد اما امروزه برپایی مراسم جشن عروسی و فراهم کردن امکانات اولیه ازدواج به دغدغه اصلی جوانان و خانواده های آنان تبدیل شده است.

خداحافظی به سبک متشخص ها

ازدواج اتفاقی نیست که به خاطر رودربایستی به آن تن دهید و نباید به خاطر راضی نگه داشتن دیگران، تصمیمی بگیرید که تا آخر عمر تاوان آن را بدهید. با ما باشید تا بدانید چگونه می توانید به خواستگار "نه" بگویید.

اشتباهات مردانه در دوران نامزدی

خیلی از رفتارهای ساده و به ظاهر کوچکی که در نامزدی از شما سر می زند، می‌تواند ازدواج تازه نفس‌تان را از نفس بیندازد. اگر در دوران نامزدی به سر می‌برید و یا انتظار دارید که یکی از همین روزها پای شما هم به این بازی باز می‌شود، بهتر است اشتباهات رایج این دوره را بشناسید و از آنها بپرهیزید.

پاسخگویی به نیازهای جنسی در دوران عقد

دوران عقد را دوران شناخت می نامند. این دوران طلایی باعث می شود که دختر و پسر بهتر یکدیگر را شناخته و با روحیات و خواسته های هم آشنا شوند. در این دوران بسیاری از شناخت ها که یکی از مهم ترین آن‌ها شناخت جنسی دو طرف از هم است، صورت می گیرد. زیرا یکی از ویژگی‌های مهم ازدواج غیر از ایجاد رابطه‌ای دوستانه و محبت‌آمیز، فراهم آوردن رابطه‌ی جنسی است.

برای تاهل از این پل ها بگذرید

بسیاری معتقدند دوران تجرد، دورانی است كه افراد در آن آزادانه زندگی می كنند، هر چه بخواهند می خورند، می گویند، ‌ می روند و... اما همین كه با كسی عقد كنند باید با آزادی ها و خوشی ها خداحافظی كنند.

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه